Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130654 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1020 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:15:47 »
"Przeprosiny

W środę, kiedy o zdarzeniu poinformowały lokalne media, organizatorzy wydarzenia wydali oświadczenie, w którym przeprosili za występ z udziałem drag queen Mariolkaa Rebell.

"Jako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu, pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw" –- podkreślono w oświadczeniu. Na Facebooku za swój występ przeprosiła sama drag gueen. Jak podkreśliła, po wypowiedzi Jędraszewskiego "targały nią emocje, które zostały przedstawione w taki sposób, który żałuje".

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25088844,drag-queen-przeprosila-za-swoj-wystep-w-z-kukla-abp-jedraszewskiego.html
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:17:52 wysłana przez isteklistek »

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1021 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:21:07 »

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1022 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:26:59 »
To trochę takie przeprosiny jak w przypadku Janusza Rudnickiego, który przeprasza Annę Śmigulec. "Tak powiedziałem? K... już są?"

To ich treść, zapisałem, bo są niesamowite:


"Anka, do mężczyzn też mówię czasami per kurwo lub pizdolino, a kobiety do mnie "cześć chuju". To jest po prostu taka gra na słowa, tylko i wyłącznie na słowa, a nie na ich znaczenie. Taki rodzaj kodu między samymi swoimi, taka po prostu wolna amerykanka.

Nie ze wszystkimi tak jednak można, czasami o tym zapominam, że nie każdy jest samym swoim. Lub zły mam po prostu timing i ta frazeologiczna kula, zamiast po prostu rozbawić, trafia w płot. No więc jasne, że Cię przepraszam. Za ten żart. Zły i, jak czytam, bolesny, ale przecież, no trudno, żeby inaczej, żart.

Ze wszystkimi można wszystko, tak myślałem, tak chciałem, naiwny. Nie można.

J. Rudnicki ".

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1023 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:28:55 »
Pomijam już, że słowa Jędraszewskiego piętnują i nawołują do agresji w stosunki do tysięcy ludzi. A to co zrobił ten kretyn było bezpośrednią odpowiedzią w stosunku do jednej osoby i to w reakcji na te własnie słowa. Dla jasności, w żaden sposób nie umniejsza to karygodności tego czynu i moim zdaniem powinien za to odpowiedzieć przed sądem. Tyko pokazuję, że łatwo się przemilcza i bagatelizuje powody. Równie skandaliczne, żeby nie było wątpliwości.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1024 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:31:55 »
Jędraszewski też może powiedzieć,  że tylko reagował.


Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1026 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:51:19 »
Jędraszewski też może powiedzieć,  że tylko reagował.

Na co? Co ja mu zrobiłem? :)

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1027 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 11:11:24 »
W sumie tak się teraz zastanawiam: czy religie mają zrezygnować z koncepcji grzechu/pojęcia grzesznika żeby nie psuć samopoczucia tym, którzy wg tychże religii wypełniają znamiona powyższej koncepcji/pojęcia?
Czy też może religie jednak otrzymają łaskawą zgodę niewierzących na funkcjonowanie pewnych pojęć byleby tylko nikt o nich głośno nie mówił?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1028 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 11:29:31 »
A tymczasem: https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-w-barcelonie-kobiety-moga-plywac-topless-na-publicznych-base,nId,3147152
Tu się nie dziwię. Na widok kobiety topless na barcelońskich plażach nie jest niczym wyjątkowym.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1029 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 11:44:38 »
W sumie tak się teraz zastanawiam: czy religie mają zrezygnować z koncepcji grzechu/pojęcia grzesznika żeby nie psuć samopoczucia tym, którzy wg tychże religii wypełniają znamiona powyższej koncepcji/pojęcia?
Czy też może religie jednak otrzymają łaskawą zgodę niewierzących na funkcjonowanie pewnych pojęć byleby tylko nikt o nich głośno nie mówił?


A jak jest z pojęciem grzechu, jeżeli chodzi o homoseksualizm? Jak rozumiem, chodzi o to, że ciało jest narzędziem przyjemności.... ważne jest w tym też to, że w akcie homoseksualnym nie ma miejsca na poczęcie. W takim razie, czy osoby stosujące świadomie antykoncepcje nie są na tym samym szczeblu w tej drabinie grzechu?

Offline perek82

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1030 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 11:50:46 »
Jest pewna różnica między określeniem kogoś per grzesznik (w katechizmie taki termin zdaje się funkcjonuje, ale nie wiem, nie znam się) a per zaraza. Ludzie niewierzący nie uznają się za grzeszników i słowa tego czy tamtego biskupa tego nie zmienią. Nazwanie kogoś zarazą to inna para kaloszy. To nie jest termin religijny, tylko ma celu stygmatyzowanie pewnej grupy. Jeżeli biskup nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej, tzn., że każdy będzie go mógł również w taki sposób określić. I dokąd to nas doprowadzi? Jaki będzie następny krok? Będziemy się walić po ryjach?
Wymuszane niby-przeprosiny nie mają znaczenia. Trzeba myśleć, zanim się coś powie, a później brać za słowa odpowiedzialność.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1031 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:18:09 »
Zbierając to razem:
Termin "tęczowa zaraza" dla mnie jest jednoznaczny i odnosi się do ideologii. Tak samo jak "czerwona zaraza" odnosi się do komunizmu. Abp. potępił ideologię a nie jej przedstawicieli. Wydaje mi się, że wyraził się dosyć precyzyjnie.
Owszem - stosowanie antykoncepcji jest grzechem. To chyba oczywiste. Jeśli chodzi o "szczeble" to nie wiem jak to się kształtuje i co jest wyżej/niżej (jeśli w ogóle jest), ale w świetle doktryny w obu przypadkach mamy do czynienia z grzechem.

A co do kwestii miłości bliźniego: troska o zbawienie bliźniego, o wyrwanie go z łap grzesznej ideologii jest przejawem miłości do niego. Miłość nie zawsze musi się przejawiać głaskaniem po głowie i powtarzaniem "Dobrze synku zrobiłeś, że rozbiłeś tę szybę. Sąsiadka na pewno zrozumie, że na podwórku rośnie drugi Ronaldo. A teraz idź strzelić jeszcze jednego gola."

Jezus mówił o miłości bliźniego, ale jawnogrzesznicy powiedział na koniec wyraźnie: "Idź i nie grzesz więcej".
Jak dla mnie Kościół nie jest od ciągłego uśmiechania się i mówienia, że wszystko jest cacy. Jest również od tego żeby potępić grzech. Taka jego trudna/brudna i niewdzięczna robota.
Czy abp. Jędraszewski użył mocnych słów? Jasne. Ale dla mnie liczy się to, że użył ich w sposób precyzyjny. Odniósł się do ideologii a nie do człowieka.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1032 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:23:56 »
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Tym razem ze zrozumieniem. I zestaw to sobie z pierwszym zdaniem zacytowanego fragmentu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline perek82

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1033 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:47:17 »
Tłumaczenie, że słowa o zarazie odnoszą się do jakiejś mitycznej ideologii a nie do danej grupy ludzi jest dla mnie jedynie retorycznym zabiegiem mającym odepchnąć od siebie odpowiedzialność za wypowiedziane słowa.
Zaraz ktoś użyje zwrotów typu: katolicka zaraza, żydowska zaraza, pisowska zaraza, onr-owska zaraza, lewicowa zaraza itd. Można w nieskończoność to ciągnąć. Nikt wtedy nie powinien się czuć urażony, prawda?

Profanowanie symboli religijnych również odnosi się do ideologii, więc w sumie nikt nie powinien się czepiać?

Nie.

Akcja rodzi reakcję. Brak skutecznych działań ze strony państwa prowadzi do eskalacji (ze wszystkich stron).
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1034 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 16:04:05 »