Autor Wątek: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale  (Przeczytany 1707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Właśnie zauważyłem że wyparowało mi kilkaset ocen na Filmwebie, nie ukrywam że mnie to zirytowało. Po to wchodzę na takie strony, żeby nie musieć mieć tytanowej pamięci o wszystkim co oglądałem. Czy znacie jakieś dobre alternatywy dla Filmwebu? Niestety Letterboxd odpada, nie można tam oceniać także seriali, co jest dla mnie ważne. Zależy mi także by na takiej stronie były zakładki polskich filmów, które też często oglądam.

Offline Deg

Odp: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 21:25:09 »
Fdb.pl? Do doskonałości niestety sporo im brakuje, ale patrząc na coraz niżej upadający Filmweb, może to i lepsza opcja. Ja już od kilku lat udzielam się równolegle na obu portalach.
This is my truth, tell me yours.

John

  • Gość
Odp: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 22:39:25 »
FDB wygląda ciekawie. Będę powoli przenosił oceny...

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 12:12:13 »
"Filmweb" jest dość specyficzną platformą internetową do oceniania filmów, seriali, programów telewizyjnych etc.; także do dzielenia się opiniami na temat zagadnień filmowo-serialowych, oraz do różnych ,,forumowych debat". Doceniam tą naszą ,,wyjątkową" polską stronę, jednakże mam do niej kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, wadą jej funkcjonowania jest długi czas oczekiwania na ocenę recenzji/jej ewaluację i wstawienie do wglądu publicznego: na zaakceptowanie jednej recenzji na temat pewnego filmu na "Filmweb" czekałem... prawie 10 miesięcy, serio! Po drugie, dlaczego "Filmweb" działa tak chaotycznie, w tym sensie, że seriale takie jak: "Era Samurajów: Bitwa o Japonię (2021)" od Netflixa (a to tylko przykład tego ,,procederu") nie został dodany do bazy, skoro od czasu premiery tej produkcji minęło dobre kilkanaście dni? Z wieloma serialami, kreskówkami, czy jakimiś innymi tworami tego typu nie ma problemu w ,,czasowym" ich dodawaniu do zestawienia strony. Ale dlaczego osobom w redakcji portalu zdarza się tworzyć jakiś ogromny wręcz zastój w tym względzie: że wiele seriali i filmów nie ma nawet swojej bazy, mimo premiery, którą miały one wiele miesięcy wstecz, czy n-ty lat temu. Pisałem e-maile odnośnie tej sprawy do redakcji "Filmweb", na wskazane ,,do kontaktu" adresy. Nie dostałem żadnej odpowiedzi: czy, przykładowo, ""Era Samurajów: Bitwa o Japonię (2021)" zostanie w ogóle dodana. Nic. Głucho i pusto wszędzie.

Znacie jakieś portale podobne do "Filmweb", na których można dodawać filmy i seriale zaznaczając datę obejrzenia? Bo chyba tylko ten portal ma taką opcję; żadne zagraniczne strony czegoś takiego nie posiadają.

Offline Dracos

Odp: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 17:26:03 »
Ja już od kilku dobrych lat korzystam z trakt trakt.tv i jestem w stanie dodać tam praktycznie wszystko nawet rosyjskie filmy czy seriale, czy inne europejskie.

Offline stachel

Odp: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 22:16:00 »
Do oceny używam Filmwebu, do śledzenia postępu w serialach TV Time. Niestety czasami im coś nie działa (głównie jeśli chodzi o stronę web, za to z aplikacją nie miałem problemów).

Odp: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 14:29:40 »
a ja nie używam od czasu aż poprosili o wyłączanie adblocka. spoko, wyłączyłem i dawno nie widziałem takiej nawałnicy reklam. chętnie przyjmę alternatywę

Offline OokamiG

Odp: Filmweb/Letterboxd/ Strony na którym możemy oceniać filmy i seriale
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 18:21:12 »
Dla adblocka dobrą alternatywą jest ublock. Jest o wiele skuteczniejszy i filmweb działa z nim ok póki co.