Autor Wątek: Gospodarka  (Przeczytany 74587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #495 dnia: So, 28 Marzec 2020, 10:15:25 »
Dlaczego, w maju dużo bezrobotnych będzie, także mogą sobie postać w kolejce dla rozrywki.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PJP

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #496 dnia: So, 28 Marzec 2020, 10:30:34 »
Cytuj
Wg badań sondażowych ok. 20% ludzi jest podatnych na takie spiskowe wizje. Fajnie o tym pisze dr hab. Napiórkowski - blog "Mitologia współczesna" (linka nie wkleję, bo piszę z fona)
Właśnie zastosowałeś sztuczkę na autoryteta ;) Wybacz ale nie jest to dla mnie wyznacznik czegokolwiek. Nawet profesor może być ignorantem w obcej mu dziedzinie i sam tytuł naukowy nie daje podstaw do posiadania całościowej wiedzy. Kulturoznawca czy filozof może być głuptakiem w historii a historyk ignorantem w naukach ścisłych. Gdybym był złośliwy, powinienem teraz odbić piłeczkę i zastosowac chwyt deprecjacji, np. napisać, że nauki społeczne na UW i ich badacze nie cieszą się renomą wśród innych badaczy w kraju. Ale zostawmy ten temat.
---
Co do wyborów jest kilka wyjść. Będą twardo dążyć do normalnej formuły, przełożą po świętach na czerwiec albo lipiec, albo będą kombinować.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 10:34:28 wysłana przez PJP »

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #497 dnia: So, 28 Marzec 2020, 11:41:22 »
Wg badań sondażowych ok. 20% ludzi jest podatnych na takie spiskowe wizje. Fajnie o tym pisze dr hab. Napiórkowski - blog "Mitologia współczesna" (linka nie wkleję, bo piszę z fona).

Teraz powolujesz sie na doktora a gdy ja przedstawilem filmik z lekarzem to było "to tylko lekarz i jego interpretacja" troche konsekwencji...

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #498 dnia: So, 28 Marzec 2020, 12:51:42 »
Porównanie jak uchwala się "tarczę" w Niemczech i w Polsce:

https://twitter.com/A_Traczyk/status/1243840923102052353
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #499 dnia: So, 28 Marzec 2020, 12:54:39 »
To żadne porównanie, to kolejny mem.

John

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #500 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 09:53:00 »
Lekarze nie chcą się szczepić - Gazeta Prawna

Ah Ci foliarze, niezwyksztalceni, ciemni - nie to co eurudyci naszego forum.

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #501 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 10:10:37 »
Zaraz Ci napiszą ze to tylko zwykli lekarze - a liczy się głos dr hab profesorów ! :)

Mam kolegę którego rodzice są lekarzami - nikt w rodzinie nie jest zaszczepiony - no ale to pewnie tylko przypadek.


Ostro i konkretnie o tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców.


Offline R~Q

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #502 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 12:26:44 »
Może nasi młodzi przedsiębiorcy się skapną, że corvetta czy audica w leasingu nie są im jednak potrzebne do "działalności", wystarczy Ford Focus.

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #503 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 12:29:35 »
Może nasi młodzi przedsiębiorcy się skapną, że corvetta czy audica w leasingu nie są im jednak potrzebne do "działalności", wystarczy Ford Focus.

Wiem ze sa takie akcje/przypadki ale troche tez mi to zalecialo tym polskim sformułowaniem - "ci prywaciarze, dobrze im tak" ... tylko ci prywaciarze robia blisko 60% PKB.

Offline R~Q

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #504 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 12:35:31 »
Wiem ze sa takie akcje/przypadki ale troche tez mi to zalecialo tym polskim sformułowaniem - "ci prywaciarze, dobrze im tak" ... tylko ci prywaciarze robia blisko 60% PKB.
Nie. Nie oni. Tylko ich pracownicy.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #505 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 13:17:21 »
Jasne, tylko dlaczego ci pracownicy nie zakładają swoich firm, w sumie teraz pewnie będzie dużo zwolnień więc ci byli pracownicy mogą pozakładać własne działalności i pozatrudniać innych pracowników, którzy będą "robić za nich".

Małe i średnie przedsiębiorstwa odpowiadają za 67% PKB i zatrudniają 3/4 Polaków, teraz pewnie już mniej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #506 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 13:17:40 »
Nie. Nie oni. Tylko ich pracownicy.

Zgadzam sie jednak znow napisze ze gdyby nie oni cos tam nie wymyslili i nie zorganizowali to by i pracownikow nie bylo - wiekszosc ludzi woli jak ktos cos za nich robi i panstwo tez by chcialo aby wszyscy pracowali tylko na etacie w gigafirmach...

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #507 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 13:23:14 »
Tylko taka giga firma, której będzie się bardziej opłacało zatrudniać ludzi np. w Bangladeszu to to się cała tam przeniesie, a tacy mali raczej nie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline R~Q

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #508 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 13:28:54 »
Jasne, tylko dlaczego ci pracownicy nie zakładają swoich firm, w sumie teraz pewnie będzie dużo zwolnień więc ci byli pracownicy mogą pozakładać własne działalności i pozatrudniać innych pracowników, którzy będą "robić za nich".

Małe i średnie przedsiębiorstwa odpowiadają za 67% PKB i zatrudniają 3/4 Polaków, teraz pewnie już mniej.

Jasne, tylko dlaczego ci pracownicy nie zakładają swoich firm, w sumie teraz pewnie będzie dużo zwolnień więc ci byli pracownicy mogą pozakładać własne działalności i pozatrudniać innych pracowników, którzy będą "robić za nich".

Małe i średnie przedsiębiorstwa odpowiadają za 67% PKB i zatrudniają 3/4 Polaków, teraz pewnie już mniej.

Nie zakładają bo nie ma obowiązku prowadzenia firmy i nie każdy nadaję się na bycie przedsiębiorcą. Natomiast każdy ma prawo do godnie wynagradzanej pracy w dobrych warunkach.

Szef prowadzi świetnie prosperującą firmę? Super! Ale niech zarabia 2-3x więcej niż jego najbiedniejszy pracownik - nie 100x więcej + "służbowy" Jaguar.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #509 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 13:37:32 »
No to przecież możesz taką działalność otworzyć i zatrudniać za takie stawki nikt ci nie broni - powodzenia. Bierzesz całą odpowiedzialność za wszytko i zarabiasz 2x więcej niż najsłabiej zarabiający pracownik - good luck with that.
Jak już założysz taką firmą to z chętnie pracowałby na tym najsłabszym stanowisku po 8h dziennie. Przynajmniej nie musiałbym rozmawiać z kobietami ze skarbowego dzwoniącymi po 16 i wysłuchiwać od nich, że im nikt nie płaci za dzwonienie po godzinach pracy.
Twój komiks jest lepszy niż mój