Autor Wątek: Niedorzeczne oferty  (Przeczytany 3536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 03 Sierpień 2023, 20:52:34 »
Może być trollem, który się nie bawi ChatGPT, tylko trolluje z głowy. Ale jak dla mnie to opcja B jest najbardziej prawdopodobna.

Offline PJP

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 03 Sierpień 2023, 21:13:23 »
Widziałem już kiedyś podobny słowotok i czasem są to zwyczajne problemy z ogarnięciem pisania, ale czasami zwiastuny jakiejś choroby (mniej i bardziej groźnej dla otoczenia). Jak dla mnie trochę nawiedzony fascynat z  naiwnym podejściem - wiadomo, są różne marzenia. Jedni chcą być strażakami, inni pracować w bibliotece albo być leśnikami ;) Ale, zawsze jest ale. Trop finansowy wskazuje jednak na cwaniaka...

Offline Piterrini

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 03 Sierpień 2023, 21:32:49 »
A powiedzcie mi, bo nieraz mnie to nurtowało (tj. przemyślenia mam, ale nie dotarłem do ich konkluzji), o ile w ogóle taktownym jest rozmawianie o tym publicznie - czy osoba z medycznie udokumentowanymi deficytami (bez wchodzenia w szczegóły - takie rzeczy, które mają wpływ na to, jak jest odbierana przez otoczenie, czy to wygląd czy sposób wypowiedzi itp.) "powinna" się z takiego tytułu na wstępie "wytłumaczyć"?
Chodzi mi o to, że np. widzicie osobę ubraną niestosownie do danego miejsca, może zachowującą się równie nietypowo, i może to być osoba chora, ale tego nie wiadomo...
W internecie jest jeszcze ciężej rozpoznać (bo też jw. trolling itp.), ale w miejscach gdzie jakaś kultura wypowiedzi obowiązuje - czy informacje o swoich deficytach osoba "powinna" podawać? Ja przykładowo dawniej wplatałem w wypowiedzi zwrot, że nie posługuję się płynnie językiem angielskim (w zagranicznym internecie pisząc po angielsku), po pewnym czasie przestałem, bo uznałem że i tak to widać po tym jak piszę, po co więc się "tłumaczyłem"?
Z kolei w różnych sytuacjach (też w internecie) osoba legitymująca się np. niepełnosprawnością jest traktowana inaczej, priorytetowo, wiem że nie każdy sobie tego życzy i jeśli o tym wspomina to właśnie po to, żeby nie zostać błędnie odebrany jako np. "menel", a nie po to, żeby być traktowany z tytułu choroby "lepiej" niż inni.
I znów do internetu wracając - jeśli chora osoba nie wspomni że jest chora, to może "wyjść" na aroganckiego trolla, czy w inny sposób niedojrzałą osobę... Z drugiej strony - mówimy że wiek nie definiuje osoby, a jednak wchodząc na hipotetyczne forum z grubsza widać czy piszą nastolatkowie czy boomerzy, ale nie sposób tego wiedzieć na pewno, a jednak pytanie o wiek jest w jakiś sposób niestosowne (nawet w internecie, nie wspominając o kwestii "prywatności")...

Rozpisuję się pewnie niepotrzebnie (bo za szeroki temat, i w ogóle nie forum do tego), ale i tu na forum jest/była niejedna osoba, z którą nie sposób "rozmawiać", pewne oznaki choroby w ich wypowiedziach widziałem, ale z kolei zarzucanie czy sugerowanie że są chorzy nie będzie widziane jako "troska", a jako czyste obrażanie... A internet (czasem i tu na forum) wobec nich przyjazny nie jest, czy w takim razie osoby z deficytami tego typu powinny unikać publicznego wypowiadania się, czy może za każdym razem powinny się tłumaczyć ze swojego stanu zdrowia aby uniknąć szydzenia? Czy w ogóle nie odnosić się do tego i przyzwyczaić się do "ataków" w ich stronę? Jak wyżej - zagwozdka bez rozwiązania...
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Sierpień 2023, 21:34:38 wysłana przez Piterrini »

Offline Koalar

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 03 Sierpień 2023, 23:17:03 »
Człowiek często nie umie obiektywnie ocenić swojej twórczości, więc może mu się wydawać, że zrobił nie wiadomo co, na czym zarobi kokosy, ale zwykle nie jest to prawda. Cóż, czasem nawet i wydawcom zdarza się źle ocenić potencjał danego komiksu i wydają słabizny, które potem zalegają latami.
Sposób wypowiedzi sugeruje, że ten autor nie byłby w stanie napisać konkretnego i spójnego scenariusza. Ale różnie bywa, parę razy widziałem jakieś wpisy scenarzystów komiksowych, które wyglądały, jakby mieli problemy z pisaniem tekstu na poziomie gimnazjum. A mimo to piszą dobre scenariusze. I w drugą stronę - to, że ktoś fajnie pisze na forum, nie oznacza, że spłodzi ciekawy scenariusz.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline HugoL3

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 14:25:07 »
Ostatnio ludzie się chwalą wiadomościami od botów (no raczej) w odpowiedzi na ogłoszenia związane z nieruchomościami typu: "zamówię Ci kuriera" :)

Sernik

  • Gość
Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 18:49:59 »
Cytuj
Człowiek często nie umie obiektywnie ocenić swojej twórczości, więc może mu się wydawać, że zrobił nie wiadomo co, na czym zarobi kokosy, ale zwykle nie jest to prawda.

Coś w tym jest. Poznani przeze mnie "twórcy" czegokolwiek, przeważnie albo cierpieli na skrajne niedowartościowane, albo odrealniony narcyzm. Mało kto potrafił uczciwie ocenić i postrzegać swoją pracę.

Offline Piterrini

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 12:33:14 »
Cena prawie jak rok wydania:

Offline srogin

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 12:37:40 »
Cena prawie jak rok wydania:


Może podróże w czasie takie drogie, że musi sobie to jakoś zrekompensować?  :D

Online JakubM

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 12:37:46 »
hehe tez widziałem tą ofertę. Ktoś przewartościował autograf - bo Szninkla z  Orbity to za darmo bym nie brał.

Offline Deg

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 23:34:37 »
Autograf zdobyty w październiku 2024? Niby, że to preorder?

Jak ktoś jest z Krakowa, umawiajcie się na obejrzenie ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline Teli

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #25 dnia: So, 21 Październik 2023, 07:58:15 »
Śmiejecie się.
A wiecie ile zdrowia kosztuje stanie rok w kolejkonie na MFKiG? Kurde. Szacun. Pewnie gość już tam koczuje i pilnuje listy. @Aleksandruss jedź i zakładaj papiery na 2025 bo jak widać na przyszły rok już nie ma szans :D

Offline Rodrigues

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 18:03:25 »
Kasta Metabaronów 2 tomy folia + obwoluta Jodorwsky - 999 zł

https://www.olx.pl/d/oferta/kasta-metabaronow-2-tomy-folia-obwoluta-jodorwsky-CID751-IDUwhs2.html

Prawdziwa okazja :D

Offline srogin

Odp: Niedorzeczne oferty
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 18:57:33 »
Może na folię chuchnął Jodo i pod mikroskopem widać jeszcze jego patogeny? W takim przypadku dobra cena nawet bez obwoluty.