Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 60754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 13:34:01 »
Kapelka poprawna poliytycznie ale trzeba przyznać, że ciekawe i niebanalne podejscie do kształtów. The Office nudy ale się pewnie zajebiście sprzeda bo to The Office.

Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #241 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 22:28:07 »







Cytuj
ZESTAW LEGO® IDEAS HOME ALONE (21330)
Projektant LEGO Ideas: Alex Storozhuk
Projektanci LEGO: Antica Bracanov i Enrique Belmonte Beixer
Wiek: 18+
Wymiary modelu: Szerokość: 34 cm x Głębokość: 34 cm x Wysokość: 27 cm
Ilość części: 3957
W zestawie jest 5 kluczowych minifigurek z filmu: Kevin, Harry, Marv, (mama Kevina) Kate i staruszek Marley
Ściany dzielą się pośrodku i otwierają na boki, odsłaniają wnętrze; Dach otwiera się do góry
Każde z pięter jest modułowe i wyjmowane, aby ułatwić dostęp do wnętrza
Cena: 1099,99 zł

Offline stab

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #242 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 08:51:29 »
Po wielu tygodniach namysłu, sprawiłem sobie niedawno wczesny prezent gwiazdkowy.




Pytanie do obcykanych w temacie. Można gdzieś w Polsce dostać taką gablotę? Ta konkretna to koszt 90 ojro na amazonie, moim zdaniem trochę dużo  :(


Offline U.F.O

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #243 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 09:25:23 »
Przejdź się po szklarzach w okolicy, powiedz że potrzebujesz gablotki w takim a takim wymiarze, dla dobrego rzemieślnika nie sprawi to najmniejszego problemu. O wiele lepiej będzie się prezentować w szkle niż w plastiku, a i grubość szkła i kolorystykę sam możesz sobie wybrać. Cenowo tez pewnie nie będzie jakiejś tragedii, a jak poda cenę z kosmosu, to zawsze możesz skontaktować się z innym szklarzem (zamawiałem raz gablotkę 20x20x30cm, jeden chciał za coś takiego ~150zl, poszedłem do drugiego to zrobił mi za 67zl).

Offline stab

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #244 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 10:10:23 »
O szkle nie pomyślałem. Tak na szybko wymyśliłem że można również kupić akwarium  8)

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #245 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 10:11:25 »
Z gablotką nie ma problemu. Problem jest z podstawą, nie udało mi sie znaleźć nikogo kto je robi.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #246 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 11:31:10 »
Szklo u szklarza zamow  lub plekse z pocieciem w Castoramie Ci zrobia. Podstawke u stolarza rowniez Ci zrobia :)

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #247 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 14:24:20 »
Szklo u szklarza zamow  lub plekse z pocieciem w Castoramie Ci zrobia. Podstawke u stolarza rowniez Ci zrobia :)

Pleksa słabo. Z drewnianymi odbiłem sie od każdego stolarza. Za mała robota dla nich.


sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #249 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 10:36:32 »
Zamow sobie elementy z hdf 3mm i ci potna potem sobie skleisz lub skreciszi pomaluj lekierem w sprayu, ja tak zrobillem podluzny zyrandol w lazience.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #250 dnia: Pt, 03 Grudzień 2021, 14:09:54 »
76205 Gargantos Showdown



Oprócz tego pojawiło sie sporo zapowiedzi na przyszły rok z serii Ninjago czy City. O ile Ninjago są jeszcze w miarę przyzwoite, choć absolutnie nie porywają, to City to tragedia... Strasznie uproszczone i po prostu brzydkie zestawy.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #251 dnia: Pt, 03 Grudzień 2021, 17:33:36 »
@up Po opisach niektóre zestawy City wydawało się, że będą miały potencjał, ale jest tak jak piszesz jest tragedia. Z większych jedynie szpital jako tako się prezentuje, choć ten sprzed 4 lat wydawał się ciut większy:



Totalna żenada to ta "szkoła" (nawet samej fasady w miarę dużej im było żal zrobić, lepsza ta bezsensowna ulica) i ten szkaradny autobus:



No i ten "potężny" bank za 100 eurasów (dron jako pseudopojazd w co drugim zestawie to też śmiech):



Jedyne co mi wpadło w oko, to z Technica oba monster trucki - byk spoko, rekin petarda:



No i robot Wolverine'a przyjemny (ale to już było foto ze 2 tygodnie temu ujawnione):



Aaa i minifigurki też niezłe (nie kupowałem nigdy, ale może tutaj się skuszę - bard, robot, kucyk):



« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Grudzień 2021, 17:37:21 wysłana przez Leyek »

Offline Cringer

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #252 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 17:32:29 »
Rzeczywiście szkoła jest totalną porażką. Choć mojemu synowi się podoba. Więc może dla dzieciaków to jednak jest fajne. Bank też prezentuje się fatalnie. Podobnie zresztą jak poprzednik. Zamiast pojazdów wolałbym troszkę większy i bardziej dopracowany budynek (zresztą ze szkołą mam podobnie)
Aczkolwiek nie uważam że cała linia zimowa 2022 City prezentuje się źle. Poniższe zestawy wpadły mi w oko.










No i Gwiezdne Wojny ze swoimi Hothowymi zestawami prezentują się fajnie.






Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #253 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 21:55:24 »
Bazę księżycową dopiero później widziałem, to jest faktycznie przyzwoity set, który rozważam, bo lubię takie klimaty a syn dostał ostatnio prom nasa.
Dźwig jest spoko, ale cena 40 euro katalogowo przegięta. I ten zbędny element drogowy, który tylko właśnie cenę winduje. Jak się trafi dobra promka to tez na pewno kupię.

Offline Aleksandros

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #254 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 23:26:24 »
Też w pierwszej chwili zwróciłem uwagę na ten dźwig, ale cena jest zupełnie nieadekwatna. Potem jeszcze krytycznie przyjrzałem się modelowi i zobaczyłem te dziury w kabinie. Drzwi zresztą też nie ma. Za 15-20 EUR bym może kupił, ale w tej sytuacji to dziękuję.

Najlepsza jest póki co ta księżycowa baza badawcza.