Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129455 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1230 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 20:01:45 »
Nie no, bez przesady, kilka rzeczy by się znalazło. Mogliby np. podwyższyć wiek emerytalny,
Akurat to był imo dobry ruch i to się dzieje w całej Europie, a juz totalnym absurdem jest dla mnie nizszy wiek emerytalny dla kobiet, ktore srednio zyja o dobre kilka lat dluzej.
ukraść ludziom 150 mld PLN z II filara emerytalnego
Przeciez pis juz to zrobil, calkiem niedawno.

wyrzucać ludzi na bruk z rodzinnych domów, żeby potem te domy oddawać swoim kolegom za bezcen, itp.
W to tez byli umoczeni ludzie z pisu (fakt, ze w znacznie mniejszym stopniu), to raz, a dwa, duza ustawa reprywatyzacyjna ktora byla obiecana przez pis i jakiego dalej wisi w zamrazarce i dalej ludzie moga byc wyrzucani z domow rodzinnych.
Piękno jest w oczach patrzącego.


Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1232 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 20:56:01 »
Opamiętaj się, chłopcze. Nie jesteśmy psami, żeby nas szczuć.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1233 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 21:57:23 »
Akurat to był imo dobry ruch i to się dzieje w całej Europie, a juz totalnym absurdem jest dla mnie nizszy wiek emerytalny dla kobiet, ktore srednio zyja o dobre kilka lat dluzej.

Nie, nie był to dobry ruch. Przede wszystkim naruszona tu została jedna z podstawowych zasad prawa - nie działanie prawa wstecz. Owszem, można zwiększyć wiek emerytalny, ale nowy wiek powinien obowiązywać ludzi rozpoczynających pracę po wejściu w życie przepisu. Ja, w momencie odprowadzenia mojej pierwszej składki emerytalnej, zobowiązałem się do oddawania części wynagrodzenia państwu, a w zamian państwo zobowiązało się do świadczenia mi emerytury po osiągnięciu przeze mnie 65. roku życia. Nie może teraz państwo sobie dobrowolnie zmieniać tej umowy jednostronnie. To zwykły bandytyzm. Państwo jedynie powinno zachęcać mnie do pracowania jak najdłużej, ale nie powinno mnie do tego zmuszać.

A różnica w wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn to oczywiście dyskryminacja, której być nie powinno. A jeśli już musi być, to w pełni się zgadzam, że powinna być na niekorzyść kobiet, bo jak słusznie zauważyłeś, żyją statystycznie dłużej.

Cytuj
Przeciez pis juz to zrobil, calkiem niedawno.

Zechcesz wyjaśnić w jaki sposób? Bo PiS planuje te pieniądze "oddać", potrąciwszy uprzednio 25% haraczu. Ale nawet jeśli nie "oddadzą", to nadal nie oni zabrali. Zabrał rząd Tuska, a kradzież zalegalizował ówczesny TK z Rzeplińskim na czele.

Cytuj
W to tez byli umoczeni ludzie z pisu (fakt, ze w znacznie mniejszym stopniu), to raz, a dwa, duza ustawa reprywatyzacyjna ktora byla obiecana przez pis i jakiego dalej wisi w zamrazarce i dalej ludzie moga byc wyrzucani z domow rodzinnych.

O widzisz, jak cię admin upomniał, to od razu da się nawet z tobą gadać. Podejrzewam, że niezbyt długo, ale wykorzystajmy ten przebłysk kultury. W mojej ocenie "ludzie z PiSu" nie byli w reprywatyzację umoczeni, to PO rządząca od lat w Warszawie próbuje się podzielić odpowiedzialnością i niestety jak widać im to wychodzi. Ale nawet gdyby przyjąć twój punkt widzenia, to byłaby do odpowiedzialność znacznie mniejsza - powtórzę jeszcze raz kluczowe słowo: znacznie. I z tego wynika właśnie popularność PiSu. Ludzie, w tym i moja skromna osoba, głosują na nich nie z miłości do nich, tylko dlatego, że jest to mniej niekorzystna opcja. Znacznie mniej. Bo alternatywa jest tylko jedna - powrót bandytów z PO do władzy. A to byłaby katastrofa dla kraju. 

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1234 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 22:13:57 »
Obawiam się Apasz, że to, jak i merytoryczna dyskusja (albo jej próby) w większości przypadków nie mają racji bytu z lokalnymi marksistami.
Zaraz zacznie się o bełkocie, szczuciu 😂 etc.
3....2.....1.....start:

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1235 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 22:17:24 »
Zaraz zacznie się o bełkocie, szczuciu 😂 etc.
3....2.....1.....start:

Zdecydowanie przeceniasz swoje możliwości intelektualne i swoją pozycję.
Jak każdy mitoman.

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1236 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 22:19:42 »
Zdecydowanie przeceniasz swoje możliwości intelektualne i swoją pozycję.
Jak każdy mitoman.
Nie sądzę, ale masz prawo do własnej opinii.

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1237 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 23:18:35 »
Prawdopodobnie jak sam nie odłożysz to będziesz pracował do śmierci albo umrzesz z głodu, od Państwa dostaniesz może 1.000. Chociaż za parę lat tacy emeryci to będzie przecież duża grupa wyborcza wiec ja liczę na jakąś partię PiS bis i program emerytura +++++++ :)

Z tego co pamiętam to PiS planuje zrobić to samo co PO, czyli wrzucić te pieniądze to czarnej dziury ZUSu, ale są na tyle wspaniałomyślni, że będzie można przelać ten hajs to jakiegoś fundusz ale wtedy wezmą sobie mały procent  :)

Ktoś podsumował, że PO przekręcało cztery kamienice w tygodniu a PiS tylko jedną, także faktycznie kradli mniej.

Ja czekam aż PiS w końcu wygra te wybory i wtedy będzie ciekawie, już jakieś dziwne rzeczy wypływają, że podniosą składki na ZUS, tylko na razie nie można o tym mówić bo to tajemnica.

takie coś się pojawiło:

Wydatki Ministerstwa Sprawiedliwości zapisane w Ustawie Budżetowej:

- zwiększyły się o 445,6 mln zł w 2015-2019 (za rządów #PiS)

- zwiększyły się o 26,4 mln zł w 2011-2015 (za rządów #PO #PSL)

Wcześniej takie:

Wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

- zwiększyły się o 195,7 mln zł w 2015-2018 (za rządów #PiS)

- zwiększyły się o 20,2 mln zł w 2011-2015 (za rządów #PO #PSL)

Wytłumaczcie mi zwolennicy PiSu skąd takie nieduże wydatki ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1238 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 23:30:48 »
Opamiętaj się, chłopcze. Nie jesteśmy psami, żeby nas szczuć.

Nie śmiałbym kalać tych cudownych zwierząt takim przypuszczeniem.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1239 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 23:57:38 »
Serio? Jesteś już tak zaślepiony nienawiścią, że stawiasz nas znacznie niżej niż psy?

Obawiam się Apasz, że to, jak i merytoryczna dyskusja (albo jej próby) w większości przypadków nie mają racji bytu z lokalnymi marksistami.
Zaraz zacznie się o bełkocie, szczuciu 😂 etc.
3....2.....1.....start:
I dlatego nie chcąc zawyżać niepotrzebnie poziomu wpadasz tu jedynie popluć jadem raz na jakiś czas nie próbując nawet symulować merytorycznej wypowiedzi. Bardzo sptrytne!


O widzisz, jak cię admin upomniał, to od razu da się nawet z tobą gadać.
I mówi to apasz który infantylnie przeinacza nicki rozmówców i pisze o upośledzeniu umysłowym innych. Miej ty choć trochę godności.
Zechcesz wyjaśnić w jaki sposób? Bo PiS planuje te pieniądze "oddać", potrąciwszy uprzednio 25% haraczu. Ale nawet jeśli nie "oddadzą", to nadal nie oni zabrali. Zabrał rząd Tuska, a kradzież zalegalizował ówczesny TK z Rzeplińskim na czele. 
Czym się różni ten co zabrał 100zł babci mieszkającej obok od tego, który wziął od niego te 100zł i z pełną świadomością tego skąd one pochodzą nie zamierza jej tych pieniędzy oddawać tylko wydawać na swoje potrzeby według swojego widzimisię? Jak dla mnie niczym, obaj są złodziejami i obaj mają gdzieś tą biedną okradzioną staruszkę.
A to byłaby katastrofa dla kraju. 
Tak, katastrofą byłoby gdyby wrócili do władzy bo podwyższyli wiek emerytalny (co było słuszne i w interesie państwa), ale, że do koryta dorwała się mafia która zmienia ten piękny kraj w państwo autorytarne to już nie jest katastrofa, trzeba się cieszyć, głosować i nie przeszkadzać.





Ten temat od dawna jest rakiem forum co słusznie zauważył Larry, ale jak widzę przekaz, że nazwanie nas psami byłoby obrazą dla psów to po prostu nie mam więcej ochoty w tym bagnie uczestniczyć, bo kloaka wylewa się od pisowcow już tak szerokim strumieniem, że w słowniku przyzwoitego człowieka brakuje słów by to zdziczenie skomentować. Brawo dla kaczora, udało mu się, wychował sobie elektorat tak jak chciał.
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Sierpień 2019, 00:00:45 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Amer

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1240 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 00:26:47 »
Przede wszystkim naruszona tu została jedna z podstawowych zasad prawa - nie działanie prawa wstecz.
Może i ja się nie znam i wchodzę w nie swoją dziedzinę, ale prawo działa wstecz. Moratorium na karę śmierci dobrym przykładem. Wyczerpane wszystkie instancje, prawomocny wyrok, żadnych wątpliwości co do winy skazanego, ale parę lat później pojawiają się zmiany w k.k., które nie zaczynają działać od "dzisiaj", ale dokonują korekty tego, co było "wczoraj". Wydawać by się mogło, że niemożność orzekania kary śmierci powinna funkcjonować od "teraz", ale tak naprawdę nowe prawo działa wstecz.

Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, ze ta starożytna zasada jest fikcją także podczas zmian ustrojowych. Jest dla mnie natomiast pewnikiem, że zasada bywa z konieczności łamana po obaleniu dyktatora.

Owszem, można zwiększyć wiek emerytalny, ale nowy wiek powinien obowiązywać ludzi rozpoczynających pracę po wejściu w życie przepisu. Ja, w momencie odprowadzenia mojej pierwszej składki emerytalnej, zobowiązałem się do oddawania części wynagrodzenia państwu, a w zamian państwo zobowiązało się do świadczenia mi emerytury po osiągnięciu przeze mnie 65. roku życia. Nie może teraz państwo sobie dobrowolnie zmieniać tej umowy jednostronnie.
Chyba masz rację. Co stoi bowiem na przeszkodzie, żeby za jakiś czas nie dokonać kolejnej podwyżki, np. do 70 roku życia? Z ekonomicznej perspektywy państwa to korzyść, ale gdzieś w tym wszystkim zaginął człowiek. Oczekiwana długość życia mężczyzn w Polsce to raptem 73 lata.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1241 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 07:22:49 »
I dlatego nie chcąc zawyżać niepotrzebnie poziomu wpadasz tu jedynie popluć jadem raz na jakiś czas nie próbując nawet symulować merytorycznej wypowiedzi. Bardzo sptrytne!
Jestem Donaldem Tuskiem tego forum. :)
Jak brać przykład to od mistrzów stylu....

A tak serio - koledzy tak ładnie Was towarzysze tu elegancko punktują, że nie ma co dodawać. Merytoryki z lewej strony wciąż brakuje to po co jeszcze gnębić uciśnionych. ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Sierpień 2019, 07:30:23 wysłana przez Gazza »

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1242 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 07:26:25 »
Ten temat od dawna jest rakiem forum co słusznie zauważył Larry, ale jak widzę przekaz, że nazwanie nas psami byłoby obrazą dla psów to po prostu nie mam więcej ochoty w tym bagnie uczestniczyć, bo kloaka wylewa się od pisowcow już tak szerokim strumieniem, że w słowniku przyzwoitego człowieka brakuje słów by to zdziczenie skomentować. Brawo dla kaczora, udało mu się, wychował sobie elektorat tak jak chciał.
Zgadzam się. Też apelowałem do admina o zamknięcie tego topicu. Wódz forum twierdzi, że tu panuje luźna atmosfera więc chyba nie jest jednak tak źle jak to obaj odbieramy.
Bo widzisz Szekak - ja Was czerwoni koledzy lubię - ale jak macie coś sensownego do powiedzenia o komiksach, a nie bełkoczecie o waszej PISofobii.
Miłego dnia!

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1243 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 07:34:08 »
Serio stary? "Czerwoni koledzy"? 

Online misiokles

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1244 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 07:36:44 »
Tak, to merytoryczne określenie gejów, wegan i przeciwników obecnej władzy.