Autor Wątek: Hobby niekomiksowe  (Przeczytany 46210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #345 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 12:55:12 »
Poniżej swego rodzaju ,,zakupy multitematyczne". Mamy LEGO i Puzzle 1000 el. - te dwie geekowskie sprawy w tematyce kosmologiczno-astronomicznej; jedno będzie prezentować się obok drugiego i to w zgraniu ,,na stodwa". A jak je złożę to zrobię foto, które fajnie zaakcentuje to, jak wyglądają odpowiednio: na półeczce i na ścianie. A książka, to już swoją drugą: psychokryminalistyka/kryminologia, medycyna sądowa i nauki pokrewne. Również ta publikacja będzie spełniać moje wymagania w obrębie pasji i zainteresowań. Ha!


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #346 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 16:48:32 »
Pytanie, ot tak, rzucone z ,,grubej rury":

Interesuje mnie ,,zaopatrzenie się" w towarzysza, czyli psa, rasy Jack Rusell Terrier. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi psiakami - z tą konkretnie odmianą? Od dzieciaka, pamiętam bo oglądałem film "Maska"!, marzy mi się posiadanie takiego psiaka; sęk w tym, że nie wiem, czy zaopatrując się w szczeniaka tej rasy, będzie mnie czekać masa kłopotów pokroju: wstawanie w nocy i wychodzenie na dwór, piszczenie i szczekanie i różne tego typu ,,ekscesy". Istotne jest to, jak ułożony jest to psiak, gdy stanie się w miarę dorosły. A, mieszkam w bloku, gdzie nikt nie ma obecnie psa ani... kota. No właśnie... Może jakieś wskazówki z waszej strony, forumowicze?

Offline death_bird

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #347 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 21:04:02 »
Pies myśliwski w bloku? Miej litość dla sąsiadów, zwierzęcia i zapewne Siebie samego.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline komiksowe_warianty

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #348 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 21:33:18 »
Nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli zapewni mu odpowiednią ilość czasu na zewnątrz, tj. spacery po 2-2,5h dziennie to nie ma żadnych przeszkód, aby takiego psa mieć w bloku ;) Pies będzie się zachowywał tak, jak go wychowasz. Poczytaj jakie usposobienie ma ta rasa i się wszystkiego dowiesz. To nie jest wiedza tajemna, a jest to bardzo ważne, żebyś potem nie był zdziwiony, że np. nie można go zostawić samego na dłużej niż godzinę. Jeżeli spodziewasz się, że szczeniak nie będzie dawał się we znaki, to lepiej go nie kupuj. To akurat oczywiste, że poszczeka, gdzieś nasika, coś ugryzie. Jak już przygotujesz w sobie dużo chęci i cierpliwości, to kupuj psa :P A no i nie zapomnij o dużej ilości pieniędzy na jego utrzymanie. Jest to warunek konieczny przy psie, a tym bardziej rasowym.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Lipiec 2021, 21:35:12 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline death_bird

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #349 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 13:06:24 »
Nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli zapewni mu odpowiednią ilość czasu na zewnątrz, tj. spacery po 2-2,5h dziennie to nie ma żadnych przeszkód, aby takiego psa mieć w bloku ;)

Tyle, że pies jak człowiek. Każdy ma swoją osobowość. Może trafić na takiego, który pod nieobecność właściciela będzie wył/szczekał godzinami. I później płać za psychologa... znaczy się behawiorystę. Czy jak tam spec się nazywa.
Generalnie jestem przeciwnikiem trzymania w blokach zwierząt "głośnych", bo to wymaga mnóstwa wysiłku i czasu (jak sam zauważyłeś) od właścicieli a ci potrafią mieć problemy z dyscypliną.
Żółw albo inna świnia morska - to jest zwierzę do budynku wielorodzinnego. ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #350 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 20:28:15 »


Yoo!

Więcej zdradzać nie będę... Bez spoilerów. ;)
Jest to dopiero, ale to dopiero!, część mojego projektu tatuażu, który realizuję. Na razie kontury poszły na: przedramię plus dłoń. Dojdzie cały biceps, triceps, klatka piersiowa po lewej stronie, łopatki lewa i prawa. Na ten moment ,,zdradzę" tylko tyle ile widać na powyższej fotografii. Cienie i wypełnienia, kolory etc. będą zrealizowane w przeważającym  nurcie/stylistyce mitologii dalekiego wschodu. Dojdą zbieżne tematy popkulturowe, które odzwierciedlają moją osobowość i charakter: Joker, Daredevil: Man without fear i ... coś tam jeszcze: m.in. Black Mamba logo - Kobe Bryant. Może kiedyś zapodam na fotce, na tym forum, całość tatuażu.

Offline Amer

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #351 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 21:04:34 »
No ja z chęcią zobaczę całość, gdy będzie ukończona. Na tę chwilę zadam niegrzeczne pytanie: jaki koszt?
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #352 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 21:38:26 »
o kurde, kooozak. Wrzucaj jak już coś dodziarasz dodatkowego!

Offline death_bird

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #353 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 22:58:41 »
Jest to dopiero, ale to dopiero!, część mojego projektu tatuażu, który realizuję.

A mnie się coś wydaje, że to randomowe zdjęcie, bo nie wierzę żeby sztuczna inteligencja - i to w trakcie rozwoju - mogła zrobić sobie tatuaż.  8)
Bo przecież nie jest możliwe żeby żywy człowiek pisał te posty. To musi być program komputerowy. ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #354 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 09:26:28 »
No ja z chęcią zobaczę całość, gdy będzie ukończona. Na tę chwilę zadam niegrzeczne pytanie: jaki koszt?

Koszt tatuowania w moim przypadku będzie dość wysoki; wysoki tzn. duży jak na standardy miasta w którym mieszkam, w którym ,,życie jest tańsze". Umówiłem się z tatuażystą, że zdradzać szczegółów finansowych mojego projektu, nie będę. Powiedzmy, że co najmniej 3000zł takowa inwestycja mnie wyniesie... Co najmniej. Ale Panie, Łej jak bolało - gdzie tam dopiero wypełnienia i detale! - chyba gorzej niż Vadera całe ciało, gdy spalał się na Mustafar w "Zemście Sithów" podczas pojedynku z Kenobim. Nietypowy - nie ma porównania do niczego; pierwszy raz doświadczam czegoś takiego - to ból. No ale czego nie robi się dla pasji, celu, dla buntu.

Tatuaż będę rozwijał na bieżąco; projekt może się zmienić, jakiś drobiazg: detal napis, kolor, może dojść. Czas pokaże... ;) 8)

Offline donT

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #355 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 12:48:06 »
I masz racje - to na cale zycie, nie ma co oszczedzac. A zobaczysz jakie to przyjemne jak zacznie wypelniac ;-)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Gazza

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #356 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 12:09:49 »
A takiego pancerniaka z Star Craft popełniłem dla siebie na półkę.  8)

Muszę jeszcze tylko usiąść przy nim i twarz oraz podstawkę nieco spasować z resztą.  ???


Offline willy_poodle

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #357 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 18:05:46 »
Dużo różnych tematów mnie interesuje, ale większość jest trochę w zawieszeniu/uśpieniu i zbieram więcej niż korzystam, tak trochę na później. Niestety nie jestem dobry w organizowaniu swojego czasu ani nie mam zbyt podzielnej uwagi, więc mam takie okresy maniakalnego zbierania jednego tematu by potem przeskoczyć na jakiś czas na następny. Generalnie wszystkie tematy są troszkę liźnięte, ale mniej niż bym chciał. Niektóre tylko zacząłem zbierać, ale nie zdążyłem się zagłębić.
Zazdroszczę ludziom, którzy robią sto tysięcy różnych rzeczy i na wszystko im wystarcza czasu, energii i pieniędzy. Pomimo tego że jestem sam, mnie nigdy nie wystarcza żadnej z tych trzech rzeczy i nie mogę się zdecydować w co się zagłębić bardziej by mieć szansę może kiedyś robić zawodowo coś związanego z zainteresowaniami.

Główne tematy zainteresowań i kolekcjonerstwa:
- płyty CD - głównie z lat 1980-1999, głównie AOR, hair metal, power metal, 80s, trochę elektroniki, polskie starocie, nostalgiczne piosenki dla dzieci...
Przez jakiś czas zbierałem też winyle, potem się pozbyłem wszystkich, a teraz mam około 30, ale nie mam już gramofonu.
- filmy i seriale - głównie z lat 1980-1999 - fantasy, sci-fi, John Hughes i inne 80s teen, dokumentalno-historyczne,
- komiksy - głównie franko, z realistyczną kreską i głównie fantasy, średniowiecze i okolice, ale też niektóre z kreską humorystyczną,
- art booki: Frank Frazetta, Boris Vallejo, Luis Royo, Mike Hoffman, Alphonse Mucha, Gustave Doré, Arthur Rackham, realizm, naturalizm,
- książki z klasycznymi ilustracjami z XIX i początków XX wieku,
- książki o rysowaniu, perspektywie, anatomii i różne referencje przydatne w temacie (może w końcu się zbiorę i skorzystam),
- pierwsze 150 numerów magazynu ImagineFX i trochę wydań specjalnych,
- albumy ze starą architekturą i wystrojem wnętrz, katalogi z antykami,
- fantasy - George R.R.Martin, Tad Williams, Tolkien,
- książki o survivalu, samowystarczalności, dawnych rzemiosłach, stolarstwie, tapicerstwie,
- tematyczne słowniki angielskie,
- słowniki i książki o języku polskim, gwarach, slangu,
- gry retro na konsole kartridżowe (trochę oryginałów, trochę chińskich piratów, ale chyba skupię się na emulacji, bo wygodniejsza, tańsza i zajmuje mniej miejsca), trochę na PC. Jeśli chodzi o gatunki, to głównie platformówki, cinematic platformer, mordobicia 2D 1-na-1, kilka strzelanek FPP, serie Thief, Dishonored, Prince Of Persia, Tomb Raider,
- klocki Lego i chińskie podróby. W dzieciństwie miałem tylko kilka zestawów, w dorosłym życiu, będąc na emigracji, nazbierałem około 60kg oryginalnego Lego, potem sprzedałem przed drugą emigracją i teraz znowu  trochę zbieram, ale w dużej części podróby. Nie zbieram pod kątem kolekcjonerskich zestawów, tylko pod kątem przydatnych części.
- figurki zwierząt Schleich, Papo, Collecta itp.
- etyka, filozofia, rozważania egzystencjalne,
- foliarstwo (spiski, przekręty, przepychanki służb, ignorowane lub ukrywane odkrycia, inżynieria społeczna czyli propaganda i urabianie społeczeństw, UFO)
- w zeszłym roku kupiłem syntezator, ale jeszcze nawet nie ogarnąłem instrukcji, a co dopiero mówić o nauce grania.

Za dużo tego wszystkiego i trudno się skupić na jednym temacie, bo wtedy inne uciekają, ale i tak większość wolnego czasu schodzi w necie na wyszukiwaniu nowych rzeczy do kupienia albo sposobów na zrobienie czegoś, rozwiązaniu jakiegoś problemu ze sprzętem itp. albo po prostu na drzemce.

Offline HugoL3

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #358 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 20:23:22 »
Moja kolekcja koszulek piłkarskich. Nie ma tu autentyków, same meczówki. Od żółtego Pirlo to już nabyte osobiście w JStore w Turynie/wysyłkowo.

Offline death_bird

Odp: Hobby niekomiksowe
« Odpowiedź #359 dnia: So, 19 Luty 2022, 13:04:39 »
Jeżeli coś cię irytuje poirytuj tym innych - będzie ci lżej... Tzn.: jeżeli coś cię bawi - podziel się frajdą z innymi. ;)

https://literalnie.fun/


"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".