Autor Wątek: FUNKO POP  (Przeczytany 56680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lou

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 08:55:33 »
Itachi - co Cię skłania do zbierania akurat POPów? Bo chyba nie ten ich zupełnie nienaturalny wygląd? Czynnikiem jest tylko cena i status unikatu? Sama kolekcjonuję figurki z gier i chciałabym wiedzieć jak to wygląda u innych. 

Ta popularność POPów dziwi mnie właśnie przez to, że część z postaci da się rozpoznać tylko po stroju. Imho robione są z jednego szablonu, tylko kolorami się różnią.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 10:39:25 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:44:53 »
Będę się powtarzał, z tej masy figurek można wychwycić kilka perełek. Z mojego zestawu większość jest wykonana z innych szablonów. Jasne pewne elementy jak ułożenie włosów są powtarzane, ale przy takiej ilości to naturalne. Trochę się dziwię Waszym dziwom, że na kilkaset komiksów przypada kilka popów :) Mam też kilka innych figurek, Neca jakaś stoi na półce, trochę lego, samochodów...


Na pewno gdybym wiedział, że w późniejszym czasie na tym hobby stracę to nie kupiłbym większości figurek. Ale no właśnie mam w głowie taką lampkę, że w razie czego zawsze ktoś odkupi i nawet jak na żywo jakaś figurka faktycznie prezentuje się gorzej niż na zdjęciach to sprzedaję. Ze swojej kolekcji jestem zadowolony, niektóre popy podskoczyły na wartości o 100%. Sporo osób na grupach zbiera także komiksy, wstawiając fotki swoich kolekcji gdzieś w tle półki się pojawiają.

Wszystko jest dla ludzi, ja na pewno popmaniakiem nie jestem, ale lubię mieć unikatowe rzeczy na półce.

Offline nori

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 07:05:53 »
Itachi, dobre podejście, ze zdrowym rozsądkiem. Ja miałem  tak, że zatracałem sie czasem w zbieractwie, co na dłuższą metę, nie wychodziło na zdrowie...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gazza

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 09:36:43 »
Nie jestem popmaniakiem (kolekcjonuję statuetki (głównie Kotobukiya) i maluję figurki i popiersia), ale swego czasu pojawił się w moim kącie Superman (landing pose), a młodszej córce (lat 17) wjechał Archie.


Ubolewam, że kilka Popów, które mi się podobają są już trudno dostępne.

Ogólnie Funko robi w większości kawał dobrej roboty. Większość pamprów do mnie nie przemawia, ale pojawiają się takie perełki, że gdyby tylko budżet mi na to pozwalał - miałbym ich o kilka więcej. Nie inwestycyjnie tylko dla cieszenia oczu.

Na Netflix jest ciekawy dokument o Funko. Tam (w Stanach) to jest dopiero szał! Fragmenty z premier nowych modeli itp robią wrażenie.

@Itachi - gratuluję zbioru! Jak znajdę chwilę - zapodam zdjęcie swojego Popa "na żywo". ;)

Z gwiazd poluję na:

Offline Antari

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 10:23:08 »
Widzę, że z Itachim to jesteśmy tu jednymi z nielicznych obrońców idei, którzy rozumieją fenomen tych figurek.

Popy są super, mam ich kilka ale generalnie jest to coś od czego łatwo się uzależnić. Zaczyna się od jednego i w parę tygodni okazuje się, że biurko tonie w figurkach. Trochę już tych pasji z owym aspektem mam więc staram się ograniczać. Tak jak w każdej serii figurek są lepsze i gorsze. Każdy ma swoje preferencje. Ja akurat lubię zwierzęta/stwory lub te, w których oczy są w jakiś sposób zamaskowane. W przypadku postaci z Marvela/DC są to zazwyczaj Bobbleheady. Osobiście wolę te zwykłe, są bardziej sztywne.

Do tego dochodzi aspekt kolekcjonerski, różnice w wartości, rzadkości. Fajnie nadają się też na prezent z uwagi na rozpiętość tematyczną. Zdecydowanie mają w sobie coś! Albo to czujesz albo nie.

Jeden z moich popów:

« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2019, 10:28:47 wysłana przez Antari »

Tysonek

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 10:57:27 »
Nie rozumiem fenomenu zbierania małych plastikowych figurek, powiedział gość stojąc obok swoich regałów przeciążonych kolekcją rysowanych historyjek...

Tak serio to czemu się tak tego doczepiliście? Pasja jak każda inna polegająca na zbieractwie i kolekcjonowaniu.

Offline LordDisneyland

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 12:15:16 »
@up- i to jest doskonałe podsumowanie. Mnie się podobają, choć nie kupuję, ale kibicuję :) I zdziwiły mnie te wpisy przeciwPOPowe, jak również to,że nagle okazałem się tych figsów obrońcą :)

Z żalem jednak zauważam, że producent nie postarał się przy figurce Oezila- gdzie są żabie oczy?

@Antari- bardzo ładny Hulk, mię się jeszcze Cap w wersji venomized podoba.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2019, 12:18:00 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 21:14:33 »
@gazza strzelam, że w kwietniu zacznie się pojawiać Freddie z Wembley, jak gdzieś zauważę napiszę od razu.

I jeszcze wracając do szablonów, to jedne z ostatnich pozycji jakie można bez problemu dostać w Polsce. Zajęło mi kilkanaście sekund aby wychwycić kilka perełek.






Daredevil też miał fenomenalną wersję:



Także jak widać różnorodność jest ogromna.

Offline Murazor

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 11:51:34 »
Raczej nie jestem zainteresowany, ale mnie się spodobały wersję 8-bit :)




Offline LordDisneyland

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 15:05:57 »
Hm.
Czas odświeżyć zapasy Nanoblocksów i ruszyć z budową :)

Preddie świetny :D
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 13:52:58 »

Offline Gascon200

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:32:52 »
Zastanawiam się obecnie nad kupnem figurki Red Robina, ze względu na to, że to jedna z moich ulubionych postaci w DC, a jestem jednym z nielicznych, którym się ten kostium podoba. Chociaż na kupno pewnie poczekam, aż będzie dostępne w Polsce (jednak nie ma na to szans :/)


Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 18:39:27 »
Czemu nie ma na to szans? To chyba nie jest jakaś figurka wypuszczana tylko na Australię czy Stany. Joker z tego rzutu jest dostępny na emp shop, więc może Robin też był. Tego nie wiem. Ale obstawiam, że do maja ta figurka wpadnie do sklepów polskich jak Stworki Potworki czy PopVinyl.

Offline Gazza

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 13:41:18 »
Zastanawiam się obecnie nad kupnem figurki Red Robina, ze względu na to, że to jedna z moich ulubionych postaci w DC, a jestem jednym z nielicznych, którym się ten kostium podoba.
Nie zastanawiaj się. Ja z kilkoma też się wahałem, a teraz z ręką w nocniku pozostałem...
Jak dorwiesz to nie pożałujesz. Popy mają to do siebie, że jak już trafi w ręce to nie puści... Fajny ten R, ale ja wciąż czekam na Freddiego M. :)

Offline parsom

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:24:33 »
Tak z ciekawości - wyjmujecie je z pudełek?