Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130653 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #690 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 21:23:13 »
Jednak trzeba się "rozwodzić" i popierać swoje zdanie argumentami. Przyłączam się więc do pytania @Szekaka.

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #691 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 21:44:14 »
Przecież tam prawie wszyscy biali kolesie pokazani są jak jakieś potwory.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #692 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 21:56:43 »
Nie no, biały mężczyzna nie pozwala bić się dzieciom, a czarny stoi i nic nie robi. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #693 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:17:56 »
i nic więcej nie zobaczyłeś w tej reklamie ? Chyba słabo ze wzrokiem.
Tylko biali chłopy się biją, czarni nie.

Biały łapie pokojówkę za tyłek
Drugi raz ten sam biały pokazuje jakby ciachał się rzucić na tą pokojówkę czy coś w tym stylu
Publiczność - sami biali śmieją się z tego zabawnego faceta co wcześniej atakował pokojówkę
Biały zły prezes/dyrektor
Kolejny zły biały mówi do dziewczyny żeby się uśmiechnęła, ale nadchodzi dobry czarny i dziewczyna uratowana
kolejny dobry czarny ratuje kobietę przed białym, pewnie tamten chciał ją zgwałcić

Nie no ogólnie bardzo dobra reklama, jak ktoś chce być trochę kasy w plecy, ale Procter & Gamble jakoś za bardzo chyba się nie przejęło.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:20:18 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #694 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:20:46 »
A gdyby czarny łapał kobietę za tyłek, to byłoby lepiej? I jaką kobietę powinien łapać: białą czy czarną?

Online Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #695 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:26:22 »
xanar, moja odpowiedź jest trochę zartobliwa. Ogolnie nie jestem w zaden sposob przewrazliwiony na tle koloru skory i jak ogladalem pierwszy raz to nie rzucilo mi sie w oczy nic takiego i skupilem sie na glownym przekazie, sednie reklamy, ktory chyba jest w porzadku, prawda? Natomiast jak drugi raz obejrzalem juz liczac co robi bialy, a co czarny, to faktycznie jest przechyl na niekorzysc bialych, ale imo tez nie taki by sie az tak burzyc. No i ciekawe, czy w scenariuszu reklamy bylo co robi czarny, komu, a co robi bialy, czy czarnemu itp. itd. czy to juz rezyser wedle uznania sobie dobieral. Niemniej moge sie zgodzic, ze reklama krzywdzaca dla bialych i powinni to troche lepiej zbilansowac.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:30:43 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #696 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:32:02 »
Biorąc pod uwagę, że sporo przestępstw popełniają właśnie czarni, co z pewnością można wytłumaczyć opresyjnym reżimem i drogą do szkoły pod górkę ;) ten przechył wydaje się tępą agitką i zaklinaniem rzeczywistości. Jest tak samo wiarygodny jak przekonywanie ludzi do biednych "rodzin" uciekających z krajów ogarniętych wojną, a na łodziach widoczne są młode byczki, inżynierowie, lekarze, elita elit of course :) którym trzeba pobłażać, albo dać się dźgnąć, zgwałcić czy zamordować bo przecież... patrz wyżej (reżim i droga pod górkę albo ciemnogród i złe katotaliby). A kto tego nie rozumie, że trzeba dać się ubogacić kulturowo, ten oszołom, faszysta i homofob. Ewentualnie rasista i piewca mowy nienawiści.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:51:17 wysłana przez PJP »

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #697 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:33:22 »
xanar, moja odpowiedź jest trochę zartobliwa. Ogolnie nie jestem w zaden sposob przewrazliwiony na tle koloru skory i jak ogladalem pierwszy raz to nie rzucilo mi sie w oczy nic takiego i skupilem sie na glownym przekazie, sednie reklamy, ktory chyba jest w porzadku, prawda? Natomiast jak drugi raz obejrzalem juz liczac co robi bialy, a co czarny, to faktycznie jest przechyl na niekorzysc bialych, ale imo tez nie taki by sie az tak burzyc. No i ciekawe, czy w scenariuszu reklamy bylo co robi czarny, komu, a co robi bialy, czy czarnemu itp. itd. czy to juz rezyser wedle uznania sobie dobieral. Niemniej moge sie zgodzic, ze reklama krzywdzaca dla bialych i powinni to troche lepiej zbilansowac.
Może chcieli dobrze ale wyszło jak wyszło.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #698 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:33:38 »
Biały łapie pokojówkę za tyłek
Drugi raz ten sam biały pokazuje jakby ciachał się rzucić na tą pokojówkę czy coś w tym stylu
Publiczność - sami biali śmieją się z tego zabawnego faceta co wcześniej atakował pokojówkę
Biały zły prezes/dyrektor
Kolejny zły biały mówi do dziewczyny żeby się uśmiechnęła, ale nadchodzi dobry czarny i dziewczyna uratowana
kolejny dobry czarny ratuje kobietę przed białym, pewnie tamten chciał ją zgwałcić

Już wiem! Powinno być tak:

Czarna łapie boya hotelowego za tyłek
Drugi raz ta sama czarna pokazuje jakby chciała się rzucić na tego boya czy coś w tym stylu
Publiczność - same czarne śmieją się z tej zabawnej babki co wcześniej atakowała boya
Czarna zła prezeska/dyrektorka
Kolejna zła czarna mówi do chłopaka żeby się uśmiechnął, ale nadchodzi dobra biała i chłopak uratowany
kolejna dobra czarna ratuje mężczyznę przed czarną, pewnie tamta chciała go zgwałcić

Extra, nie?

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #699 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:36:13 »
Ja nie wiem jak powinno być, nie robiłem tej reklamy, mówię jak jest, zresztą każdy może to zobaczyć, kierujesz pretensje w zła stronę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #700 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:46:20 »
Nie. Kieruję pretensje w Twoją stronę, bo to Ty dopatrujesz się w tej reklamie rzeczy, których tam wcale nie ma. Jak feministki, które na widok ładnej kobiety na reklamie krzyczą "seksizm!!!". Tymczasem jest to piękny, wzruszający klip, niosący bardzo pozytywny przekaz. Rozumiem, że może zaboleć kolesi, którzy sami siebie rozpoznają na tym filmie. I dokładnie o to twórcom chodziło.

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #701 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:20:32 »
No wiesz, może ty nie widzisz rzeczy, które tam są. Nie tylko ja to widzę tylko większość osób, które to zobaczyły. Przekaz może i miał być dobry, kwestią jest jak to zostało zrobione, ludziom się nie podoba i nic nie poradzisz.

Tak w ogóle to reklamy głównie są po to żeby zarabiać więcej pieniędzy, pod tym względem to wybitnie się nie udało.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #702 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:29:36 »
Naprawdę tak się strasznie martwisz o pieniądze Procter & Gamble? Nie bój nic, nie splajtują od tego :)

Nie tylko ja to widzę tylko większość osób, które to zobaczyły.

Jasne. Miliony much nie mogą się mylić.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:33:38 wysłana przez Kapral »

Online Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #703 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:33:35 »
Biorąc pod uwagę, że sporo przestępstw popełniają właśnie czarni, co z pewnością można wytłumaczyć opresyjnym reżimem i drogą do szkoły pod górkę ;) ten przechył wydaje się tępą agitką i zaklinaniem rzeczywistości. Jest tak samo wiarygodny jak przekonywanie ludzi do biednych "rodzin" uciekających z krajów ogarniętych wojną, a na łodziach widoczne są młode byczki, inżynierowie, lekarze, elita elit of course :) którym trzeba pobłażać, albo dać się dźgnąć, zgwałcić czy zamordować bo przecież... patrz wyżej (reżim i droga pod górkę albo ciemnogród i złe katotaliby). A kto tego nie rozumie, że trzeba dać się ubogacić kulturowo, ten oszołom, faszysta i homofob. Ewentualnie rasista i piewca mowy nienawiści.
Ej, widzę, że cię to strasznie nakręca ten temat, to ja mam takie pytanie - co cię bardziej martwi, reklama w ameryce maszynki do golenia czy to, że dzisiaj prezydent rp stwierdzil na polsacie, ze rzad niekoniecznie musi wykonywac wyroki naczelnego sadu administracyjnego? Bo dla mnie to, ze ktos w reklamie Gillette przedobrzyl z iloscia dobrych murzynow i zlych bialych jest jednak mniej wazne od panstwa mafijnego jakim staje sie Polska.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:40:08 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #704 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:34:32 »
Obejrzałem niespełna minutę (więcej szczerze pisząc mi się nie chciało) i wniosek mam jeden: to, że nie bijemy się na ulicy i nie molestujemy kobiet to jedno, ale to, że byle sprzedawca żyletek uważa, że jego misją i powołaniem jest wychowywanie ludzi to zupełnie inna para kaloszy, bo to znaczy tyle, że marketing Gillette ma takie same urojenia na swój temat jak nazywający siebie siecią restauracji McDonald.

Ujmując rzecz inaczej: żaba podkładająca odnóże do podkucia nie powinna się dziwić, że na jej widok kowal stuka się palcem w czoło.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".