Autor Wątek: Figurki kolekcjonerskie  (Przeczytany 52349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #420 dnia: Nd, 07 Maj 2023, 17:56:13 »
@Murazor
Opad szczęki, bo te figurki wyglądają świetnie. Gratuluję zbiorów!

U mnie wjechał Venom, którego chciałem od dawna no i nareszcie jest :)

Offline Murazor

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #421 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 19:19:38 »
No i mam dylemat, bo nie jestem jakimś wielkim fanem filmu o Meta-Coolerze, ale figurka wygląda bardzo fajnie.
Podobnie jak ja, postać dla mnie w ogóle nie istotna, ale te metalowe części są rzeczywiscie chromowane (galwanizowane to poprawne sformułowanie?), a nie tylko malowane i pewnie dlatego dość wysoki koszt (jak figurki Saint Seiya). Premiera za prawie rok, więc mam czas na zastanowienie sie :)

A do mnie dotarły ostatnie preordery z tamtego roku i jeden niespodziewany wydatek.

Tulece z jednej z kinówek. Świetnie odwzorowany, masywny, prawdziwy bad-ass 8) Niestety z wadami, jak np.: kolano w innym kolorze, czy dość sztywne stawy, które trzeba naoliwić, żeby nie popękały :(



Ale godnie dołacza do ekipy Sayianów, zostaje Raditz do kompletu :)


Niespodziewany wydatek to głowy od firmy, która wykonuję produkty bez licencji. Nie oryginalne podróbki, wydawało by się, że powinny być gorszej jakości, a jednak nie. Po prawej "podróba", po lewej oryginał. Dorzucili też 2 całkiem nowe twarze, Vegeta zmieniajacy się w małpę i uderzony (w spoilerze pełne porównanie). Jak dla mnie niebo, a ziemia. Nawet najnowsze designy Vegety nie dorównują tej podróbce. Jedyny minus, troszkę za duża w stosunku do ciała. No i brak licencji :-X



Spoiler: PokażUkryj

I na koniec Broly z ostatniej kinówki, jak myślałem, że Nappa jest duży to Broly jest kolosalny :o

« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Maj 2023, 19:22:37 wysłana przez Murazor »

Offline Castiglione

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #422 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 12:52:51 »
Też wczoraj odebrałem swojego Turlesa. Wizualnie spoko, ale faktycznie jest kilka wad - np. pozując go z założonymi rękami nie da się dopasować naramienników. Poza tym u mnie coś nie pykło z ogonem i jak jest zamocowany to z przodu jakoś dziwnie odstaje. Trochę jednak słabo przy tej cenie.

U mnie też przy pozostałych Saiyanach, ale zostawiłem w wersji z płaszczem (muszę w końcu kupić gablotkę):


Mnie natomiast brakuje Vegety, ale liczę, że puszczą jakąś nową wersję, bo ta stara wydaje mi się, że jednak odstaje jakościowo przy tych nowszych. Nowego Broly'ego nie lubię (starego też średnio - chociaż dawniej uważałem kinówkę z nim za najlepszą z DBZ, to ostatnia powtórka zrewidowała moje wspomnienia), za to z Saiyan chętnie przyjąłbym jeszcze ojca Vegety (byle w wersji oryginalnej z DBZ z bardziej brązowymi niż czarnymi włosami), ewentualnie kogoś z teamu Bardocka.

W anime była jeszcze taka dwójka, jako dzieciak strasznie się bałem odcinka z nimi:



Podobnie jak ja, postać dla mnie w ogóle nie istotna, ale te metalowe części są rzeczywiscie chromowane (galwanizowane to poprawne sformułowanie?), a nie tylko malowane i pewnie dlatego dość wysoki koszt (jak figurki Saint Seiya). Premiera za prawie rok, więc mam czas na zastanowienie sie :)
No ja już zamówiłem ;D

W ogóle jak już jesteśmy przy Turlesie, to w tej kinówce miał kilku podwładnych, którzy też mogliby fajnie wyglądać w formie figurek, zwłaszcza że Tamashii zdaje się lubić postacie w zbrojach, a tutaj każdy dodatkowo miał jakiś unikalny element w designie.

Np. przy Cacao mogliby użyć tej samej techniki co w Meta-Coolerze:

Offline Murazor

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #423 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 13:29:04 »
np. pozując go z założonymi rękami nie da się dopasować naramienników. Poza tym u mnie coś nie pykło z ogonem i jak jest zamocowany to z przodu jakoś dziwnie odstaje. Trochę jednak słabo przy tej cenie.
Z tymi rekami widziałem na jakims filmiku i nawet nie probowałem. Ogon chyba okej, albo nie zauważyłem.

Mnie natomiast brakuje Vegety, ale liczę, że puszczą jakąś nową wersję, bo ta stara wydaje mi się, że jednak odstaje jakościowo przy tych nowszych.
Może nie być przez dłuższy czas, ostatnio było głosowanie nad wznowieniem jednej z wyprzedanych figurek i był Vegeta w zbroi na liście (zajął drugie miejsce, wygrał Vegeta Super z filmu o Brolym), więc wydaję się, że nie planują. Ktos na reddicie się chwalił customem, głowa z Super Hero, ręcę od bootlega (Bitter Awakening) i nawiercił ucho, zeby scouter wszedł. Całkiem nieźle wygląda.



W ogóle jak już jesteśmy przy Turlesie, to w tej kinówce miał kilku podwładnych, którzy też mogliby fajnie wyglądać w formie figurek, zwłaszcza że Tamashii zdaje się lubić postacie w zbrojach, a tutaj każdy dodatkowo miał jakiś unikalny element w designie.
Odświezyłem sobie film i też pomyślałem, że sporo tych postaci w armorach :) I z filmu o Bojacku też by była niezła ekipa. Niestety Tamashii raczej nie będzie miało jaj, żeby wydać aż tak poboczne postaci :(

« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Maj 2023, 13:30:50 wysłana przez Murazor »

Offline Castiglione

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #424 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 17:28:47 »
Odświezyłem sobie film i też pomyślałem, że sporo tych postaci w armorach :)
No ja mam słabość do tych zbroi. Pewnie jeszcze kilka takich figurek będzie, osobiście sądzę, że następny w kolejce jest King Cold.


Cytuj
I z filmu o Bojacku też by była niezła ekipa. Niestety Tamashii raczej nie będzie miało jaj, żeby wydać aż tak poboczne postaci :(

Bojacka pewnie zrobią. Zangya jest chyba dosyć lubiana, więc może. Reszty bym nie wziął.

Offline Murazor

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #425 dnia: Pt, 26 Maj 2023, 08:13:18 »
Nowa zapowiedź Eguaroc :D 7k jenów, czyli dość tanio. Listopad 2023 w Japonii, czyli pewnie początek roku w Europie. Ja sie jaram, bo wyglada mega dobrze. Chociaz szkoda, ze kolejny Goku :P ale bedzie tez do Coolera pasowal.

Cytuj
The first item to ever use our latest articulation technology, The legendary super saiyan moves like never before!
Son Goku as seen during his climactic battle with Frieza features a brand new bulked up sculpt, extra face plates as well as hair parts to re-create the iconic moment "Are you talking about Krillin!"
Son Goku also comes with a blue Kamehameha part that works perfectly with the new range of cross motion in the arms.



I jak wiernie odzworowane z anime :O beda 3 rodzaje wlosow:



I jeszcze fotka na żywo:
Spoiler: PokażUkryj

« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Maj 2023, 08:28:23 wysłana przez Murazor »

Offline Castiglione

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #426 dnia: So, 27 Maj 2023, 10:36:59 »
Fajny, chyba się zaopatrzę. Niby wkurza, że tyle tych wersji Goku i Vegety, z drugiej strony kilka i tak chętnie bym przyjął.

Coraz bardziej podoba mi się ta figurka Coolera:

Offline Murazor

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #427 dnia: So, 27 Maj 2023, 16:17:06 »
Uuu. A 3 to juz calkiem sie podobaja 8)

Offline death_bird

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #428 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 20:31:38 »
Nie jest to figurka kolekcjonerska sensu stricto, ale tak mi się przypomniało jak na początku tysiąclecia ekscytowałem się produktami od Rackham do systemu Confrotation, które są chyba najbardziej klimatycznymi projektami jakie widziałem kiedykolwiek i w jakimkolwiek systemie fantasy.
Poniżej jednak z najfajniejszych czyli Shanys L`Ombre.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #429 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 09:05:51 »
Nieodżałowany Rackham i jego system Confrontation! Mam trochę w swoich zbiorach pomalowanych figurek oraz wciąż nieotwartych blisterów (!). Design postaci i rzeźb był nierzadko genialny ale to poniekąd zasługa frankofońskich komiksiarzy oraz Paula Bonnera i Studia Parente, którzy zajmowali się oprawą graficzną systemu.

Offline death_bird

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #430 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 14:45:30 »
A to nawet nie wiedziałem, że za tym stoją ludzie z inklinacjami komiksowymi. W każdym razie opinię podtrzymuję - nie kojarzę bardziej klimatycznych projektów figurek.
Jak będziesz miał chwilę czasu i chęci to podziel się Rackhamowymi zbiorami. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Zwirek

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #431 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 17:25:56 »
Star Wars Epizod VI Black Series - Gamorrean Guard (40th Anniversary)
Właśnie przyszło, wygląda lepiej niż się spodziewałem.


Offline Voitas

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #432 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 18:47:42 »
U mnie ostatnio wpadł Vader, Boba Fett i dzisiaj przyszedł Kuiil (65 PLN na alledrogo, żal nie brać).

Offline Gazza

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #433 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 09:10:44 »
Star Wars Epizod VI Black Series - Gamorrean Guard (40th Anniversary)
Właśnie przyszło, wygląda lepiej niż się spodziewałem.
To jeden z lepszych moldów w linii Black Series. A zaznaczyć warto, że to wznowienie figurki z 2018 roku więc projekt jak na Hasbro dość wiekowy (co zresztą widać po pinach w stawie kolanowym). Gratuluję! Masz więcej Black Series?

U mnie ostatnio wpadł Vader, Boba Fett i dzisiaj przyszedł Kuiil (65 PLN na alledrogo, żal nie brać).
Super!! Który Vader? Który Boba?

W razie czego zapraszam na grupę STAR WARS BLACK SERIES PL.

Offline Voitas

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #434 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 09:24:44 »



Standardzik, nic wyszukanego :) Zdjęcia z neta, bo w pracy jestem.

W sumie mam już 6 figurek z Black Series. Planuję już kolejne zakupy :)

A ta grupa to gdzie?