Autor Wątek: Hobby niekomiksowe  (Przeczytany 45691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #120 dnia: So, 02 Maj 2020, 21:19:48 »
Ja osobiście zbieram znaczki z wymarłymi zwierzętami, z logo WWF i nawiązujące do teorii ewolucji Darwina.

Offline parsom

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 10:51:46 »
O, pokaż! Mam sentyment z dawnych lat. Podobnie jak do kaset i Slayera.

Offline Archelon

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #122 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 14:25:00 »
Takie coś. Kiepska jakość mego aparatu, plus przekładki foliowe między kartkami.
Tutaj przykładowe z Darwinem.



Przykład z rybami raf koralowych


Wymarłe zwierzęta:



z logo WWF segreguje zgodnie z systematyką. Bezkręgowce, później kręgowce. Te dzielę na gromady: ryby, płazy, gady, ssaki. Jak ssaki to następnie na rzędy: gryzonie, drapieżne walenie itd.






« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Maj 2020, 14:37:27 wysłana przez Archelon »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 17:16:15 »
Widzę, że moje określenie powyższej kolekcji jako makulatura poleciało do kosza, więc wyjaśnię (głównie adminowi), że mianem makulatury określa się znaczki produkowane w egzotycznych krajach typu Vanuatu, Barbados, itp. Takie znaczki nie są produkowane w celu, jaki znaczkom jest przeznaczony, tj. na potrzeby pocztowe, tylko po to, żeby sprzedać je nieświadomym kolekcjonerom lub dla dzieci. Władze tych egzotycznych miejsc tak sobie właśnie zasilają lokalne budżety. To coś produkowane jest w ilościach hurtowych i z filatelistycznego punktu widzenia nie przedstawia żadnej wartości, dlatego określane jest mianem makulatury.

Także tego, mateusz - warto czasem pomyśleć, zanim coś poleci do kosza...

Offline Archelon

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #124 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 18:34:12 »
Te powyżej nie są spekulacyjnymi wydaniami. Wszystkie mają numer w katalogu Michel.
Od góry zaczynając.
Znaczki z Darwinem (Irlandia, Wielka Brytania, Portugalia, Gibraltar i kolonie brytyjskie) Znaczki obiegowe. Wydane w większości z okazji rocznicy w 2009 roku (200 lat urodzin Darwina, 150 lat od wydania "O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego").
Znaczki z prehistoryczną fauną to Australia i Nowa Zelandia. Znaczki obiegowe. Owszem w formie zeszycików, arkusików, bloków to na rynek kolekcjonerski.
Znaczki z logo WWF nie są spekulacyjne. Mimo, że sporo egzotycznych państw je wydaje, to muszą mieć zgodę na emisję z siedziby WWF w Glant w Szwajcarii. Należy uiścić opłatę za użycie znaku pandy. WWF steruje aby przykładowo 5 państw jecdzocześnei nei wpadło aby wydać w tym samym roku (lub odstępie kilku lat) np.P znaczki z wilkami. Set zawsze składa się z 4 znaczków. Wyjątki pierwsze znaczki WWf z lat 70-tych.
Michel wydał nawet katalog tylko do znaczków WWF https://www.philatelicly.com/michel-catalog-wwf-2016?v=9b7d173b068d Istnieje też katalog Groth ze znaczkami WWF.
Oczywiście trafiają się emisje spekulacyjne ze znaczkami WWF. Pozostałych to tysiące. Głównie Gwinea, Madagaskar, wyspy Świętego Tomasza, wyspy na Karaibach, Wyspy Salomona itd
Lewy WWF

Tutaj taki Darwin (aukcja):
https://allegro.pl/oferta/gwinea-sw-6569-74-charles-darwin-imp-ms-9204490510#


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #125 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 09:57:44 »
No właśnie, nie sądzę, aby republiki bananowe miały jakikolwiek problem z umieszczeniem logo WWF na swojej makulaturze, nawet bez zgody WWF. Ale jeśli twoje znaczki są w katalogu, to ok.

Offline Archelon

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #126 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 15:03:07 »
Ludki z klocków Lego są fajne :) Te ze SW są świetne. Sam się skusiłem na kilka sztuk.
Nawet wyszukałem numery katalogowe.
Tutaj fajna strona do odnalezienia numerów danej figurki.
https://www.bricklink.com/catalogList.asp?pg=17&catLike=W&sortBy=D&sortAsc=A&itemBrand=1000&catType=M&catID=65&v=1

Wtapianie kasy to karty z piłkarzami. Przyznam, że uległem tej pokusie.

Ostatnio skusiłam się na kolekcję minerałów.

Najbardziej lubię czytać. Z powodu wydłużenia się ogniskowej i pogarszającą się akomodacją oka, to czytanie jest zaniedbane.
Nadrabiam ciekawymi kanałami na YouTube.
Podziwiam tego Pana (zaciekawia, świetna dykcja, interesujące tematy):
https://www.youtube.com/user/chrismiekina
Zazwyczaj przed snem sobie słucham. Na podstawie niektórych audycji można stworzyć kilka scenariuszy do dłuuugich cykli komiksowych :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Maj 2020, 15:10:42 wysłana przez Archelon »

Offline Lou

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 12:26:22 »
Klocki są fajne. W moim domu dominuje akurat Playmobil. Z braku miejsca zestawy eksponowane są na półkach wymiennie.

Wtapianie kasy to karty z piłkarzami. Przyznam, że uległem tej pokusie.

Tylko koszykówka. W czasach, gdy byłam jeszcze z tą ligą na bieżąco, miałam kilkaset kart z zawodnikami NBA. Nawet jeden z roczników (chyba 94-95) miałam w komplecie.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline AntekSocjalny

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #128 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 09:46:18 »
Jeden z trzech boksów które mam na stanie. Pozostałe to Agnostic Front i Discipline

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 03:05:18 »
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #130 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 11:46:11 »
,, - Eeeeech.''

Bender

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #131 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 12:55:15 »
Bardzo udane rękodzieło

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 17:44:23 »
@Bender - dzięki, jest jednak pewien problem - tak to miało w zamyśle mniej więcej wyglądać :D



Wyszło jak zawsze :) Diabły, czachy, potwory Frankensteina...jakbym miał 14 lat :)
,, - Eeeeech.''

Bender

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #133 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 17:55:07 »
Dokładnie tak to odczytałem XD

Offline Kielo

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 20:40:46 »
Swietna robota Lordzie!

Proporcje kojarza mi sie troche z Lord of Darkness z filmu Legend :D

troche mojego niekomiksowego hobby z ostatnich tygodni: