Autor Wątek: FUNKO POP  (Przeczytany 57415 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #330 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 14:36:15 »
Kangurki dojechały:





Iron Man dzieli i rządzi, super interesujące modele wydają z tą postacią.

Teraz pora zarzucić przynętę na kolejne popki z Naruto.

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #331 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 16:39:50 »
Same konkrety! Genialną masz już kolekcję! Popy z Naruto to obecnie genialna inwestycja - mocno poszły w górę. No ja na razie nie zamawiam z popcultchy bo paczki dalej wstrzymane :( Loty międzynarodowe wznowią w Polsce najwcześniej 16.06... a nie wiadomo czy nie przedłużą blokady... ehh.

A jak ze stanem pudełek? Bo widziałem na grupie jak niektórzy wrzucali zdjęcia przemoczonych pudełek albo wgniecionych.  :-\
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Czerwiec 2020, 16:41:51 wysłana przez Antari »

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #332 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 18:24:01 »
Ja zamawiam przez inną osobę, wychodzi troszkę drożej ale nie muszę się niczym przejmować, a dostawę mam pod dom :)

Ogólnie ostatnio jest ich wysyp, aż dziwne skoro anime dawno zakończone, a popków z Boruto jakoś wiele nie ma. Skupiam się teraz na dwóch projektach. Rozbudowanie kolekcji właśnie z Naruto oraz Boku no hero academia, ale jak się powstrzymać jak taki Iron Man wychodzi?

Tego Harrego co wrzuciłem poprzednio też kupiłem pod inwestycję, bo to nie moja tematyka. To znaczy jestem fanem HP, ale figurek nie zbieram z tej serii. Popvinyl potwierdził, że jeszcze jedna dostawa i koniec - więcej nie będzie. Na razie obstawia że sprzedało się jakieś 400 - 500 sztuk. Zobaczymy po ile będzie chodził przed świętami. Czy będzie sens bawić się w takie rzeczy.

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #333 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 19:54:56 »
Tego Harrego co wrzuciłem poprzednio też kupiłem pod inwestycję, bo to nie moja tematyka. To znaczy jestem fanem HP, ale figurek nie zbieram z tej serii. Popvinyl potwierdził, że jeszcze jedna dostawa i koniec - więcej nie będzie. Na razie obstawia że sprzedało się jakieś 400 - 500 sztuk. Zobaczymy po ile będzie chodził przed świętami. Czy będzie sens bawić się w takie rzeczy.

Też wziąłem 2 sztuki tego Harrego pod inwestycję :D I też nie moja tematyka. Kurde no jakoś mnie poniosło w sumie nawet nie wiem czemu. Ale szczerze mówiąc nie wiem czy coś z tego będzie, bo nakład miał być mały, a ciągle można ją kupić. Wydaje mi się, że sklep uzyskał wyłączność na ten model w ten sposób, że zamówił po prostu ogromną ich ilość. Na ten moment wolałbym się ich pozbyć nawet po cenie zakupu i skupić na naruto/MHA, bo one zdecydowanie o wiele lepiej chodzą. Cokolwiek byś nie wystawił na grupach z naruto albo MHA schodzi na pniu. Z Harrym może być różnie, obym się mylił. Ale taki urok spekulacji raz zarobisz, raz stracisz.

Ja podobnie jak ty skupiam się teraz na Naruto/MHA oraz One Piece, DBZ, Soul Eater i Bleach. Rock Lee (HT Ex) i dorosły Sasuke już potwierdzone. A z naruto ma być podobno jeszcze Minato, 2 rodzaje Paina (ex i common), Kiba, Shikamaru, Kakashi Anbu, Might Guy i kolejny Naruto Six Path. Z DBZ ma być ponoć Frieza 100% Final form - dla mnie must have. W tym miesiącu na pewno będziemy już wiedzieli czy jakieś konwentówki będą z anime.

Ogólnie zazdro Twojego Dabiego z NYCC :) Głupio zrobiłem, że nie brałem jak był a teraz ceny to kosmos. W tym roku nie popełnie tego błędu. Biore wszystko z anime z SDCC i NYCC.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Czerwiec 2020, 20:06:33 wysłana przez Antari »

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #334 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 20:43:41 »
Z Harrym to spokojnie, dystrybucja zakończy się zapewne w tym miesiącu i koniec, figurki w Polsce już nie będzie. To nie będzie nagły skok, ale jestem przekonany że za kilka miesięcy coś z tego będzie. Wyłączność polega na tym, że Funko tę figurkę wysyła tylko do jednego sklepu, także żaden inny mieć go nie będzie (w Polsce oczywiście), a to zapewne sprawi że nie każdy ją kupi na czas. Jeżeli ta akcja się sprawdzi to będzie znak że w przyszłości będzie już szansa otrzymywania modelu specjalnie przeznaczanego na Popvinyl, a to już będzie mega sukces i pokaz siły społeczności popmaniaków. Która moim zdaniem swoją liczbą przebiła już fanów komiksu. Szerokie spektrum modeli sprawia, że coraz więcej ludzi ulega urokowi tych figurek. Nawet oglądając fotki kolekcji komiksowych co chwilę zauważyć można jakiegoś popka na półce.

Używasz jakieś apki do katalogowania figurek?

Ja używam tej: https://www.poppriceguide.com/

Łącznie mam 44 modele, 5 z nich chcę sprzedać także liczę 39 sztuk na pólkach. Zainwestowałem trochę w Wiedźmina, przy premierze drugiego sezonu powinien być kolejny skok wartości. Do tej pory żałuję jednego, sprzedaży dwóch Mandalorianów z NYCC po 150 zł za sztukę, a miałem dwie. Teraz tysiaka wziąłbym z pocałowaniem rączki, wypucowaniem butów i masażem pleców :)


Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #335 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 10:13:34 »
Tak, też z tej strony korzystam. A w telefonie ta oficjalna od Funko. U mnie podobnie, z 50 w apce. Choć sporo w preorderach wziąłem od początku roku ale tego na razie nie dodaję bo sytuacja jest niejasna z wysyłkami. Już mi sporo pre-orderów anulowali i oddali kasę. Ehhh... marzę żeby już normalnie samoloty latały z towarem.

No ten Mandalorian z NYCC to jest szał teraz. A cena po premierze 2 sezonu będzie pewnie w ogóle poza zasięgiem. Teraz jest jeszcze czas kupować popy z Mandaloriana i Ahsoki  bo potem już nie ma szans :)

Z Wiedzminem podobnie. Ja kupiłem pare commonow w standardowych cenach pod spekulację :) ale wiadomo, czekam na kolejny sezon serialu ze sprzedażą.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Czerwiec 2020, 10:15:54 wysłana przez Antari »

Offline komiksowe_warianty

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #336 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 11:18:38 »
A to 1000 zł to jest realne u nas czy tylko przy sprzedaży za granice?

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #337 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 12:06:39 »
Całkiem możliwe, jak nie to na grupach zagranicznych na face. Gdy drugi sezon serialu będzie na szczycie popularności - jak najbardziej takie kwoty są realne. Popy Yennefer z Wieska latały za około tysiaka nawet na polskich grupach jak serial był na szczycie. Wiadomo, nasz rynek nie jest jeszcze na tyle dojrzały, nie ma tylu poważnych kolekcjonerów. Ale jest kilka osób, które się orientują w cenach i czasem "kwota zakupu nie gra roli".

Offline komiksowe_warianty

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #338 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 18:25:52 »
Obym dożył czasów, kiedy warianty w Polsce będą latać po cenach z eBay :D

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #339 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 18:57:34 »
Obym dożył czasów, kiedy warianty w Polsce będą latać po cenach z eBay :D

Tu może być ciężko bo jednak w Polsce jeżeli idzie o komiksy dominują wydania rodzime, w dodatku zbiorcze. A u Funko mamy do czynienia z produktem o międzynarodowej wartości. Mimo to, w Polsce nadal można trafić czasami na perełki bo ludzie sprzedają coś czego wartości nie są do końca pewni.

Pochwalę się przykładem z ostatnich dni. Na jednej z grup na FB znalazłem osobę, która sprzedawała kilka figurek w tym te poniżej.



Cena za jaką była sprzedawana to 150 zł. Gdy to zobaczyłem od razu napisałem i kupiłem. Czemu? Bo dosłownie dzień wcześniej mignął mi ten news:



To było jakiś tydzień temu, zobaczcie teraz ceny na ebay lub pop price guide. Ogółem lata w granicach 240usd a potencjalnie będzie drożej bo na SDCC ma wyjść kolejna postać z serii. Ten 2 pack podobał mi się nawet przed tym gdy tak zyskał na wartości. 150 zł to dla mnie steal.

Oprócz tego wrzucam jeszcze zakupy z ostatnich miesięcy. Przez sytuację z wirusem paczki przychodzą z gigantycznym opóźnieniem, te tutaj to praktycznie z lutego/marca/kwietnia zamawiane. Polska/Popcultcha lub PITB. Na dniach wjedzie jeszcze 1 gruba ryba i wielki grail dla mnie więc pochwalę się w osobnym poście  8)




Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 18:36:49 »
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Czerwiec 2020, 18:43:31 wysłana przez Itachi »

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #341 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 22:40:28 »
@Itachi: Dzięki za cynk! Niepotrzebnie wyrwałem się przed szereg i kupiłem na popcultchy... Ale mimo to wziąłem na EMP bo nie wiadomo czy paczki od kangurów nie anulują, takie czasy. Jak przyjdzie to najwyżej sprzedam :)

Tymczasem prezentuję mój największy skarb i zdobycz z ostatnich dni. Co ciekawe wyrwany od Polaka, który kupił tę figurkę w 2016 na Gamescomie w Niemczech i od tej pory był jej jedynym właścicielem. Przyznaję, że kupować z ebay bym się raczej nigdy nie podjął z uwagi na to, że rynek zalany jest przez podróbki. Zdecydowanie najdroższy POP jaki kupiłem ale jestem sporym fanem tej postaci (ogółem serii One Piece) i po prostu nie mogłem nie skorzystać z okazji. Oto Trafalgar Law!

Pop ma już trochę lat a mold nadal prezentuje się nowocześnie. W latach 2015-16 nastąpił spory skok jakościowy figurek Funko moim zdaniem i Law idealnie się w to wpasował.  8)

« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Czerwiec 2020, 22:43:25 wysłana przez Antari »

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #342 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 18:03:00 »
O ku%#Q!

To musiałeś się kolego wykosztować ładnie :)

Pop zacny! Gratulacje!

Offline James88

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:09:14 »
Muszę pilnie sprzedać jedną figurkę. Ktoś poleci jakąś grupę na facebooku?

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 21:27:20 »
Jaką? Może My kupimy?  ;)

PopStworki
Popmaniacy
Funko Fun Club Poland

Polecam te trzy :)