Autor Wątek: Gospodarka  (Przeczytany 74558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #195 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 20:01:07 »
Za dużo w tym "gdybów".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #196 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 21:54:45 »
Heh, nie ma ani jednego. Poza tym oparte jest na faktach, bo skoro oficjalna inflacja wynosi 2,9% (w praktyce więcej), a banki oferują oprocentowanie lokat 2-2,5%, to jesteś w plecy 0,4%+, czyli już teraz płacisz bankowi za przechowywanie swoich oszczędności. Ale mając na uwadze twoją ekonomiczną ignorancję (wpadka z dodrukiem pieniędzy, niezrozumienie jak działają ujemne stopy procentowe), ty pewnie oszczędności nie masz, więc nie masz się czym przejmować :)

Offline death_bird

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #197 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 21:59:53 »
Ci, którzy lubią być kontrolowani płacą plastikiem. Tym, którym średnio się podoba nadzór bankowych biurw nad ich wydatkami płacą gotówką. Dopóki jest wybór to każdy robi co chce. Gdy nie będzie wyboru to nie będzie demokracji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline gashu

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #198 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 22:18:09 »
No właśnie nie takie oczywiste. Jeśli krytykujący PIS zakładają, że ich programy są niekorzystne dla polskiej gospodarki, korzystając z nich tylko dlatego, że ustawowo im się należą, chcąc nie chcąc, do tego psucia gospodarki się przyczyniają. Nazywajmy rzeczy po imieniu, to po prostu oportunizm.

Jest to raczej pragmatyzm.
To, co jest dobre dla gospodarki, nie musi być wcale dobre dla jednostki (i na odwrót).
Wskaźniki gospodarcze nie są żadnym miernikiem jakości życia obywateli (w każdym razie nie jedynym).

Kapral

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #199 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 23:35:34 »
Apasz, ja już kiedyś napisałem co o tobie sądzę i dostałem za to ostrzeżenie. No więc podtrzymuję opinię :)

Offline R~Q

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #200 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 07:55:15 »
Za Wyborczą:

"Przedsiębiorca zarabiający 200 tys. zł rocznie zamiast 16 tys. zł będzie musiał oddać w przyszłym roku do ZUS ponad trzy razy więcej, czyli ok. 55 tys. Tak PiS chce zdobyć pieniądze na wydatki socjalne."


No to powinno być proporcjonalne. Mali przedsiębiorcy typu fryzjer płaca obecnie za duży zus, a bogaci za mały. Zresztą z pracownikami tak samo - zarabiający mało, czyli 75% społeczeństwa są o wiele bardziej obciążeni niż zarabiający dużo.

Bender

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #201 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 08:04:18 »
No to powinno być proporcjonalne.

A niby czemu?  To ZUS a nie podatek dochodowy.

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #202 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 08:35:17 »
No jak to czemu, trzeba czymś zasypywać tą powiększającą się czarną dziurę bez końca  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Szekak

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #203 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 08:43:58 »
No to powinno być proporcjonalne. Mali przedsiębiorcy typu fryzjer płaca obecnie za duży zus, a bogaci za mały. Zresztą z pracownikami tak samo - zarabiający mało, czyli 75% społeczeństwa są o wiele bardziej obciążeni niż zarabiający dużo.
Ciekawe co na to apasz który tak bardzo liczył, że pis będzie podatki i oplaty obnizal, a tu zonk.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #204 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 15:28:41 »
Już wiadomo czym PiS chce zatkać dziurę budżetową -reparacjami wojennymi od Niemiec. Podobno spotkali się z parlamentarzystami greckimi żeby utworzyć sojusz w tej sprawie. Boże, co za siara...

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #205 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 21:14:04 »
Ciekawe co na to apasz który tak bardzo liczył, że pis będzie podatki i oplaty obnizal, a tu zonk.

Zastanawia się gdzie zabrać starą na urlop. Może Karaiby w listopadzie? Niedawno kupiłem nowy samochód, więc niech i ona ma coś z tego 500+  8)

Online Szekak

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #206 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 22:13:34 »
Spoko, papier wszystko przyjmie!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #207 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 23:44:41 »
Zastanawia się gdzie zabrać starą na urlop. Może Karaiby w listopadzie? Niedawno kupiłem nowy samochód, więc niech i ona ma coś z tego 500+  8)

Z cyklu: "jestem po studiach, dobrze zarabiam i głosuję na PIS". Kiedyś forka pełne były takich komentarzy. Myślałem, że to już passé, a tu niespodzianka :)

John

  • Gość
Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #208 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 23:49:48 »
"Niech nic nie dają, tylko przestaną zabierać! Jak tylko skończę gimnazjum będę głosować na JKM!"

Offline xanar

Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #209 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 23:55:41 »
Niech przestaną przeszkadzać, ciągle jakieś nowe pomysły, teraz od września jakaś biała lista.
Twój komiks jest lepszy niż mój