Autor Wątek: FUNKO POP  (Przeczytany 56674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deg

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 23:22:47 »
A oto cała moja kolekcja, wyjąwszy kilka scalers ze świata Batmana:

Cóż, zbieraczem nie jestem, ale czasem coś mnie (wz)ruszy :)
This is my truth, tell me yours.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 17:36:59 »

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 19:59:09 »
Panowie szukali: https://e-legion.pl/pl/p/Funko-POP-Queen-Freddie-Mercury-Wembley-1986-96/23554 ? ;)

Są trzy sztuki na stanie!

Jeszcze mi Red Death'a znajdź :D

Btw mam takie pytanie laika ale w temacie. Jak to jest z wersjami ekskluzywnymi/limitowanymi, na co zwracać uwagę? Natknąłem się na sporo figurek z nalepkami z przodu pudełka (np. Diamond Collection, Special Edition lub naklejki z nazwami konwentów) ale nie wiem czy niektóre z nich to nie jakaś ściema. Np. sklep EMP daje czasami naklejki EMP Exclusive ale co to za ekskluzyw skoro są dostępne też gdzie indziej. Które figurki mają szansę zyskać na wartości? Czy takie nalepki wpływają na wartość? Domyślam się, że tak ale konkretniej?

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 21:05:29 »
Zacznę od tego, nie kupuj nic poprzez Allegro, za wyjątkiem kont sklepowych. Zaczyna się tam robić totalna czarna strefa z masą bezwartościowych podróbek. Przykład Arya z GOT, jest dostępna za 150 zł, ale uwaga (dostawa z chin). Każdy rzadszy Pop z allegro, trzeba uważnie sprawdzić, poprosić o dodatkowe zdjęcia, zapytać gdzie się kupiło.

Z limitkami jest prosta sprawa, jest kilka typów:

- zwykłe exclusive, mogą mieć naklejkę "special edition" ale nie muszą, zależy gdzie dany sklep zamawia, od jakiego dystrybutora. Spotkałem się z sytuacjami, gdzie naklejki były (bardzo często), ale są wyjątki bez.

- wersja chase, w kartonie jest 6 sztuk danej fugurki, 5 zwykłych i jedna która różni się mniejszym lub większym drobiazgiem

- konwentowe, jak na poprzedniej stronie Killer Frost albo mój ulubiony Mark I z filmu Iron Man. Wiadomo o co kaman, jest impreza więc funko przy okazji wypuszczą masę okazyjnych figurek, część z nich jest później dostępna u dystrybutorów a część zostaje wyprzedana i po chwili chodzi za grubsze hajsy. Więc na naklejce pisze np. "fall convention"...

Wartość zawsze sprawdzam na ebayu, ile jest dostępnych sztuk po jakiej cenie schodzą i wtedy decyduję o zakupie. Warto polubić stronki na fb, jak popstworki i popmaniacy, tam można wyłapać sporo ważnych informacji.

Na koniec mój najnowszy zakup.




Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 23:06:05 »
Dzięki za przydatne informacje. A wersje Diamond Collection są dobrą inwestycją? Np. to:

https://e-legion.pl/pl/p/Funko-POP-DC-Harley-Quinn-Glitter-Pink-45-Exclusive/22798

Świecą się, jakby z brokatem. Widziałem, że są takie wersje ze standardowych Popów np. z Króla Lwa. Ta sama figurka w 2 wariantach - zwykły i Diamond Collection.

A to EMP exclusive to raczej ściema nie? Sami naklejają żeby przyciągnąć klienta no bo co to za ex skoro jest też dostępny w innych sklepach. Chyba, że to jeszcze o coś innego chodzi. 

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 23:15:05 »
Dobra, zapomniałem o jednej zasadzie. Sklepy również (podobnie jak na przykład przy wariantach okładkowych) mogą wydawać figurki funko. Natomiast tam również zasady nie ma, 5 na 100 wyprzeda się w oka mgnieniu, a reszta będzie dostępna na innych rynkach. Ta za jakiś czas może być warta więcej, ale trzeba także rozpatrzyć jedną kwestię. To ile płacą ludzie na ebayu, nie oznacza że w Polsce dadzą tyle samo. Zazwyczaj to o kilkanaście a czasami nawet kilkadziesiąt procent mniej. Ja miałem sytuacje, że kupowałem figurkę a po odbiorze była już warta x2 tyle. Bo na zachodzie nakład się wyczerpał, a u Nas dotarła jakaś dostawa z opóźnieniem.

Na emp trzeba trafiać na moment kiedy rzeczywiście wrzucają figurki na które jest popyt i są z popularnych działów. Ja mam dosyć krytyczny gust i podoba mi się jedna na dziesięć.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Lipiec 2019, 23:17:05 wysłana przez Itachi »

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #81 dnia: So, 13 Lipiec 2019, 15:26:54 »


Teraz nikt się nie ośmieli zaatakować mojej kolekcji  ;)

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 18:37:17 »
Ode mnie mała aktualizacja. Wyrwane naprawdę za grosze. Zwłaszcza cieszy Owlman, bo miałem go na oku.


Offline gabor2

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 20:15:40 »
Nie POP, ale w carrefour walają się figurki mighty muggs marvela i star wars po 19,99 zł. Sobie sprezentowałem takie coś


« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Lipiec 2019, 20:19:14 wysłana przez gabor2 »

Bender

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 21:28:00 »
Ja też przepraszam, że się wcinam w Funko, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu. Ale wybaczycie mi jak zobaczycie to cudo.



Będzie mój, choćby to miała być ostatnia rzecz, którą zrobię w życiu.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #85 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 20:15:12 »
Tymczasem na Bonito pojawiły się popy :)

https://bonito.pl/wydawnictwo/funko/0

John

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 23:17:53 »
Na Netfliksie jest dokument o Funko POP.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 18:03:16 »
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 17:08:59 wysłana przez Itachi »

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:56:05 »
Genialny ten Nova i Man-Thing. A Nova skąd?

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 19:05:03 »
Man-Thing jeszcze jest, Novy było kilkanaście sztuk ale wyprzedał się w trymiga. Cały pakiet ze sklepu PopVinyl.

Man-Thing to figurka przygotowana specjalnie na SDCC, jest cięższa i o wiele większa od standardowych.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 19:07:28 wysłana przez Itachi »