Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 60712 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #435 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 12:56:07 »


Więcej załogi niż szczurów na tym statku ;)


Offline Deg

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #436 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 19:24:53 »
Uwielbiam ten temat. Dzięki niemu wiem, że "podstarzała młodzież" (do której się nieśmiało zaliczam) jarająca się klockami, to nic dziwnego  ;D
This is my truth, tell me yours.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #437 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 11:49:27 »
Szwagier dzisiaj był w Warszewie w Lego Storze, przyszedł 20 minut przed otwarciem i już był 16 w kolejce. Niestety nie udało mu się kupić dwóch egzemplarzy, ale jeden jest, do tego z gratisami: kryjówką i akcesoriami pirackimi.
Zaraz za nim niestety zamki się skończyły, więc było ich pewnie około 20 sztuk. Mało...
O zestaw będziemy ciągnąc zapałki...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Voitas

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #438 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 11:58:06 »
U mnie w weekend wjechał Optimus Prime, w dość okazyjnej cenie. Będzie składane.

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #439 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 14:03:22 »
Szwagier dzisiaj był w Warszewie w Lego Storze, przyszedł 20 minut przed otwarciem i już był 16 w kolejce. Niestety nie udało mu się kupić dwóch egzemplarzy, ale jeden jest, do tego z gratisami: kryjówką i akcesoriami pirackimi.

Nie sprzedawali po 2 szt.? Swoją drogą ładne combo wyrwał, bo internetowo kryjówka się skończyła chwilę przed wejściem piratów, ale szkoda, że 1 szt.
Mój zamek dziś przyszedł do domu rodziców, pod wieczór po niego podskoczę, zobaczymy w jakim stanie dotarł. Brałem zamek + gratisowo kryjówka i breloczek do kluczy z programu VIP i podobno w 2 paczkach to przyszło, to może jednak zamek jakoś lepiej fabrycznie pakowali :)

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #440 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 18:00:48 »
He, ale akcja. Okazało sie, że zamki jeszcze były, szwagier podjechał jeszcze raz przed chwilą, ale robili problemy ze sprzedażą, że tylko jedna sztuka na osobę. Tłumaczył, że to nie na handel, ale dla rodziny z Krakowa, gdzie nie ma sklepu firmowego. W końcu po rozmowie z kierowniczką, z wielką łaską zgodzili się sprzedać drugi egzemplarz, ale musiał podać moje konto na Shop@Home. A rano była rodzinka pięcio-osobowa i wzięli w sumie pięć zamków...

Niestety, teraz już kryjówki nie było, ale to trudno, ja mam ją z poprzedniego zakupu, a tą weźmie szwagier...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #441 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 22:05:28 »
Marzenie z dzieciństwa po ponad 30 latach spełnione ;)











Olbrzymie to pudło jest, dla porównania fankofon A4 na twardo. A waży dobre parę kilo też.





Z pakowaniem też stanęli na wysokości zadania. Osobny karton, idealnie dopasowany, boczki dodatkowo zabezpieczone.



Otworzę pewnie jutro, bo obiecałem młodym, że razem zobaczymy co tam w tajemniczym kartonie było :)

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #442 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 06:58:13 »
Wow! Fajnie, że zabezpieczyli paczki odpowiednio, tego się obawiałem w zakupach na Shop@Home. Można tak było wziąć, a nie użerać się w stacjonarnym sklepie. No i do tego na swój egzemplarz muszę czekać do piątku. ;(
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #443 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 11:24:43 »
5 zamkow to ile zaplacili?

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #444 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 11:30:13 »
5 x 1900. Ewidentnie na handel, oferty na portalu aukcyjnym teraz sa w graniach 2300 do nawet ponad 3000.

Pytanie, czy się sprzeda?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #445 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 14:31:00 »
To to jest jakos limitowane ze taki szal czy tylko w sklepach firmowych ?

To potwierdza ze wypuszczenie pelnego rocznika moglo by sie sprzedac ladnie, sam zbieralem tylko piratow ale gdyby  wypuscili archiwalnne z chcecia bym nabyl komplet.

Druga po piratach panorama/diorama w ktora gapilem sie setki godzin byla ta :)


Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #446 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 19:06:17 »
Archiwalne to bez sensu tak jak Ci pisał już @nori. Ale remake'i tych wszystkich zestawów sprzedawałyby się jak świeże bułeczki. Coś w stylu jak teraz niby mają wyjść te nowe zestawy Indiany nawiązujące do starszych.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Sierpień 2022, 19:19:34 wysłana przez Leyek »

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #447 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 12:47:38 »
W komiksowie tez archiwalia powinny sie nie sprzedawac, bo niektorzy maja w zeszytach inni po angielsku jednak kupuja lub wymieniaja na polskie itd.

Lego nie musi Chinczycy juz sie tym zajeli, tutaj np nowa ladna wersja portu zolnierzy czerwonych.


Offline Voitas

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #448 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 12:51:59 »
Jak ktoś ma znajomego pracującego w sieci sklepów Smyk, to można poprosić o użyczenie ich karty, na której standardowo jest rabat 25% na chyba większość rzeczy w sklepie. W okolicy świąt rabat jest chyba jeszcze większy. O ile dana osoba nie korzysta sama z karty, bo jest tam jakiś limit roczny. Mnie się udało wyhaczyć w ten sposób Optimusa za 516 PLN i Kuźnię za 471 PLN.

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #449 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 13:56:07 »
Lego nie musi Chinczycy juz sie tym zajeli, tutaj np nowa ladna wersja portu zolnierzy czerwonych.

Fajne, ale jak za zapewne projekt ukradziony z jakiegoś MOC-a, bez figurek to ładnie pojechali z ceną - znalazłem za ponad 2.800 zł (za raptem 5,5 tys klocków).