Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 60748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #420 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 20:37:48 »
No ja też się waham. Jeśli do północy dotrwa Leśna kryjówka jako gratis to może wezmę. Jedną kryjówkę już mam, to drugą przetrzymam z rok i sprzedam, co mi obniży cenę zamku o jakieś 400-500 zł :)
Tylko właśnie sobie uświadomiłem jeden problem, skończyła mi się przedwczoraj kara kredytowa, a żeby aktywować nową muszę zrobić zakup stacjonarny, a dziś już nie wyjdę bo z dzieciakami siedzę :) Muszę ew. z jakaś wirtualną kartą pokombinować, bo przed podawaniem danych debetówki mam obawy.
Co do wysyłki to fakt. W paczce z Leśną kryjówką też coś miałem "powygniatane".

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #421 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 06:14:15 »
Leyek i jak, kupiłeś? Ktoś jeszcze już dorwał zamek?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #422 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 10:37:21 »
To nie bylo jeszcze proemiery a na YT juz sa prezentacje od kilkunastu dni?

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #423 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 11:08:39 »
@nori tak, ledwo do 1:00 dosiedziałem, ale jak już dosiedziałem to wziąłem. O dziwo limit to aż 3 sztuki i dalej teraz patrzę jest dostępny i co najdziwniejsze i Leśna kryjówka jako gratis też jest jeszcze dostępna. A w Australii niby w 20 min się wyprzedał.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #424 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 11:59:27 »
OOO! Leyek, gratulacje! Koniecznie wrzuć fotkę, jak przyjdzie!

sum41 niektórzy YT dostają zestawy przed premierą, do recenzji.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #425 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 13:07:19 »
Cytuj
Ponadto, w polskich LEGO® Stores również Zamku już teraz zaczyna brakować. Mam informację, że we Wrocławiu i w warszawskiej Galerii Mokotów zestaw na razie jest wyprzedany. We Wrocławiu, o ile dobrze wiem, brakuje też Leśnej Kryjówki (jeśli macie sprawdzone info, to dajcie znać w komentarzach).

https://fanklockow.pl/2022/08/03/ranek-po-bitwie-o-zamek/

Pewnie 08.08 do Lego Stores dorzucą nową partię, ale o kryjówkowy gratis będzie ciężko.

Offline Murazor

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #426 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 13:32:58 »
Heh, dzięki za przypomnienie :) Zamku nie biorę, ale sprawdziłem z ciekawości i Delorean wrócił i wpadł z Kryjówką :)

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #427 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 08:59:18 »
Takie  pytanko patrzac na to jak stare zestwy sa popularne i jak sie niezle rozchodza czy nikt w Lego nie wpadl na pomysl wznowienia i sprzedazy np Piraci wszystkie zestawy z 1989?

Stare komiksy w TPB czy Omnibusach sie sprzedaja. Sam bym uzupelnil zwoje zestawy.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #428 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 10:33:46 »
To trochę bardziej skomplikowane. LEGO od lat traktowało swoje produkty jako skierowane bezpośrednio dla dzieci, i dla nich to był najważniejszy target, który oczywiście z biegiem lat się zmieniał. Stąd zestawy naturalnie ewoluują, zresztą wrzucałem w tym wątku porównanie nowe-stare, i stare niestety obecnie nie mają racji bytu. Do tego najlepiej sprzedające się serie to Duplo, City, Ninjago, dopiero później są Star Warsy czy Harry Potter.

Parę lat temu nagle TLG olśniło, i zauważyli, że jednak dorośli też kupują sporo klocków, do tego obecnie mamy wyż pod tym aspektem, tj osoby które w latach 80.-90. zeszłego wieku były dziećmi mającymi styczność z tymi produktami, obecnie mają zazwyczaj ustabilizowaną sytuacje rodzinnno-materialną, i często powracają do swoich pasji, czyli słynna nostalgia, która jednak na rynek konsumencki pod względem hobby ma obecnie ogromny wpływ. Widać to choćby w przypadku komiksów czy gier konsolowych.

I stąd powstała seria zestawów oznaczanych jako +18, czyli taki prosty chwyt marketingowy, który o dziwo się sprawdził. Patrząc na ofertę, można to naprawdę szeroko analizować. Są zestawy z seriali raczej dla starszych (Przyjaciele, The office), paradoksalnie takie niby dziecinne tematyki jak Ulica Sezamkowa czy Kubuś Puchatek także mają większy zbyt poprzez starszych konsumentów, którzy te zestawy kupują albo dla siebie, albo dla swoich dzieci, kierując się własną nostalgią. To samo z zestawami na podstawie gier, Mario to seria ogólnie dla młodszych, ale zestawy takie jak z Horizona (eksperyment), Sonica, czy stare konsole, to także wykorzystywanie wałkowanej nostalgii. To samo autka z Pogromców duchów czy Powrotu do przyszłości.

Na koniec tematyka Castle. Obecnie serie takie jak Pirates, Western czy Castle są po części martwe, dzieciaki momentami nawet nie kojarzą co to znaczy. Ale TLG eksperymentuje i w ostatnich latach otrzymaliśmy Kuźnię, w Creatorze statek Piracki i Wikingów, w końcu wyspę Piracką, a teraz ten zamek, do tego kryjówkę i podobny produkt ze Space. Te trzy ostatnie zestawy wręcz już oficjalnie nawiązują do zestawów z zeszłego wieku, zarówno stylistyką jak i otoczką (pudełka, instrukcje, dodatkowe opisy).

LEGO widzi jak to wygląda i zapewne, póki się będzie opłacać, będzie z tego korzystać. Na wznowienie staroci nie liczyłbym, ale pełnoprawna nowa seria, będąca swoista interpretacją starych, być może?

Jest tez zagrożenie, że ten boom się za parę lat skończy. Obecnie jest spory popyt na stare gry czy klocki, ale w końcu Ci co chcieli uzupełnić swoja kolekcję już uzupełnia, a kolejne pokolenia, które wejdą w ten wiek, już nie będą kierować się nostalgią do starszych serii.

Przy okazji, bardzo fajna reklama, właśnie ukazująca sama nostalgie:
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #429 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 10:47:10 »
Biedni nie sa mogli by zaryzykowac i na probe wypuscic jakis caly rocznik. Sporo osob majacych zestawy pewnie tez by kupilo, bo uszkodzenia, braki lub pozolkle biale klocki.

jesli ma to minac za kilka lat to niech sie spiesza i sprobuja. Na poczatek w ograniczonej ilosci albo jakis preorder tylko i beda wiedzieli.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #430 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 10:54:35 »
To nie takie proste. TLG ma sporo fabryk, powstają nowe, ale nadal nie wyrabiają z produkcją. Widać to choćby po premierze zamku, wczesne i bezsensowne wycofanie wyspy pirackiej itp. A priorytetem są serie, które napędzają ogólny obrót czyli City, Ninjago, Friends itp. Po prostu, brak nowych "slotów". Do tego każdy zestaw to komórka w excelu, TLG nie jest już rodzinną firmą, ale wielkim korpo, którym także rządzą tabelki. Licencyjne barachło także się sprzeda, krótkoterminowo, ale napędzi wyniki. Inwestują w to, w co mają pewność, że się sprzeda i przyniesie zysk.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #431 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 11:40:34 »
No szkoda tyle plastiku  wala sie po planecie wiec bylo by z czego produkowac :)

Dzieki za info Nori :)

Wczoraj przyszlo 22 szt zolnierzy z Chin - wykonanie super poza czapka oficera. Troche jest problem z trzymaniem sie rak w ciele. Do postawienia  na dioramke idealne do dziecka rownierz, gorzej gdy dorosly chce sie pobawic :)



Pomyslec ze ja za dzieciaka o takiej ilosci ludzikow zolnierzy moglem tylko pomazyc ogladajac poraz 1789 katalog...

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #432 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 11:52:32 »
Chińskie figurki tak maja, często raczki albo nóżki są zbyt luźne, zdarza się, że coś nie pasuje. Ale jakość jest całkiem całkiem, idealnie nadają się albo na wystawkę / makietę.

Ja z chińczyków jak coś kupuje figurki tego, co nie ma szans, by ukazało się oficjalnie. Ostatnio dotarły figurki z serialu the Boys, Moon Knight, teraz czekam na Agentów TARCZY.

A kiedyś można było w miarę sensownie upolować oryginalne figurki, mi się trafiło 50 żołnierzy, i takie coś sobie obstrykałem (dawno, więc jakość zdjęć dość marna)











8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #433 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 12:00:43 »
Ile dales za te ludziki? Na allegro zolnierze z lat 90tych chodza po 25-30 zl srednio za sztuke. Na bricklink kupowalem po 15-20 zl sztuka.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #434 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 12:44:44 »
Ten statek jest z 2010 roku, a ci żołnierze pochodzą z serii Pirates II z 2009 roku. Wtedy kupiłem je za jakieś grosze, ale nie pamiętam za ile, to było ponad 10 lat temu. Ale naprawdę, kwota była śmieszna, w granicach złotówki za sztukę.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.