Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 61503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 07:06:46 »
Tumbler powraca! Pojawiał się już parę razy w klockowym świecie, w tym w 2014 roku miał ogromną (1869 części) edycje:



Ale dzisiaj trudno już go kupić, jednak dostaniemy całkowicie nową wersje, i to w dwóch wariantach: ogromną:

76240 Batmobile Tumbler (2049 klocków)







i mniejszą, w minifigurkowej skali:

76239 Batmobile Tumbler (422 klocki)



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 12:27:46 »
Nowy zestaw, podobno na podstawie jakiegoś programu. Nie wiem, nie posiadam telewizora. I nie jestem zainteresowany...

10291 Queer Eye







8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 15:07:12 »
To z góry to jakiś niszowy serial, ale jakoś jako budowla to wygląda.
 
Za to to co zaprezentowano ostatnio we współpracy z Nintendo to jest totalna pomyłka (a cena wyjściowa to jeśli dobrze pamiętam ok. 750 zł).


Online parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 16:44:12 »
Pomysł na kostkę, z której coś wyskakuje jest fajny. Szkoda tylko że wyskakuje z niej takie byle co.

Offline Cringer

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #229 dnia: So, 09 Październik 2021, 12:49:32 »
Zestawy z The Batman.


Oraz Batmobil technik https://brickset.com/sets/42127-1/The-Batman-Batmobile


Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #230 dnia: So, 09 Październik 2021, 14:10:24 »
Cytuj
LEGO wypuszcza największy model w swej dotychczasowej historii. Będzie to Titanic składający się z 9090 elementów, którego długość osiągnie 135 cm
Zestaw "LEGO Titanic" będzie składał się z trzech modułów, dzięki czemu możliwe będzie zajrzenie również do wnętrza konstrukcji
Zestaw klocków w Polsce będzie dostępny za blisko 2,8 tys. zł









https://www.lego.com/pl-pl/product/lego-titanic-10294

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/lego-titanic-najwiekszym-modelem-z-klockow-w-historii-dunskiej-firmy/0zhqkeh
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 14:17:21 wysłana przez Leyek »

Offline Cringer

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #231 dnia: So, 09 Październik 2021, 19:36:30 »
Umknął mi jeszcze jeden zestaw lego a nie mogę edytować wiadomość.
Ten jest chyba najsłabszy z nowo prezentowanych Batmanów

Online nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 10:39:25 »
Dzisiaj ma być wiadomo, jakie będą kolejne zestawy z Ideas. Pretendentów jest sporo, bo aż 57:



Wśród nich parę naprawdę fajnych projektów, w tym sporo zamków. Zamek z Zeldy prezentuje się przepięknie, i chętnie zobaczyłbym go jako zestaw, LEGO obecnie współpracuje z Nintendo, więc niby jakaś szansa jest.





















8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Aleksandros

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 12:14:29 »
Podobno ogłoszenie wyników przesunięto o jeden dzień, tzn. na piątek.

Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 15:47:38 »
@nori

Nie bój, nie bój. Wybiorą jakieś dziadostwo (na szybko patrzę np. te książki czy most z końca) a zamku z Lego to się doczekają nasze wnuki :/
Poczta z początku 3 rzędu jest też b. fajna.

Nie rozumiem tego na prawdę, rycerze, piraci czy Dziki Zachód sprzedaliby się świetnie, szczególnie teraz po tylu latach posuchy. Ale lepiej klepać generyczne i mega nudne zestawy Marvela, DC, Harry'ego Pottera, SW czy co 2-3 lata powtórki w City.

Online nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 17:10:36 »
Gdzieś były głosy, nie wiem, czy oparte na oficjalnych doniesieniach, że jest problem z takimi tematykami jak Piraci, Castle czy Dziki Zachód, gdyż dzieciaki po prostu obecnie tego nie kojarzą. Stąd LEGO obawia się tej tematyki. Western praktycznie umarł, nie ma filmów, gdy my byliśmy młodzi, co chwilę coś pojawiało się w tym temacie na VHSech, a Rio Brawo, Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Butch Cassidy i Sundance Kid, Trylogia dolarowa i parę innych to każdy znał na pamięć. No i książki z Winnetou. Rycerze i piraci mają swoje stałe miejsce w kulturze, ale też zostali zepchnięci na dalszy plan, i nawet Piraci z Karaibów nie poprawili sytuacji. W mojej biblioteczce filmowej sporo filmów w tym gatunku ma datę produkcji poniżej 1995 roku... Istnieje nadzieja, że ostatnio wydane specjalne zestawy w klimatach castle i pirates dadzą LEGO do myślenia, były bardzo dobrze przyjęte, ale i tak liczą się wyniki sprzedaży, a z tym nie wiadomo jak.

A jakoś nie zapowiada się na renesans kina przygodowego, Jungle Cruise raczej nie był wielkim sukcesem...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Alexandrus888

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 17:22:38 »
Ja, jak już od lat nie zbieram LEGO, dla zestawu Totoro bym zrobił wyjątek. Uwielbiam wszystko co związane z Ghibli.

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 20:04:03 »
Ja też ale catbus niezbyt udany tu no i brakuje małego białego

Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 23:00:13 »
Gdzieś były głosy, nie wiem, czy oparte na oficjalnych doniesieniach, że jest problem z takimi tematykami jak Piraci, Castle czy Dziki Zachód, gdyż dzieciaki po prostu obecnie tego nie kojarzą.

Dzieciaki dzieciakami. Ale ilu starych koni takich jak my by to kupiło "dla dzieciaków" lub wprost dla siebie :)

Online nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #239 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 11:28:24 »
ja pitolę, LEGO to dziwna firma... tyle fajnych projektów a wybrano, owszem, bardzo przyzwoite, ale jednak strasznie "bezpieczne" projekty. Dioramka i kolejny zestaw serialowy...





8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.