Autor Wątek: Gry planszowe - co polecacie?  (Przeczytany 16043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 10:56:11 »
Tematycznie, sympatycznie i familijnie. Tak się złożyło z tym krutacznym skurkowańcowym Koronawirusem, że nawet sesja gier planszowych w towarzystwie rodziny miała specyficzny, pasujący pod to temat. A spędzaliśmy czas w świecie Uniwersum gier z tytułami i gatunkiem ,,godnymi" Koronawirusa; to tego typu planszówki, gdzie potrzeba zaopatrzyć się w jako taką umiejętność skupiania uwagi, analizy sytuacji obecnej w aktualnej rozgrywce oraz umieć zasymulować w swym umyśle możliwe ruchy, które mógłby wykonać przeciwnik. Przy okazji do serca gry wtłacza się nieco specyficznego humoru, i świetny klimat sam przychodzi! A oto tytuły planszówkowe, o których mowa, o które to z szczerością i z doświadczenia polecam:




Offline Lou

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 19:55:48 »
Czy ktoś z szanownych forumowiczów grał może w planszową wersję Fallout Shelter i mógłby podzielić się opinią? W czerwcu premiera polskiego wydania i zastanawiam się nad zakupem.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 13:11:15 »

"Rękawica Nieskończoności" od wydawnictwa REBEL. Jak prezentuje się growo ta - cóż, wyglądająca na naprawdę geekowsko zaawansowaną - gra planszowa karciana, której kwestii fabularnych nie będę tłumaczył, ze względu na to że każdy marvelowski  geek wie, o co chodzi? Czy rozgrywka jest długa, wciągająca i gracza angażująca, dodatkowo turowa? Czy ma jakieś odchodzące od linii gry wątki, a fabuła jest rozwijana - w tym sensie,. że dająca się interpretować? Bo to naprawdę wygląda dużo lepiej niż nieźle, a rzadko gram w karcianki. Chciałem grę sobie sprezentować, by pograć ze znajomymi nerdami przy okazji spotkania etc.

Offline chch

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 20:06:09 »
Czy ktoś mógłby mi polecić grę planszową dla dziecka 7 lat? Córka lubi Asteriksa, mam zamiar spróbować zarazić ją też miłością do historyjek o Kajku i kokoszu. Wiem że są zarówno gry z Asteriksem jak i z KiKiem. Recenzje w necie są różne. Będę wdzięczny za opinię popartą wiedzą praktyczną z gry z dzieckiem. 🙂

Offline Eyeless

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 23:02:17 »
Jak lubi koty to proponuję Najlepsza gra o kotach, fajna, prosta w zasadach strategia karciana, która ze względu na losowanie kart dodatkowych kotów gwarantuje większą losowość i niepowtarzalność.
Do tego walor edukacyjny przy podliczaniu punktów  :)

Offline bartok901

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 13:18:20 »
Może nie planszowe - ale generalnie polecam gry typu RPG do pogrania ze znajomymi. Nie mam tu oczywicie na myśli takich na kompa :P Np. warhammer jest chyba najpopularniejszym scenariuszem

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 13:48:17 »
Może nie planszowe - ale generalnie polecam gry typu RPG do pogrania ze znajomymi. Nie mam tu oczywicie na myśli takich na kompa :P Np. warhammer jest chyba najpopularniejszym scenariuszem

Potwierdzam, grywam sobie z ziomkiem w Warhammer Underworlds i jest całkiem przyjemnie. Zakładam że stopień złożoności jest sto razy mniejszy od "prawdziwego" WH, ale bawię się na tyle dobrze że nie chce mi się tym zadręczać. Całość jest na tyle rozbudowana i losowa że trzeba się nagimnastykować, z drugiej strony nie przeszkodzi podczas rozgrywki wychylić piwka albo dwóch.

Koszt starter packa to jakieś dwie stówki, dostajemy dwie armie i komplet bambetli do gry. A potem se można dokupić za 90 pln zestaw z nową armią (figurki, karty, coś tam jeszcze). Całość osadzona w uniwersum klasycznego WH. Polecam - za taką kasę naprawdę żal nie spróbować.

Offline Gazza

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 14:14:59 »
A kto figurki maluje? Jak by co to mogę polecić malarza... ;)

Offline death_bird

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 19:08:09 »
Figurki, które nie zostały pomalowane własnoręcznie to nie figurki. :P
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 21:09:33 »
W moim wypadku byłoby odwrotnie. Po pomalowaniu moimi niezdarnymi łapami figurka przestaje cokolwiek przypominać :)

Offline Eyeless

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:54:25 »
W moim wypadku byłoby odwrotnie. Po pomalowaniu moimi niezdarnymi łapami figurka przestaje cokolwiek przypominać :)
Tylko za pierwszym razem, z każdym kolejnym byłoby lepiej, więc po prostu zacznij od najmniej znaczących postaci , a z końcówki seta będziesz zadowolony. :)

Kapral

  • Gość
Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 18:35:26 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 21 Grudzień 2020, 18:32:42 »
"Carcassonne: Edycja Star Wars" (wersja polska), czyli jak pisze wydawca gry ,,kafelkowe szaleństwo" na całego! I to w starwarsowskich realiach. Nic dodać nic ująć - strategicznie, intuicyjnie, prosto i czytelnie. W tak zaprojektowane "Carcassonne" aż chce się grać! Krótka sesyjka w towarzystwie fanowskiej braci, a wrażeń barwnych z tej rozrywki całkiem sporo! Ha! Uzbrojcie szare komórki, rozprostujcie palce, postrzelajcie z kłykci i grajcie w tak ambitny projekt, jeśli macie okazję!

Offline Jigsaw

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 03:11:38 »
Czy rozgrywka jest długa, wciągająca i gracza angażująca, dodatkowo turowa? Czy ma jakieś odchodzące od linii gry wątki, a fabuła jest rozwijana - w tym sensie,. że dająca się interpretować?
Nie, to marvelowska wersja strategicznej gry planszowej "Splendor", gdzie budujemy silniczek do zdobywania punktów.
(...) i grajcie w tak ambitny projekt, jeśli macie okazję!
Ja wiem czy taki ambitny? To kolejna dedykowana przeróbka oryginalnej wersji, raczej dla rozpoczynających przygodę z grami planszowymi lub jako starter przed czymś bardziej skomplikowanym. Nie zmienia to faktu, że to świetna gra - łatwa i szybka, do której z chęcią się wraca.
 

Offline kacha 30

Odp: Gry planszowe - co polecacie?
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 17:47:37 »
 Może grę planszową IPN "Bitwa Warszawska", gra wojenna dla dwóch graczy, która przedstawia wydarzenia z 1920 r. Dra idealna dla miłośników historii, grając można sprawdzić swoje umiejętności dowódcze, planując kolejne ataki. Natarcia rozstrzygane są za pomocą tali kart. Jedna rozgrywka trwa ok. 35 min.