Pozostałe > Na luzie

Kolarstwo

(1/4) > >>

Leyek:
W piątek start Tour de France 2022 w Kopenhadze, zakładam więc konkurencyjny do @Lyricstofa topic ;)

Dzisiaj w Kopenhadze odbyła się prezentacja zespołów, na której były tłumy:



Zajawka komentatorów: https://twitter.com/BaranowskiDarek/status/1542177757311942657

Szkoda, że Eurosport "usunął" jakiś czas temu Wyrzykowskiego, choć Baranowski też daje radę.

Z naszych startują: Majka, Bodnar i debiutujący w TdF Owsian i Gradek. Kwiatkowski niestety nie zdążył wyleczyć kontuzji.

Z Giro obejrzałem w tym roku tylko końcówkę jednego górskiego etapu, mam nadzieję, że w TdF uda mi się więcej. W czasach jak się miało wakacje to całe wyścigi oglądałem :) Teraz najczęściej oglądam końcówki etapów wieszając pranie (przy tenisie tak się nie da ;) ).


--- Cytuj ---Trasa Tour de France 2022

Etap 1. (1 lipca): Kopenhaga - (jazda indywidualna na czas 13,2 km)
Etap 2. (2 lipca): Roskilde - Nyborg (202,2 km)
Etap 3. (3 lipca): Vejle - Sonderborg (182 km)
dzień przerwy
Etap 4. (5 lipca): Dunkierka - Calais (171,5 km)
Etap 5. (6 lipca): Lille - Wallers-Arenberg (153,7 km)
Etap 6. (7 lipca): Binche - Longwy (219,9 km)
Etap 7. (8 lipca): Tomblaine - La Super Planche des Belles Filles (176,3 km)
Etap 8. (9 lipca): Dole - Lozanna (186,3 km)
Etap 9. (10 lipca): Aigle - Chatel les portes du Soleil (192,9 km)
dzień przerwy
Etap 10. (12 lipca): Morzine - Megeve (148,1 km)
Etap 11. (13 lipca): Albertville - Col du Granon Serre Chevalier (151,7 km)
Etap 12. (14 lipca): Briancon - Alpe d'Huez (165,1 km)
Etap 13. (15 lipca): Le Bourg d'Oisans - Saint-Etienne (192,6 km)
Etap 14. (16 lipca): Saint-Etienne - Mende (192,5 km)
Etap 15. (17 lipca): Rodez - Carcassone (202,5 km)
dzień przerwy
Etap 16. (19 lipca): Carcassone - Foix (178,5 km)
Etap 17. (20 lipca): Saint-Gaudens - Peyragudes (129,7 km)
Etap 18. (21 lipca): Lourdes - Hautacam (143,2 km)
Etap 19. (22 lipca): Castelnau-Magnoac - Cahors (188,3 km)
Etap 20. (23 lipca): Lacapelle-Marival - Rocamadour (jazda indywidualna na czas 40,7 km)
Etap 21. (24 lipca): Paryż (La Defense Arena) - Paryż (Pola Elizejskie) (115,6 km)
--- Koniec cytatu ---

Lyricstof:
Ja tam chętnie będę odwiedzał ten wątek. Ciekawych wątków nigdy dość, a też jakaś odskocznia od komiksów musi być.  ;D
A Tour de France na propsie, może i nawet będę śledził.

perek82:
Dosłownie parę chwil temu oglądałem trasę tegorocznego wyścigu😀 a tu bam wątek się pojawił

Eyeless:
Kurcze, forma Majki z Tour de Slovenia daje nadzieję na wysoką pozycję. Wiadomo , że będzie pomagał Pogacarowi, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji był wysoko.
Fajny wątek, również będę odwiedzał.
Perek, zmotywowałeś mnie do obejrzenia trasy, piąteczek zapowiada się rewelacyjnie , przy takiej końcówce (ca. 20-25%) na Planche des belles filles będą pierwsze przetasowania.

Leyek:
Nie wierzę w wysoką pozycję Majki. Już ze 2-3 w wielkich tourach (głównie Giro) miał walczyć o zwycięstwo, był liderem ekipy, a zawsze w najważniejszym momencie zawodził. Co był podjazd co można było przyatakować to Rafał zawsze czekał, czekał, aż się nie doczekał. Dużo bardziej lubię Kwiatkowskiego, który w górach jest słabszy, ale zawsze walczy, rwie. Choć wiadomo, że jeden i drugi niestety są tylko pomocnikami w swoich ekipach (choć tymi najistotniejszymi).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej