Autor Wątek: Gospodarka  (Przeczytany 75800 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

martinezpl

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #480 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 22:40:19 »
No ciekawe, ZUS to nie podatki ?

To raczej ubezpieczenie społeczno-zdrowotne. Podatki są z reguły 2: VAT i dochodowy. Jest jeszcze akcyza, ale to już inny temat

Offline R~Q

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #481 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 22:50:08 »
Jeśli uniemożliwiają zarobki to nie powinni oczekiwać że obywatele będą płacić podatki.
Płacenie podatków nie powinno być zależne od dobrej woli obywatela, a złodziei, którzy biorą prywatne zakupy, w tym audi, "na firmę" należy powsadzać do więzienia.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #482 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 23:00:12 »
To raczej ubezpieczenie społeczno-zdrowotne. Podatki są z reguły 2: VAT i dochodowy. Jest jeszcze akcyza, ale to już inny temat
Teoretycznie tak, tylko zusy płacisz niezależnie od tego czy coś zarobisz czy nie, zresztą w tym zusie i tak nie starcza na aktualnie wypłaty i dają hajs z budżetu z inny podatków, więc co to za różnica jak to się nazywa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Marzec 2020, 23:05:13 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #483 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 23:13:33 »
Będę powtarzał do znudzenia. Spiski są tak stare jak ludzkość.

Tak, spiski istnieją. Ale spiski doskonałe, trzymające za mordę cały świat, czyli takie jakich się doszukujecie - nie istnieją.
Ale spoko - wszyscy cię okłamują i tak naprawdę nie istniejesz.

Offline PJP

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 23:21:02 »
Parsomie, nie baw się w socjotechnikę wobec mnie bo to bez sensu i te chwyty są dość banalne ;)
Wszyscy mnie okłamują. Zgadza się. Średnio dziennie od kilkudziesięciu do kilkuset razy ludzie opowiadają mi nieprawdę.
Oczywiście, że istnieją spiski doskonałe i istniały. Co wiesz o finansowaniu naszych powstań narodowych? Nic? I ok, bo mało kto wie. I już masz spisek doskonały...
Wracając do tematu gospodarki. Dziwi mnie nieco, że nikt nie pociągnął tematu handlu bronią przez państwa, a raczej ich rządy i pośredników. O innych towarach nie wspominając. Za bardzo spiskowo brzmi? A to przecież zwykła codzienność.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Marzec 2020, 23:25:18 wysłana przez PJP »

Offline Kot Tip-Top

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 23:29:55 »
Ale masz świadomość tego, że państwo nic nie produkuje, nic nie zarabia, czyli nie ma swoich pieniędzy. Dysponuje naszymi. Chciałbyś płacić komuś 80% jego pensji ze swojego?

Poza tym jak ktoś nie zarabia, to nie płaci podatków, więc twoje ostatnie zdanie jest jakby pozbawione sensu.

Z tym ostatnim się może zagalopowałem ale skoro Anglia może to może i Polska. I tak mam zero problemu by państwowe pieniądze szły na takie rzeczy. Nie jestem pazerom by się nie dzielić. ;)

Offline misiokles

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #486 dnia: So, 28 Marzec 2020, 00:07:25 »
Jedna i druga strona sporu cierpi na kluczowy problem. Niedobór informacji.
No nie :) Dziś cierpimy na nadmiar informacji i z zalewu bodźców wyłuskujemy te, które zgodne są z naszym światopoglądem :) Internet zmienił prawie wszystko :)

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #487 dnia: So, 28 Marzec 2020, 07:40:39 »

Bender

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #488 dnia: So, 28 Marzec 2020, 07:50:04 »
Część z nich to nawet nie spiskowe teorie tylko wydarzenia upublicznione po jakimś czasie :D

Mój ojciec jest podatny na teorie spiskowe, myśli, że jest oświecony i wyczulony na manipulacje etc... Ogląda TVP. ;)

Offline PJP

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #489 dnia: So, 28 Marzec 2020, 08:00:08 »
Z bardziej odjechanych moją ulubioną TS jest hipoteza czasu widmowego. Z innych potwierdzonych po czasie czy też upublicznionych spisków równie ciekawe są np. próba faszystowskiego puczu w USA, operacja Husky (pomoc mafii w wyzwoleniu Sycylii), Northwoods, Mockingbird, Gladio.
Większość tego typu akcji jest na styku polityki i służb specjalnych, co nie powinno być dla nikogo dziwne ;)

Offline Pawel.M

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #490 dnia: So, 28 Marzec 2020, 09:04:14 »
Wg badań sondażowych ok. 20% ludzi jest podatnych na takie spiskowe wizje. Fajnie o tym pisze dr hab. Napiórkowski - blog "Mitologia współczesna" (linka nie wkleję, bo piszę z fona).

Offline Amer

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #491 dnia: So, 28 Marzec 2020, 09:07:46 »
Sorry za OT, ale od kiedy nie da się wklejać linków, pisząc z fona? Pytam bez złośliwości, co jakiś czas bowiem widzę podobne wtręty.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #492 dnia: So, 28 Marzec 2020, 09:35:04 »
Co raz ciekawsza ta tarcza się robi :

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #493 dnia: So, 28 Marzec 2020, 09:41:43 »
Pis po raz kolejny pokazuje jak antypolska partia jest i jak gleboko w dupie ma polakow i swoich wyznawcow pokroju apasza. Niech sie zarazaja pozyteczni idioci, ja zostaje w domu, zdrowie najwazniejsze.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #494 dnia: So, 28 Marzec 2020, 10:04:30 »
Głosowanie korespondencyjne - zgaduję, że żaden z nich nie był ostatnio na poczcie.
Moim zdaniem jeżeli zrobią te wybory i Adrian wygra, to to będzie dla nich początek upadku.