Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 60738 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 10:55:42 »
"LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne gadżety" - otwieram wątek w zbiorczym temacie "Na luzie", na niniejszym forum, z racji tego, że - mówiąc łopatologicznie - po prostu warto, oraz z powodu skupienia wszystkiego co związane z LEGO oraz innymi niż ,,figurki kolekcjonerskie" geekowskimi gadżetami na jednym panelu dyskusyjnym. W wątku wrzucajcie zdjęcia swoich zdobyczy: kolekcji LEGO i innych nietypowych gadżetów; jeśli macie propozycje w co inni forumowicze mogliby się zaopatrzyć, wrzucajcie linki do stron ze sklepowych okazji bądź do miejsc, gdzie można kupić coś bardzo wyjątkowego - np. pojawiającego się z racji jubileuszu jakiegoś filmu, serialu, komiksu itp. Osobiście sam natrafiłem na następujący rarytas, który wywołał w moim serduchu dużo więcej niż typową ekscytację i radochę nerda. Tym czymś jest soczyście odwzorowany, ze szwajcarską, jak na coś zabawkowego, precyzją, Batmobile - model wykonany z klocków LEGO o różnej wielkości: szerokości, grubości, długości - całe spektrum rozmiarów, i do tego ta upiornie paraliżująca czerń. LEGO® DC Batman 76139 1989 Batmobile™, bo tak nazywa się oficjalne, zaprojektowany przez LEGO kultowy pojazd Batmana, mierzy ponad 60 cm długości, ok. 12 cm wysokości i 22 cm szerokości. Pojazd zbudowany jest z 3306 elementów; jednym słowem, nie lada gratka dla miłośników Batmana i komiksowych światów, i ich adaptacji.

Premiera modelu LEGO® DC Batman 76139 1989 Batmobile™ w sprzedaży: 29 listopada 2019, z ceną 1100 zł.


https://www.lego.com/pl-pl/product/1989-batmobile-76139


John

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 09:28:02 »
Wczoraj widziałem w Biedronce Lego Batmobile za 100.

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 09:33:44 »
No ale nie ten ;)

Offline KubciO

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 12:36:41 »
John musiał widzieć zestaw "Batmobile: w pogoni za Jokerem 76119", a nie "1989 Batmobile 76139".

Offline R~Q

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 14:40:14 »
Klocki LEGO są bardzo fajne, kiedyś lubiłem sobie kupić śmieciarkę za 80 zł, ale obecnie, biorąc pod uwagę stosunek ceny do czasu zabawy, wolę te pieniądze wydać na
Spoiler: PokażUkryj
komiksy ;)

Offline Mane

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #5 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 17:19:01 »
Czy ktoś kupił sobie tego batmobile 1989?

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #6 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 17:44:59 »
Miałem zamiar, ale wkurzyli mnie funkcjonowaniem sklepu w czasie premiery i w efekcie kupiłem sobie to:



Batmobil poczeka - pojawi się w sprzedaży w sklepach innych niż Lego, to i cena spadnie.

Ale jak chcesz zobaczyć co ludzie sądzą: https://brickset.com/sets/76139-1/1989-Batmobile (pod zdjęciem są zakładki z recenzjami).

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 09:40:37 »
Miałem zamiar, ale wkurzyli mnie funkcjonowaniem sklepu w czasie premiery i w efekcie kupiłem sobie to:



Batmobil poczeka - pojawi się w sprzedaży w sklepach innych niż Lego, to i cena spadnie.

O piękności! Ależ cudowny, rzekłbym nawet zapierający dech w piersiach motyw tematyczny ze "Stranger Things", obudowany w ponadprzeciętny model z klocków LEGO. Czysta niesamowitość! Tego nie da się nie lubić. Na rynku zabawkarsko-kolekcjonerskim, zestawów LEGO dla geeków powyżej 1000 i więcej elementów do składania, jest niezmierzona masa. I to jest naprawdę dziwne, znacznie wpływające na niemożność podjęcia decyzji, który, z jakiego Uniwersum, jakiej serii, z jakimi postaciami takowy legoludkowy zestaw z cegiełek LEGO sobie kupić. I mam teraz właśnie taki oto problem; doszło, do tego, że mój przyszły zakup orbituje wokół modeli:

*) "LEGO 75257 Star Wars FALCON Sokół Millennium"; 1351,elementów
*) "LEGO IDEAS Rakieta NASA Apollo Saturn V 21309"; 1969 elementów
*) "LEGO 21311 IDEAS Voltron"; 2321 elementów

Zestawy mają podobną cenę: granice, dla wszystkich trzech opcji, okolic kwoty 500-650 zł.



Offline Mane

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 12:34:21 »
To nie lepiej zainwestować w falcona z 7000 elemtami ;)

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 15:03:08 »
*) "LEGO IDEAS Rakieta NASA Apollo Saturn V 21309"; 1969 elementów
*) "LEGO 21311 IDEAS Voltron"; 2321 elementów

To się już dłużej nie zastanawiaj, tylko bierz Voltrona póki jest - Lego już go nie sprzedaje, jest tylko to co na zostało na rynku. Saturn V też będzie powoli znikał.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 17:51:46 »
Na zieloność gammy Hulka! Cholibka, znalazłem i taki oto rarytas:

"LEGO 76105 SUPER HEROES HULKBUSTER WERSJA ULTRON"


Niniejszy marvelowski model wygląda okazale; Hulkbuster ma ok. 25 cm wysokości, 10 cm długości i 22 cm szerokości.Platforma (bez wysięgników i biurka) ma ok. 19 cm szerokości, 21 cm głębokości i 2 cm wysokości. Jednak to i tak blednie, wręcz tonie w tym co potrafi ze swą ,,długością" zademonstrować rakieta "Saturn V" od LEGO, bo przecież ok. 100 cm wysokości i 17 cm średnicy miażdży rywali, nieważne z jakich Uniwersów, czy grup tematycznych ich modele by pochodziły. Miniatura klockowa, od LEGO, rekonstruująca w pewien sposób piękno "Saturna V", na każdej półce bądź makiecie będzie prezentować się majestatycznie! A ja wciąż zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego modelu od LEGO. W grę wchodzi tylko kwota w granicach 500-700zł; na razie pozwoliłbym sobie na taki wydatek. Być może czas pokaże, a takie niby pojedyncze zaangażowanie przerośnie się w pasję.

Offline Mane

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 20:07:29 »
Sprawdziłem te rakietę i muszę przyznać wygląda kozacko i jak nigdy nie myślałem żeby to kupić to teraz chyba będę musiał :D

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 20:17:01 »
Saturn wyszedł już oficjalnej sprzedaży jakiś czas temu, więc nie zwlekajcie zbyt długo z zakupem.

Wspomniany UCS Falcon, jest w produkcji do końca tego roku.

Offline LordDisneyland

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 23:40:30 »
Zerknijcie może na to cudo- mam nadzieję, że nie jestem jedynym fanem RedDwarfa na forum :)

https://ideas.lego.com/projects/a46a2b67-ab27-4b9a-bc5e-0aaacd770892
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 10:32:41 »
Idee, niesamowite pomysły - jeśli ktoś ma odpowiednio mocną i wydajną wyobraźnię, to może wykazać się nawet i w materii klocków LEGO, tworząc, jak widać na grafikach załączonych w linku, odpowiednio wielkie wersje robakowatych stworzeń. Pierwszy raz spotykam się z tak barwnymi, specyficznymi pomysłami Lego-inżynierów, przeniesionymi na formę struktury cegiełek LEGO. A skoro jesteśmy w temacie warto zerknąć na coś równie intrygującego, i jak na LEGO przystało, majestatycznie się prezentującego:

"LEGO Architecture: Empire State Building 21046"


Powyższy model Empire State Building, prezentuje się po złożeniu, równie widowiskowo jak model LEGO rakiety Saturn V. Klockowa wersja nowojorskiego drapacza chmur w Polsce jest tańsza średnio o 200 zł.  8) 8)