Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #540 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:15:45 »
Ja czytuję komiksy IPNu i nie mam z nimi problemu żadnego (czytuję to może za dużo powiedziane, przeczytałem raptem trzy, ale mam ich sporo i będe powolutku je pewnie czytał), choć specjalnej frajdy też nie sprawiają, ale to już chyba nie kwestia poglądów, które są raczej liberalne w sensie światopoglądowym, a samych komiksów. Mam też podpis w komiksie od Pana Zajączkowskiego który ogólnie jest bardzo miłym i fajnym człowiekiem, ale niestety uraczył mnie prawackim bełkotem o Niemcach (nazywając tak część Polaków) który w sposób delikatny i kulturalny pozwoliłem sobie ukrucić. ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:18:39 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline folko

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #541 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:18:38 »
Zawołany - odpowiadam, chociaż w tym wątku się nie udzielam (ogólnie mało się udzielam ;-) ).

Czytam sporo różnych komiksów, ale faktycznie dużo więcej wychodzi obecnie takich, które mnie odrzucają. Ostatnio miałem niesmak przy genialnym graficznie Składzie głównym, który im dalej tym mniej mi się podobał (scenariusz). Jeśli są komiksy, które wiem że nie będą mi odpowiadać to ich nie czytam. Za dużo jest książek, komiksów by czytać coś co mi nie odpowiada.

Nie mam wrażenia Kapralu, o nadinterpretacji obecnego reżimu na tym forum... wręcz przeciwnie. No i przede wszystkim bardzo często spotykam się z opinią, że jeśli jestem praktykującym katolikiem, to z założenia zwolennikiem Pis, co jest absurdalnym wnioskiem. To co mnie osobiście wkurza, to sytuacja kompletnego sprzeciwu jednej opcji względem drugiej, jeśli ktoś coś wymyśli i nie jest z mojej opcji to na 100% jest to złe, a jeśli nie to i tak jest złe.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #542 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:25:09 »
Ten nieszczęsny Skład Główny niedługo trafi na listę ksiąg zakazanych :D

Offline Arion Flux

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #543 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:57:38 »
[...] A tymczasem aferka zaczyna żyć własnym życiem:
"O tym że z wojskowego G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka mówią dziennikarzom oburzeni pracownicy, którzy obsługiwali te loty. Jeśli to prawda nie mówimy już o aferze wizerunkowej, ale o przestępstwie"

Akurat to są w stanie zrozumieć tylko rodzice starający sie pracowac intelektualnie, przy jednoczesnym sprawowaniu opieki nad maloletnimi dziecmi. Tym bardziej, ze aktualnie mamy wakacje i dzieci siedza w domu. Sam opiekuja sie teraz dwojka, próbując jednoczesnie skupiac sie nad roznymi matematycznymi problemami, i pewnie gdybym mial dostep do jakiegos samolotu, to dla chwili swietego spokoju pozwolilbym im tam wlezc, i niech leca w cholere...

Dlatego, moim zdaniem, w przywolanym przypadku dzieci Kuchcinskiego jedyne co moze budzic kontrowersje, i czym byc moze powinna zajac sie prokuratura, to odpowiedz na pytanie, czy te dzieci cwiczyly wczesniej pilotaz przynajmniej na jakims symulatorze?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #544 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:21:23 »
Ciekawa sprawa - otóż wydaje się, że na tym forum jest straszna nadreprezentacja wielbicieli obecnego reżimu. Oczywiście nie w stosunku do średniej krajowej, ale w stosunku do środowiska komiksowego. Już wyjaśniam. Podczas niedawnej awantury na fb komiksiarze jak jeden mąż (i niewiasta) rzucili się na  Tomka Kleszcza za rzekomo anty-tęczowy przekaz. Dziesiątki wściekłych lewicowych aktywistów i klakierów na jednego biednego rysownika! Aż mi się włączyła lamka z napisem "uwaga lincz" i rzuciłem się nieszczęśnikowi na pomoc (nie pytajcie, tak już mam), czym zresztą ściągnąłem na siebie atak kilku nawiedzonych panienek.
https://www.facebook.com/kleszczart/photos/a.270396839690642/2489887981074839

Wychodzi na to, że nasze środowisko komiksowe ma en masse mniej lub bardziej lewicowy przechył. Spośród twórców chyba tylko Sławek Zajączkowski otwarcie mówi o swoich prawicowych poglądach, a pozostali wolą się nie wychylać. Tymczasem na KomikSpecu mamy jakąś ofensywę zajadłych pisowców. To bardzo ciekawe zjawisko. Swoją drogą - jakie komiksy czytacie, koledzy z prawej strony? Przecież 90% tego co się ukazuje, też ma lewicowy przekaz. A to gejoza, równość płci i parytety, a to kolorowi superbohaterowie, a to satanizm i ateizm, a w najlepszym wypadku jakieś smętne "politpoprawne" chrzanienie. Dla Was zostają chyba tylko komiksy IPN-u, Żbiki i Kaczory Donaldy, bo już nawet Smerfy są skażone emancypacją.

Powtórzę pytanie - jakie komiksy nie są sprzeczne z Waszymi poglądami? Jak mniemam innych komiksów do ręki byście nie wzięli.

O, fajnie że podniosłeś tutaj temat lewicowej wrażliwości, czyli dzikiej agresji na każdą krytykę. To w sumie standard, dlatego tak bardzo niebezpieczna jest lewicowa ideologia. Bo światopoglądu nie należy oceniać po założeniach, te zawsze są piękne, tylko po czynach. Lewicowe ideologie już wyrządziły światu wiele złego w XX wieku, a teraz szkody kontynuują ze zdwojonym zapałem. Dlatego trzeba to zwalczać w zarodku.

I to na pewno po części odpowiada na twoje pytanie o rzekomą nadreprezentację osób o poglądach lewicowych w środowisku komiksowym. PJP ma rację - nie wszyscy przyznają się do swoich poglądów. Niektórzy ze strachu, bo boją się takich właśnie ataków. Niektórzy z wygody, bo nie chce im się w tych wojenkach uczestniczyć. Ale zapewniam cię, że nikt ze wstydu :) A i jeszcze jeśli chodzi o FB, to na niektórych grupach komiksowych wściekłe moderatorki-feministki banują jak tylko zwęszą kogoś o nielewicowych poglądach (albo tak po prostu, bo mają zły dzień), więc siłą rzeczy zostają tylko najwytrwalsi lewacy :)

Odpowiadając natomiast na twoje pytanie o czytanie komiksów sprzecznych z poglądami - jako typowy konserwatywny liberał jestem tolerancyjny i zupełnie nie przeszkadzają mi np. wątki homoseksualne, czy okultystyczne w komiksach. W sztuce prezentowane są różne rzeczy i tak długo jak nie przekraczają pewnej granicy, gdzie propaganda zaczyna dominować nad sztuką, oceniam je przez pryzmat mojej własnej estetyki. Bo komiks jest sztuką, a nie przekazem idei. Gdy staje się narzędziem propagandowym, mnie to drażni i najzwyczajniej w świecie olewam. Dlatego np. stronię od Grega Rucki, który nie jest scenarzystą, tylko propagandystą. Ale na szczęście jest w mniejszości.

Oczywiście nie spodziewam się zrozumienia, więc odpowiedzi na to pytanie nie kieruję do ciebie :) Bo jak ktoś ma mentalność plemienną, to nie jest w stanie zrozumieć, że komuś innemu może coś się tak po prostu podobać, nawet wtedy, gdy reprezentuje odmienne wartości. Dla was wszystko co wasze jest dobre, wszystko co inne jest złe. Czego dowiodłeś zadając swoje pytanie :)

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #545 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:41:34 »
Z czytaniem komiksów może być jak z czytaniem książek, czy oglądaniem seriali i filmów. Niektórzy je po prostu chłoną w dużych ilościach zbytnio się nie zagłębiając w lekturę. Po przeczytaniu poza tym, że są w stanie powiedzieć - "podobało mi się - nie podobało mi się" nie są w stanie tego uzasadnić w żaden sposób, zazwyczaj bronią się, że o gustach się nie dyskutuje, a ostatecznie szybko wszystko sprowadza się w trakcie dyskusji do wycieczek personalnych. Być może w wielu przypadkach jest tak, że ludzie mówią to, co im każe telewizja, internet, media społecznościowe - muszą się pochwalić w pracy, czy w szkole, że przeczytali tę książkę, komiks, byli w kinie na tym filmie, obejrzeli genialny film, nawet jeżeli tak naprawdę im się nie podobało.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #546 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:51:56 »
O, fajnie że podniosłeś tutaj temat lewicowej wrażliwości, czyli dzikiej agresji na każdą krytykę.
apasz ktory obraza kazdego smiacego krytykowac jedyna sluszna partie, mowiacy co chwila o uposledzeniu umyslowym, plemionach itp, mowi o dzikiej agresji na krytyke. widac, ze sie uczy hipokryzji od najlepszych i od prezesa mowiacego, ze broni demokracji, wolnosci, konstytucji itp.

BTW, przypominam, ze wedlug apasza kazdy kto nie placi abonamentu nie ma prawa krytykowac ramowki telewizji publicznej, mimo, że jest ona zasilana miliardami z budzetu panstwa, czyli pieniedzmi nas wszystkich. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:04:01 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #547 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:00:40 »
Z czytaniem komiksów może być jak z czytaniem książek, czy oglądaniem seriali i filmów. Niektórzy je po prostu chłoną w dużych ilościach zbytnio się nie zagłębiając w lekturę. Po przeczytaniu poza tym, że są w stanie powiedzieć - "podobało mi się - nie podobało mi się" nie są w stanie tego uzasadnić w żaden sposób, zazwyczaj bronią się, że o gustach się nie dyskutuje, a ostatecznie szybko wszystko sprowadza się w trakcie dyskusji do wycieczek personalnych. Być może w wielu przypadkach jest tak, że ludzie mówią to, co im każe telewizja, internet, media społecznościowe - muszą się pochwalić w pracy, czy w szkole, że przeczytali tę książkę, komiks, byli w kinie na tym filmie, obejrzeli genialny film, nawet jeżeli tak naprawdę im się nie podobało.

No tak jest bez wątpienia, ale nie sądzę, żeby łapały się do tego komiksy. Komiksy chyba zbyt modne nie są.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #548 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:45:02 »
Ach, te chrześcijańskie wartości, jednak religia w szkołach ważna rzecz.

Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #549 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 12:25:44 »
Powiedz mi, że to jakiś fejk. Proszę.

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #550 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:07:35 »
No wszystko się zgadza, poza tym zwierzęta nie mają duszy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #551 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:15:11 »
Haha, jesteście niesamowici - wyciągacie wpis jakiejś madki, nie wiadomo kogo, nie wiadomo skąd i na tej podstawie budujecie sobie obraz chrześcijaństwa, tylko dlatego, że we wpisie użyto słowa klucza "religia". A potem się dziwicie, że w nieprzychylny sposób komentuję wasz intelekt i zrównuję was z kibicami jagi lejącymi uczestników homoparady :)))

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #552 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:20:51 »
Apasz jak zawsze przylecial, obrazil i zadowolony. Dobry ma chlopek poziom - niski, ale stabilny. :D
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:23:44 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #553 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:36:32 »
co Ty tu cytujesz, weź się bardziej postaraj następnym razem. Taka ładna dyskusja, a nagle wjeżdża jakiś pato komentarz z FB i prawda objawiona wjechała na forum. Dzięki użytkowniku Szkekak za wyjaśnienie tych marnych katolików 8)
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:38:12 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline Martin Eden

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #554 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:42:53 »
Jeśli zaczną tutaj teraz wjeżdżać screeny jakichś randomowych komentarzy z sieci, dla których rodzynki są do wyjęcia i z jednej i drugiej strony sporu, to cały wątek jest do zaorania. Przenieście się lepiej od razu na FB czy gdzie tam - będzie Wam wygodniej, bo nie trzeba będzie screenów robić.