Autor Wątek: Gospodarka  (Przeczytany 74559 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 00:26:32 »
Swoją drogą jak nawet przedstawiciele Razem chcącej obciążać najbogatszych 70% podatkiem mówią, że taki wzrost pensji minimalnej jaki sobie wymyślił karakan byłby zbyt szybki i niedobry dla gospodarki to wiedz, że coś się dzieje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 00:29:05 »
Dlaczego nie wymyślili sobie 10k, no przecież więcej to lepiej, ludzie będą zadowoleni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #212 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 00:33:49 »
Lewica mówi z sensem w końcu, gdy schowali do szafy bzdury Czarzastego o wkładzie 50k do mieszkania, które ostatnio potwórzył PSL. Teraz na tapet jest temat stworzenia państwowego dewelopera z wynajmowanymi mieszkaniami z możliwością dojścia do własności. Więc tacy Apasze z żonami na 500plus nie będą musieli brać kredytów, i całować stóp bankierom że mieli w ogóle taką możliwość. To jedyna możliwość na walkę z patologią rynku nieruchomości, i temat ten powinien być najbardziej gorący w kampani. Niestety lud nie ma czasu myśleć o takich bzdurach jak mieszkania, kiedy trzeba walczyć z propagandą LGBT, a rząd obiecuje za parę lat 4k na ręke.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 08:14:47 »
Mimo waszych nieudolnych prób zaklasyfikowania mnie w generowanych w waszych głowach szablonach pogardy, ponosicie porażkę za porażką :) Nie mam kredytu i nie uznaję życia ponad stan. Jedyne kredyty jakie są dla mnie akceptowalne to takie z RRSO 0% :) Jeśli mnie na coś nie stać, to tego nie kupuję. Na szczęście stać mnie na wszystko, czego potrzebuję, a do tego jeszcze zostaje. A zostaje coraz więcej od przełomu roku 2015, kiedy wreszcie pogoniono złodziei od władzy. Ja naprawdę mam fajne życie, a fakt bycia punktem odniesienia przy wyobrażeniu przeciętnego Kowalskiego dla wielu osób na tym forum jest dla mnie kolejnym, miłym kamyczkiem do ogródka samozadowolenia  8)

Offline R~Q

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 10:18:31 »
Swoją drogą jak nawet przedstawiciele Razem chcącej obciążać najbogatszych 70% podatkiem mówią, że taki wzrost pensji minimalnej jaki sobie wymyślił karakan byłby zbyt szybki i niedobry dla gospodarki to wiedz, że coś się dzieje.
Lewica Razem jest za ustalaniem tej kwoty w porozumieniu między organizacjami pracowników, związkami (nie żółtymi), pracodawcami i rządem przy równoczesnym stwierdzeniu, że obecnie minimalna rośnie zbyt wolno. Nie odrzuca samej kwoty. Jak dla mnie powinna wynosić 3500 brutto, poniżej tego i tak nie ma szans na życie (jest na wegetację) jeśli nie posiadasz własnego lokum.

Lewica mówi z sensem w końcu, gdy schowali do szafy bzdury Czarzastego o wkładzie 50k do mieszkania, które ostatnio potwórzył PSL. Teraz na tapet jest temat stworzenia państwowego dewelopera z wynajmowanymi mieszkaniami z możliwością dojścia do własności. Więc tacy Apasze z żonami na 500plus nie będą musieli brać kredytów, i całować stóp bankierom że mieli w ogóle taką możliwość. To jedyna możliwość na walkę z patologią rynku nieruchomości, i temat ten powinien być najbardziej gorący w kampani. Niestety lud nie ma czasu myśleć o takich bzdurach jak mieszkania, kiedy trzeba walczyć z propagandą LGBT, a rząd obiecuje za parę lat 4k na ręke.
Państwowy deweloper jest w oficjalnym programie obecnej Lewicy. To prawda, że to jedyna szansa, nie widzę innego sposobu na rozbicie mafii deweloperzy+samorządy. 1000 zł za 1-osobowy pokój, 1700 za kawalerkę, to jest jakiś koszmar

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 10:26:14 »
R~Q widzę, że jesteś lewicowcem, a do tego cenisz sobie model skandynawski - tak przynajmniej odebrałem twoje poprzednie wypowiedzi z tego tematu. Dlaczego zatem jednocześnie jesteś takim przeciwnikiem PiS? Przecież oni w kwestiach gospodarczych są na wskroś lewicowi, a do tego wzorują się na rozwiązaniach skandynawskich właśnie. Inna sprawa to jak im to wychodzi, ale nie sądzę, aby SLD z przystawkami poradziło sobie w tej kwestii lepiej. Ba, SLD w ogóle sobie nie poradziło jak pamiętamy, a przynajmniej niektórzy z nas :) Czy naprawdę uważasz, że skoro Lewica Razem tak pięknie mówi, że coś zrobi, to naprawdę tak zrobi? PiS też pięknie mówi i też zakłada ustalenie wszystkiego "w porozumieniu" ze wszystkimi. Tylko tak się po prostu nie da, zwłaszcza gdy do gry wchodzą organizacje branżowe, związki, itp. zbiory darmozjadów, którzy w pierwszej kolejności chcą ugrać jak najwięcej dla siebie.

Offline R~Q

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 11:22:36 »
R~Q widzę, że jesteś lewicowcem, a do tego cenisz sobie model skandynawski - tak przynajmniej odebrałem twoje poprzednie wypowiedzi z tego tematu. Dlaczego zatem jednocześnie jesteś takim przeciwnikiem PiS? Przecież oni w kwestiach gospodarczych są na wskroś lewicowi, a do tego wzorują się na rozwiązaniach skandynawskich właśnie. Inna sprawa to jak im to wychodzi, ale nie sądzę, aby SLD z przystawkami poradziło sobie w tej kwestii lepiej. Ba, SLD w ogóle sobie nie poradziło jak pamiętamy, a przynajmniej niektórzy z nas :) Czy naprawdę uważasz, że skoro Lewica Razem tak pięknie mówi, że coś zrobi, to naprawdę tak zrobi? PiS też pięknie mówi i też zakłada ustalenie wszystkiego "w porozumieniu" ze wszystkimi. Tylko tak się po prostu nie da, zwłaszcza gdy do gry wchodzą organizacje branżowe, związki, itp. zbiory darmozjadów, którzy w pierwszej kolejności chcą ugrać jak najwięcej dla siebie.
Pis rzuca lewicowe ochłapy, ale co do zasady prowadzi politykę prawicową, w interesie najbogatszych "przedsiębiorców". Premierem jest typowy bankster neoliberał, cała Polska strefą gospodarczą, brak podatków dla korporacji, brak związków zawodowych z wyjątkiem żółtych itd. Oczywiście platforma jest jeszcze gorsza.

Offline death_bird

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 23:52:14 »
Wróćcie może do rozmów o gospodarce, bo zaraz kolejny temat dostanie kłódkę.
RPP znowu nie zmieniła stóp procentowych i to nawet nie jest śmieszne. Jankeska giełda kroczek od historycznych rekordów i tym samym ucieczka przed inflacją na GPW robi się powolutku coraz to bardziej ryzykowna (mimo, że WIGI stoją stosunkowo nisko). Niby U.S. Stock Exchange może wybić jeszcze bardziej dzięki inflacyjnej zieleninie, ale tego tam już krąży tyle, że nie znamy dnia ani godziny.
No i baaardzo ciekaw jestem wyroku TSUE w zakresie kredytów we frankach.  8)

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #218 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 16:48:24 »
Niestety w kwestii stóp na pewno nic się nie zmieni przed wyborami. Przecież frankowicze by im dali popalić. Mam nadzieję, że podniosą po wyborach...

No i baaardzo ciekaw jestem wyroku TSUE w zakresie kredytów we frankach.  8)

A czemu ciekaw? Przecież praktycznie jest on znany. Giełda już zdyskontowała wyrok w WIG-BANKI, bardzo miłe promocje niedawno były :)


Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #219 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 17:10:22 »
a frankowicze to jakaś duża grupa wyborcza.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #220 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 17:17:27 »
A czemu ciekaw? Przecież praktycznie jest on znany. Giełda już zdyskontowała wyrok w WIG-BANKI, bardzo miłe promocje niedawno były :)

Temu, że jeśli wyrok byłby po myśli frankowiczów to podejrzewam, że dotychczasowe zachowanie kursu na bankach byłoby zaledwie uwerturą. Jeżeli faktycznie mowa jest o 60 mld złociszy do zwrotu to nie pozostałoby nic innego jak pójść w kontrakty i kupić popcorn.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #221 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 07:45:50 »
a frankowicze to jakaś duża grupa wyborcza.

Nie, ale medialna, oPOzycja nie przepuściłaby takiej okazji. PiS i tak ma sporo wizerunkowych problemów, nie będą sobie generować dodatkowego.

Temu, że jeśli wyrok byłby po myśli frankowiczów to podejrzewam, że dotychczasowe zachowanie kursu na bankach byłoby zaledwie uwerturą. Jeżeli faktycznie mowa jest o 60 mld złociszy do zwrotu to nie pozostałoby nic innego jak pójść w kontrakty i kupić popcorn.

Wyrok raczej pójdzie po myśli frankowiczów (aczkolwiek jest bodajże 25% szans, że będzie inaczej), ale to tak naprawdę nie musi wiele zmienić. Każda sprawa i tak będzie rozpatrywana osobno, a polskie sądy nie będą przecież związane wyrokiem TSUE. To zresztą duża bolączka polskiego sądownictwa - orzecznictwo nie jest jednolite. Wyrok sądu w Warszawie może być dokładnie odwrotny od wyroku sądu w Ciechanowie w analogicznej sprawie. Do tego dochodzi czas - procesy będą się toczyć latami. Abstrahując już od tego, że spodziewany wyrok TSUE będzie absurdalny. Na pewno niestety jest to działanie polityczne, obliczone na pogorszenie koniunktury w Polsce.

A kurs większości banków i tak już odrobił straty.

Offline death_bird

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #222 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 19:35:06 »
Ale piszesz o całokształcie, a ja o nagłówkach gazet i artykułów na stronach. I o pierwszej reakcji tzw. "ulicy".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #223 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 10:10:19 »
Nie no, masz rację. Ja w sumie liczę na kolejną giełdową promocję na bankach po wyroku TSUE, ale mogę się nie doczekać, bo wyrok chyba już został na dobre zdyskontowany. Jednocześnie nie zapominajmy, że może on być mimo wszystko nie po myśli frankowiczów i to dopiero byłaby heca. Tak jak pisałem, szanse na to są oceniane na 25%, czyli całkiem sporo ;) Wtedy na bankach byłaby mega dzida, grubasy obkupione w niedawnych promocjach zarobiłyby krocie. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej realny wydaje mi się taki scenariusz ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #224 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 12:48:47 »
Apasz, to jest temat o gospodarce, czy o spekulantach giełdowo-finansowych?