Autor Wątek: zakup odtwarzacza blu ray  (Przeczytany 8733 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

zakup odtwarzacza blu ray
« dnia: Nd, 09 Luty 2020, 21:41:41 »
Myślę nad zakupem odtwarzacza blu rayjaki polecacie model osobie  która będzie korzystać głównie w celu
-odtwarzania plików mkv
- odtwarzania plików avi mających wgrane wiele ścieżek dźwiękowych

Offline Gieferg

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 15:22:25 »
Hmm, my pirate detector is tingling...

.avi?

Mi się wydaje czy mamy rok 2020?




« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Luty 2020, 15:25:28 wysłana przez Gieferg »

Offline jotkwadrat

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 15:25:16 »
Wydaje mi się, że w plikach avi nie da się trzymać kilku ścieżek dźwiękowych.
Może chodzi o mkv?

Offline Gieferg

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 15:26:37 »
Oczywiście, że się da.


Offline gashu

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 12:26:28 »
Nie bardzo kapuję... Odtwarzacz BR do plików AVI/MKV?
Nie wystarczy do tego pojemny pen-drive albo laptop podpięty pod TV? :)

Offline helsing

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 22:14:28 »
Do BR i mkv PlayStation4 będzie ok. Nie słyszałem aby jakiś sprzęt odtwarzał AVI z wieloma ścieżkami. To bardzo mało popularne rozwiązanie było.

Offline Gieferg

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 22:40:29 »
W zasadzie to każdy który odtwarza .avi powinien odtwarzać także .avi z kilkoma ścieżkami audio.
Wciąż się jednak zastanawiam na cholerę komu avi w 2020 roku.

Cytuj
Do BR i
Prawidłowy skrót to BD.
BR to Blade Runner, Battle Royale albo Bohemian Rhapsody :P
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Luty 2020, 22:42:42 wysłana przez Gieferg »

Offline gashu

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 12:17:33 »
Prawidłowy skrót to BD.
BR to Blade Runner, Battle Royale albo Bohemian Rhapsody :P

Fascynujące...  ::)

A tak w ogóle skąd współcześnie bierze się filmy w formacie AVI/MKV? Prawidłowo zakładam, że z Torrentów? Czy istnieją jakieś legalne źródła dzięki którym można nabyć lub wypożyczyć film w ww. formatach?

Bender

  • Gość
Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 12:34:08 »
Fascynujące...  ::)


Indeed ;), tak Gieferg przywitał mnie na filmozercach. Spazmem, że napisałem zły skrót haha
Odwdzięczyłem mu sie TROS ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 14:49:45 »
Playstation ma bardzo dobry odtwarzacz BR, swego czasu, w przypadku PS3, jeden z najlepszych na rynku. Nie wiem jak to jest z PS4, ale pewnie podobnie. Generalnie dla mnie zawsze to była opcja najlepsza, bo oprócz odtwarzacza BR miałem konsolę do grania.

AVI i MKV odtwarzam z pendrive wetkniętego do TV. O AVI z wieloma ścieżkami dźwiękowymi nic nie wiem.

A wracając do konsoli, to przypominam, że na 4Q2020 planowana jest premiera PS5, które ma mieć odtwarzacz umożliwiający odtwarzanie BR UHD.

Offline Tymon Nadany

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 15:59:40 »
A który model tv odtwarza mkv, mam dosyć stare sony i ono odtwarza tylko avi w przypadku wielu ścieżek dźwiękowych odtwarza tylko pierwszą.

Właściwie odtwarzacz by mi się przydał  też do zakupu kilku  naprawdę ulubionych filmów swoją drogą  niektóre można nawet dostać za 2 zł w szmateksach , teraz widzę  często że są nawet tańsze od syfnego dvd  ,  które dzisiaj wygląda pod względem jakości  gorzej niż świeża kaseta vhs.h

A co do avi o ile waży ono naprawdę sporo a nie jakieś syfy o pojemności 700 mb to obraz wygląda naprawdę dobrze  na pewno lepeij od syfiastego dvd. Równie dobrze możesz zadać pytanie po co komu w 21 wieku syfiaste dvd które od 12  lat zdechnąc nie może a jego jakość jest coraz gorsza.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Luty 2020, 16:04:35 wysłana przez Tymon Nadany »

Offline Gieferg

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 16:30:15 »
Cytuj
A tak w ogóle skąd współcześnie bierze się filmy w formacie AVI/MKV? Prawidłowo zakładam, że z Torrentów? Czy istnieją jakieś legalne źródła dzięki którym można nabyć lub wypożyczyć film w ww. formatach?

Możesz sobie zgrać płytę blu-ray i zrobić z tego mkv, avi czy co tam chcesz.
Jak dla mnie to bezcelowe ale niektórzy tak robią. Te formaty raczej nie mają zastosowania w żadnych oficjalnych źródłach.

Cytuj
Równie dobrze możesz zadać pytanie po co komu w 21 wieku syfiaste dvd
Też mnie to zastanawia.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 22:29:23 »
Ja mam starego Samsunga UE40D5500RW i czyta mkv. Przy czym jest ograniczenie w wielkości pliku do bodajże 4 GB.

Offline nori

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 13:17:30 »
Tak w kwestii technicznej, zarówno format avi jak i mkv to tzw kontenery, to znaczy pliki, które grupują w sobie media skompresowane rożnymi metodami/kompresorami. Tak więc już pliki avi obsługiwały (obsługują) choćby parę ścieżek językowych itp. Kiedyś jednak nie było to nagminnie wykorzystywane, a obecnie format avi został praktycznie zupełnie wyparty przez mp4 czy mkv. Tu warto zauważyć, że zwykło się utożsamiać avi z kodekiem DiviX czy Xvid, a mkv z metodami H.264 czy H.265, co nie musi być jednak jednoznaczne. Spokojnie może występować plik mkv, który obraz ma skompensowany divxem... Wynika z tego, że mkv mkvowi nie koniecznie równy.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline R~Q

Odp: zakup odtwarzacza blu ray
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 08:19:53 »
Nie jest ci potrzebny odtwarzacz BD - potrzebny ci jest dobry telewizor, na pewno nie firmy Sony.