Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 61488 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #405 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 09:52:13 »
Zestaw LEGO z serii "The Office"... weźcie mnie uszczypnijcie! Ha! Ile figurek, jakie odwzorowanie, jaka szczegółowość i charakterystyka wszystkiego jak na LEGO przystało! Ta marka robi coraz lepsze legoludkowe zestawy. I jeszcze jakby Duńczycy dali światu jakąś kolekcję Minionkową: np. Dom Gru albo jego podziemie w nim, gdzie miał to Laboratorium - coś dużego do składania, a nie tylko duże minionkowe figurki.  8)

Offline Kyms

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #406 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 17:33:07 »
LEGO The Office <3 Mój drogi must have. LEGO ograniczyłem wyłącznie do figurek. Zrobię wyjątek dla tego zestawu. Zestawu pod mój ulubiony serial! Odwzorowanie idealne, take my money!

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #407 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 06:35:57 »
10306 Atari 2600

2 i pół tysiąca elementów. $239.99 / €239.99 / £209.99







Nawet nawet, konstrukcja niby prosta, ale dali mnóstwo smaczków, i całość wyszła zadziwiająco ciekawie.
No i jest obrazek z Thunderem! :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #408 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 18:19:17 »
Kolejne zestawy z Avatara. Jak dla mnie, taka sztampa licencyjna, zupełnie nie porywają. Proszę, niech nie zjebią w taki sposób Indiany Jonesa, poprzednie zestawy były rewelacyjne, tak samo z Władcy Pierścieni było sporo perełek, a od paru lat zestawy licencyjne są jakby pozbawione polotu (oczywiście z wyjątkami...).

75571 Neytiri & Thanator vs. AMP Suit Quaritch



75572 Jake & Neytiri’s First Banshee Flight



75573 Floating Mountains: Site 26 & RDA Samson



40554 Jake Sully & his Avatar



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #409 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 20:44:09 »
Takie kuriozum, LEGO Atari kosztuje 1149,99 zł. Za tyle można kupić x-boxa Series S, i to nowego, który do tego spawdza się idealnie, jako retrostation... :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #410 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 00:05:48 »
Dlatego tego Atari nawet tutaj nie wrzucałem. Jak zobaczyłem, że nie ma telewizorka jak w NESie to spodziewałem się ceny 600-700 zł, a tu jest jeszcze drożej niż NES. Nieźle ich pogrzało. Ale w cywilizowanych pod względem zarobków krajach i tak się sprzeda to mogą doić.
Swego czasu grałem trochę na klonie tego Atari - Rambo, więc sentyment jakiś tam i u mnie jest (River Raid, kręgle), ale nie za taką cenę za kurzołapa :)

Te Avatary to faktycznie cienizna.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #411 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 06:25:23 »
LEGO znacznie ostatnio podrożało, teraz kolejne podwyżki, i patrząc na komentarze czy pod recenzjami na YT czy na Briksecie, nawet w krajach, gdzie klocki są tańsze, w stosunku do zarobków, jest sporo marudzenia na ceny. Tak jak piszesz, cena w granicach 600 złotych byłaby bardziej adekwatna, ale 1150??? Owszem, klocków trochę jest, ale żadnych nie wiadomo jakich. LEGO zobaczyło, że jest zbyt na nostalgii, i cisną to niemiłosiernie. Jasne, zestawów niech wychodzi jak najwięcej, lepiej mieć wybór niż go nie mieć, ale cenowo to masakra...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #412 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:07:35 »
Duzo piszecie w temacie orginalnych EGO ale to co w ostatnich latach porobilo sie z klockami to mega bomba.

Mamy sporo firm nasladujacych ktore  juz nie sa jakims badziewiem a doruwnuja LEGO. w moich czasach kupno nawet malego zestawu bylo wyczynem pozostawal katalog.

Teraz mozemy kazdy klocek czy ludzika kupic w nakladzie chyba nieograniczonym.

Na YT coraz wiecej filmikow z lego zolnierzami z roznych epok. Za dzieciaka mazylem o niebieskich zolnierzaz z czerwonymi pagonami a teraz bez problemu moge sobie nakupic np takich niebieskich z wojen napoleonskich, WOW !


Offline eferce

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #413 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 13:03:42 »
Wg. fanklockow kryjowka robina znowu jako bonus do zakupow >710 od 1.8. Naprzod, kto nie zdążył  ostatnio.

(Ja np nie zdazylem i terez wezme z kuznią; bo jak 3.8 pokaże sie zamek lwa to albo juz robina nie bedzie albo beda dantejskie sceny ze sparowaniem zamków z resztka kryjowek)




Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #414 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 13:57:13 »
eferce, z tego co się orientuję, to kryjówka jako ponownie gratis jest póki co jako domniemanie, nie ma żadnej potwierdzonej informacji, że będzie. A jak już, duże prawdopodobieństwo, że będzie gratisem tylko do zakupu zamku. Póki co, od 4 sierpnia jako gratis ma być 40515 - zestaw elementów w klimatach pirackich.

sum41 - żadne podróbki póki co nie dorównują LEGO, choć niektóre figurki są już naprawdę całkiem nieźle wykonane i prezentują się bardzo ładnie. Mam worek chińskiego badziewia, głównie figurki, których LEGO nigdy nie wypuści (np.: z serialu Boys) i jako ciekawostka jak najbardziej sie sprawdzają. Tym bardziej, że kosztują około 4 złotych sztuka, a można trafić nawet taniej.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #415 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 15:09:36 »
Zgadzam się ale dla mojego 4letniego syna taka podróbka Minecrafta i tak wystarczy tym bardziej ze ciągle rozpiera tę ludziki i przebudowuje, więc szkoda kasy na oryginalne a tak mam tańsza alternatywę za np ostatnio 35 PLN☺

Teraz męczy moich piratów z lat 90 tych więc zamówiłem mu 22 szt żołnierzy za 84 a po rabacie 64 PLN ☺

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #416 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 15:11:53 »
Black Panther: Wakanda Forever

76211 Shuri's Sunbird



76212 Shuri's Lab



76213 King Namor's Throne Room



Jak dla mnie, zupełnie bez polotu, standardowa licencyjna masówka: czyli prosta konstrukcja + figurki.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #417 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 19:59:51 »
Jak tam @nori bierzesz dziś w nocy zamek? ;) Ktoś jeszcze zamierza po północy polować? ;)

Offline eferce

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #418 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 20:14:48 »
Ja się wycofałem ze wzgledow finansowych, pomimo ze kryjowka Robina jako promka przy zakupie ma być dostepna.
Zestaw ma byc 2 lata w dystrybucji wiec liczę ze jakis rozkapryszony dzieciak wystawi po wigilii jako niechciany prezent  ::)
Z ciekawostek: w Australii juz mozna kupowac i limit jest 2 sztuki na konto (nie jedna). W ciagu kilku godzin po północy zestawy dostepne od ręki zeszły.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #419 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 20:27:44 »
Jak tam @nori bierzesz dziś w nocy zamek? ;) Ktoś jeszcze zamierza po północy polować? ;)

Waham się, ale póki co, z Shop@Home nie zamawiam, obawiam się wysyłki, ostatnio sporo znajomych miało z tym problemy, mnie ostatnia paczka, ta dla gratisu, cudem doszła bez większych uszkodzeń. Z zamkiem nie chcę ryzykować. Szwagier ma w Warszawie zajrzeć do sklepu firmowego po weekendzie, jak będzie, to najwyżej mi weźmie. Jak nie, będę czekać. :) Ale nie ukrywam, napalam się mocno i już bym go chciał dorwać. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.