Autor Wątek: Gospodarka  (Przeczytany 74596 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #435 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 10:08:49 »
Nie przypominam sobie, żebym coś od kogoś dostał jak już to mogłem zarobić.
Wszyscy znamy tego mema z tą wypowiedzią Margaret Thatcher a że to znane nazwisko to część osób wzięła to za pewnik i prawdę objawioną. Oczywiście że państwo ma swoje pieniądze i owszem może ci coś 'dać' wg własnego widzimisię. Owszem, oznacza to że innym wtedy da mniej bądź nie da w ogóle. Ale tak samo może prywatny pracodawca.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #436 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 10:49:34 »
Skąd ma ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PJP

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #437 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 11:37:48 »
To zależy od państwa. Niektóre mają spółki, inne handlują narkotykami np. albo bronią. Tfu, wróć. Większość handluje bronią ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #438 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 11:38:22 »
To może coś źle zapamiętałem, ale z tego co kojarzę to najpierw Lepper gadał o "talibach" a później okazało się, że i owszem - przewożono "pacjentów" do nas.

Lepper był człowiekiem, którego do władzy wywindowały WSI*, więc siłą rzeczy miał dostęp do pewnych informacji, nawet wtedy, gdy jeszcze nie był wicepremierem. Był przy tym prostym, niezbyt inteligentnym (acz przebiegłym) chłopem, więc nie potrafił poprawnie kojarzyć i interpretować tych informacji. Dlatego gadał coś o talibach w Klewkach, co umożliwiło opinii publicznej wyśmianie go. No ale mówił prawdę, bo więzienia CIA w Polsce były. Miał też inne kompromitujące informacje, tylko nie wykazał się dostateczną ostrożnością, coś tam było, że jakiś jego prawnik nimi też dysponuje, na wypadek, gdyby coś mu się stało. Niestety gadał za dużo, prawnik został zidentyfikowany, zmarł na zawał serca, a Lepper na samobójstwo.


* - jak jeszcze kilku po nim: Palikot, Petru, Biedroń. Generalnie modus operandi WSI jest proste - wziąć debila, bo łatwo nim manipulować, dać mu trochę kasy i poczucie władzy, a następnie się podpiąć. A nuż zostanie jakimś wicepremierem w koalicji, to się wtedy powsadza swoich ludzi na różne ciepłe synekury i git. Tylko z Lepperem póki co to się udało zrealizować, niestety on się ze smyczy zerwał. 

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #439 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 11:47:54 »

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #440 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 17:10:51 »

Bender

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #441 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 17:36:43 »
^  O wszystkim i o niczym, ale obowiązkowej aurze odkrywania tajemnicy. Z ciekawości, nie żal Ci czasu na te filmy?

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #442 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 17:59:57 »
Bardzo "fajna" ta tarcza, w sumie to niczego innego się spodziewałem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #443 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 20:42:59 »
W USA 3,3 mln osób ubiegało się w zeszłym tygodniu o zasiłek dla bezrobotnych.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #444 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 21:52:40 »
mówił prawdę, bo więzienia CIA w Polsce były.
Tak to już jest z paranoikami i wyznawcami teorii spiskowych - wszystko się kojarzy ze wszystkim,a  za wszystkim ktoś stoi i czemuś to służy, przy czym fakty są rzeczą bez znaczenia. Nieważne, że Lepper nie mówił o więzieniach CIA w Polsce - wg paranoików mówił.

I absolutnie nieważne, jest, że kiedy to mówił, żadnych więzień CIA w Polsce nie było - powstały później. Wg paranoików, jeśli fakty nie potwierdzają ich paranoi, tym gorzej dla faktów.

Cytuj
Lepper był człowiekiem, którego do władzy wywindowały WSI* (...) - jak jeszcze kilku po nim: Palikot, Petru, Biedroń
A jesteś pewien, że to WSI?A może jednak reptilianie albo Chazarzy? :D A, idźmy na kompromis: reptilianie, Chazarzy, geje i cykliści z WSI :D
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Marzec 2020, 21:57:51 wysłana przez Pawel.M »

sum41

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #445 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 22:12:22 »
^  O wszystkim i o niczym, ale obowiązkowej aurze odkrywania tajemnicy. Z ciekawości, nie żal Ci czasu na te filmy?

Nudze sie bo firma stanela...

Bender

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #446 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 22:29:12 »
Nudze sie bo firma stanela...

To kupka wstydu może? :D

Offline death_bird

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #447 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 22:29:22 »
A jesteś pewien, że to WSI?A może jednak reptilianie albo Chazarzy? :D A, idźmy na kompromis: reptilianie, Chazarzy, geje i cykliści z WSI :D

Tutaj akurat bym tak nie chichotał.
Nie podam szczegółów, bo niestety nie nagrałem sobie tego programu i w zw. z tym nie mam jak udowodnić, że słyszałem to co słyszałem, ale pewnego razu (a minął już kawał czasu) pewien premier zapowiadał pewne reformy.
Następnego dnia około południa (czyli w porze gdy normalni ludzie siedzą w pracy) szedł na pewnym kanale program "publicystyczny" tzn. panienka prowadząca miała trzech gości, zadawała im pytania i oni odpowiadali, przy okazji dogryzając sobie nawzajem. Obejrzałem ów program zupełnym przypadkiem - siedziałem w domu z przeziębieniem i po prostu zacząłem z głupia frant oglądać (no dobra - prowadząca zawsze mi się podobała  8)).
Otóż jednym z gości owego dnia był pewien wysoki rangą oficer specsłużb (żaden anonim - jego nazwisko jest powszechnie znane). I ów oficer tekstem otwartym (w sumie z czapy, bo nikt go o to nie pytał) powiedział w studio, że on był przy zakładaniu partii owego premiera i że de facto ją współzakładał.
Panienka prowadząca program (formalnie dziennikarka) ani się zająknęła na tę rewelację. Po prostu przeszła do kolejnego gościa.
O co chodziło?
Następnego dnia ów premier wyszedł ponownie na mównicę i z dosyć wyraźnym lękiem w oczach powiedział, że reformy (tutaj akurat nie pamiętam o jaką dokładnie reformę chodziło) jednak nie będzie.
I żeby sprawa była jasna: program ów widziałem na własne oczy, na własne uszy słyszałem wypowiedź oficera i pamiętam zwrot premiera o 180 stopni dzień po tym programie.
To tyle jeśli chodzi o zestawienie działalności miejscowych służb z reptilianami czy innymi cyklistami.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Marzec 2020, 22:31:08 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #448 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 22:32:56 »
Na Lepperze wykonano samobójstwo, silnym chłopie który zajmował się niepełnosprawnym synem i miał zerową przeszłość psychiatryczną. Ale dla lemingów i tak wszystko co podano w Faktach TVN i Wiadomościach TVP to zawsze niezbite fakty, a każdy kto podważa jedyną i słuszną prawdę jest spiskowcem, paranoikiem, i płaskoziemcą. I o to chodzi osobom tuszującym prawdę - by ośmieszać każdego podważającego wiarygodność bzdur. Nie trzeba nikomu płacić, bo tysiące ludzi za darmo chętnie wytropi "paranoików", bo są tak perdekcyjnie wyprani i zaprogramowani społecznie przez mass media.

Offline Pawel.M

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #449 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 22:44:30 »
Tutaj akurat bym tak nie chichotał.
Czym innym jest Lepper, a czym innym Palikot, Biedroń czy Petru. Ale nawet co do Leppera mamy jak w radio Erewań - nie WSI, tylko SLD czasów Millera, nie wywindowało, tylko nieco pomogło w promocji (być może pomogli zrobić partię, tyle że partia powstała na bazie istniejącego już związku zawodowego).

A do władzy Leppera wywindował Kaczyński - tak, ten sam, który likwidował WSI - jedyny okres Leppera u władzy, to kiedy był wicepremierem za pierwszych rządów PiS (i kiedy pomagał likwidować WIS).


John
Oooo, już ciężka kawaleria spiskowa przygalopowała :D Dyskusja bez sensu, bo tezy, w które user wierzy, opierają się własnie na wierze i amatorskiej pseudopsychologii.