Autor Wątek: Hobby niekomiksowe  (Przeczytany 45683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Hobby niekomiksowe
« dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 12:50:17 »
Ciekaw jestem, czy i jakie niekomiksowe zainteresowania posiadają inni forumowicze :)

Zbieracie znaczki, monety? Może jesteście maniakalnymi fanami sportu, muzyki lub gier video?

Czy Wasze niekomiksowe hobby mieści się w obrębie szeroko pojętej "nerdozy", czy może macie zainteresowania z zupełnie "innej bajki"?

W końcu, czy polega ono na kolekcjonowaniu/zbieractwu przedmiotów, czy może bardziej na aktywności w danym obszarze życia (podróże, majsterkowanie, jakiś wolontariat, itp.)?




« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 12:58:44 wysłana przez gashu »

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:23:44 »
od trzech lat piwowarstwo, bardzo satysfakcjonujące hobby. teraz trochę przystopowałem bo skupiam się na sporcie - przydałoby się zrzucić trochę kołduna bojowego przed wakacjami.

do tego książki - głównie reportaż w każdej formie i fantastyka/sci fi.

od niedawna też serowarstwo. dotarłem do etapu serów dojrzewających i jestem zadowolony z rezultatów. hobby nieporównywalnie tańsze niż piwowarstwo (i komiksy), cholernie satysfakcjonujące ale też wymagające specyficznych warunków i dużej dawki cierpliwości. 

Offline jotkwadrat

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:49:13 »
Piwowarstwo - jak wyżej.
Wędzenie.

Poza tym motocykle - zarówno jazda jak i customowanie.

No i kinematografia.

John_

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:55:57 »
Serowarstwo, no proszę Krzysztof :) tego się nie spodziewałem. Ja z kolei jestem nudnym człowiekiem i takie mam też zainteresowania. Poza komiksami filmy i seriale. Nie nazwałbym się kinomanem, bardziej szukam w tym medium tego co mnie interesuje. To jakie filmy dostają Oscary i Złote Maliny jest mi obojętne, choć stanowi czasem jakiś klucz poszukiwań. Poza tym trochę psychologii w stopniu laickim, kiedyś chciałem to studiować, jednak doszedłem do wniosku że stałbym się przez to jeszcze bardziej nieszczęśliwy. Szczególnym zainteresowaniem daże Enneagram, który ma też swoich przeciwników. Filozofia, również korzystam z niej raczej płytko, choć pewnie więcej niż sezonowi, internetowi fani Ayn Rand. Książek za dużo nie czytam, tylko naukowe z dziedzin które wymieniłem wyżej. Muzyki nie nazwałbym hobby, bardziej osiąganiem za jej pomocą konkretnych stanów, konsumpcji. Spacery, rower, to wszystko jest w moim życiu i to uwielbiam, choć też częstotliwość nie pozwala mi raczej przypisać tego do pasji. Grami interesuje się sporadycznie, przez brak komputera to hobby w ostatnich latach trochę we mnie umarło. Poza tym samorozwój duchowy, zjawiska paranormalne (ciężkie hobby, trzeba odsiewać definitywnie bzdury od potencjalnych bzdur). Historia, społeczeństwo, to też kwestie które w wolnych chwilach zgłębiam, ale nie nazwałbym się nigdy ekspertem w tej dziedzinie.

Offline Lou

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 14:14:54 »
Gry video. Zarówno komiks, jak i gry towarzyszą mi od zawsze. Zmieniał się jedynie priorytet w zależności od różnych czynników (posiadany sprzęt, czas wolny, środki pieniężne xD). Mniej więcej 6 lat temu wróciłam do regularnego grania i bardziej mnie to jara niż kiedyś. Mogę więc nawet powiedzieć, że gry video mają u mnie przewagę nad komiksami.

Poza tym, już w znacznie mniejszym stopniu, czarnobylska Zona. Filmy, książki, gry i oczywiście wyprawy w to miejsce.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 14:16:34 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline gashu

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 14:43:28 »
Hmmm... ciekawe sprawy... :)

Mój wolny czas poza komiksami wypełniają przede wszystkim komputery oraz gry video. Ostatnio wszedłem w posiadanie kilku wiekowych maszyn (Amiga, C64, Atari, itp.) oraz konsol (stare maszyny Segi oraz Nintendo), staram się więc w wolnych chwilach zgłębiać wiedzę na ich temat (architektura, programowanie, no i oczywiście polowanie na oprogramowanie na aukcjach internetowych;)).

Poza komiksami - posiadam całkiem spory zbiór muzycznych płyt CD (głównie zespoły z gatunku szero-pojętej muzyki rockowej), który w miarę regularnie uzupełniam o brakujące pozycje.

Zawodowo - interesują mi wszelakie nowinki technologiczne, związane głównie z tworzeniem systemów informatycznych w oparciu o technologie pewnej firmy z Redmond (tak, pracuję w tzw. "IT" :D).

Jeszcze kilka lat temu sporo się wałęsałem po świecie (2-3 podróże plus kilka city-breaków rocznie), ale odkąd jestem szczęśliwym ojcem 2 dziewczyn ten aspekt życia poszedł niestety (mam nadzieję, że chwilowo :)) w odstawkę...

Offline Gieferg

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 14:49:58 »
- filmy - zbieram na Blu-ray, wcześniej na DVD ---> http://forum.filmozercy.com/watek-gieferg-s-collection - oglądam i kupuję filmy o tym co mnie interesuje poza-filmowo (+ te do których mam sentyment), nie interesuje mnie kinematografia całościowo, nagrody i tym podobne.
- filmowanie - filmy z wycieczek, wakacji, czasem się trafi jakieś wesele
- muzyka - rock, filmowa oraz granie na harmonijce
- pisanie - głównie fantasy ---> http://narreweid.blogspot.com/2015/12/wadca-kniei.html
- góry (przede wszystkim Tatry, inne głównie w charakterze wiosennej rozgrzewki)


A wcześniej:
- gry RPG (nie-komputerowe) - w latach 1996-2006 prowadziłem na żywo Warhammera, Legendę Pięciu Kręgów i Wiedźmina:GW, później jeszcze kilka sesji na nieistniejącym już forum W:GW
- a także planszówki - w tym klasyczny Magia i Miecz którego sobie znacząco rozbudowałem:


Z grami video zasadniczo dałem sobie spokój, przez ostatnie 10 lat chyba tylko w trzy częsci Wiedźmina grałem (nie wliczając sytuacji typu - na imprezie ktoś odpala jakiegoś Mortala).
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 15:14:15 wysłana przez Gieferg »

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 15:31:35 »
Psychologia i filozofia tak bardziej powierzchownie.

Książki fantastyka/sci-fi. Koledzy w temacie "Pan lodowego ogrodu" przypomnieli mi, że pierwszą rzeczą zaraz po przeprowadzce (prawie dwa lata temu  >:() powinno być zapisanie się do biblioteki.

Szukanie skarbów. To forum taką składnicą skarbów jest. W wiedzy jak i w ludziach. Kanał na YT "Zabytki Nieba". Teścik na samoświadomość:"Dlaczego gdy śnimy z pierwszej osoby, to nie widzimy kontem oka czubka nosa lub naszych rąk?". Dziś znalazłem kolejną perełkę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to za kilka dni będziemy mogli wpisać do polskiego bestiariusza fantastyki, kolejnego stwora (mam nadzieje).

Analizowanie treści w poszukiwaniu "byków". Uczę się też malowania.

Offline misiokles

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 17:38:07 »
Przez prawie 10 lat pisałem recenzje płyt do blog/serwis, teraz wystarcza mi samo słuchanie :) Kiedyś zacząłem zbierać winyle, ale dosć szybko mi przeszło.
Dodatkowo bawię się w modowanie gry Heroes 3. To w połączeniu z komiksami zabiera mi znakomitą większość wolnego czasu. Od czasu do czasu góry+ciekawe, niszowe turystycznie, miejsca w Polsce.

Offline death_bird

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:19:16 »
Głównie historia. To u mnie stoi zdecydowanie wyżej od komiksów.
Poza tym w niewielkim zakresie (całkowicie amatorsko rzecz jasna) astronomia. Plus przez kilka lat miałem fazę na japoński, ale z braku czasu odpadłem od ściany. Niemniej fantazjuję sobie, że jeszcze do niego wrócę. Kto wie, może nawet się uda...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:49:40 »
Hoduję patyczaki, kot posiada mnie 8) Poza tym interesuję się przedwojennym polskim kinem, historią alternatywną i pograniczami kulturowymi w stylu wszelkie starocie i inne gadżety (głównie z PRL-u). Wolontariat to objawia się u mnie głównie prelekcjami dla różnych grup ale robię to w pracy, więc nie wliczam.  No chyba, że  opieka nad wolnożyjącymi też wchodzi w grę.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:51:27 wysłana przez PJP »

Offline wonap

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:17:09 »
Psychologia i filozofia tak bardziej powierzchownie.

Książki fantastyka/sci-fi. Koledzy w temacie "Pan lodowego ogrodu" przypomnieli mi, że pierwszą rzeczą zaraz po przeprowadzce (prawie dwa lata temu  >:() powinno być zapisanie się do biblioteki.

Szukanie skarbów. To forum taką składnicą skarbów jest. W wiedzy jak i w ludziach. Kanał na YT "Zabytki Nieba". Teścik na samoświadomość:"Dlaczego gdy śnimy z pierwszej osoby, to nie widzimy kontem oka czubka nosa lub naszych rąk?". Dziś znalazłem kolejną perełkę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to za kilka dni będziemy mogli wpisać do polskiego bestiariusza fantastyki, kolejnego stwora (mam nadzieje).

Analizowanie treści w poszukiwaniu "byków". Uczę się też malowania.
To chyba ja;) a biblioteka zawsze spoko;) w niektórych nawet komiksy;)

Online Voitas

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 13:48:43 »
Od ponad 6 lat piwowarstwo domowe, ponad 100 warek na koncie. Jak jest chwila czasu to gry na konsoli, DJ'ka z vinyli. Ale i tak większość czasu zabierają mi dzieci :)

ktosiek

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 09:42:41 »
Przed komiksami były gry wideo, obecnie z braku miejsca (komiksy praktycznie każde wolne miejsce u mnie zajmują), zbieram gry w wersji cyfrowej (gog,steam,humble bundle, beamdog store).
Zbieram głównie klasyki z lat 90-tych, oraz z początku 2000.
Najczęściej wracam do takich gier jak:
Baldur's Gate 1-2 + tez Enhanced Edition;
Planescape: Torment + jw.;
Arcanum;
Deus Ex (w połączeniu z modem Revision);
Vampire the The Masquerade – Bloodlines;
Quake 1

Offline Tymon Nadany

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 09:50:30 »
To u mnie to będzie
- kino sztuk walk i b klasówki sensacyjno akcyjne
- klocki Cobi i  minifigi  militarno policyjne
- figurki żołnierzy i antyterrorystów w skali 1/6
- zwierzęta-mam w domu kilka kotów i jednego psa
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 09:53:13 wysłana przez Tymon Nadany »