Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #555 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:59:07 »
co Ty tu cytujesz, weź się bardziej postaraj następnym razem. Taka ładna dyskusja, a nagle wjeżdża jakiś pato komentarz z FB i prawda objawiona wjechała na forum. Dzięki użytkowniku Szkekak za wyjaśnienie tych marnych katolików 8)
Odebrałeś to jako wyjaśnienie katolików? Niesłusznie, drogi kolego, tym bardziej niesłuszne są idiotyczne wnioski takiego apasza jakoby ktokolwiek na podstawie takiego screena budował sobie obraz czegokolwiek, niemniej widząc waszą złość i zdenerwowanie po wklejeniu wypowiedzi mam do was też prośbę - wyobraźcie sobie teraz jak muszą się stresować osoby LGBT gdy czytają różne głupie komentarze od wszelakiej maści homofobów jak apasz. :)

Nie mam nic do katolików - ba, moja wspaniała i piękna partnerka jest bardzo praktykującym katolikiem, co w naszym kraju jest przeciez rzadkością. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:01:04 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #556 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:03:43 »
Nieźle palisz jana, ale zapytam. Po co to wrzuciłeś?

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #557 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:05:06 »
Żeby apasz przybiegł. Taka forma gwizdnięcia.

Wrzuciłem to bo uznałem za ciekawe i pasujące do tematu. Możecie mówić, że to jakieś pato czy nie pato, ale wbrew pozorom tak myśli spora część naszego społeczeństwa, co widać po tym jak zwierzeta są traktowane na wsiach na przykład.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:08:52 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #558 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:09:06 »
no to ładnie się tu bawicie

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #559 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:17:17 »
Żeby apasz przybiegł. Taka forma gwizdnięcia.

Poproszę moderatora o reakcję. Ja wprawdzie rozumiem intencje szekaka, któremu kilka razu wytknąłem a to naiwność, a to brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, czy logicznego myślenia i jego to tak bardzo dotknęło, że teraz będzie mnie podgryzał po kostkach w co drugim wątku. Po mnie to spływa wprawdzie jak woda, ale sądzę, że takie zachowanie ma destrukcyjny wpływ na dyskusje na forum, bo po pierwsze nic nie wnosi, a po drugie powoduje niepotrzebną eskalację złych emocji i, jak widać po kilku ostatnich postach, niekoniecznie ze strony zaatakowanego :)

Dla formalności - w mojej ocenie naruszony został § 1 ust. 1 regulaminu, a konkretnie ta jego część:
"Zabrania się uporczywego trollowania, tj. zamieszczania natarczywych, napastliwych, wyraźnie kontrowersyjnych lub nieprawdziwych treści na dany temat. "

Dziękuję.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #560 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:23:18 »
Znowu się na mnie skarżysz? Trzeba mieć tupet by przed chwilą pisać, że rozmawia się z kimś jakby był opóźniony umysłowo, albo zrównywać tego kogoś do ludzi bijących innych dlatego, że wrzucił post na forum, a teraz przylatywać do moderatora z płaczem. Miej godność. :D

Brakiem logicznego myślenia, pisania i czytania ze zrozumieniem to ty tutaj się chwalisz i do tej pory nie potrafisz wyjaśnić swoich słów, że ktoś kto nie płaci na telewizję nie ma prawa wypowiadać się na temat jej ramówki. Takie to twoje logiczne myślenie właśnie jest, że jak ci ktoś wytyka w nim braki, to chowasz głowę w piasek.

Niski, ale stabilny!
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:25:53 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #561 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:26:44 »
co widać po tym jak zwierzeta są traktowane na wsiach na przykład.

Czyli jak? Owszem, zdarzają się jeszcze przypadki wychudzonych psów uwiązanych na łańcuchach, ale nie wydaje mi się, żeby procentowo było to zjawisko przewyższające psy porzucane w lasach czy usypiane z powodu urlopu.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #562 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:41:48 »
Oj to nie sa przypadki, to jest nagminne, a nawet jak zwierze ma dobre warunki bytowe, to jego opiekunom sie wydaje, ze innych potrzeb nie ma i moze cale zycie przesiedziec w samotnosci w kojcu. Swoja droga pis obiecal dzialania w temacie ochrony zwierzat i standardowo na obietnicach sie skonczylo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #563 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:14:58 »
Oj to nie sa przypadki, to jest nagminne, a nawet jak zwierze ma dobre warunki bytowe, to jego opiekunom sie wydaje, ze innych potrzeb nie ma i moze cale zycie przesiedziec w samotnosci w kojcu. Swoja droga pis obiecal dzialania w temacie ochrony zwierzat i standardowo na obietnicach sie skonczylo.

Mam nieodparte wrażenie, że jesteś nastolatkiem/studentem, który najdalej w swoim życiu był na drugim końcu miasta, a wiedzę o świecie i swoim kraju czerpie wyłącznie z TVN i facebookowych profili pokroju Sok z Buraka. Mądrzysz się jak to wspaniale się ma demokracja na Zachodzie i jak fatalnie mają zwierzęta na polskiej wsi. A ty zapewne ani na Zachodzie nie byłeś, ani na polskiej wsi. Bo jakbyś był, to byś wiedział, że wypisujesz głupoty :)

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #564 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:20:07 »
Czemu mnie nie dziwi to, ze juz w pierwszym zdaniu starasz sie mnie obrazic? I czemu mnie nie dziwi, ze jak wytykam ci na podstawie cytatu twoje bledy w logice to udajesz, ze mnie ignorujesz, a zaraz jak porusze jakis inny temat, to przylatujesz zeby pokrzyczec? Zero merytoryki, ja wyrazam swoj poglad a ty wyjezdzasz z tym swoim pisowskim belkotem, tvnami, sokami z buraka itp. byle robic zadyme. Niski, ale stabilny apasz, bez zmian.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:23:30 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #565 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:23:34 »
Daleko nie trzeba szukać, u mnie na "wiosce" pod Warszawą ludzie starszej daty jeszcze parę lat temu trzymali psy na łańcuchach, to co to jest jak się na jakąś lepszą wieś pojedzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #566 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:30:44 »
Daleko nie trzeba szukać, u mnie na "wiosce" pod Warszawą ludzie starszej daty jeszcze parę lat temu trzymali psy na łańcuchach, to co to jest jak się na jakąś lepszą wieś pojedzie.

czyli:
1) ludzie starszej daty
2) parę lat temu (para to dwa, może właściwsze byłoby słowo "kilka"?)
3) pod Warszawą? Nie kojarzę żadnej wsi pod Warszawą, jest za to trochę miasteczek. Może zatem właściwszym byłoby stwierdzenie, że zwierzęta źle traktowane są w miastach i miasteczkach, a nie "po wsiach" jak napisał to szekak?

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #567 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:38:33 »
Daleko nie trzeba szukać, u mnie na "wiosce" pod Warszawą ludzie starszej daty jeszcze parę lat temu trzymali psy na łańcuchach, to co to jest jak się na jakąś lepszą wieś pojedzie.

To pojedź i zobacz. Owszem, nie jest to coś, co nie istnieje. Ale nie jest tak powszechne jak się może wydawać. Zresztą to szerszy problem - te internetowe "dyskusje" toczą się wokół stereotypów na temat mieszkańców wsi, mieszkańców Podkarpacia, ale oczywiście i osób LGBT (tu akurat sami sobie strzelają w kolano, bo ukuć taką kategorię jak prosić się o bycie stereotypowanym) czy co tam chcecie.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #568 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:45:56 »
No ja jezdze i widze - nawet jak sa dobre warunki bytowe, to ich opiekunowie mysla, ze pies nie ma innych potrzeb niz jedzenie i spailnie. Na wsiach czesto sa zwierzeta traktowane jak rzeczy, wyposazenie posesji, a nie czlonkowie rodziny, jak to bywa zazwyczaj w miastach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #569 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 15:48:57 »
Czyli co - problem jest, bo nie rozmawiają ze swoim psem? Rozmawiają, jak najbardziej.
A swoją drogą - często bardziej współczuję psom trzymanym w mieszkaniach i wychodzącym na spacer tylko z rana i wieczora. Zwłaszcza tym większym bestiom.