Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #615 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:33:30 »
Death_bird, Dlaczego zakładasz, że tzw. "lewacy" są młodzi i głosują na PO?

KukiOctopus, Do 255 mam jeszcze daleko. Tutaj chyba w ogóle nie ma tylu użytkowników, co dopiero prawakow. Poza tym u siebie na FB też banuje wszystkich oszołomów, a i tak zostało mi jeszcze 4500 followersów. Tak że spokojna głowa :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:38:01 wysłana przez Kapral »

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #616 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:35:28 »
Bo też PO wyszła/udała się jedna genialna sztuczka "pijarowska": udało im się wmówić ludziom, że ci, którzy głosują na nich to "młodzi, wykształceni, z dużych miast".
Przez myśl mi by to nie przeszło, że tak jest, no ale ok, skoro tak twierdzisz. Inna sprawa to fakty - proporcjonalnie na pis glosuje tym wiecej osob im nizsze wyksztalcenie maja, na po odwrotnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #617 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:35:47 »
A mnie ciekawi nieco inna prawidłowość mianowicie, z jednej strony mamy wyśmiewanie się z ciemnogrodu, Polski B, katotalibanu, kaczystów, kołtunów itp., czyli formatujemy sami siebie jako europejscy i nowocześni, czytaj: śmiesznie łatwi do zmanipulowania i uwierzenia we wszystko ;) a z drugiej podświadomie łakniemy zrozumienia i chcemy być częścią tej znienawidzonej wspólnoty... Tylko, że ta wspólnota niekoniecznie chce być taka nowoczesna i w ogóle, więc mamy frustrację i... agresję.
Cytuj
Dlaczego zakładasz, że tzw. "lewacy" są młodzi i głosują na PO?
Kapralu, będziesz potwierdzał narrację PiS? :D

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #618 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:35:59 »
Jedyne czym gardzę to prymitywnym arogantem, który uważa sam siebie za ubermenscha z jakąś wyimaginowaną moralną i etyczną przewagą nad różnymi rasami podludzi.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #619 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:38:23 »
To jak nim (a może raczej tym, bo doszedłes juz do takiego poziomu obrzydliwosci, ze go odczlowieczasz) gardzisz to nie wiem czemu co chwila klepiesz go w nagrode po tylku kolejnymi lajkami jego wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:41:10 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #620 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 18:44:58 »
Przez myśl mi by to nie przeszło, że tak jest, no ale ok, skoro tak twierdzisz.

Takie czynię obserwacje i stąd te wnioski. Ale sondażownią nie jestem.

Inna sprawa to fakty - proporcjonalnie na pis glosuje tym wiecej osob im nizsze wyksztalcenie maja, na po odwrotnie.

Po pierwsze: siłą rzeczy wykształceni lgną do wykształconych. :) W końcu tak wypada.
Po drugie: pytanie ilu wykształconych głosujących na PiS nie przyznaje się do tego sondażowniom. :)
Dlatego właśnie piszę o genialnej sztuczce pijarowskiej: dzisiaj przyznać się do głosowania na PiS (nieważne z jakich powodów) to zrobić sobie obciach. Przynajmniej na tzw. salonach.

Inna sprawa, że gdy swego czasu rozmawiałem podczas rodzinnego spędu z wujaszkiem (który zawodowo jest profesorem), to obaj byliśmy cokolwiek zaskoczeni gdy okazało się, że On głosował na "Razem" a ja na którąś z ówczesnych czarnosecinnych odmian Korwina. Co nas łączyło to fakt, iż obaj w ten sposób wyrażaliśmy dezaprobatę w stos. do partii głównego ścieku.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #621 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:01:39 »
Ale to jest sztuczka pijarowska? No to chyba pisu, bo oni prezentują tak prostacki poziom, że czymś normalnym jest, że przyznać się na głosowanie na kogoś takiego, to wstyd. I żeby nie było, dla mnie przyznać się, że się głosuje na po to tez wstyd, tyle, ze mniejszy.

No i pozdro dla wujaszka profesora, tez glosowalem na Razem kilka lat temu... no i pozdro dla ciebie, tez glosowalem na Korwina raz (ale to bylo jak mialem skonczylem pelnoletnosc, czyli kilkanascie lat temu, moje pierwsze glosowanie). xD
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:05:08 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #622 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:16:31 »
   Jeżeli chodzi o Platformę Obywatelską, to nie wiem skąd oni wyciągnęli swoich wyborców z wyższym wykształceniem. Na te kilkanaście osób z którymi mogłem porozmawiać na ten temat z ukończonymi studiami, ale takimi prawdziwymi a nie wyższą szkołą dłubania palcem w nosie i z zarobkami powyżej średniej krajowej, nie kręcąc betoniarką na budowie w Norwegii, na PO głosowała tylko jedna kobieta która twierdzi, że ogólnie ma to gdzieś, ale nie cierpi Kaczyńskiego a tylko PO ma na ten moment szansę z nim procentowo wygrać. Niektórzy to wyborcy z prawa, niektórzy z lewa ale na te pseudo-centrum nie głosował prawie nikt. Do oddania głosów na PiS przyznały się trzy osoby, jednakże większość i jednych i drugich stwierdziła, że bliżej mają do nich niż do platformy. Ci słynni młodzi i wykształceni z dużych miast to chyba licencjaci z zaocznych politologii, resocjalizacji i im podobnych leczący swoje kompleksy.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #623 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:25:07 »
Czemu PO to pseudo-centrum?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #624 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:39:14 »
Bo na dzień dzisiejszy sprawia to to wrażenie bycia bardziej na lewo niż swego czasu "Centrolew". Właśnie zwerbowali "Napierniczaka".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #625 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:44:03 »
Bo w założeniu to była centro-prawicowa, chrześcijańsko-demokratyczna partia, przynajmniej tak się kiedyś reklamowali. A tam ani chrześcijaństwa, ani demokracji, ani prawicy to nie bardzo widać. Biorąc pod uwagę, że do Parlamentu UE wepchnięto z jej list starych kremlowskich aparatczyków to z tego centrum, też już tylko gruzy pozostały.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #626 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:50:43 »
A dowcip polega na tym, że wtedy jeszcze nie wiedząc, kto PO współzakładał sam raz na nich (na samym początku) zagłosowałem. Ale wtedy zrobiłem to głównie ze względu na Płażyńskiego i Rokitę (i pomimo Olechowskiego).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #627 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:51:30 »
Ale to są zagrywki pijarowskie, jaki oni maja chocby jeden postulat lewicowy? Oni udają troszkę lewicowych bo widocznie grzesio doszedl do wniosku, ze to bedzie mu sie bardziej oplacac, zreszta calkiem niepotrzebnie moim zdaniem. Jak rzadzili to nawet zwiazkow partnerskich nie wprowadzili, co nawet nie jest lewicowym postulatem, a centrowym bardziej, bo to cos absolutnie normalnego i oczywistego by taka forme zalegalizowac. Zreszta to wlasnie laczy pis i po, ze oni nie maja pogladow i przyzwoitosci, a kieruja sie jedynie interesem partyjnym, wszelkie dycyzje zapadaja tam na podstawie wewnetrznych sondazy - jest zamieszanie, szybkie sondaze, ich analiza i dopiero mamy przekaz dnia gotowy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:54:08 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #628 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 19:59:44 »
Oni nie mają ani jednego postulatu. Kochają Europę i demokrację i to wszystko.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #629 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:00:30 »
Dobra, liczylem na jakas normalna argumentacje, a nie rozmywanie wszystko. Milego wieczoru. ;)


Mowilem o swiatopogladowych sprawach, bo jezeli chodzi o socjal to maja sporo lewicowych, jak pis zreszta, ale teraz bez kupowania glosow sie nie da.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 20:09:38 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.