Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #900 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 11:56:35 »
Te jego filmy czymś się różnią od siebie, bo żadnego nie widziałem a po tych zwiastunach mam wrażenie, że wszytko jest to samo tylko setting inny.
Serial Pitbull był świetny, potem obejrzałem Pitbulla film ten z Lindą i to już była taka żenada, że od tamtej pory nic Vegi nie widziałem,ale wszystko wskazuje na to, że tak. Ciekawe czyjej partii wyborcy do tej pory stanowili głównie odbiorcy jego filmów i jak odbiorą jego najnowsze "dzieło".
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #901 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:31:50 »
Odpowiedź jest prosta - pójdą na to głównie wyborcy PO (i ocenią w miarę pozytywnie - nawet jeżeli zauważą wątły poziom artystyczny, to docenią za szczerość). Wyborcy PiS raczej nie obejrzą i będą mieli na jego temat złe zdanie.
Doskonały przykład słabego radzenia sobie z tego rodzaju dysonansami: https://wawalove.wp.pl/zieloni-nie-wina-po-za-wycinanie-drzew-tylko-pis-bo-gdyby-oni-mogli-to-by-wycinali-6411631631222913a

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #902 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:33:38 »
A ja właśnie nie wiem, bo mam wrażenie, że do tej pory jednak większa część widowni jego filmów to byli wyborcy pis, i teraz pytanie, czy przywiązanie do filmów okaże się ważniejsze, czy do partii. ;D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #903 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:37:02 »
Na PiS głosuje z 1/4 społeczeństwa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #904 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:39:10 »
A na PO? 1/6? W każdym razie jeszcze mniej, a biorąc pod uwagę, że jednak wyborcy pisu sa slabiej wyksztalceni, a kino Vegi jest jakie jest, to jednak pozwala wyciagac jakies tam wnioski.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #905 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:42:08 »
O jakim wykształceniu mówisz? O tych analfabetach, co czytać ze zrozumieniem nie potrafią? Jesteś pewien, że są zbyt wyrafinowani na poziom Vegi?

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #906 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:44:57 »
Vega w swoich filmach przedstawiał policję, służbę zdrowia, a teraz politykę. Botoksu nie widziałem, ale z tych analiz, obserwacji coś wynika? Mi się nie wydaje, że jest dobrym obserwatorem, po prostu skleił kilkanaście kontrowersyjnych scenek, które podkręcił, aby wyszła patologia i wszyscy się tym zachwycają. Co do przesłania politycznego/ światopoglądowego nie mam pojęcia jakie ono jest, co reżyser chce powiedzieć publice przez swoje filmy.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #907 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:46:55 »
Kto się tym zachwyca? Ja widzę, że większość pomyje wylewa na niego, ale filmy jednak cieszą się sporą popularnością.

O jakim wykształceniu mówisz? O tych analfabetach, co czytać ze zrozumieniem nie potrafią? Jesteś pewien, że są zbyt wyrafinowani na poziom Vegi?
Możemy uznać, że większy % ludzi z wyższym wykształceniem uzna filmy Vegi za gnioty, niż % ludzi ze średnim wykształceniem? Ja myślę, że tak.


E:
Był tu poruszany temat Durczoka. Jak widać u nas w kraju polityka miesza się do wszystkiego.
"Sprawa Kamila Durczoka. Co budzi wątpliwości? Do auta na policyjny parking przed zebraniem śladów dopuszczono dziennikarzy TVP. Jedno z urządzeń samochodu zarejestrowało, że w chwili kolizji auto jechało poniżej dozwolonej prędkości, choć zarzuty mówią o jej przekroczeniu. Prokurator prowadząca sprawę przed posiedzeniem aresztowym zabiegała o spotkanie z sędzią. Pytań jest więcej."
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25072096,sprawa-kamila-durczoka-a-prokuratura-ujawniamy-zagadkowe-kulisy.html#s=BoxOpCzol5
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Sierpień 2019, 16:58:19 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline perek82

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #908 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 17:23:53 »
Przesłanie tego filmu będzie takie że dajemy się robić w balona. Chodzi o to żeby jeden ul się napie$€£@#&al z drugim ulem a ludzie byli szczęśliwi że  zapier$€£@&#aja za miskę ryżu. Wybieramy tych samych gamoni co kilka lat w różnych proporcjach i układach. Jedyne co się zmienia to kto pali cygaro zwycięstwa i doi kasę ze spółek agencji czy innych fundacji czy programów. My mamy igrzyska w tv.
A jeśli sam film będzie zabawny to może nawet sobie obejrze. Bez względu na to jakie mam wykształcenie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #909 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 17:38:32 »
Ogólnie, to tylko początek jest całkiem zabawny, chodzi o sceny z szydło, całą resztę widziałem już na memach zbyt wiele razy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #910 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 18:33:16 »
Aż obejrzałem ten zwiastun - zapowiada się ekranizacja memów i podróba Ucha Prezesa w pełnym metrażu. I on tym system chce rozwalać? Zaczynam naprawdę podejrzewać, że ma jakiś dil z pisem.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #911 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 18:41:20 »
On nie chce systemu rozwalać tylko pieniądz zarobić, otoczka to marketing. I w jaki sposób ten film ma pomóc pisowi? Bo o ile rozumiem to, że mu zbytnio nie zaszkodzi, to nie mam pojęcia w jaki sposób miałby pomóc.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #912 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 18:45:36 »
Mobilizacja zwolenników, zmiana wizerunku z czarnego luda na w sumie śmieszną zbieraninę (to w grupie przeciwników), przy okazji może też ośmieszenie opozycji (im to zaszkodzi bardziej niż pisowi - ich jeszcze tak nie ośmieszali), koncentracja na wybrykach, które już zostały przerobione i zneutralizowane (a tym samym - blokowanie w umysłach wyborców innych spraw) itd. itp.

Offline perek82

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #913 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 19:29:07 »
Uważasz że to wątpliwe dzieło będzie mieć wpływ na wynik wyborów? Strasznie pesymistyczna ocena kondycji i zdolności umysłowych rodaków.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #914 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 22:06:55 »
O prawie 216 mln zł zwiększyły się wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów między rokiem 2011 a 2018 r. (z 126,6 mln do 342,5 mln zł).
W latach 2011-2015 wzrost wyniósł 20,2 mln zł, podczas gdy w latach 2015-2018 – 195,7 mln zł (wzrost ponad 2-krotny).  Dobra zmiana  :)

Dobrej zmiany ciąg dalszy  :)

« Ostatnia zmiana: So, 10 Sierpień 2019, 08:51:08 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój