Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 60732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 22:51:10 »
2020 UCS A-Wing


Offline Antari

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 00:08:08 »
Ostatnio się zastanawiałem czy sobie nie sprawić tego.

https://www.lego.com/pl-pl/product/pirates-of-barracuda-bay-21322

Mam sentyment do tej serii, zwłaszcza do barakudy z 89'. Podobają mi się odwołania do tej serii i drugiej z 94', a konkretnie zestawu 6278.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:41:00 »
Ja w 2019 spelnilem swoje marzenia (ktore w dziecinstwie ograniczaly sie do mientolenia katalogów) i z niemiec i holandi zakupilem Statek piratow z czerwonymi oraz czarnymi zaglami. Statekniebieskich zolnierzy, mini statek z czarnymi zaglami, Fort czerwonych oraz niebieskich zolnierzy. No i do tego kilkanascie mniejszych zestawow :)

Ten co zapodales tez mozna zlozyc w statek ciekawe - bym kupil ale obecnie kasa potrzebna;/

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:52:14 »
Ten wrak pewnie za jakiś czas (jak wejdzie na rynek poza sprzedażą przez Lego) stanieje jakieś 20-30%. Ale zwróćcie uwagę na jego wymiary - to jest potężna kobyła, która zajmie sporo miejsca (64 cm szerokości).

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 13:40:42 »
Ponieważ wakacji w tym roku może nie być, polecam taką ich klockową namiastkę:


Na żywo wygląda jeszcze lepiej. Zbudowałem ostatnio, i aż mnie wzięła ochota na wyjechanie na jakiś koniec świata.

Offline death_bird

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 15:53:11 »
Ja w 2019 spelnilem swoje marzenia

Ja co prawda z klocków wyrosłem i teraz zajmuję się dorosłymi rzeczami - czyt. komiksami ( ;) ), ale za dzieciaka też wzdychałem do tych piratów pod wzdętymi żaglami; jakbyś mógł wrzucić zdjęcia wymienionych zakupów to chyba nikt by się nie obraził.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Antari

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:56:00 »
Ten co zapodales tez mozna zlozyc w statek ciekawe - bym kupil ale obecnie kasa potrzebna;/

No właśnie, podobają mi się modele, które można złożyć na wiele sposobów. Mam sentyment do statku Barakudy z 89', zresztą pozostałe serie pirackie z lat 90 też są kapitalne. Generalnie mam słabość do statków z Lego dlatego gratuluje dobrego wyboru z tymi zestawami co kupiłeś. Ten nowy model zwrócił moją uwagę właśnie m.in. tym, że można go złożyć w statek i nawiązuje do znanego modelu z 89 roku.

Fajne detale np. głowa posągu zakopana do połowy, który był w całości w zestawie z 94 o numerze 6278. Tak samo figurki mają detale które świadczą o tym, że się zestarzały np. siwa broda kapitana. Z tego co czytałem twórcom zależało na tym aby zaprezentować dalsze losy tej serii, a nie żadne rebooty czy remake'i. Co moim zdaniem jasno obrazuje, że ten zestaw jest adresowany dla "starszych" użytkowników i osób które się na tym wychowały. Dzieci tego nie wyłapią. Dla nich są serie typu Minecraft czy Fortnite czy co tam jeszcze z lego jest na licencji.

Moim zdaniem cena tego zestawu jest już całkiem fajna, to bardzo duży zestaw, w cenie od producenta 899 zł i darmowa dostawa. Na allegro sprzedają o 200 zł więcej + wysyłka.

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:44:40 »
Na allegro sprzedają w takiej cenie, bo dopiero niedawno była premiera i teraz jest dostępny tylko od producenta. Gdzieś za dwa-trzy miesiące wypuszczą do normalnego handlu, i wtedy będzie taniej niż 900. Inne modele których cena bazowa wynosiła 900 można był kupić nawet za 600 czy 650.
Słowem - 900 to taka cena okładkowa.

Offline Kadet

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 19:10:54 »
Ja mam duży sentyment do zestawów Castle, zwłaszcza mniej więcej z tego okresu: https://brickipedia.fandom.com/wiki/Royal_Knights.

Jak byłem mały, nakupowałem trochę chińskich podróbek zestawów zamkowych z tych czasów w pobliskim sklepiku - rzecz jasna nie miałem wtedy pojęcia, czemu na moich klockach zamiast "LEGO" jest jakiś duży napis "SHIFTY" i czemu halabardy są tak badziewnie zrobione, że rączki ludzików niszczą się, kiedy próbuję im je włożyć do dłoni... :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Antari

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 21:07:19 »
Na allegro sprzedają w takiej cenie, bo dopiero niedawno była premiera i teraz jest dostępny tylko od producenta. Gdzieś za dwa-trzy miesiące wypuszczą do normalnego handlu, i wtedy będzie taniej niż 900. Inne modele których cena bazowa wynosiła 900 można był kupić nawet za 600 czy 650.
Słowem - 900 to taka cena okładkowa.

Obecnie jest najtaniej kupując u Lego. A co będzie to się zobaczy. Równie dobrze zestawy mogą się wyprzedać i może ich nie być długo z uwagi na obecną sytuację. Co oczywiście przełoży się na podwyższone ceny albo pozostanie na tym pułapie.

Tutaj chodzi też o to, że w tej cenie dostajesz praktycznie 2 duże zestawy, statek i wyspę lub łączysz w jedno i masz ogromną wyspę. Poczytaj/pooglądaj recenzje tego zestawu i jakie są komentarze kolekcjonerów. Często za o wiele mniejsze i gorzej dopracowane zestawy płacisz podobne pieniądze.

@up: Te z Castle też pamiętam i sobie cenię. Dla mnie mają więcej klimatu niż dzisiejsze z uwagi na to, że były prostsze, mniej przekombinowane np. w kwestii projektu figurek.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 21:11:10 wysłana przez Antari »

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 21:12:56 »
Nie, no wiadomo co będzie, bo taki jest ich model sprzedaży.
Proszę bardzo - tu masz zestawy z tej serii: https://promoklocki.pl/lego-ideas-c58
Można zobaczyć, jak się zmieniała ich cena (przy każdym jest historia ceny).
Szczerze wątpię, żeby obecna sytuacja wpłynęła na dostępność tych zestawów. Odbije się najwyżej na opóźnieniu wprowadzania następnych.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 23:38:23 »
To czym jeszcze się bawicie, chłopaki? Ludzikami G.I.Joe? Plastikowymi żołnierzykami?

Ja polecam dziewczyny.

Offline FloreK

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 00:26:37 »
To czym jeszcze się bawicie, chłopaki? Ludzikami G.I.Joe? Plastikowymi żołnierzykami?

Ja polecam dziewczyny.

Z kobietami się współżyje, a nie bawi nimi.

Offline Teli

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 07:42:02 »
Ani bawi, ani współżyje.

W pierwszej kolejności kobiety się szanuje.
Trzeba też umieć z nimi rozmawiać i wykazywać się cierpliwością. Brak tych umiejętności i traktowanie dziewczyny jak zabawki może skutkować poważnymi problemami w związku, ignorowaniem przez źle traktowaną kobietę i frustracją którą trzeba potem rozładowywać w innym miejscu np. wypisując niepoważne komentarze na forach internetowych z nadzieją na to że ktoś wreszcie zwróci na Ciebie uwagę.

Dlatego nie bądźmy dla siebie źli, wykażmy się zrozumieniem dla kolegi. Może jego nienawiść do plastikowych zabawek wynika z tego że źle traktowana panna sama zaczęła zbierać wykonane z tworzywa sztucznego....hmmmm....wielofunkcyjne masażery. Apeluję o spokój i empatię. To może być podświadome wołanie o pomoc.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 08:39:54 »
Wiec zaczynamy chwalenie sie, na poczatek z grubej rury :)