Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #630 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:12:05 »
Nie zgodzę się: to, że partia nazywa się (jest nazywana) centrową to nie znaczy, że taką jest. CDU/CSU niby partie prawicowe a tymczasem przegłosują wszystko co ma poparcie społeczne. Tak naprawdę podział na lewicę/prawicę jest już ciężko umierający. Socjalistyczne PiS nazywa się prawicą, implementujące lewicową ideologię partie nazywa się "centrowymi", a neonaziści (czyli sieroty po "Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników") to "skrajna prawica". Nazewniczy dom publiczny na kółkach.
PO na chwilę obecną to w najlepszym wypadku centrolewica. Jak dla mnie coraz bardziej lewicująca (przy czym tak na potrzeby prywatne mam ich za całkowicie bezideową partię władzy - takie SLD bis). Spytaj czy jak dorwą się do koryta to zlikwidują 500+. :D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #631 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:12:48 »
  Nie, nie można tego samego powiedzieć o Pisie. PiS można bez problemu umieścić na wykresie. To narodowi socjaliści, wiadomo jaki mają światopogląd, wiadomo jak ma działać w/g nich gospodarka. Można się z tym zgadzać lub nie, a to co robią wychodzi im lub nie, ale jest to wszystko określone.
   Programu platformy to od 2005 roku żadnego nie widziałem, ostatnio coś Schetyna wyskrobał na kolanie, chyba w czasie przerwy. Powiedział co, tylko zapomniał powiedzieć jak. To nie jest program, to zabazgrana karteluszka.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #632 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:14:58 »
No wlasnie nic nie wiadomo. Normalnie chowaja flagi UE do szafy i nazywaja je szmata, a przed wyborami do szafy chowaja macierewicza, flagi wyciagaja i mowia, ze UE kochaja. Tak to funkcjonuje na kazdej plaszczyznie. 500+ tez mieli nie rozszerzac, ale sie zrobila aferka korupcyjna wokol kaczora i dwoch wiez i nagle dorzucili do pieca bo sie slabo robilo. Tak oni dzialaja na kazdej plaszczyznie, bez dlugofalowego planu... no ok, jedyny dlugofalowy plan ktory maja, to zapewnic sobie rzady na wiele lat za wszelka cene.

Nie zgodzę się: to, że partia nazywa się (jest nazywana) centrową to nie znaczy, że taką jest. CDU/CSU niby partie prawicowe a tymczasem przegłosują wszystko co ma poparcie społeczne. Tak naprawdę podział na lewicę/prawicę jest już ciężko umierający. Socjalistyczne PiS nazywa się prawicą, implementujące lewicową ideologię partie nazywa się "centrowymi", a neonaziści (czyli sieroty po "Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników") to "skrajna prawica". Nazewniczy dom publiczny na kółkach.
PO na chwilę obecną to w najlepszym wypadku centrolewica. Jak dla mnie coraz bardziej lewicująca (przy czym tak na potrzeby prywatne mam ich za całkowicie bezideową partię władzy - takie SLD bis). Spytaj czy jak dorwą się do koryta to zlikwidują 500+. :D
Ale czemu centrolewica, co tam u niej z lewicy, to mnie właśnie ciekawi.

Nie zlikwidują 500+ tylko mają powiększyć jeszcze. Wiadomo, ze jakby powiedzieli, ze zabiora czy ogranicza to by stracili glosy, to wiem nawet ja bez wewnetrznych sondazy. ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:17:18 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #633 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:16:48 »
Sprawy światopoglądowe. Jeżeli uważasz, że podpisywanie kart przez Trzaskowskiego jest "centrowe" to mamy zupełnie różne podejście do pojęcia "centrum".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #634 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:17:42 »
Trzaskowski jest prezydentem Warszawy, ja mowie o PO i ich postulatach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #635 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:18:34 »
A Duda jest prezydentem wszystkich Polaków. Bądźmy poważni.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #636 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:19:50 »
No badźmy poważni, ja sie pytam o postulaty PO, wiec nie mow mi o Trzaskowskim, ktory jest prezydentem Warszawy i podejmuje inne dzialania niz po i moze sobie pozwolic na wiecej, tylko mow o postulatach partii. Trzaskowski ma inna grupe docelowa, Duda ma grupe docelowa jak pis - wszystkich Polakow teoretycznie, Trzaskowski tylko Warszawiakow, bo to oni na niego glosowali i to dzieki nim wygral miazdzaca przewaga. A to, ze Warszawa jest bardziej postepowa to jest oczywiste, wiec logicznym jest, ze bedzie PO wystawila w Warszawie kogos o bardziej liberalnej wrazliwosci blizszej Warszawiakom.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:26:09 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #637 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:29:10 »
No i właśnie o to chodzi. Nie wiadomo o co pytasz. Nikt postulatów PO nie zna, bo one nie istnieją.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #638 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:38:15 »
Czyli samorządowiec z PO to nie jest PO? Chcesz dyskusji, a bawisz się w tak bezsensowną kazuistykę, że to nie ma żadnego sensu. Trzaskowski to PO (a Warszawa to nic innego jak poligon doświadczalny). Duda to PiS. Zaś cała bajka o bezpartyjności to bajka o żelaznym wilku i nic ponad.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #639 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:43:14 »
Kto mowil, ze nie jest z PO? A ilu samorzadowcow i poslow pis opowiada rzeczy od ktorych sie partia odcina, bo sa zbyt radykalne by przepychac je w glownym nurcie? I dla kogo wawa ma byc poligonem? xD

Ok, pis tez nie ma zadnych postulatow i dlugofalowej polityki oprpcz zmonopolizowania sceny politycznej i zwiekszania swojej wladzy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:46:00 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #640 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 23:49:36 »
btw - jednym z moich oczekiwań wyborczych względem PiSu jest żeby po wyborach, jak już zdobędą tę samodzielną, a może konstytucyjną większość, sfabrykowali jakieś dowody na Czaskoskiego, usunęli go z urzędu i wprowadzili komisarza do Warszawy. O, wtedy i tu wróciłaby normalność. Czyli zajmowanie się realnymi problemami warszawiaków, a nie jakimiś nikomu niepotrzebnymi kartami LGBTQWERTY i budowaniem stref relaksu pod ratuszem za milion złotych, na których relaksują się głównie żule po całonocnej walce z dynksem.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #641 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 00:07:58 »
Ja rozumiem, że mają tak wielką władzę, że potrafią uwolnić od zarzutów swoich. Jednak ciągle się zastanawiam, dlaczego mając już takie narzędzia jakie mają nic się nie dzieje z obozem przeciwnym, a szczególnie z ludźmi nad którymi ciążą podejrzenia o różnego rodzaju afery.... miało być spektakularne wsadzanie do wiezień - czego pewnie lud oczekiwał - a są posiedzenia komisji, które niczego nie przynoszą poza wzajemnymi pyskówkami. O ile się orientuje żaden dziennikarz, który miał jakieś konflikty z prawem i miał nie po drodze z partią też nie siedzi za kratami, ani nikt nie zaostrzył kar choć mieli ich na widelcu jak Najsztuba. Na dzień dzisiejszy chyba tylko swój Misiewicz stał się ofiarą.... nawet nie ma spektakularnego ciągania po sądach Jerzego Urbana, który nie dość, że jest twarzą poprzedniej epoki, to wcale się z tym nie kryje i jeszcze dowala władzy na każdym kroku np. filmikami na yt - ani nie uszczuplili mu majątku, ani zabierają mu ostatnich lat życia, może czekają na jakiś pośmiertny proces, by tylko był - ogólnie ja bym był daleki od twierdzenia, że nastaną jakieś czasy, porządku, rozliczenia na większą skalę.

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #642 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 00:26:04 »
Cytuj
jednym z moich oczekiwań wyborczych względem PiSu jest żeby po wyborach, jak już zdobędą tę samodzielną, a może konstytucyjną większość, sfabrykowali jakieś dowody na Czaskoskiego

Puknij się w głowę. :)

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #643 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 05:57:30 »
Ja rozumiem, że mają tak wielką władzę, że potrafią uwolnić od zarzutów swoich. Jednak ciągle się zastanawiam, dlaczego mając już takie narzędzia jakie mają nic się nie dzieje z obozem przeciwnym, a szczególnie z ludźmi nad którymi ciążą podejrzenia o różnego rodzaju afery.... miało być spektakularne wsadzanie do wiezień - czego pewnie lud oczekiwał - a są posiedzenia komisji, które niczego nie przynoszą poza wzajemnymi pyskówkami.

Bo to jest banda kłamczuchów, dyletantów i nieudaczników. Selekcja negatywna. Tylko najsłabsi tam idą. Silnych jednostek prezes się boi :)

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #644 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 09:13:11 »
btw - jednym z moich oczekiwań wyborczych względem PiSu jest żeby po wyborach, jak już zdobędą tę samodzielną, a może konstytucyjną większość, sfabrykowali jakieś dowody na Czaskoskiego, usunęli go z urzędu i wprowadzili komisarza do Warszawy. O, wtedy i tu wróciłaby normalność.
A potem sie dziwic, ze zarzuca sie niektorym pisowskim oszolomom autorytarne zapedy i niechec do demokracji. Nie wyobrażam sobie by po takich słowach ktos jeszcze traktowal tego czlowieka powaznie, moralny upadek i kompromitacja.


E:
Jeszcze lajka dostał od Gazzy. To ja się nie dziwię, że pis takie poparcie ma społeczne, jak społeczeństwo dotyka moralnego dna i nie tylko nie ma nic przeciwko fabrykowaniu dowodów i wrabianiu człowieka który został wybrany w demokratycznych wyborach z poparciem 57,67%, ale jeszcze się tego domaga, i to od partii która otrzymała 37.58% poparcia w ostatnich wyborach. To jest kompromitacja, tu nie ma z kim rozmawiać, syf, smród i brud, tyle mogę powiedzieć. Jestem zażenowany poziomem pisowskiej sekty, jest gorzej niż myślałem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 10:04:01 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.