Autor Wątek: Kolarstwo  (Przeczytany 1408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Kolarstwo
« dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:10:38 »
W piątek start Tour de France 2022 w Kopenhadze, zakładam więc konkurencyjny do @Lyricstofa topic ;)

Dzisiaj w Kopenhadze odbyła się prezentacja zespołów, na której były tłumy:



Zajawka komentatorów: https://twitter.com/BaranowskiDarek/status/1542177757311942657

Szkoda, że Eurosport "usunął" jakiś czas temu Wyrzykowskiego, choć Baranowski też daje radę.

Z naszych startują: Majka, Bodnar i debiutujący w TdF Owsian i Gradek. Kwiatkowski niestety nie zdążył wyleczyć kontuzji.

Z Giro obejrzałem w tym roku tylko końcówkę jednego górskiego etapu, mam nadzieję, że w TdF uda mi się więcej. W czasach jak się miało wakacje to całe wyścigi oglądałem :) Teraz najczęściej oglądam końcówki etapów wieszając pranie (przy tenisie tak się nie da ;) ).

Cytuj
Trasa Tour de France 2022

Etap 1. (1 lipca): Kopenhaga - (jazda indywidualna na czas 13,2 km)
Etap 2. (2 lipca): Roskilde - Nyborg (202,2 km)
Etap 3. (3 lipca): Vejle - Sonderborg (182 km)
dzień przerwy
Etap 4. (5 lipca): Dunkierka - Calais (171,5 km)
Etap 5. (6 lipca): Lille - Wallers-Arenberg (153,7 km)
Etap 6. (7 lipca): Binche - Longwy (219,9 km)
Etap 7. (8 lipca): Tomblaine - La Super Planche des Belles Filles (176,3 km)
Etap 8. (9 lipca): Dole - Lozanna (186,3 km)
Etap 9. (10 lipca): Aigle - Chatel les portes du Soleil (192,9 km)
dzień przerwy
Etap 10. (12 lipca): Morzine - Megeve (148,1 km)
Etap 11. (13 lipca): Albertville - Col du Granon Serre Chevalier (151,7 km)
Etap 12. (14 lipca): Briancon - Alpe d'Huez (165,1 km)
Etap 13. (15 lipca): Le Bourg d'Oisans - Saint-Etienne (192,6 km)
Etap 14. (16 lipca): Saint-Etienne - Mende (192,5 km)
Etap 15. (17 lipca): Rodez - Carcassone (202,5 km)
dzień przerwy
Etap 16. (19 lipca): Carcassone - Foix (178,5 km)
Etap 17. (20 lipca): Saint-Gaudens - Peyragudes (129,7 km)
Etap 18. (21 lipca): Lourdes - Hautacam (143,2 km)
Etap 19. (22 lipca): Castelnau-Magnoac - Cahors (188,3 km)
Etap 20. (23 lipca): Lacapelle-Marival - Rocamadour (jazda indywidualna na czas 40,7 km)
Etap 21. (24 lipca): Paryż (La Defense Arena) - Paryż (Pola Elizejskie) (115,6 km)

Offline Lyricstof

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:30:45 »
Ja tam chętnie będę odwiedzał ten wątek. Ciekawych wątków nigdy dość, a też jakaś odskocznia od komiksów musi być.  ;D
A Tour de France na propsie, może i nawet będę śledził.

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline perek82

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:43:12 »
Dosłownie parę chwil temu oglądałem trasę tegorocznego wyścigu😀 a tu bam wątek się pojawił
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Eyeless

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:43:14 »
Kurcze, forma Majki z Tour de Slovenia daje nadzieję na wysoką pozycję. Wiadomo , że będzie pomagał Pogacarowi, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji był wysoko.
Fajny wątek, również będę odwiedzał.
Perek, zmotywowałeś mnie do obejrzenia trasy, piąteczek zapowiada się rewelacyjnie , przy takiej końcówce (ca. 20-25%) na Planche des belles filles będą pierwsze przetasowania.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:48:14 wysłana przez Eyeless »

Offline Leyek

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:55:25 »
Nie wierzę w wysoką pozycję Majki. Już ze 2-3 w wielkich tourach (głównie Giro) miał walczyć o zwycięstwo, był liderem ekipy, a zawsze w najważniejszym momencie zawodził. Co był podjazd co można było przyatakować to Rafał zawsze czekał, czekał, aż się nie doczekał. Dużo bardziej lubię Kwiatkowskiego, który w górach jest słabszy, ale zawsze walczy, rwie. Choć wiadomo, że jeden i drugi niestety są tylko pomocnikami w swoich ekipach (choć tymi najistotniejszymi).

Offline perek82

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 16:20:27 »
Zaczyna się ciekawie. Deszczowa czasówka a jutro końcówka jest chyba na moście nad cieśniną. Jak powieje to ktoś się może zaplątać z tyłu i straci na samym początku.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Lyricstof

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #6 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 11:51:51 »
No i na początek zaskoczenie, chwilę oglądałem i całkiem ciekawie to wyglądało.  ;) Chyba będę oglądał.


Cytuj
Tour de France 2022 - wyniki pierwszego etapu
1. Yves Lampaert (Belgia/Quick-Step Alpha Vinyl) - 15.17
2. Wout van Aert (Belgia/Jumbo-Visma) strata 5 s
3. Tadej Pogaczar (Słowenia/UAE Team Emirates) 7
4. Filippo Ganna (Włochy/Ineos Grenadiers) 10
5. Mathieu van der Poel (Holandia/Alpecin-Deceuninck) 13
6. Mads Pedersen (Dania/Trek-Segafredo) 15
7. Jonas Vingegaard (Dania/Jumbo-Visma) 15
8. Primoż Roglicz (Słowenia/Jumbo-Visma) 16
9. Bauke Mollema (Holandia/Trek-Segafredo) 17
10. Dylan Teuns (Belgia/Bahrain Victorious) 20

Polacy daleko, 108 Gradek, Majka 153.

A oglądacie Giro d'Italia Donne? Najlepsza Polka na 18 miejscu.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Leyek

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 22:18:24 »
Wout van Aert

1. etap: drugi
2. etap: drugi
3. etap: drugi
4. etap: PIERWSZY :)

Na razie oglądałem tylko w piątek czasówkę, w weekend nie było czasu, ale na górskie etapy się szykuję ;)

Żaluję, że Dumoulin już o zwycięstwo w TdF nie powalczy, dużo w wielkich Tourach nie pojeździł, ale 17 i 18 rok miał świetne.

Offline Eyeless

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 08 Lipiec 2022, 17:29:39 »
Ależ ten podjazd pod Planche de Belle Filles był rzeźnicki, ostatnie kilometry i takie przewyższenia >20% są porażające. Szkoda Kaemny, ale widać jak wiele dał z siebie wcześniej gdy najlepsi oszczędzali siły na finisz. W dodatku piękna walka na kresce, z Pogacara zaczyna się robić "Kanibal".
TdF znalazł swoje Mortirolo/Angliru.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Lipiec 2022, 17:31:32 wysłana przez Eyeless »

Offline perek82

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #9 dnia: So, 09 Lipiec 2022, 00:20:33 »
Oczywiście Pogacar pokazał moc ale trochę spodziewałem się że zaatakuje wcześniej. Widać że jest w formie, dobre miejsce po czasówce było. Pierwsza góra plus pomocnicy niemal do końca. Aż prosiło się urwać wszystkim i wbić po minucie, dwie. A w sumie gdyby nie atak rywala to może wynik byłby zupełnie inny.
Oby były jakieś emocje, bo na razie to rywale trochę odstają. Albo to on odstaje. Quintana jak zwykle mnie zawodzi. Ale Thomas bardzo dobrze.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline perek82

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 06:46:51 »
I są emocje. Wczoraj Pogacar błaznował przed ostatnią górą a potem jeden po drugim mu odjeżdżali. Dzisiaj piękny etap i jak znowu spuchnie to koniec. Roglic też już bez szans.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Leyek

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 00:21:28 »
Cytuj
Rywalizacja rywalizacją, ale fair play jest najważniejsze
Tadej Pogaczar leżał, Jonas Vingegaard zaczekał

https://twitter.com/Eurosport_PL/status/1550131701510053888

Nie mogłem dziś oglądać, a widzę że dobry etap był. Ale i tak w tym roku z 5 czy 6 końcówek etapów udało mi się pooglądać to jestem zadowolony :)

A dzisiejszy nadrobiłem w skrótach Eurosportu - https://eurosport.tvn24.pl/kolarstwo,129/tour-de-france-2022-wyniki-i-relacja-z-18-etapu-wyscigu-kolarskiego,1112836.html

Offline Leyek

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 18:13:33 »
Cytuj
¡Hola!

#LaVuelta22 czas zacząć

Co prawda wyjątkowo w Holandii, ale też przy tym już tradycyjnie w Eurosporcie 1.


Utrecht-Utrecht
23,2 km
Drużynowa jazda na czas


Offline Leyek

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #13 dnia: So, 08 Październik 2022, 22:42:50 »
Cytuj
56.792 km… zrobił to‼️
Filippo Ganna pojechał godzinę najszybciej na świecie



Żałuję trochę, że przegapiłem, któryś z ostatnich rekordów oglądałem i nawet ciekawie się na to patrzyło.

Offline perek82

Odp: Kolarstwo
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 08:57:25 »
W Paryż Nicea Pogacar wjeżdża pierwszy na każdą górę. W Tirreno-Adriatico Roglic wygrał chyba 3 ostatnie etapy. Mocno zaczęli sezon, może znowu powalczą ze sobą w największych wyścigach.

Swoją drogą to Słoweńcy ciekawy naród, że z 2 mln mieszkańców potrafią wyprodukować genialnych kolarzy, koszykarza, skoczków narciarskich.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/