Autor Wątek: FUNKO POP  (Przeczytany 56685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 15:00:25 »
Skończ już ironizować, bo to z lekka żałosne się robi. Nie podoba Ci się? Ok, nie ma sprawy. Ale głupie komentarze sobie daruj, albo najpierw sprawdź gdzie Twój sweterek wyprodukowano albo piżamkę;)

Offline Gieferg

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 16:18:47 »
Jedna z rzeczy, których sensu nie ogarniam i w głowie mi się nie mieści jak można na coś takiego wydawać kasę. No ale jak ktoś lubi, jego sprawa.

sum41

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 20:30:40 »


Ciekawy zbieg okoliczności, dzisiaj byłem w Yatta na Hożej i korciło mnie , żeby kupić Jabbę i Catwoman :) Ale się twardo trzymałem. *


Hmm Catwoman na łańcuchu u Jabby oj działoby się :D

Offline LordDisneyland

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 03:36:28 »
O tym nie pomyślałem :)

Kurczę, teraz żałuję, że zamiast dziś kupować podnośnik :)  [ https://www.scalemates.com/kits/takom-2021-feldumschlaggeraet-fug-2-5t--942531 ] , nie kupiłem jednak Angusa Younga w komikslandii. Taniej by wyszło, dałbym córce w prezencie, win - win situation.


Zerknąłem na ceny i poraził mnie Johnny Ramone  - jak figsa oglądałem w zeszłe wakacje, to chyba aż tak drogi nie był   :0
,, - Eeeeech.''

John_

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #19 dnia: So, 16 Marzec 2019, 22:16:13 »
Nie rozumiem tego fenomenu. Wolałbym już zainwestować w porządną statuetkę, zamiast mieć milion takich pierdółek. Ponoć w POPach chodzi o to, żeby mieć ich dużo i wtedy najlepiej wyglądają. Jedyny POPy które mi się podoba to te z Fallouta.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 10:17:37 »
No właśnie jak nie chcę ich mieć dużo i staram się utrzymywać około 10 figurek w stałej kolekcji. Tematyka związana z Marvelem/DC/Mangą i ewentualnie jakieś unikaty. Nie zbieram podstawek, których jest zatrzęsienie bo to delikatnie bez sensu przy komiksowym hobby, u mnie wygrywa właśnie tematyka z ekskluzywnością.

Offline komiksowe_warianty

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 11:58:51 »
Dla mnie git, jak każdy gadżet kolekcjonerski. Propsuję i czekam na kolejne wrzutki, jak kupisz coś nowego.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:38:11 »
Długo polowałem, ale w końcu jest:


Offline Grzmichuj

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 22:45:38 »
Popy są super. Super słabe.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline nori

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 17:40:04 »
Nie przeszkadzają mi rożne zajawki, niech każdy zbiera co chce, ale zastanawia mnie, dlaczego takie dziwolągi akurat tak chwyciły i zdobyły wprost niesamowitą popularność. Ani to ładne, znaczy dla mnie, oczywiście kwestia gustu, ja tam wodogłowia i wielkich oczków nie lubię, ani ciekawe. Wydaje mi się, że plusem jest ogrom tego, praktycznie najróżniejsze dziedziny popkultury są tutaj odwzorowane. Dla kolekcjonerów - raj.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline LordDisneyland

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 18:15:13 »
Wiesz, nori, to trochę jak z kolekcjonerami minifigsów rodem z Billund ;)
,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 20:16:29 »
No nie, koło minifigów to to nawet nie stało. Proszę bardzo, Frodo dla porównania:



Podobnie jak Nori - rozumiem wiele przejawów zbieractwa, ale dlaczego to chwyciło na taką skalę - pojąć nie mogę. Ma ktoś może jakieś informacje jak np. wyglądała sprzedaż tego na przestrzeni lat?

Offline nori

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:34:22 »
Wiesz, nori, to trochę jak z kolekcjonerami minifigsów rodem z Billund ;)

Nie kuś, bo założę wątek o Superbohaterskich Minifigurkach LEGO i dopiero będzie polew. ;)

Jak cos, ja jestem uzależniony od Duńskiego plastiku...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Itachi

  • Gość
Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:54:05 »
Dlaczego chwyciło? Dlaczego chwyciło? Jak wspomnieliście, Funko wydaje figurki z każdej dziedziny. Jest tego multum, każdy znajduje coś dla siebie. Obok całej masy brzydkich, przeciętnych pozycji pojawia się masa całkiem dobrze zaprojektowanych. Wszystko rozbija się też o portfele, inaczej to wygląda jak człowiek kupuje jedną rzecz za 50 zł czy limitkę za 70 czy 90 zł a figurkę kosztującą 200 czy 300 zł a nawet x zł. Koniunktura jest taka, że na kupnie nic się nie traci.


Ja stawiam na limitki. Podstawki mnie nie interesują. Ale grup na fb jest obecnie tyle samo co komiksowych, użytkowników stale przybywa także bum jest teraz potężny. Dla mnie to pasja jak każda inna, niektóre kolekcje naprawdę robią show, natomiast to nie jest tak że wystarczy spojrzeć na dane zdjęcie i ocenić ble, słabe to itd itp. Nie wiem po co komentować coś czego się nie czuje. Jakby mało było o komiksach, powierzchownych do granic, no no dla dzieci to przecież!


Ja kilka figurek dosłownie upolowałem. Niektóre modele pojawiają się na sklepie w ilości 1-2 sztuk, inne w ramach 5-6 i znikają w godzinę czy dwie, wtedy od razu człowiek wie że warto zainwestować. Wystarczy spojrzeć na ebay i widać czy jest popyt, ile jest nakładu dostępnego itd.


Moja stała kolekcja to obecnie 11 figurek, to nie dużo w porównaniu do komiksowej kolekcji. Traktuję to jako dodatek, ciekawostkę. A i te co mam są naprawdę dobrze wykonane. Szczególnie Punisher, spójrzcie jak dobrze wykonano maskę Daredevila w ręce Puniego.

Offline LordDisneyland

Odp: FUNKO POP
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 21:56:04 »
@Nori   
Wiesz przecież, że podpuszczam cię właśnie po to, żebyś  w końcu taki lub podobny, o zestawach, wątek założył :)  - a nie wyżywał się na bidnych Popach, które także są dla mnie ciekawe.

A Frodo Pop dużo lepszy od legowego odpowiednika. Dobrze mu z ocząt patrzy ;)
,, - Eeeeech.''