Autor Wątek: Hobby niekomiksowe  (Przeczytany 46292 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #90 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 15:22:31 »
Nie żebym był nieczuły na uroki noży, w końcu wzdychało się kiedyś do finki, miało się jej radziecki odpowiednik z plastikową pochwą, a nawet coś na wzór noża Rambo, ale co w zasadzie robisz z tymi nożami? Tylko zbierasz, czy też użyjesz czasem do wystrugania jakiegoś kijka?

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:45:37 »
Nóż to narzędzie na tyle wszechstronne, że trudno mi wszystko wymieniać.
Praktycznie codziennie  coś nimi dłubię w drewnie [co zresztą w tym roku przypłaciłem utratą jednego ze scięgien dłoni, no ale wtedy dłubałem slipjointem, czego robić się nie powinno ;) ].
Ja w zasadzie mam jakiś nóż zawsze przy sobie- to niezmiennie część EDC. Tyle, że dopiero chyba w tym tygodniu uda mi się wybrać do lasu, żeby parę przetestować. Poza tym- normalne użycie spożywcze , otwieranie paczek,  itp :)


Nie zapominajmy, że oprocz piór i zegarków te nożyki to część męskiej biżuterii ;) , no i przedmiot kolekcjonerski jak każdy inny- zawsze znajdzie się coś ciekawego...i ma się je też dla samego "mania" 8)
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:51:56 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline PJP

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 19:15:07 »
Z takich kozików to całkiem mocnym cackiem i funkcjonalnym są różne Opinele - do takich zwykłych wypadów ;)
https://www.opinel.com/en

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 19:36:04 »
Tak, zwłaszcza węglowe opinelki są godne polecenia. Świetna stal- z inoxami już się tak nie polubiliśmy. Mam węglowe numer 6, 7 i kupioną w lumpeksie stareńką dziewiątkę, która dożywa u mnie swoich dni, bo nie mogę dostać pierścienia blokady.
Jeden z opineli przerobiłem, dodając kołek i wypiłowując miejsce pod niego w rękojeści- teraz można otwierać jedną ręką:




Pomysł podpatrzony w sieci, ja takim słodowym nie jestem. Niestety:)

« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 20:02:52 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Kielo

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 19:51:49 »
Nic nie rozumiem z tego co mowisz  ;D

Ale zainteresowalo mnie skad masz kartki na mieso  ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 20:02:06 »

Ale zainteresowalo mnie skad masz kartki na mieso  ;)

W czas pandemii czarny rynek kwitnie;) Mam też gerlacha starszego niż świat i kapsle na wymianę  ;D



:D

,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 20:16:00 »
Takiego gerlacha też mam - tylko ostrze już bardziej zużyte. Zabrałem go z domu rodzinnego, już ponad 20 lat temu.

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:12:00 »
Ostrze trochę odnowiłem, naostrzyłem, trochę rys usunąłem. Bardziej martwi mnie rękojeść, ten ebonit jest praktycznie nie do naprawienia. No ale wygląda dużo lepiej, niż przedtem.




PS Jak macie jakieś gerlachy z tamtych lat, to warto naostrzyć i używać. Obecnie fabryka należy do Chińczyków i produkuje rzeczy słabej jakości.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:20:41 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline komiksowe_warianty

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 08:28:21 »
A tam wyżej żartowałem o nożach kuchennych, a tu proszę, nawet zdjęcia wjechały

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:22:23 »
A tam wyżej żartowałem o nożach kuchennych, a tu proszę, nawet zdjęcia wjechały
Kapslami zrobionymi dla dziecka kumpla chciałem się pochwalić ;) Co ciekawe, skill po 40 latach został, chociaż tzw poduszek już pod kapslami nie uświadczysz  ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:26:59 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline AntekSocjalny

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #100 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:17:53 »
Moje hobby niekomiksowe to płyty z muzyką. Płyt cd mam ponad tysiąc, a winyli ponad 300. Tutaj najnowsze zakupy na czarnym placku. Trochę hardcore'a, trochę trash metalu, trochę black metalu, a także solowy Sokół

Offline Kielo

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #101 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:45:33 »
Mam to samo hobby. Fajny zestaw. Oprocz Graveland.

No i fajna auto cenzura Marduka ;)

Bender

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #102 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:52:01 »
Nie moja działka ale płyty też kupuję, jesteście na discogs?

https://www.discogs.com/user/gobender/collection


Offline AntekSocjalny

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:52:26 »
No niestety. Okładka Marduk zacna, ale ktoś jeszcze by się oburzył


Jestem na discogs jak narazie same zakupy
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Kwiecień 2020, 21:57:27 wysłana przez AntekSocjalny »

Offline LordDisneyland

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #104 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 22:01:12 »
Kompakty tak, kasety tak, winyle niestety nie  :'( [mam raptem jeden singielek -Blondie "Heart of Glass" :) ]
( Gorzej, że na chwilę obecną mogę słuchać muzyki tylko na kompie, co zabija pół, jeśli nie całą, przyjemność.


BTW- czy jesteście na tyle starzy, żeby pamiętać wkładki "DECK" do kaset kupowane w warsiawskim sklepie Dziupla na Ząbkowskiej ulycy? :D

,, - Eeeeech.''