Autor Wątek: Jak działa facebook?  (Przeczytany 2656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Jak działa facebook?
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 14:29:25 »
Mówicie, że niby można bez problemu się obejść. I ja tak do niedawna uważałem, ale niestety teraz już tak różowo nie jest. Nigdy nie korzystałem na poważnie z fb, czy innych aplikacji, które żądają dostępu do danych, które uważam za wrażliwe, typu lokalizacja (tu z małymi wyjątkami dla tematów GPS-owych), dostęp do książki telefonicznej, aparatu, itp. Niestety coraz więcej moich znajomych coraz bardziej wchodzi w te różne Messengery, Whatsappy, czy FB i zaczynam mieć problem z komunikacją z nimi, bo z niewiadomych przyczyn rezygnują z kontaktu telefonicznego lub smsowego. Więc teraz dla mnie dylemat zaczyna wyglądać nie w taki sposób, czy problemem jest rezygnacja z FB, tylko czy mam w związku z tym zrezygnować ze znajomych. Na razie to mały problem, ale do niedawna nie było go w ogóle, więc on niestety narasta.

Z technologią i postępem się nie wygra... Nawet jeśli to postęp wątpliwy.

To niestety ten mus, o którym wspominałem. Sam messenger w telefonie nie wymaga posiadania konta na Facebooku, można założyć go poprzez numer telefonu. Ja nie lubię go mieć w komórce. Ludzie czują przez to przyzwolenie, żeby ciągle pisać, bez wyłączenia tego irytującego fiśkania nie da rady. Odejście do lamusa rozmów telefonicznych nie bolałoby mnie, gdyby smsy wciąż były powszechne. Dzisiaj dużo osób chce mieć Cie na messengerze, szef, pracownik, kobieta, kochanka, siostra cioteczyna stryjka.

Cytuj
Problem z FB jest taki, że uzależnia od siebie wiele firm, niektóre portale umożliwiają komentowanie tylko przez wtyczkę FB itd. Ale jest przy tym kompletnie niekontrolowany i robi co chce. O tym, że wyciąga na temat użytkowników dane o jakich się im pewnie nawet nie śniło to już nie wspomnę.

O to to. Nie można dzisiaj prowadzić biznesu bez obecności na Facebooku i będąc uzależnionym od ich idiotycznych zasad. To frustrujące i nic na to nie poradzimy. Jedna firma zdominowała rynek szybkiej i wygodnej reklamy w internecie. Patrząc na takie firmy jak Fantasmagorie i Multiversum, cierpliwość i inteligencję też trzeba posiadać przy swoich social media. Nie reagować na prowokacje, lizać tyłek roszczeniowym komentatorom, którzy i tak nic nie kupują. Tutaj oczywiście nie bronię Fanty czy MvM, bo sami sobie narobili wrogów i negatywnego feedbacku, bez pomocy ludzi.

Facebook i Google płacą śmiesznie niskie podatki w Polsce, więc mogą postępować śmiało. Potrzebna tu jest też konkurencja. YouTube już ją ma, pod wpływem ich ostatnich restrykcyjnych zasad. Oczywiście konkurencja YouTube będzie "wolna i bez cenzury" do momentu aż wejdzie do mainstreamu, i amerykańscy kongresmeni się do niej dobiorą. W Polsce jednak mogą sprawy wyglądać inaczej. Powstał kiedyś jakiś "PolFejs" jako konkurencja na FB, ale strona szybko okazała się kpiną. Można też wrócić do Naszej Klasy ;D

Cytuj
Chodziło mi o te social media typu: pejsbuk, instagram, twitter itp. Fora raczej powstały dużo wcześniej i nie było  wtedy takiego pojęcia jak social media, przynajmniej ja sobie nie przypominam.

Lubię Instagrama. Można tam znaleźć sporo fajnych zdjęć i treści, tylko trzeba umieć szukać, zamiast przewijać przez godzinę zdjęcia znajomych z nowymi samochodami na kredyt i wycieczkami last minute. Dużo tam znalazłem zdjęć, filmików, i osób z kręgu moich zainteresowań - od komiksów, po lasy, zabytkowe domy, i różne regiony świata.

Offline misiokles

Odp: Jak działa facebook?
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 15:18:59 »
I pomyśleć że na forum padają tu regularne śmieszki z Egmontu że nie ma profilu na FB, co automatycznie oznacza że ma czytelników w dyszy :)