Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #705 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:37:13 »
Dla mnie reklama z pozytywnym przekazem sklaniajacym do myslenia czy refleksji zawsze na plus, nie wazne czy bedzie to reklama przepychaczki do kibla czy czegokolwiek innego.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #706 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:46:19 »
to, że byle sprzedawca żyletek uważa, że jego misją i powołaniem jest wychowywanie ludzi to zupełnie inna para kaloszy, bo to znaczy tyle, że marketing Gillette ma takie same urojenia na swój temat jak nazywający siebie siecią restauracji McDonald.

A jednak do "restauracji" McDonald ludzie walą drzwiami i oknami, nawet tacy prznikliwi jak Ty, którzy widzą, że jast "inna niż wszystkie". I założę się, że marce Gillette też to się na dłuższą metę będzie opłacało. Wielkie firmy bardzo chętnie wchodzą teraz w rozmaite akcje społeczne, u nas także. Na przykład znienawidzona przez Was IKEA jakoś nie boi się, że straci klientów. Chyba wręcz przeciwnie.

EDIT przeniosłem niżej, żeby nie robić gnoju.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Sierpień 2019, 00:02:48 wysłana przez Kapral »

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #707 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:56:41 »
W jakim sensie będzie się opłacało, nagle ludzie stwierdzą, ze ta reklama jest świetna bo tak Kapral z forum twierdzi i zaczną kupować ich produkty.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #708 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:01:07 »
Kapral nie ma nic do tego. Ludzie sami podejmą taką decyzję, bo nie będą chcieli być redneckami. Teraz w reklamach sprzedaje się styl życia, a nie produkt.

EDIT z poprzedniego posta:
Być może P&G nie chce być kojarzony z redneckami. Może wyszło im z badań, że rednecki i tak nie używają maszynek, tylko golą się brzytwami, patykami, albo wyrywają sobie zarost pęsetą, bo takie męskie. Ty sobie pobojkotujesz Gillette przez dwa tygodnie i zapomnisz, a np. ja już nigdy nie kupię innej maszynki.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Sierpień 2019, 00:05:18 wysłana przez Kapral »

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #709 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:05:19 »
Dla mnie reklama z pozytywnym przekazem sklaniajacym do myslenia czy refleksji zawsze na plus, nie wazne czy bedzie to reklama przepychaczki do kibla czy czegokolwiek innego.

Ja z kolei uważam, że:
Primo - w którymś momencie została przekroczona granica poza którą cały ten nurt "społecznej wrażliwości" robi się zwyczajnie męczący i irytujący (bo skoro teraz "nie da się" już sprzedawać żyletek bez kampanii społecznej to co dalej? Przykład z czapy: w warzywniakach będą rozdawać ulotki informujące o zaletach bezstresowego wychowywania dzieci?). Wszystko to zaczyna pachnąć groteską.

Secundo: nazwijcie mnie skończonym cynikiem, ale oczyma wyobraźni widzę, jak dyrektor marketingu Gillette, który przed południem podpisał zgodę na produkcję tej reklamy, po południu wraca do swojej posiadłości i chędoży nielegalnie zatrudnioną latynoską gosposię. Dla mnie te wszystkie kampanie to taki rodzaj firewalla, którego podstawowym celem jest odwrócenie uwagi od tego co się dzieje za zamkniętymi drzwiami i pod szklanym sufitem w tych wszystkich korpo.

Zwyczajnie nie wierzę w ten przekaz. To trochę jak ci wszyscy eko wrażliwi prezesi latający prywatnymi odrzutowcami na kolejne konferencje traktujące o ochronie środowiska. Dla mnie ściema i igrzyska dla wrażliwej części ludu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #710 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:31:06 »
He he, teraz to dopiero będziecie się zapluwać  :D


Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #711 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:36:10 »
Czarny Marian Paździoch!!!

Offline amsterdream

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #712 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 09:17:16 »
Mnie najbardziej rozśmieszyło w tej reklamie jak biały koleś chce zagadać do dziewczyny i wtem


Reklama została odebrana tak źle, że YT musiało się zniżyć do manipulacji głosami - https://www.reddit.com/r/youtube/comments/agxr98/why_is_gillette_allowed_to_manipulate_likes_and/?depth=2


Ty sobie pobojkotujesz Gillette przez dwa tygodnie i zapomnisz, a np. ja już nigdy nie kupię innej maszynki.

Bo akurat ty wiesz co, kto i ile będzie bojkotował.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #713 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 09:26:04 »
A mnie ogólnie śmieszą takie akcje bojkotujące, jak ostatnio prawi bojkotują stacje benzynowe czy słynny sklep z meblami. Najlepsze były wiadomości na rezimowej co to szkalowały ów sklep meblowy i opowiadały o masowym bojkocie, a na biorku propagandystki stała szklanka z ów sklepu. :D

Te firmy i tak tego nie odczują, a to ze Gilette zanotowalo spadek? Niekoniecznie musi byc to powiazane z reklama.



Ja z kolei uważam, że:
Primo - w którymś momencie została przekroczona granica poza którą cały ten nurt "społecznej wrażliwości" robi się zwyczajnie męczący i irytujący (bo skoro teraz "nie da się" już sprzedawać żyletek bez kampanii społecznej to co dalej? Przykład z czapy: w warzywniakach będą rozdawać ulotki informujące o zaletach bezstresowego wychowywania dzieci?). Wszystko to zaczyna pachnąć groteską.
Ale to  ciebie, ja nie widzę nic złego w uwrażliwianiu społeczeństwa i nauczaniu przyzwoitości. No i nie rozumiem co ma bezstresowe wychowanie dzieci do tego, to jednak co innego, bo szacunek do drugiego człowiek to wartość uniwersalna która powinna przyświecać każdemu ponad podziałami, a bezstresowe wychowanie jest chyba kontrowersyjne, choć wychowaniem dzieci sie nie interesuje, bo sam ich jeszcze na szczescie nie mam. ;)




Tymczasem okazało się, że lotów Kuchcińskiego z rodzina było nie 0, nie 6, nie 23 a... conajmniej ponad 100! Przypominam, że godzina takiego lotu to koszt od 16 do nawet 30 tysięcy złotych! A latal sobie na narty czy wesele. Czyli jak ja ukradne 1000zl ze sklepu, to wplacam 50 groszy na caritas i sprawa zalatwiona, w pisowskim swiecie jestem czysty jak lza. A poseł kaczyński wychodzi na mównicę i mówi, że Kuchciński jest uczciwy. Taki uczciwy jak i karakan.

No i suchar na koniec - jakie państwo lata najtaniej? Panstwo kuchcinscy. xDD



PS. https://www.gamebyte.com/aquaman-is-now-an-lgbtq-character-thanks-to-dc/?fbclid=IwAR2e1qvDG1TG4xx5JvSgq7qKn0GiIRXwcgbr3G9Mkwtqk24dF6EQc9bqnTc

:)
« Ostatnia zmiana: So, 03 Sierpień 2019, 10:32:01 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #714 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 10:30:52 »
kto to jest karakan?

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #715 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 11:01:23 »
Ciekawe ile zegarków i ośmiorniczek kupił by za równowartość tych lotów ;)
Pogardzam tą akcją z zegarkiem Sikorskiego i polewałem z ośmiorniczek (które w oczach podatników kosztowały pewnie miliony, a które mogą kupić sami w lidlu), ale jeśli tamto nazywane było "korytem" to teraz co to jest? Zbiornik retencyjny?

Może rzeczywiście idziemy w dobra stronę, bo ludzie dziś jacyś bardziej wyrozumiali :D
Choć pewnie wyrozumiałość się skończy szybko każdemu komu wybudują przemysłowy chlew 100 metrów od domu  ;D

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #716 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 11:01:41 »

Tymczasem okazało się, że lotów Kuchcińskiego z rodzina było nie 0, nie 6, nie 23 a... conajmniej ponad 100! Przypominam, że godzina takiego lotu to koszt od 16 do nawet 30 tysięcy złotych! A latal sobie na narty czy wesele. Czyli jak ja ukradne 1000zl ze sklepu, to wplacam 50 groszy na caritas i sprawa zalatwiona, w pisowskim swiecie jestem czysty jak lza. A poseł kaczyński wychodzi na mównicę i mówi, że Kuchciński jest uczciwy. Taki uczciwy jak i karakan.

No i suchar na koniec - jakie państwo lata najtaniej? Panstwo kuchcinscy. xDD


Od oficjalnej informacji 0 lotów do aktualnie chyba 109 lotów w 16 miesięcy (gulfstreamem, casą i śmigłowcem)

To jest dobre: W instrukcji HEAD regulującej zasady przewożenia najważniejszych osób w państwie nie ma ani słowa o zabieraniu na pokład członków rodziny polityka, ale w środę czy czwartek podobno już sobie zmienili w tej instrukcji i już można  ;D ;D ;D ;D ;D ;D , najgorsze jest to, że oni znowu wygrają te wybory i takich cyrków będzie dużo więcej przez kolejne cztery lata.


Ciekawe ile zegarków i ośmiorniczek kupił by za równowartość tych lotów ;)
Pogardzam tą akcją z zegarkiem Sikorskiego i polewałem z ośmiorniczek (które w oczach podatników kosztowały pewnie miliony, a które mogą kupić sami w lidlu), ale jeśli tamto nazywane było "korytem" to teraz co to jest? Zbiornik retencyjny?

Może rzeczywiście idziemy w dobra stronę, bo ludzie dziś jacyś bardziej wyrozumiali :D
Choć pewnie wyrozumiałość się skończy szybko każdemu komu wybudują przemysłowy chlew 100 metrów od domu  ;D


Z zegarkiem to chyba z Nowakiem było, też nie bardzo wiem o co tu chodziło, chciał zataić zegarek, który nosił cały czas na ręce ?
Ośmiorniczki w markecie ok. 50 za kg.

1 godzina lotu rządowym samolotem to koszt rzędu ok. 20 tys. zł
« Ostatnia zmiana: So, 03 Sierpień 2019, 11:12:44 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #717 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 11:26:24 »
Dziwne jest to, że sprawa wychodzi dopiero teraz. Zamawianie lotów i przelot w tak krótkim czasie i w takiej ilości ciężko ukryć przed innymi, bo teraz nagle okazuje się, że wszystko było rejestrowane i są papiery kto, kiedy, gdzie. Nie wiem przy ilu lotach, ale komuś powinna zapalić się w pewnym momencie czerwona lampka, że dzieje się coś nie tak, ale jak zwykle wszyscy reagowali "nie mój problem", albo obudzili się po fakcie. W żaden sposób nie mam zamiaru dawać jakiegokolwiek usprawiedliwienia, ani zwalać winne na innych, ale jak nie będzie takich małych kroków, to co z tego, że ockniemy się po fakcie?

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #718 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 11:37:49 »
Sami zrobili przeciek kontrolowany, bo widocznie chcieli się typa pozbyć. Być może z tymi Ukrainkami było coś na rzeczy, więc profilaktycznie...

Zawsze to lepiej wygląda, jak ktoś wyleci za latanie, a nie za ...anie.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Sierpień 2019, 11:39:33 wysłana przez Kapral »

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #719 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 11:43:08 »
9 sierpnia Sejm zajmie się wnioskiem klubu PO-KO o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu.

Sugerujesz, że będą głosować przeciwko swojemu  :)

Twój komiks jest lepszy niż mój