Autor Wątek: FUNKO POP  (Przeczytany 56665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
FUNKO POP
« dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:34:54 »
Aktualny krzyk mody, obiekty poszukiwane przez sporą liczbę populacji ludzkiej. Kupiłem jedną sztukę na próbę i nagle zrobiło się ciasno na biurku. Zbieracie Popy? Z obserwacji na festiwalach widzę, że cieszą się naprawdę dużą popularnością, na licencjach jest cała masa bohaterów, z DC, z Marvela, z różnego rodzaju filmów i seriali, wszelkich osobowości z dziedzin muzyki, sportu czy gier. Przedstawię na kilku fotografiach swoją kolekcję, dla czytelników komiksów znajdzie się kilka perełek. Zaczynamy!



















Z chęcią zobaczyłbym kolekcje innych, jeśli takowe macie. Jeśli temat się przyjmie to będę się starał publikować posty odnośnie sklepów gdzie można je kupić lub na inne wątki jeśli pojawia się pytania.

Offline wonap

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:56:31 »
Widziałem tego dużo w Warszawie po sklepach z komiksami więc rzeczywiście zainteresowanie pewnie jest, jednak zupełnie mnie nie kręci;) Jednak ja jestem dziwny bo żadnych "gadżetów" nie posiadam;)

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #2 dnia: So, 09 Marzec 2019, 17:11:02 »
Ładna kolekcja. Coś mnie w życiu ominęło :-).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Lou

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #3 dnia: So, 09 Marzec 2019, 18:27:35 »
Rzeczywiście popularność POPów ciągle rośnie. W Łodzi w centrum handlowym niedawno otworzył się punkt je sprzedający. Kolekcjonuję figurki (głównie z gier) ale preferuję takie z realistycznym wyglądem. Dlatego też Funko nie przypadły mi do gustu. Jedynie z tej firmy podobają mi się pojedyncze breloki z serii Pocket POP.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline parsom

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #4 dnia: So, 09 Marzec 2019, 19:55:45 »
Brzydkie to i do ... niepodobne. Nijak nie mogę pojąć tego fenomenu.
No, ale w świecie w którym milionerką (czy nawet miliarderką) zostaje kobieta znana głównie z wrzucania zdjęć do internetu nic mnie już nie powinno dziwić.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #5 dnia: So, 09 Marzec 2019, 20:25:56 »
Hmmm, kolekcjonerstwo ma różne odmiany. Jedni zbierają monety, drudzy znaczki, trzeci samochody jak ich stać, czwarci komiksy, piąci filmy, szóści figurki, a kolejni piją alkohol. Przyrównywanie tego do zaproponowanego przez Ciebie przykładu uważam za niegustowne.

Offline parsom

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #6 dnia: So, 09 Marzec 2019, 20:45:50 »
Dlaczego? Niektórzy zbierają też ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi%C3%B0_%C3%8Dslenzka_Re%C3%B0asafn
I to rozumiem!

A jeżeli masz na myśli te panią o której pisałem, to i ona i FP są przykładem, że przy dobrym rozgłosie sprzeda się prawie wszystko.

sum41

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #7 dnia: So, 09 Marzec 2019, 21:26:10 »
Niby to fajne jak sie widzi mase na konwentch jednak nie dla mnie, wole realistyczne statuetki.

Offline LordDisneyland

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #8 dnia: So, 09 Marzec 2019, 23:10:22 »
Ja lubię i realistyczne, i zdeformowane figsy....ale z czegoś trza niestety zrezygnować, mamy w domu ze dwie i brelok z Grootem.

Ciekawy zbieg okoliczności, dzisiaj byłem w Yatta na Hożej i korciło mnie , żeby kupić Jabbę i Catwoman :) Ale się twardo trzymałem. *
 Większość popów naprawdę mi się podoba, chociaż trafiają się i okropieństwa.
Aha- spytałem w sklepie, czy nie ma Joeya Ramone, ale z muzycznych był tylko....EltronDżon :)

Nie bardzo natomiast podobają mi się figsy w pojazdach- to już ciut za dużo, tracą swój pokraczny urok.








*   No, co prawda impulsowo kupiłem to
https://banzaihobby.com/bmz_cache/e/ecb884b435ecf32aa7ab58f62403c4d6.image.374x550.jpg
ale to się nie liczy :)
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #9 dnia: So, 09 Marzec 2019, 23:28:50 »
Większość popów naprawdę mi się podoba, chociaż trafiają się i okropieństwa.


Zgadzam się, dlatego staram się wybierać limitki w tematach, które mnie interesują. Wybór jest przeogromny i trzeba oddzielić ziarenka od całego woru ziaren.

Offline LordDisneyland

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #10 dnia: So, 09 Marzec 2019, 23:40:02 »
Z twoich najbardziej podoba mi się disneyowska czarownica, świetny projekt.

Wzory popów chyba dość szybko wychodzą z produkcji, chyba się nie mylę?
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #11 dnia: So, 09 Marzec 2019, 23:51:40 »
Zależy od nakładu, najwięcej jest popów bez naklejek. Później są limitowane, konwentowe oraz tzw. chase, który zawsze jest jeden w kartonie 6 sztuk. Ta Maleficent trochę mnie kosztowała, ale na ebayu już chodzi za niezłą kasę. U nas jest taka sytuacja, że niektóre popy dopiero docierają do Polski z zamówień, a w Ameryce są już wyczerpane. Przykład? Naruto. Kupiony kilkanaście dni temu za 75 zł, dzisiaj już wystawiany za 280 zł!

Offline wonap

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 01:18:06 »
Czyli szukanie naiwnych?;)

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 10:11:57 »
Może ja precyzyjnie się nie wyraziłem, ale wystawiony został na grupie fejsbukowej przez jednego z użytkowników. Ja swojego trzymam ;)


A czy szukanie naiwnych? W tak krótkim odstępie czasu można to tak określić, ale jestem pewny że do maja najpóźniej wakacji taka cena będzie spokojnie osiągnięta. I dalej czy jak ktoś kupi tego popa za 280 zł to będzie naiwny? Odwróćmy więc pytanie, a co się stanie jak za rok będzie chodził po dajmy na to 450 zł?

Offline wonap

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:10:36 »
wtedy może producent ściągnie trochę plastiku z Bangladeszu i dorobi;)