Autor Wątek: Gry planszowe - co polecacie?  (Przeczytany 16038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 17:35:52 »
Cichaczem ukazały się (po polsku) reedycje dwóch gier planszowych Kennera z lat 70. Na Allegro można je wyczaić za psie pieniądze. Grywalność pewnie niewielka, ale jakie retro!




Offline Eyeless

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #46 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 00:00:02 »
Przygoda na lodowej planecie Hoth walała się na półkach w Biedrze podczas niedawnej wyprzedaży zabawek i przemysłówki.

Kapral

  • Gość
Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #47 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 00:26:19 »
Całkiem możliwe. Nie bywam w biedrze.

Offline gashu

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 11:50:23 »
Ktoś miał okazję bawić się planszówką w świecie Diuny (https://muve.pl/sklep/gry-planszowe/planszowki/science-fiction/dune-edycja-polska-gra-planszowa,1237723) i chciałby podzielić się wrażeniami?
Opinie na necie są bardzo... różne. :P

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 16:30:10 »
Ktoś miał okazję bawić się planszówką w świecie Diuny (https://muve.pl/sklep/gry-planszowe/planszowki/science-fiction/dune-edycja-polska-gra-planszowa,1237723) i chciałby podzielić się wrażeniami?
Opinie na necie są bardzo... różne. :P

Znajomy z pracy ma i gra z rodziną, generalnie chłop jest zadowolony (rodzina ponoć też). Z tego co mówił to bardzo dużo negatywnej interakcji i czuć trochę ramotką. Zobacz se na YT jest kilku ludzi którzy opowiadają o tym tytule, pierwszy z brzegu:


Jak się covid uspokoi to pewnie pożyczę od niego i napiszę co i jak. Czyli pewnie za jakiś rok.

Offline gashu

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 21:12:23 »
Jutiuby sobie obejrzałem już wcześniej.
Ale oczywiście opinie forumowiczów zawsze w cenie :) ;)

Offline Jigsaw

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 01:24:57 »
Cichaczem ukazały się (po polsku) reedycje dwóch gier planszowych Kennera z lat 70. Na Allegro można je wyczaić za psie pieniądze. Grywalność pewnie niewielka, ale jakie retro!
Retro w pełnym tego słowa znaczeniu. Patyk tam z grą (raczej dla kolekcjonerów SW), ale ta figurka wzbudziła we mnie nostalgię - kiedyś można je było nabyć w formie podróbek, gdzie wszystkie postaci oparte były na tym samym modelu. 30 lat temu pewnie bym się połasił i pobiegał kilka razy z pustymi butelkami od piwa ;D
Jak się covid uspokoi to pewnie pożyczę od niego i napiszę co i jak. Czyli pewnie za jakiś rok.
Covid kiedyś się uspokoi, ale bedziemy mieli pewnie 5 nowych pandemii...
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Luty 2021, 01:26:49 wysłana przez Jigsaw »

Offline Emma

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 12:53:39 »
Bardzo polecam grę "Osada" super gra, strategiczna

Offline Feliciana

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 10:48:49 »
Ja za to często grywam w monopoly :D pewnia każdy kojarzy

Offline Gieferg

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 11:43:08 »
Każdy kojarzy. Przy chińczyku jest więcej myślenia.

Offline Death

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 14:50:35 »
https://zagramw.to/wiedzmin-stary-swiat

Bierzecie? Ostatnio się zastanawiałem czy sobie nie kupić jakiejś planszówki, sporo ich przeglądałem w sklepie, a tu takie info. Zostało 5 dni, wersja którą bym brał kosztuje ponad 500 zł, a trafiło na taki moment, że dopiero co kupiłem ps5 i oszczędzam kasę na czerwcowy wylot. Także trochę niefortunny moment, ale mnie to męczy. :)

Offline Murazor

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 16:59:50 »
Obejrzyj gameplay i opinie. W tym momencie wydaje sie mega uproszczona i... nudnawa. Figurki i wydanie powinno byc pierwsza klasa.

Offline Jigsaw

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 05:41:08 »
https://zagramw.to/wiedzmin-stary-swiat

Bierzecie? Ostatnio się zastanawiałem czy sobie nie kupić jakiejś planszówki, sporo ich przeglądałem w sklepie, a tu takie info. Zostało 5 dni, wersja którą bym brał kosztuje ponad 500 zł, (...)
Bo Wiedźmin? Kupowanie gier pod kątem tematycznym nie zawsze się sprawdza, a raczej rzadko. To co daje naprawdę frajdę w grach to konstrukcja jej mechaniki, regrywalności czy wymagany stopień zaawansowania. Jeśli już jesteśmy przy temacie, to bardziej na propsie są ogólne klimaty słowiańskie, które dobrze schodzą, głównie za granicą wśród polaków - tak było m.in. z grą Stworze, którą ciężko dostać nawet nieoficjalnie.
 Dla mnie osobiście 5 stów za grę, to trochę dużo, w tej cenie możemy kupić dwa lub trzy naprawdę dobre tytuły, a za tą cenę wybrałbym już lepiej Nemesis, czyli polski klon Aliena. Ogółem w takich grach płacimy głównie za plastikowe figurki, które składają się na komponenty gry, bardziej przeznaczone dla koneserów.

Offline Welonka

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 12:20:33 »
Ja lubię grę ,,Gra o kotach". Może to nie jest typowo planszowa, ale są karty do gry i fajnie się spędza przy niej czas, zwłaszcza jak ktoś jest zapalonym kociarzem. :)