Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #825 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 10:48:28 »
A może załóżcie sobie wątek o polityce? Bo loty Kuchcińskiego i strategie Kaczyńskiego z dyskusjami światopoglądowymi nie mają wiele wspólnego.

I przykro mi, że uciekliście od mojego pytania. Ono nie było złośliwe, czy prowokacyjne, tylko naprawdę jestem ciekaw. Bo co i rusz pojawiają się medialne publikacje o pedofilskich aferach osób związanych ze środowiskiem LGBT, na Zachodzie pojawiają się w ramach tego zjawiska organizacje formalnie domagające się liberalizacji przepisów w zakresie, nazwijmy to delikatnie, kontrowersyjnych form współżycia seksualnego (nie mam tu na myśli wyłącznie pedofilii, ale również nekrofilię, zoofilię i inne -filie, o których zapewne nie mam najmniejszego pojęcia), itp. Rzeczony Zachód jest podobno taki postępowy i nowoczesny, więc ciekaw jestem, czy środowiska LGBT w Polsce czerpią wzorce również w tym zakresie.

Wrzucasz do jednego worka stek bzdur i spodziewasz się reakcji?
Z jednej strony pouczasz wszystkich i krytykujesz ich poziom ogólnej wiedzy o świecie a potem się tak kompromitujesz.  Nie pierwszy raz zresztą.

Na Zachodzie pojawiają się pewnie postulaty o ujawnienie lizzard people śród prezydentów USA. I co z tego?
Jakie to afery pedofilskie są powiązane ze środowiskiem LGBT? Zakładam, że rozumiesz co znaczą te skróty i że rozumiesz, że pedofilia jest ukierunkowana tak homo jak i heteroseksualnie. A skoro wiesz, to przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, może Cię to skłoni do jakiejś autorefleksji.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #826 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 11:23:26 »
Apasz, niewyrażanej większość nie widzi twoich postów  :)


Większość? Chyba tylko jeden Kapral :) Ale on zbanował pół forum i opowiada o tym w co drugim poście ;) Ale poruszyłeś ciekawy wątek, bo ostatnio się zacząłem zastanawiać co tacy ludzie mają w głowach. Wchodzą na forum, gdzie można poczytać różne opinie, w tym przeciwne do jego światopoglądu i w związku z tym zaczynają wyłączać sobie możliwość ich widzenia. Jest to nawet nie tyle chowanie głowy w piasek, co kreowanie wokół siebie swoistej, nieprzepuszczalnej bańki informacyjnej, ograniczonej wyłącznie do ludzi o takich samych poglądach. Z którymi potem można sobie ponarzekać wspólnie na temat ludzi o innych poglądach, oczywiście posługując się wyłącznie własnymi, stereotypowymi wyobrażeniami na ich temat. Ech, ręce opadają...

A, no i jeszcze system polubień, bo też co poniektórzy bez przerwy się do tego odnoszą. "Polubiają" sobie nawzajem własne posty, podbudowując sobie własne ego... w internecie :D Kurcze, ludzie, ile wy macie lat? Przecież takie lajkowanie i jaranie się tym jest dobre dla nastolatków. Gdzieś kiedyś czytałem artykuł na ten temat, odnoszący się oczywiście do Facebook'a - jest to objaw kompleksów i szukania atencji wśród znajomych/obcych ludzi. Tylko że to niestety nie jest prawdziwym uznaniem, bo w większości przypadków ludzie lajkują posty innych, licząc przede wszystkim na rewanż. Mam nadzieję, że sobie z tego zdajecie sprawę? Ot, taka czwartkowa refleksja :)

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #827 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 11:30:09 »
Jakieś ploty krążą, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma podać się do dymisji.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #828 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 11:36:29 »
Ciekawe, czy mu przy okazji poseł Kaczyński jedyneczkę zabierze, czy będzie mówił o tym, że to ludzie swoimi głosami zadecydują. Bym się zdziwił gdyby tak nie było.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #829 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 11:46:26 »
Jest sporo wątków w sprawie Marszałka i w zależności na którym się skoncentrują na tym będzie opierać się obrona. Wyszedł wątek dwóch mieszkań za które Kuchciński jest atakowany - okazuje się, że w jednym mieszka syn uczący się w Warszawie (bo gdzie ma mieszkać), a drugie jest reprezentacyjne, gdzie marszałek spotyka się w sprawach służbowych. Ogólnie gdyby oprzeć się na tym, że opozycja za to atakuje marszałka, to można powiedzieć, że nie tylko przesadza, ale szuka dziury w całym i atakuje, by atakować. W tym przypadku ludzie wykazaliby zrozumienie i mogliby się opowiedzieć po stronie atakowanego, co z kolei utwierdziło by ich w tym, że jest prowadzona nagonka na polityków PiS.

Offline Arion Flux

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #830 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 12:18:39 »
Większość? Chyba tylko jeden Kapral :) Ale on zbanował pół forum i opowiada o tym w co drugim poście ;) 
[...]
A, no i jeszcze system polubień, bo też co poniektórzy bez przerwy się do tego odnoszą. "Polubiają" sobie nawzajem własne posty, podbudowując sobie własne ego... w internecie :D Kurcze, ludzie, ile wy macie lat? Przecież takie lajkowanie i jaranie się tym jest dobre dla nastolatków. Gdzieś kiedyś czytałem artykuł na ten temat, odnoszący się oczywiście do Facebook'a - jest to objaw kompleksów i szukania atencji wśród znajomych/obcych ludzi. Tylko że to niestety nie jest prawdziwym uznaniem, bo w większości przypadków ludzie lajkują posty innych, licząc przede wszystkim na rewanż. Mam nadzieję, że sobie z tego zdajecie sprawę? Ot, taka czwartkowa refleksja :)
Nie wiem, jak to jest z innymi, ale ja tam na przyklad lajkuje posty Kaprala z nienawiści, zeby zwiekszyć dysproporcję miedzy jego uznaniem w necie i w realu i w ten sposob doprowadzic do sytuacji, zeby czul coraz wiekszy dyskomfort w rzeczywistych stosunkach miedzyludzkich, bardziej przezywal wszelkiego rodzaju niepowodzenia, wpadal w depresje, i zeby w koncu skonczyl na dnie (alkoholizm, narkomania, a najlepiej to i to). Za to ciągłe czepianie się mojego ego.

EDIT: @Apasz, ten mój lajk dla wypowiedzi Kaprala poniżej to nie dlatego, że ją popieram. Przyznam się, że ją zalajkowalem bez przeczytania, co zrobilem dopiero post factum i stąd ten edit.
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Sierpień 2019, 13:37:28 wysłana przez KukiOktopus »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #831 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 12:27:45 »
Proszę cię, nie cytuj więcej Apasza. Twoje mądrości aż tak bardzo mi nie przeszkadzają, ale jak widzę wypociny tego frustrata, to naprawdę czuję dyskomfort i zaczynam popadać w depresję.

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #832 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 12:54:04 »
No, także ten, ogólnie wszystko spoko, marszałek prawa nie złamał, no ale słupki na pospadały, wiec musimy go poświęcić  :)  W każdej wypowiedzi o Kuchciński jest zwrot, że marszałek prawa nie złamał, czyli jednak może złamał  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #833 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 13:09:27 »
Kryzys był poważny jednak, bo mimo, że jest to wzór cnót xD to wyleciał. PiS tradycyjnie.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #834 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 13:50:19 »
Przepraszam za post pod postem, ale muszę. Mocno mnie to rozśmieszyło i tylko utwierdziło, po raz kolejny, co to znaczy arogancja władzy.
"Podtrzymuję stanowisko, że marszałek nie złamał prawa. Ale skoro państwo najwyraźniej mają inne zdanie, to mogę powiedzieć, że decyzja pana marszałka jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków" - zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #835 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:11:03 »
Hehe postanowiłem tu zajrzeć po newsie o dymisji, spodziewając się dokładnie tego, co zostałem. Czyli że oczywiście źle się stało. Nie podałby się do dymisji - źle. Podał się do dymisji - źle. Z czystej ciekawości zastanawiam się co musiałby się stać, żebyście byli zadowoleni. Rozstrzelać go mieli? E, na pewno też byłoby źle :D

A prawa przecież faktycznie nie złamał. Chyba że o czymś nie wiem, w takim razie proszę wskazać stosowny przepis. Naruszył natomiast normy etyczne (od których, co warto zaznaczyć, wy się odcinacie, burząc się, że kto te normy ma ustalać i takie tam), zatem bardzo dobrze się stało, że Kaczyński kazał mu podać się do dymisji.

To jaki na dziś macie przekaz dnia? ;)

P.S.: poproszę o częste cytowanie moich wypowiedzi. Wprawdzie ja i tak wiem, że Kapral mnie czyta w offline, ale jeśli cytowanie moich wypowiedzi miałoby doprowadzić jakiegoś lewaka do stanów depresyjnych, to tylko lepiej dla świata :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:14:40 wysłana przez Użytkownik usunięty53490 »

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #836 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:24:06 »
Ja byłbym zadowolony jakby się od razu podał do dymisji po tym jak to wszytko wyszło na jaw, zamiast wozić się z tym tematem z tydzień, patrzeć czy spadamy w sondażach czy nie, itd.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #837 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:25:06 »
1. Uważam, że bardzo dobrze, że wyleciał (jestem zadowolony).
2. Uważam, że brak dymisji byłby słaby (nie byłbym zadowolony)
3. Nie powinni go rozstrzelać (to oczywiste)
4. Przekaz dnia: po takich akcjach powinna następować natychmiastowa dymisja (o ile są dowody na nieprawidłowości), przeprosiny i gość powinien zapomnieć o zabawie w politykę na zawsze (wiem, że wizja utopijna, ale jak przekaz to przekaz).

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #838 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:28:15 »
A ja będę zadowolony jak zostaną pociągnięci do odpowiedzialności wszyscy którzy byli odpowiedzialni za ukrywanie prawdy i okłamywanie opinii publicznej. Tak instytucje państwa działać nie mogą.


Co do łamania prawa, to po coś te wszystkie instrukcje HEAD są, jeżeli się ich nie przerstrzega, to coś się łamie i jakaś odpowiedzialność chyba za to grozi, prawda? No i prawo było łamane masę razy, np. przy okazji głosowania na sali kolumnowej, gdzie potem część posłów składała fałszywe zeznania, ale kto ma ich z tego rozliczać, przecież nie ziobro, więc i teraz nic nie będzie.

PS. Świetne podsumowanie:
"Ochrona sklepu przeszukuje plecak złodzieja: „ukradł Pan butelkę szampana”. Złodziej: „nie ukradłem”! Ochrona znajduje w plecaku butelkę szampana. „Nie ukradłem szampana, wziąłem go. Oddam, bo inni klienci krzywo patrzą, ale  kategorycznie żądam wzmocnienia ochrony w sklepie”."

:D
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:39:34 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline perek82

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #839 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:41:16 »
Kolejne biuro podróży upadło. To trudny biznes jest.
Ciekawe czy skarbowka nie powinna tych przelotow uznać za bezpłatne świadczenie?
Ale nic o Tusku nie było? To nie jego wina? Jestem zaskoczony trochę...
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/