Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 60739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #345 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 22:34:39 »
Moja milosc do piratow a co za tym idzie do zestawow z piratami rozpoczela sie od pewnego programu o morzu w polskiej telewizji ale doslownie z miesiac temu wreszcie natrafilem przypadkowo skad i co to byl za klip pokazywany zawsze jako intro tego programu ! ! ! :)

Przy czym warstwa wizualna została wzięta z "The Black Swan" z 1942 r. 

P.S. Trzeba było zapytać na Forum to dowiedziałbyś się wcześniej. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #346 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 21:30:48 »
Trzeci preorder na zestawy z Bricklinka: https://www.bricklink.com/v3/designer-program/introducing.page

2 już poszły, ale 3 w tym ciekawe obserwatorium jeszcze można spróbować zamówić.


Offline Voitas

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #347 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 21:37:48 »
Tylko ceny trochę masakryczne :)

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #348 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 21:51:21 »
Trochę informacji o ciekawszych Creatorach Expertach z tego roku, dla których jeszcze nie ma fotek:

Cytuj
10305 Zamek Króla Lwa. Wiemy już niemal na pewno, że na ten gargantuiczny model na 90-lecie marki złoży się aż 4514 elementów w cenie – usiądźcie – 350 euro (ok. 1600 zł). W komplecie dostaniemy (siedzicie?) aż 20 minifigurek. Będą to: służąca, młody strażnik, chłopak stajenny, farmer, szkielet, mag, dziewięciu rycerzy, dwóch Leśnych ludzi oraz dwóch rycerzy Czarnego sokoła. Zamiast króla najprawdopodobniej dostaniemy królową. Budowla będzie otwierana i będzie miała kilka w pełni wyposażonych komnat, w tym komnatę królowej, skarbiec, mały młyn, zbrojownię oraz pomieszczenie nad bramą i mostem zwodzonym (oczywiście podnoszonym). Premiera (najprawdopodobniej w dystrybucji ekskluzywnej lub częściowo ekskluzywnej) już w sierpniu, także szykujcie hajs! Możliwe, że zamek zostanie ujawniony na LEGO® CONIE 2022.

10306 Atari 2600 – mamy już info, że pod numerem “6” w tym roku ma ukrywać się “grywalny” model konsoli Atari 2600, wydany z okazji 50. lecia firmy Atari. W zestawie znajdziemy samą konsolę, joystick CX40 oraz grę (prawdopodobnie na jakimś monitorze) Pitfall, która – podobnie jak w przypadku zestawu z Nintendo – będzie w jakiś sposób interaktywna. Nie znamy jeszcze ilości klocków, ale wiemy, że “konsola” będzie kosztować ok. 170 euro i będzie wydana na zasadzie czasowej ekskluzywności (3 miesiące na LEGO.com i w sklepach marki, a potem poleci szerzej). Mam poważne wątpliwości, czy w Polsce ktokolwiek się tym zainteresuje, ale pod kątem rynków zachodnich może to być całkiem popularny set.

10307 Wieża Eiffla ma być tegorocznym rekordzistą wielkości (i ceny) zestawu. Wieża ma mieć wysokość co najmniej 1,3 m i kosztować – uwaga – aż 630 euro. Spodziewamy się jej w listopadzie. Liczby elementów jeszcze nie znamy, ale wiemy, że set ma otrzymać dedykowany gratis: 40579 Mieszkanie Eiffla, najprawdopodobniej w formie małej winiety z trzema ścianami. Podejrzewam, że ten secik szybko osiągnie zwariowane ceny na rynku wtórnym.

10497 – blog StoneWars.de, nie bez podstaw, sugeruje, że może to być reedycja legendarnego Galaxy Explorera z serii Classic Space, a plotkę tę podchwycił ostatnio także PromoBricks.de. To, co wskazuje na taki rozwój sytuacji, to numer setu (oryginał nosił numer 497 – aczkolwiek tylko w USA) oraz fakt, że LEGO® chciałoby zadowolić fanów serii na 90. rocznicę marki. Podobno set ma składać się z 1254 elementów, przedstawiać sam statek (bez “przyległości” z oryginału) i kosztować 110 euro. Premiera prawdopodobnie w sierpniu, w szerokiej dystrybucji.

i jeszcze fotka najbliższego gratisu do zakupów ze sklepu Lego, reedycja kryjówki Robin Hooda (muszę wreszcie swój oryginał odbudować ;) chyba największy zestaw jaki miałem za dzieciaka).

« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Maj 2022, 21:53:54 wysłana przez Leyek »

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #349 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 22:54:27 »
Co do zamku, to pojawiają się opisy, i nawet są szkice, oczywiście jak w rzeczywistości będzie wyglądał, nadal nie wiemy. Ja nie mogę się doczekać.



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #350 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 11:05:01 »
Jango to miłośnik starych zestawów, do tego ma manię zbierania ich koniecznie z pudełkami. Uzbierał Piratów, Castle, teraz walczy z klasycznym Space. Oprócz tego oczywiście coś tam ma z City i innych starych serii. Poznaliśmy się jakiś czas temu, naprawdę, ma strasznie fajne podejście do swojego hobby, i jak mi przechodzą klocki, wystarczy że pogadamy chwilę i znowu zaraża mnie swoją pasją. Miałem przyjemność odwiedzić go parokrotnie, kolekcja naprawdę robi ogromne wrażenie. Jak chcecie zobaczyć jak to wygląda, właśnie pojawił się filmik z przeglądu jego LEGO roomu. Tego gościa co filmuje w sumie nie znam, ale odwiedza różnych AFOLi i podobnych filmików ma już parę na swoim kanale. Szkoda, że nie mam gdzie wyeksponować swojej kolekcji. :(


Swoją drogą, to w najbliższa sobotę Jango organizuje wystawę LEGO w Katowicach, i wszystkie te zestawy będzie można obejrzeć na żywo.

https://walcownia.muzeatechniki.pl/2022/05/10/retro-lego-28-29-05-2022-r/
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline death_bird

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #351 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 21:53:03 »
Trochę informacji o ciekawszych Creatorach Expertach z tego roku, dla których jeszcze nie ma fotek:

Zaczynam odczuwać coraz bardziej niezdrową fascynację tym Królem Lwem.
Może to głupie pytanie, ale jak znam się na książkach i coś tam wiem o komiksach tak klocki to terra incognita: jak się kupuje LEGO żeby nie przepłacić? Są opcje zniżek jak w przypadku słowa pisanego czy to się bierze po cenie "pudełkowej" i w przypadku takiego zestawu to lepiej wcześniej niż później żeby inni podstarzali fascynujący się nakładu nie wyczerpali?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline stachel

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #352 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 22:03:39 »
Ceny można obserwować na różnych porównywarkach, promoklocki.pl jest najpopularniejsze. Osobiście wychodzę z założenia, że -30% od ceny katalogowej to dobra cena (choć są różne wyjątki w zależności od serii, czy dostępności modelu).

Niektóre zestawy bywają także ekskluzywne dla określonych sklepów (tylko LEGO Store, Amazon, różne sklepy w US). LEGO Store ma zawsze, ale jeśli tam kupować to tylko z fajnym gratisem (co jakiś czas są dodawane różne zestawy, jeśli przekroczy się próg cenowy). Nie wiem jak będzie z tym, musisz obserwować rynek.

Zestawy są dostępne na rynku (poza jakimiś drobiazgami) przynajmniej rok, a wiele z nich znacząco dłużej. Więc spieszyć się bardzo nie musisz.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #353 dnia: So, 28 Maj 2022, 18:59:42 »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #354 dnia: So, 28 Maj 2022, 20:52:56 »
Pierwszy raz planuję zamówić coś na Lego.com dla tego zestawu ;) (tzn. brałem teraz z bricklinka obserwatorium, ale to sumie tylko szło płatnościowo przez stronę lego, bo nawet bonusów nie zapewniało).

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #355 dnia: So, 28 Maj 2022, 22:02:26 »
Hm, też rozważam jakiś zakup, tylko problem z opłacalnością. Np.: Zamek z Creatora na Shop$Home kosztuje stówkę drożej niż gdzie indziej. Wychodzi na to, że wydając około 750 złotych na S@H przepłacamy około 200 złotych! Pytanie, po ile Janusze będą go sprzedawać na takim Allegro... Ostatnie takie gratisy (np.: taksówka, żaglówka) chodziły po około 150 (żaglówka była nawet z początku droższa, teraz staniała).
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline stachel

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #356 dnia: So, 28 Maj 2022, 22:18:49 »
Najlepiej kupować zestawy, które są na wyłączność LEGO store. Wtedy gratisy są rzeczywiście gratisami ;)

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #357 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 15:26:05 »
Najlepiej kupować zestawy, które są na wyłączność LEGO store. Wtedy gratisy są rzeczywiście gratisami ;)

Czyli niby które zestawy? Od dawna takich nie ma, każdy po jakimś czasie pojawia się w ogólnym obiegu z niższą ceną.

Offline stachel

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #358 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 00:28:05 »
Z tego co kojarzę to: komnata Vadera, zestawy związane z chińskim Nowym Rokiem, praktycznie wszystko z Brickheadz.

Jest też trochę zestawów dostępnych np. tylko dla Amazona, ale tam te 15% rabatu da się już dorwać (np. Brzeszczot).

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #359 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 08:10:56 »
No fakt, te to tak.