Autor Wątek: Gospodarka  (Przeczytany 75794 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #540 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 13:52:19 »

Online xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #541 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 17:46:08 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #542 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 23:51:27 »
To wynika z ich nieludzkiego systemu zatrudnienia. Tam nie ma jakichś okresów wypowiedzenia, odpraw, ochrony kobiet w ciąży, ludzi w wieku przedemerytalnym, itp. Tam szef zwalnia pracownika i tego za tydzień już nie ma. Dlatego, przy wszystkich jej wadach, cieszę się, że mam to szczęście żyć w socjalistycznej UE, bo tutaj jako tako te prawa są chronione. Europa to chyba w tej chwili najbezpieczniejsze miejsce do życia. A przykład USA powinni pokazywać wszystkim kucom od Korwina, żeby szybciej wyrastali z tych libertariańskich mrzonek.

Online xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #543 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 23:53:48 »
Spokojnie, zobaczymy co powiesz za parę miesięcy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #544 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 00:07:10 »
A co powiem twoim zdaniem?

Online xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #545 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 00:12:03 »
Ja wiem co powiesz, tylko ty jeszcze tego nie wiesz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #546 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 00:32:08 »
Ja wiem co powiesz, tylko ty jeszcze tego nie wiesz.

No to napisz. Zobaczymy potem za te parę miesięcy, czy faktycznie jesteś taki mądry za jakiego się masz i zweryfikujemy. Bo takie ogólnikowe farmazony to każdy może napisać.

Ja, w przeciwieństwie do ciebie, mam zaufanie do swojej wiedzy, umiejętności obserwacji otoczenia i wyciągania z tego wniosków. I w związku z tym - również w przeciwieństwie do ciebie - nie obawiam się w miarę precyzyjnie formułować swoich przewidywań. Gdzieś tu była kilka miesięcy temu dyskusja na temat nadchodzącego kryzysu i tylko ja wprost stwierdziłem, że rozpocznie się on w 2020 roku. A było to w momencie, gdy koniunktura trwała w najlepsze, więc zostałem przez "ekspertów" wyszydzony. A dziś już chyba nikt nie ma wątpliwości, że on nastąpi. Pytanie tylko, czy będzie taki, jak w 2008, czy znacznie większy. Obawiam się, że to drugie. Koronawirus to tylko trigger, nie byłoby go, to coś innego zainicjowałoby kryzys.

I jeszcze przy okazji przypomnę, że również w tej sekcji, w dyskusji o rynku nieruchomości stwierdziłem, że niedługo pęknie bańka na rynku nieruchomości. Forumowi mądrale, na czele z benderem, natychmiast to stwierdzenie wyszydzili, pokazując dane o ciągle rosnących cenach najmu i zakupu mieszkań. A dziś już pewnie nie są tacy przekonani o tym, że na rynku nieruchomości hossa będzie trwała w nieskończoność :)

Kryzys potrwa ok. 1,5 roku.

Bender

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #547 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 07:26:17 »
Kryzys, który "przewidziałeś" jest wynikiem zdarzenia losowego.

Offline PJP

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #548 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 07:57:00 »
W zależności od stopnia opanowania epidemii ten kryzys może skończyć się szybciej, niż się spodziewamy. Jeśli pod uwagę weźmiemy moment chiński to owszem załamanie gospodarcze może trwać około roku. Jeśli świat "po" to prawdopodobnie ok. pół roku a co najmniej trzy miesiące na rozruch.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Kwiecień 2020, 07:58:40 wysłana przez PJP »

Offline Gazza

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #549 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 08:15:13 »
To wynika z ich nieludzkiego systemu zatrudnienia. Tam nie ma jakichś okresów wypowiedzenia, odpraw, ochrony kobiet w ciąży, ludzi w wieku przedemerytalnym, itp. Tam szef zwalnia pracownika i tego za tydzień już nie ma. Dlatego, przy wszystkich jej wadach, cieszę się, że mam to szczęście żyć w socjalistycznej UE, bo tutaj jako tako te prawa są chronione. Europa to chyba w tej chwili najbezpieczniejsze miejsce do życia. A przykład USA powinni pokazywać wszystkim kucom od Korwina, żeby szybciej wyrastali z tych libertariańskich mrzonek.
Mamy (firma w której pracuję) jeden oddział w USA (wprawdzie to tylko jeden stan)- nie byłem osobiście, ale bywalcy  potwierdzają z grubsza te słowa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Kwiecień 2020, 09:36:20 wysłana przez Gazza »

Online xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #550 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 08:41:14 »
Apasz nic nie przewidziałeś, trąbili o tym kryzysie wszędzie od jakiegoś czasu, w 2008 w Polsce nie było recesji, więc teraz to dopiero będzie zajebisty kryzys bo ci prawie wszytko sztucznie pozamykali z dnia na dzień.

Ciekawe kiedy się obudzą w tym naszym wspaniałym socjalistycznym rządzie, bo na razie dla nich temat number on to wybory i rzeźbienie jak to zrobić żeby koniecznie się odbyły.

Bez koronowianina i tak byłby kryzys tylko nie na taką skalę , ceny ropy spadły mocno na początku marca.

Wczoraj dostałem śmieszne pismo od jednej korporacji, chcą żeby im obniżyć ceny o 15% bo mają o 30% mniej klientów ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #551 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 09:06:56 »
Apasz nic nie przewidziałeś, trąbili o tym kryzysie wszędzie od jakiegoś czasu,

Trąbić to sobie można na zasadzie, że nawet zepsuty zegar kiedyś tam pokaże właściwą godzinę. Jak trąbisz co roku o kryzysie to w końcu trafisz. Do mnie "świadomość" tego, że coś jest mocno na rzeczy dotarła w lutym dzięki tej jednej informacji:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-frachtu-poszly-na-dno-Wykres-tygodnia-7817893.html

To jest niezawodny prognostyk.
Pytanie teraz brzmi czy to się przypadkowo na siebie nałożyło (w sensie spadek w transporcie będący wskaźnikiem padającej koniunktury i wirus).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #552 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 09:24:47 »
xanar wciąż czekam na poinformowanie mnie co powiem za parę miesięcy.

Kryzys, który "przewidziałeś" jest wynikiem zdarzenia losowego.

Jak każdy. Znów czytasz wybiórczo, więc powtórzę jeszcze raz co napisałem: Koronawirus to tylko trigger, nie byłoby go, to coś innego zainicjowałoby kryzys.

W zależności od stopnia opanowania epidemii ten kryzys może skończyć się szybciej, niż się spodziewamy. Jeśli pod uwagę weźmiemy moment chiński to owszem załamanie gospodarcze może trwać około roku. Jeśli świat "po" to prawdopodobnie ok. pół roku a co najmniej trzy miesiące na rozruch.

Na to bym nie liczył, ale fajnie by było. Myślę że jego skala zależy od tego, czy epidemia sama się wygasi gdy minie sezon zachorowań na grypę. Bo pojawiają się głosy, że wirus dobrze przenosi się w odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza. Oby tak było. Ale na jesieni wirus wróci, więc niepewność na rynkach pozostanie. Przynajmniej dopóki nie powstanie skuteczna szczepionka. I ona pewnie będzie triggerem dla końca kryzysu ;) Nawet czas się zgadza - 1,5 roku.

Mamy (firma w której pracuję) jeden oddział w USA (wprawdzie to tylko jeden stan)- nie byłem wprawdzie osobiście, ale bywalcy  potwierdzają z grubsza te słowa.

Tak, USA to wręcz modelowy przykład dzikiego kapitalizmu. Tam człowiek jest narzędziem do generowania zysków, jak się zepsuje, to się je wyrzuca. Np. toleruje się nielegalnych imigrantów gdy pracują za niewielkie pieniądze. Ale niech taki imigrant ulegnie wypadkowi przy pracy, to natychmiast się go wyrzuca i deportuje, żeby czasem nie stanowił obciążenia dla systemu nawet jako bezdomny. Dziki kraj.

Offline Gazza

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #553 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 09:48:14 »
Ciekawe kiedy się obudzą w tym naszym wspaniałym socjalistycznym rządzie, bo na razie dla nich temat number on to wybory i rzeźbienie jak to zrobić żeby koniecznie się odbyły.
Temat number 1 to co najwyżej jest dla totalsów. Rząd próbuje zapewnić konstytucyjny obowiązek wyborów. Aktualnie pracuje nad korespondencyjną wersją, którą swego czasu PO mocno lansowała.

Bez koronowianina i tak byłby kryzys tylko nie na taką skalę , ceny ropy spadły mocno na początku marca.
Ceny spadły ponieważ podaż przerosła popyt. Według dzisiejszych newsów już drastycznie cena za baryłkę wzrosła do dawnego poziomiu +/- 60$.

Wczoraj dostałem śmieszne pismo od jednej korporacji, chcą żeby im obniżyć ceny o 15% bo mają o 30% mniej klientów ;D
Nie wiem xanar czym się zajmujesz ale z perspektywy naszego przedsiębiorstwa w pełni rozumiem takie zabiegi. I oczywistym wydaje mi się, że np wynajmujący nam hale obniża stawki najmu (stanęły zamówienia, postój, brak zysków) bo lepiej mieć dajmy na to 75% zysku z najmu niż za miesiąc czy dwa - brak najemcy. Właśnie taka elastyczność jest w tej chwili kluczowa. Gdybym miał kilka mieszkań wynajętych też obniżyłbym ludziom stawkę aby ich utrzymać niż obudzić się w czerwcu bez kilku źródeł dochodu. Podobnie w innych obszarach i usługach. Kto tego szybko nie zrozumie i nie dostosuje się - straci w perspektywie czasu.

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #554 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 09:59:45 »

Ceny spadły ponieważ podaż przerosła popyt. Według dzisiejszych newsów już drastycznie cena za baryłkę wzrosła do dawnego poziomiu +/- 60$.


Pewnie przez to iz Trump oglosil mniejsze wydobycie w USA.