Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129559 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1005 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:31:43 »
Mam to gdzieś, czy wygrałem. Ale może ktoś się zastanowi.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1006 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:38:36 »
No i? Dać link do klasyfikacji chorób, czy znajdziesz sobie na wcześniejszych stronach tego wątku, gdzie ten temat był już przerabiany?
A to jest ciągle ta sama dyskusja. A pisałeś o dyskusjach.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1007 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:48:42 »
Obydwa przypadki dotyczyły znaczenia słów i zbyt swobodnego stosowania określeń związanych z chorobami. Ale niech będzie - nadużywam.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1008 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:49:07 »
Mam to gdzieś, czy wygrałem. Ale może ktoś się zastanowi.

Czemu nie zacząć od siebie?

"Podpinanie zasłabnięcia dzieciaków pod nawalankę z pisem to również stan umysłu - z podręczników psychiatrii." 

Jaki to konkretnie stan z podręczników psychiatrii miałeś na myśli? :)


Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1009 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:54:03 »
O, czyli jednak nie wygrałem? W podręcznikach psychiatrii opisują nie tylko jednostki chorobowe ale również szereg zniekształceń poznawczych. Niektóre z nich występują (w mniejszym nasileniu) również u osobników zdrowych. To były jeden z przykładów mechanizmów obronnych.

E: No i kto tu kogo chce przyłapać?
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Sierpień 2019, 23:00:57 wysłana przez parsom »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1010 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 23:02:21 »
Ale czytać mogą to osobniki chore! I co wtedy

E: Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie  ;D

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1011 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 23:09:54 »
Osobniki chore? Cóż za szacunek!
I co się stanie jak to przeczytają?
Raczej nie widzę powodu dla którego miałaby ich obrazić wzmianka o podręczniku psychiatrii.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1012 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 23:18:00 »
Osobniki chore? Cóż za szacunek!
I co się stanie jak to przeczytają?
Raczej nie widzę powodu dla którego miałaby ich obrazić wzmianka o podręczniku psychiatrii.

Sam napisałeś osobnik.
No jak to nie widzisz? A kpiące porównanie z Twojej wypowiedzi?
I tak właśnie wykręcasz kota ogonem prawie co post. Więc dalej nie będę tego drążył.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1013 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 23:32:53 »
"Podpinanie zasłabnięcia dzieciaków pod nawalankę z pisem to również stan umysłu - z podręczników psychiatrii." 

Jaki to konkretnie stan z podręczników psychiatrii miałeś na myśli? :)

Zdaje się, że o mnie mowa :)
Sorry, ale zasłabło aż 60 dzieciaków. Nie dwoje czy pięcioro, tylko 60!!! I w tym czasie nikt nie zauważył, że dzieje się coś niedobrego? Widocznie wszyscy drużynowi w religijno-patriotycznym uniesieniu oddawali cześć prezydentowi i wchodzili w zadek przedstawicielom władzy, więc oczywiście nie zaprzątali sobie główek takimi przyziemnymi bzdetami, jak mdlejące dzieciaki. Na normalnej imprezie rzecz byłaby nie do pomyślenia, a tu normalka i nikt nawet nie przeprosił.

Nadal uważacie, że jestem chory psychicznie?

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1014 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 01:38:13 »
A na zakończenie dnia przypomnę dzisiejsze dokonania obozu miłości i tolerancji (bo niestety przyczyniłem się do ich przesłonięcia):
Profesor UW po Paradzie Równości w Płocku pisze o "po*ebie z krzyżem".
Na Mr. Gay Poland podcięto gardło lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego.
Tytuły z gazeta.pl

No ale:
Agresja jest skutkiem.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1015 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 07:26:02 »
Still true.

I o ile nie pochwaliłem, a wręcz potępiłem idiotę dokonującego tego wątpliwego "happeningu", to Ty nadal reagujesz dokładnie tak samo. Wygodnie dla siebie widzisz tylko B a nigdy A.

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1016 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 07:49:31 »
Ja z kolei odnoszę wrażenie że Parsom widzi A i B, a może nawet C, ale czuje empatię tylko do przedstawicieli jednej literki.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1017 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 09:58:20 »
A na zakończenie dnia przypomnę dzisiejsze dokonania obozu miłości i tolerancji (bo niestety przyczyniłem się do ich przesłonięcia):
Profesor UW po Paradzie Równości w Płocku pisze o "po*ebie z krzyżem".
Na Mr. Gay Poland podcięto gardło lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego.
Tytuły z gazeta.pl

No ale:

Oczywiście, że te dwie sprawy są skandaliczne, niezależnie od tego po której się jest stronie. Pojawiły się przeprosiny, czy szczere, nie mam pojęcia. Może być tak, że to na pokaz, a wewnątrz wszyscy przyklaskują, że to miało miejsce. Może być też tak, że wewnątrz tego środowiska, którego to się stało zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które się tego dopuściły.

Chodzi o to, aby nie udawać, że to się nie zdarzyło i nie chować głowy w piasek. W tym przypadku zostały wypowiedziane słowa przepraszam ludzie są zażenowanie i możliwe, że podejmie się jakieś środki, aby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsce. Czy w przypadku abp. Jędraszewskiego jest podobnie? Czy jego słowa były właściwe, czy powinny paść słowa "przepraszam" od niego, od środowiska?
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:05:40 wysłana przez isteklistek »

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1018 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:01:18 »
Still true.

I o ile nie pochwaliłem, a wręcz potępiłem idiotę dokonującego tego wątpliwego "happeningu", to Ty nadal reagujesz dokładnie tak samo. Wygodnie dla siebie widzisz tylko B a nigdy A.


Którego A nie widzę? Przyjmij do wiadomości,  że mam tak samo złe zdanie o A, jak i o B.
I owszem - w tym przypadku jestem tylko po stronie tych C, których się w tę nawalankę instrumentalnie miesza. Np. przy haśle "gay is the new black" po stronie Czarnych, a przy "ręce precz od naszych dzieci" po stronie dzieci.
I nie tlumaczę białostockich idiotów,  że to tylko skutek.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1019 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:13:03 »
Chodzi o to, aby nie udawać, że to się nie zdarzyło i nie chować głowy w piasek. W tym przypadku zostały wypowiedziane słowa przepraszam ludzie są zażenowanie i możliwe, że podejmie się jakieś środki, aby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsce. Czy w przypadku abp. Jędraszewskiego jest podobnie? Czy jego słowa były właściwe, czy powinny paść słowa "przepraszam" od niego, od środowiska?

O ile mi wiadomo osobnicy bezpośrednio w to zaangażowani nie przeprosili, albo potem się wycofywali z przeprosin. Zarówno po stronie A, jak i po stronie B. W obydwu przypadkach były przeprosiny ze "środowiska". Więc akurat w kwestii przepraszania nie widzę specjalnej różnicy.