Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 61498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 09:28:39 »
Oh, Mein Gott! Normalnie kurnia balans, odpalam Lolka i lecimy! Ha! Ależ ceny, ależ beznadziejne legoludkowe zestawy! Z drugiej strony LEGO jest wszędzie, to marka dla każdego, dla różnych ludzi o zmiennym guście i upodobaniach. ,,LEGO-but", to chyba przykład tego, że Duńczycy mają w planach z prawdziwych ortodoksyjnych kolekcjonerów zrobić prawdziwie uzależnionych, chorych nerdów ,,nonameów". Czyli marka ta jest w stanie zaprojektować wszyćko, w sam raz dla 🐹-ującego wszystko z Metaversum LEGO, nałogowo zbierającego geeka. Patrzcie na to; może ktoś się tym będzie pasjonował, ale jak dla mnie jest to nieporozumienie:


Offline Leyek

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #211 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 00:45:46 »
Wzięliby się i zrobili coś fajnego z pirates (...), a nie takie wymysły...

Mówisz, masz :)




Online Cringer

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #212 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 00:33:42 »
Nowe "What if ..." od lego oraz Nowy Asgard Thora. Oba zestawy prezentują się świetnie.





Jest też kilka zestawów z nowego Spidermana. Muszę przyznać ze wyglądająco najwyżej tak sobie.


Offline Deg

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #213 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 21:40:06 »
Informacja małego kalibru, ale może ktoś się ucieszy - w kioskach pojawił się pakiet trzech archiwalnych numerów magazynu Lego Explorer, każdy z modelem z kilkudziesięciu elementów. W zestawie ośmiornica, mini zamek z katapultą i lądownik księżycowy, 19,99 za całość :)

This is my truth, tell me yours.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 20:05:06 »
Zestaw LEGO z ,,bro-Thorem" i Nowym Asgardem, wow!, robi piorunujące wrażenie. Gracja, styl, pasja! Jak na razie, powiedzmy że jeśli chodzi o mnie, to ,,dopiero!" zaczynam przygodę z LEGO, a jedyne, co kupiłem i mam już w swojej kolekcji, to:


Mam zamiar zmodyfikować półkę (jak widać na fotce poniżej - usunąć dwie pierwsze podstawy z trzech półek), aby zrobić solidne miejsce, co będzie komponować się perfekcyjnie w pro-kosmicznej tematyce (dojdą do tego puzzle 1000 el. z motywem lądowania na księżycu, zawieszone w antyramie na wysokości mniej więcej modelu Stacji) pod: ach, Apollo Saturn V - mega 100-cmową rakietę od LEGO! Tak! 8) ;)


Online Cringer

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #215 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 23:18:09 »
@Michael_Korvac
Wow, niezły start :)

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 08:34:08 »
Będą figurki Marvela oparte na serialach: 71031 Marvel Collectable Minifigures



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #217 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 17:35:38 »

Ponoć takowy zestaw (ależ on jest cudowny!) Daily Bugle od Marvel Comics, który w Polsce kosztuje około 1300zł za całość, czy to u nas, czy za granicą kupuje się tylko po to... aby sprzedać figurki, które dodaje się do zestawu. A są to nie byle jakie figurki. Jeśli chodzi o mnie, cóż, wyznaję swego rodzaju fanowską politykę, że jak kupować tak poważny zestaw tematyczny LEGO, i to w dodatku od komiksowego Uniwersum!, to kupować tylko dla siebie, aby go złożyć, położyć na półeczce - karmiąc w ten sposób nerdowskiego głoda w nas siedzącego. 80 cm wysokości, 3772 elementy składające się na ów zestaw, 25 minifigurek. Jak dla mnie... warto! 8)

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 07:06:16 »
W takich zestawach figurki to często połowa wartości zestawu, a zdarza się, że i więcej. W niniejszym przypadku fakt, jest zatrzęsienie minifigów, sporo ma tutaj premierę, ALE: niektóre figurki już były w innych zestawach, a większość premier to postacie "cywilne".



Do tego sam zestaw jest dość dziwny: wygląda całkiem nieźle, ale to w większości sterta szarych klocków, a budynek to zwykły betonowiec, więc kwestia gustu.
Sam zastanawiam się nad zakupem, póki co, wstrzymałem się.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #219 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 09:50:59 »
Specyficzny, ale całkiem ciekawy zestaw z Harrego:

76391 Hogwarts Icons Collectors' Edition
ponad 3000 elementów, cena niemała: £229.99 / $249.99















8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online jotkwadrat

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #220 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 12:38:55 »
A co ma przedstawiać to czerwono-żółte i zielono-szare coś?

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #221 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 13:45:05 »
szaliki chyba

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #222 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 18:34:20 »
Chodzą słuchy, że pewne modele klocków LEGO - głównie zestawy dla młodzieży i dorosłych fascynatów - z serii TECHNIC, mają tendencję do, mówiąc delikatnie, ...,,psucia się". Najbardziej w tym względzie rzekomo narzeka się na zestawy będące gabarytowo DUŻE. Bo niby zawodzi w nich element elektroniczny: delikatne silniczki które szybko się psują (teoretycznie tak jest; tak słyszałem, a jak jest naprawdę, to nie wiem), i które to ponoć można kupić w internecie jako nowe, wymieniając je w danym modelu. I tu dochodzimy do sedna tego, o czym w tym poście chciałbym się podzielić: model "LEGO Technic 42099" - zdalnie sterowana terenówka. Bo ten zestaw, nie ukrywam, nie stał by u mnie na półeczce. Planuję go sobie sprezentować tak, aby nakarmić dzieciaka i geeka we mnie wciąż tkwiącego: używając aplikacji na Androida jeździłbym wte i wewte po domu tą terenówką; w końcu jest silniczek, to jest ,,zdalnie sterowana frajda!". Ciekawi mnie, czego trochę się obawiam, czy opłaca kupować się ten pojazd LEGO z ,,wrażliwymi" strukturami elektronicznymi, aby go poużywać po mieszkaniu, a nie zostawić bezczynnie na jakiejś komodzie? Jak to jest z takowymi silnikami? Czy mają one rzeczywiście tę tendencję do ,,szybkiego psucia się/zużywania", co nastręczało by tylko wydatków na doprowadzenie modelu do ładu? Czy w ogóle ta cała apka i pojazd funkcjonują w zdalnym sterowaniu?



P.S. Czy czyszczenie klocków LEGO (duże zestawy z elementami ruchomymi i wystającymi) można przeprowadzać poprzez użycie jakiejś delikatnej dmuchawy? Albo sprężonego powietrza? Pytam się, gdyż za Chiny Ludowe nie wiem jak można zgarniać delikatnie kurz z powierzchni klocków, do których ściereczką czy ,,łapaczem kurzu" trudno jest się dostać?

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #223 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 09:35:34 »
W sprawie LEGO Technic zajrzyj na kanał Sariela, to polski AFOL, który robi sporo fajnych recenzji i porównań dotyczących właśnie tej serii.

42099:


Elektronika jak elektronika, lubi się psuć, ale jak dbasz, to posłuży długo, tak samo jest z konsolami jak i LEGO. Mam silniczki LEGO z lat 90 i do dzisiaj działają. Gorzej, że te najnowsze zestawy trochę mają gorsze sterowanie i same silniki, sporo osób narzeka, ale do zwykłej zabawy powinno wystarczyć. Ja najbardziej nie mogę odżałować, że zrobili sterowanie jako apka na telefon (a ogólnie, aplikacje LEGO raczej nie słyną z dopracowania i kompatybilności), a zabrakło normalnego pilota.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #224 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 15:14:30 »
A podobno "kiedys to bylo" to marudzenie a jednak nie...