Autor Wątek: Gospodarka  (Przeczytany 74654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #555 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 10:18:38 »
A jeszcze krótko w temacie wyborów - jest to klasyczne polityczne rozgrywanie przy wykorzystaniu tragedii. Z jednej i z drugiej strony, więc nie rozumiem czemu niektórzy obwiniają wyłącznie rząd o robienie polityki na koronawirusie. Polska (i światowa) gospodarka wejdą w recesję, więc byt ludzi się pogorszy, więc będą obwiniali rządzących. Dlatego jeśli wybory odbędą się jeszcze przed tym, prawdopodobnie wygra PiS (Duda), a jeśli za kilka miesięcy - przedstawiciel opozycji (pewnie Kosiniak lub ktoś z PO jeśli zamiast Kidawy wystawią kogoś bardziej ogarniętego). Dlatego jedni robią wszystko, żeby te wybory przeprowadzić teraz, drudzy żeby je odwlec. Bo zarówno jedni, jak i drudzy, mają w określonym działaniu interes polityczny. A obywateli w dupie.

Natomiast z obiektywnego punktu widzenia póki co argumenty są po stronie PiS-u, bo jak dotąd z powodu pandemii żaden kraj (z wyjątkiem Rosji) wyborów nie odwołał. A Niemcy nawet przeprowadzili je korespondencyjnie. A my wszystkie rozwiązania prawne małpujemy przecież od Niemców.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #556 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 10:23:28 »
Temat number 1 to co najwyżej jest dla totalsów. Rząd próbuje zapewnić konstytucyjny obowiązek wyborów. Aktualnie pracuje nad korespondencyjną wersją, którą swego czasu PO mocno lansowała.


Wtedy Kaczyński twierdził, że wybory korespondencyjne prowadzą do korupcji, teraz już nie twierdzi. No tak bo oni tak strasznie przestrzegają tej konstytucji.

Cytuj
Ceny spadły ponieważ podaż przerosła popyt. Według dzisiejszych newsów już drastycznie cena za baryłkę wzrosła do dawnego poziomiu +/- 60$.

Ceny wzrosły po wczorajszym tweecie Trumpa.

Cytuj
Nie wiem xanar czym się zajmujesz ale z perspektywy naszego przedsiębiorstwa w pełni rozumiem takie zabiegi. I oczywistym wydaje mi się, że np wynajmujący nam hale obniża stawki najmu (stanęły zamówienia, postój, brak zysków) bo lepiej mieć dajmy na to 75% zysku z najmu niż za miesiąc czy dwa - brak najemcy. Właśnie taka elastyczność jest w tej chwili kluczowa. Gdybym miał kilka mieszkań wynajętych też obniżyłbym ludziom stawkę aby ich utrzymać niż obudzić się w czerwcu bez kilku źródeł dochodu. Podobnie w innych obszarach i usługach. Kto tego szybko nie zrozumie i nie dostosuje się - straci w perspektywie czasu.

W mojej branży obniżenie cen o 15% procent jest równoznaczne z tym, że będę dokładał do interesu z czego oni sobie świetnie zdają sprawę bo wiedzą jak rynek wygląda.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #557 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 10:26:04 »
Niemcy mają to rozwiązanie przetestowane od lat, a nie w 30 dni

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #558 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 10:56:35 »
Apasz - nie wiem czy za parę miesięcy będzie dalej tak zachwal ten socjalistyczny system, czy jedna nie będziesz wolał np. mieszkać w USA.

Co do wyborów:
Prezydent Duda: "Skoro można normalnie chodzić do sklepu, można iść do lokalu wyborczego"

I taka ciekawostka byłem wczoraj pobiegać (nielegalnie), tak jak na na tych chodzikach parę dni temu nikogo nie było, tak teraz mnóstwo tych ludzi i wszyscy chodzą z psami.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #559 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 10:58:32 »
Temat number 1 to co najwyżej jest dla totalsów. Rząd próbuje zapewnić konstytucyjny obowiązek wyborów. Aktualnie pracuje nad korespondencyjną wersją, którą swego czasu PO mocno lansowała.
Ło jezu, jakbym włączył opłacanych przez pis szczekaczy na reżimowej.
1. Rząd pcha w czasie epidemii temat wyborów, ale ok, to tylko dla totalsów jest istotne.
2. Kontytucyjny obowiązek wyborów? Wystarczy ogłosić stan klęski żywiołowej którego kryteria są obecnie spełnione i temat wyborów przesuwa się z automatu na 3 miesiące PO zakończeniu tego stanu, czyli epidemii. Wszystko legalnie, spokojnie, tak jak przyzwoitość nakazuje.
3. Konstytucję na którą pisiory wszystkie przyrzekały nagminnie łamią i nie inaczej jest tym razem, już kiedyś trybunał orzekł, że na pół roku przed wyborami nie można zmieniać prawa wyborczego, ale jak zawsze obsesja władzy karakana ważniejsza niż wszystkie zasady moralne i przyzwoitość.
4. Kiedy PO mocno lansowała głosowanie korespondencyjne dla wszystkich? Znów TVP weszlo za mocno.



Opozycja od dłuższego czasu informowała ludzi, że będzie spowolnienie koniunktury, epidemii nikt nie przewidział i nikt nie wie jakby się gospodarka trzymała gdyby epidemii nie było, można co najwyżej sobie gdybać w tym momencie, spór pozostanie już na zawsze nierozstrzygnięty.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Kwiecień 2020, 11:08:20 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #560 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 11:04:44 »
I taka ciekawostka byłem wczoraj pobiegać (nielegalnie), tak jak na na tych chodzikach parę dni temu nikogo nie było, tak teraz mnóstwo tych ludzi i wszyscy chodzą z psami.

Słusznie, biegajcie, łaźcie z pożyczonymi psami, pokazujcie innym, że przecież można łazić, że nikt się nie przejmuje, niech to mocniej pierdzielnie, wtedy Kononowicz na prezydenta, bo spełnił obietnicę wyborczą.

Online isteklistek

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #561 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 11:20:10 »
Nie wiem, czy wybory są teraz aż tak potrzebne, czy można poczekać. Wydaje mi się, że teraz trzeba oprócz tego programy antykryzysowego, czy 5 000 zł. bezzwrotnej pożyczki zacząć myśleć o jakiś nisko procentowych podwyżkach, grantach na działalność czy bonach, a przecież tego przy naszym obciążeniu podatkowym więcej już od obywateli raczej się nie wyciśnie, gdy oni nie będą mieć dochodów, a więc zostaje system bankowy - bo kto inny pożyczy? Jeżeli system bankowy, to ktoś musi się z nim dogadać, a kto to ma zrobić jak nie władza? Banksterzy nie będą gadać z kimś kto ma niepewną władze, oni poczekają, a czy reszta może czekać, ale jak długo? Jeżeli wybory odbędą się we wrześniu, a będzie to późno, to jakoś czarno widzę spokojne prowadzenie negocjacji, bo rządzący będą pod presją i zgodzą się na wszystko.

Bender

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #562 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 11:54:36 »
Słusznie, biegajcie, łaźcie z pożyczonymi psami, pokazujcie innym, że przecież można łazić, że nikt się nie przejmuje, niech to mocniej pierdzielnie, wtedy Kononowicz na prezydenta, bo spełnił obietnicę wyborczą.

Nawet Kononowicz nas nie uratuje, patostrimy go wykończyły plus zaawansowana nieleczona cukrzyca. Kiepsko to widzę.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #563 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 11:58:36 »
Słusznie, biegajcie, łaźcie z pożyczonymi psami, pokazujcie innym, że przecież można łazić, że nikt się nie przejmuje, niech to mocniej pierdzielnie, wtedy Kononowicz na prezydenta, bo spełnił obietnicę wyborczą.

Pewnie, lepiej obalić parę browców i tvp pooglądać.
Poza tym nie bardzo wiem jak miałbym się zarazić kogoś czy od kogoś bieganiem, tylko nie pisz, że zaraz wszyscy zaczną biegać  ;D
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:01:49 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #564 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:11:33 »
(...)Poza tym nie bardzo wiem jak miałbym się zarazić kogoś czy od kogoś bieganiem, tylko nie pisz, że zaraz wszyscy zaczną biegać  ;D
Ja też nie wiem jak się tym zaraziłem, ale jakoś się mojej żonie udało. Zapisała mnie kilka lat temu w grudniu na półmaraton, stworzyłem plan treningowy i udało mi się w niespełna 3 miesiące przygotować. Później już poszło samo... Choć aktualnie pauzuję z uwagi na uszkodzenia kręgosłupa. Tak czy inaczej - bieganiem można się szybko zarazić. ;)

Offline parsom

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #565 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:13:22 »
Pewnie, lepiej obalić parę browców i tvp pooglądać.
Poza tym nie bardzo wiem jak miałbym się zarazić kogoś czy od kogoś bieganiem, tylko nie pisz, że zaraz wszyscy zaczną biegać  ;D

Schowaj sobie w swoje buty do biegania takie tanie chwyty erystyczne.
Wyłażąc na ulicę, nie stosując się do zaleceń, pokazujesz innym, że w sumie te zalecania to tak dla jaj. To ma nawet swoją nazwę - społeczny dowód słuszności.
To jest krótko mówiąc społecznie nieodpowiedzialne. I szczeniackie. Ja bym chętnie poszedł na rower. Ale na razie wytrzymam bez.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #566 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:22:52 »
Ja też nie wiem jak się tym zaraziłem, ale jakoś się mojej żonie udało. Zapisała mnie kilka lat temu w grudniu na półmaraton, stworzyłem plan treningowy i udało mi się w niespełna 3 miesiące przygotować. Później już poszło samo... Choć aktualnie pauzuję z uwagi na uszkodzenia kręgosłupa. Tak czy inaczej - bieganiem można się szybko zarazić. ;)

Ja to nie mam takich ambicji, max to 10km, ja zacząłem być kontuzjogenny po 35-tce  :)

Schowaj sobie w swoje buty do biegania takie tanie chwyty erystyczne.
Wyłażąc na ulicę, nie stosując się do zaleceń, pokazujesz innym, że w sumie te zalecania to tak dla jaj. To ma nawet swoją nazwę - społeczny dowód słuszności.
To jest krótko mówiąc społecznie nieodpowiedzialne. I szczeniackie. Ja bym chętnie poszedł na rower. Ale na razie wytrzymam bez.

Dokładnie masz racje pokazuje, że można biegać, niestety nikogo biegającego wczoraj nie widziałem.
Tak na marginesie coraz głupsze te "zlecenia" wprowadzają i nie wiem na jakiej podstawie prawnej, ale jak jest tu jakiś prawnik to na pewno mi wyjaśni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #567 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:25:26 »
K..., z tym narodem pseudosarmatów inaczej niż batem nie da rady. Jęcz dalej że wszystko pozamykane. Zamiast zrobić wszystko, żeby trwało to jak najkrócej, to będzie tu o swoich prawach krzyczał.

Aż mi się Bursa przypomniał:

Panie ministrze sprawiedliwości...
Pan mnie obraża.
Nie znam pana, ale widziałem pańską fotografię w gazecie
I czuję się głęboko obrażony,
Na nieszczęście nie tylko przez pana,
Większość instytucji państwowych i społecznych
Jest dla mnie afrontem,
Prawie wszyscy obywatele naszego państwa
Są obelgami skierowanymi bezpośrednio we mnie.
Doprawdy, nieraz zapytuję się komu zależało na zbudowaniu
Tak ogromnej machiny
Z architekturą, wojskiem, prawem i przestępczością,
Żeby mnie
Osobiście mnie nękać
Nawet na rogu ulicy zainstalowano ślepca, żeby mnie
Doprowadzał do szału.
A jakbyście tak np. przysłali mi paczkę z listem:
     Panie Bursa
Jest pan niegłupim i niebrzydkim chłopcem
Ofiarowujemy panu tę oto parę butów nr 42
Podpisano: Ludzkość
     Rząd
     Wzgl. Rada Świata
Ale nie
Na to wam szkoda pieniędzy.
Ale na tworzenie całych ideologii i apostołów, z których
Każdy musi mieć co najmniej 20 par butów (w tym kozłowe
Z cholewkami), po to, żeby mnie robić na złość.
Na to jest grosz
Panie ministrze!
Do pana nie mam ostatecznie pretensji. Jest pan jedną
Gorzką pigułką wrzuconą mi ukradkiem (wasze dowcipy)
Do porannej kawy. Strawię i pana.
Ale prawo, co prawo na to?
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:33:06 wysłana przez parsom »

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #568 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:33:20 »
Najkrócej to ile ??? miesiąc, dwa, trzy ?
Jeżeli o mnie chodzi to może być i pozamykane pół roku, niestety większość ludzi raczej nie urządza taki scenariusz.

Tu nie chodzi o moje prawa ale też o twoje, bo jak się okazuje, że jedne mogą naginać a inne łamać pod siebie to w przyszłości może to dotknąć bezpośrednio ciebie i nie wiem czy będziesz taki zadowolony.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #569 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:35:04 »
Parsom, a to nie mozna krzyczec o swoich prawach czy jak? Konstytucja przewiduje kiedy moga byc prawa obywatelskie ograniczane - w przypadku kleski zywiolowej na przyklad. Czy czyms nie na miejscu jest oczekiwanie obywatela by wladza przestrzegala prawa w ograniczaniu jego praw? Wszyscy maja sie podpirzadkowac by zwalczyc wirusa, tylko wladza moze sobie robic co chce, miec wirusa w dupie i urzadzac wybory, tak? My jestesmy Polska czy republika bananowa?
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Kwiecień 2020, 12:37:45 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.