Autor Wątek: Hobby niekomiksowe  (Przeczytany 45670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 18:14:15 »
Też zbierasz koziki jakoweś? Po fachowem posćie mniemam, że troszkie się interesujesz ostrościami? :)

trochę zbieram, ale jestem pragmatyczny, zostawiam tylko to, czego używam ;)
Z folderków od dłuższego czasu ka-bar od Doziera (ten podstawowy) i Pika od Benchmade (bo wydanie kasy na Spyderco Police uważam za przesadę ;) ), w planach jeszcze RAT-1 z Ontario, w sferze marzeń jakiś automat od Microtecha, ale to już fanaberia. Cała rodzina oczywiście doposażona w chińską "mini Sabenzę" czyli przyzwoite gówienka od Sanrenmu :)

Offline Gazza

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 18:38:00 »
Sprawdziłem sobie z ciekawości ile taka Small Sabenza kosztuje - ...... - cieszę się, że mam takie niskokosztowe hobby jak komiksy! Szacun panowie! :))

Swoją drogą - mam kumpla, który też kolekcjonuje noże i zawsze z jakimś przy sobie się porusza. Ale on zbiera takie z różnych stron świata bardziej. Wiecie - tu jakiś z lasów Birmy, tam jakiś z Amazonii itd. Pewnie mielibyście o czym pogadać. ;)

@Lord - kapitalne te resoraki! Najbardziej podobają mi się takie klasyki amerykańskie i ich przeróbki na madmaksa! :))

Offline turucorp

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 18:43:58 »
Sprawdziłem sobie z ciekawości ile taka Small Sabenza kosztuje - ...... - cieszę się, że mam takie niskokosztowe hobby jak komiksy! Szacun panowie! :))

Nie doczytałeś, nóż który wspomina @Lord (jako początek jego kolekcji), i o którym ja wspominam przy doposażaniu rodziny, to Sanrenmu 710, budżetowa kopia z Chin, z bardzo przyzwoitą stalą i jakością wykonania :)

Offline Gazza

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 18:47:35 »
Doczytałem, doczytałem. Byłem ciekaw ile taki oryginał kosztuje. ;)
Ja mam taką budżetową kopię markowego aerografu i wiem, że prędzej czy później oryginał też kupię. :))

Offline turucorp

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 19:02:37 »
Doczytałem, doczytałem. Byłem ciekaw ile taki oryginał kosztuje. ;)
Ja mam taką budżetową kopię markowego aerografu i wiem, że prędzej czy później oryginał też kupię. :))

W przypadku noży to aż tak nie działa, to narzędzie, które ma być niezawodne, działać w każdych warunkach i jak np. zgubisz, złamiesz czy co tam, to nie masz po nim płakać przez dwa lata.
Prawda jest taka, że normalnie 10x częściej używa się multitoola Leathermana, do cięcia papieru i obierania warzyw/owoców wystarczy Pikutek od Vicka, do drewna w lesie lepsza jest siekiera (do gałęzi maczeta), a jak już nóż to raczej z głownią stałą.
Folder to taka fanaberia, którą często określa się mianem "gentleman knife" ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 19:45:36 »
@Gazza- dzięki za dobre słowo ;) Tyle mi na razie z modelarstwa zostało...
To pseudo iwata ten aero?


Wracając do narzędzi :D

Najgorsze jest to, że ostatnio nie mogę się zdecydować, który nóż zabrać. Zabrać na wyprawę do sklepu trwającą jakiś kwadrans, zaznaczmy :D

Jak chyba duża część nowicjuszy, rzuciłęm się w te hobby i nakupowałem folderów, część była trafionym zakupem, część nie. I tak doziera mam, ale mini - i nie znoszę ;) AUS-8 lepszą mam w chińczyku Petrified Fish, prawdę mówiąc...
Police ostatnio mnie kusiła, chyba jednak za duża  i żal jednak tego tysiąca- czekam na budżetowego ByrdaCaraCarę, starczy mi  :) Zresztą Byrd Robin i Meadowlark okazały się świetnymi nożykami, na nich oswajałem się z backlockiem. Boję się ostatnio slipjointów,w lutym przeciąłem sobie takim RoughRider Trapperem ścięgno dłoni  i odmówiono mi jego zszycia, więc uraz psychiczny jest. Tamten nóż sprzedałem, ale dwa dni później kolejny scyzoryk z tej stajni zamówiłem :)

Benchmade nie mam i się na to nie zanosi, jakoś do mnie nie gadają. Na sebenzę mnie nie stać, poza tym uważam, że przy wadach, na które narzekają ludzie, to jednak ryzyko wtopienia dużej kasy.
Najbardziej z moich lubię chyba Bokera Gust, no i Kershawa Faultline .

A co tam, pochwalę się jeszcze jednym zdjęciem- z kershawem concierge chyba się jednak nie polubimy, ale fajny był zachód słońca, to strzeliłem fotkę





PS- Marku, czy RATa 1 bierzesz z D2? Bo jeśli z AUS8, to są w paru miejscach przecenione...
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Kwiecień 2020, 19:49:50 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline turucorp

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 20:12:18 »
PS- Marku, czy RATa 1 bierzesz z D2? Bo jeśli z AUS8, to są w paru miejscach przecenione...

nawet mnie nie kuś takimi informacjami, tego RATa mam w planie od dłuższego czasu jako uzupełnienie BOBa, bo na razie w ucieczkowym leży kawałek przyzwoitej stali, ale nic składanego ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 20:34:09 »
Nie tyle kuszę, co widzę, co się dzieje z cenami noży, i uświadamiam ci , że niedługo raczej za 150zł go już nie dostaniesz ;)  Taki np tani Boker z nowej dostawy droższy o 40 zyla w porównaniu do mojego zakupu sprzed paru tygodni :o

W razie czego - https://cqb.pl/ontario-folder-silver-plain-8848-p-903.html

I jeszcze jedno: BOB - mówisz o tym?
https://www.lamnia.com/pl/p/5101/no%C5%BCe/no%C5%BC-bushcraft-tops-b-o-b-bros01
,, - Eeeeech.''

Offline turucorp

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 20:47:07 »
BOB to skrót od BAIL OUT BAG, czyli po prostu plecak ucieczkowy, co jakiś czas wymieniam lub uzupełniam w nim różne rzeczy ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 20:53:43 »
 ;D Teraz rozumiem
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 22:35:03 »
(...) ale fajny był zachód słońca, to strzeliłem fotkę
Już wiem dlaczego te noże tyle kosztują! 😉 Jak widzę jakie frapujące cienie rzucają to nie dziwota... 😂

PS: tak, pseudoiwata. 🙂 Dziś ostro pracował. 😎

Offline death_bird

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 23:15:15 »
Sprawdziłem sobie z ciekawości ile taka Small Sabenza kosztuje - ...... - cieszę się, że mam takie niskokosztowe hobby jak komiksy! Szacun panowie! :))

No faktycznie ładna rzecz. Gdyby nie przesądy dot. wręczania/otrzymywania noży to zażyczyłbym sobie czegoś takiego na najbliższe urodziny.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 07:47:54 »
No faktycznie ładna rzecz. Gdyby nie przesądy dot. wręczania/otrzymywania noży to zażyczyłbym sobie czegoś takiego na najbliższe urodziny.  8)

To może zażądaj takiego-



Boker Plus Gust, projekt Serge Panchenko :)
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 09:14:38 »
Nie rozumiem. Nóż to nóż. A wg przesądu nie daje się noży w prezencie.
Jak będę kiedyś tam miał luźne dwa kawałki walające się gdzieś po spodniach to wtedy sam sobie fundnę. :)
Kiedyś...  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline komiksowe_warianty

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 09:53:50 »
Ja mam kuchenne noże i polecam takie budżetowe rozwiązania a serio, to props za hobby. Nie znam się na tym zupełnie, ale jaram się, że macie takie zainteresowania.