Autor Wątek: Komiksowy Dzień Kobiet  (Przeczytany 1040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Komiksowy Dzień Kobiet
« dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 09:50:23 »
Tak sobie pomyślałem, że dzisiaj należy docenić wszystkie kobiety kochające, tworzące, czytające komiksy. A jest ich naprawdę sporo.

Zacznę, więc  od życzeń. Przede wszystkim wspaniałych lektur komiksowych, niezapomnianych historii, pięknych, zachwycających rysunków.

Wszystkiego co najlepsze. Szczególnie dla dziewczyn z forum.  :)

I jeszcze parę pytań ogólnych do wszystkich:
1.   Która z kobiet rysowniczek, scenarzystek komiksowych jest waszą ulubioną?
2.   Która postać kobieca z komiksu warta jest uwagi i poznania?
 :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Bender

  • Gość
Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 11:03:37 »
Nie wiem czy ulubiona ale na ten moment pierwsza mi przychodzi do głowy Tille Walden, więc niech będzie. 

A z komiksowych bohaterek? Locas z Love & Rockets a z drugiego bieguna Nausicaa.

Dołączam sie do życzeń.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 11:27:28 »
A dziękuję, miło mi! :) Fajny pomysł z tymi pytaniami, żeby temat nie był tylko "życzeniowy".

1.  Lubię sporo, ale chyba nie mam jakiejś ulubionej... Może Silvia Ziche, kiedy rysuje dla Disneya - ma taki ujmująco zwariowany styl, nietypowy dla kaczkowych komiksów. Albo może tak z sentymentu Naoko Takeuchi (autorka Sailor Moon).

2. Siedzę głównie w superbohaterszczyźnie, a tam to myślę, że każda ważniejsza postać, niezależnie od płci, została chociaż raz fajnie wykorzystana i z tego względu to chyba każdego bohatera/kę warto poznać w ich najlepszym wydaniu. :P Ale żeby jednak konkretniej odpowiedzieć, to może wybiorę Emmę Frost ze względu na jej przemianę na przestrzeni lat i niejednoznaczność (choć i tak niespecjalnie siedzę w X-Menach, bo są dla mnie zbyt zagmatwani - ale co czytałam, to czytałam właśnie głównie ze względu na nią). Z DC największy sentyment mam do Starfire.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Marzec 2021, 11:30:11 wysłana przez Lavender Blue »

Online Kielo

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 12:15:51 »
Rowniez dolaczam sie do zyczen dla przedstawicielek plci pieknej na naszym forum.

1. Ulubiona rysowniczka dla mnie jest Fiona Staples, wspaniala kreska.

2. Z kolei postac to chyba Doctor Aphra, bo kobiety w Star Wars latwo nie maja...

Offline Jaxx

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 12:30:55 »
To i ja się dołączę - wszystkiego dobrego i wszelkiej pomyślności :)

Co do pytań:

1. Joelle Jones - świetna, charakterystyczna kreska, którą potrafi się wpasować w każdy styl narracji i każdą tematykę komiksową. Bardzo podoba mi się jeszcze Sana Takeda, a z naszych rodzimych to Anna Helena Szymborska. 

2. Tu mam zawsze dylemat i nie potrafię wybrać: Emma Frost (ten jej chłód jest potwornie magnetyczny) i She-Hulk, najlepiej w kresce Johna Byrne :)

 

Offline Pan M

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 13:05:13 »
Dołączam się do życzeń.

1. Ulubiona rysowniczka. Jill Thompson.

2. Śmierć z Sandmana, Wonder Woman. Ławka rezerwowych Elektra, Zatanna, Starfire, Catwoman,Supergirl, Black Widow.

Offline Lyricstof

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 15:38:08 »
Co do pytań, też sobie odpowiem.  ;D

1. Bardziej chyba za scenariusze, ale również rysowniczka - Marjane Satrapi.

2. Jeżeli chodzi o postać to zdecydowanie Pelissa z "W poszukiwaniu ptaka czasu".

Dużo fajnych rzeczy wyszło spod pióra kobiet. Jeszcze takie autorki przychodzą mi do głowy. Rutu Modan również scenariusze bardziej, Mirka Andolfo - świetna nowoczesna kreska, Magda Seron, spokojna klasyczna kreska, jakoś tak do mnie przemawia bardziej po latach niż wcześniej. Ostatnio też jestem zachwycony rysunkiem Moniki Laprus.

Postacie kobiece, ech, zaraz po Pelissie, Zoria - duetu Gouipil Crrise, Elektra Franka Millera i Lara, to tak komiksowo-growo.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline death_bird

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 18:41:06 »
Wszystkim Paniom Forumowiczkom najlepszego na cały rok.  ;)
I samych dobrych lektur.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 19:28:25 »
Najlepszego wszystkim paniom, chociaż chyba niezbyt dużo ich tutaj (dwie?).

Artystki: Tula Lotay, Fiona Staples, Marie Severin, Gail Simone
Bohaterki: Laurelina, Barbara Gordon, M.J., Pelissa, MacKenzie Coyle, Spider-Gwen

Offline Kadet

Odp: Komiksowy Dzień Kobiet
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 19:41:36 »
Z całego serca popieram i również przesyłam wszystkim czytającym to Paniom jak najserdeczniejsze życzenia wszystkiego najlepszego -szczęścia, radości i sukcesów - ze szczególnym zaakcentowaniem zdrowia w obecnych okolicznościach :)

I dorzucam bukiecik:



1. Tak na szybko to z rysowniczek bardzo lubię Jan Duursemę, ale Silvię Ziche również :)
2. Oj, trudno się namyślić. Może tak z mniej oczywistych: Jarael ze starwarsowych "Rycerzy Starej Republiki", Tomoe Ame z "Usagiego" i Leslie Thompkins z "Batmana"?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!