Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129469 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #525 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:42:42 »
BTW, to akurat smieszne, ze zwolennik pisu wysmiewa jakas teorie spiskowa. xD

Z tego co pamiętam - jakąś formę teorii spisku wyznają zwolennicy wszystkich opcji politycznych. Różnią się tylko treścią tych spisków.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #526 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:48:15 »
To Ty nie wiesz, że generał to bohater? Gdyby nie on to by do Polski wojska ZSRR wkroczyły, każdy głupek to wie.

A już jakieś twierdzenia o jakby spadku obiektywności TVP są absurdalnie zabawne. Ta telewizja jest rządowa, zawsze taka sama.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:51:56 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #527 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 20:24:07 »
Nawet apasz przyznal, ze jednak nie. :)

Musiała być ta propaganda w PRL-u (i nie tylko) całkiem niezła, skoro niektórzy uważali i pewnie nadal uważają Jaruzelskiego za bohatera narodowego  8)
Teraz jest lepsza, skoro dla wielu kaczor uchodzi za bohatera, duda za niezlomnego, a premier za uczciwego
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #528 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 22:02:13 »
Demokracja dojrzala, zachodnia. Podam przyklad - jak w niemczech ktos wykorzystal punkty uzbierane za przeloty sluzbowe na zakup biletow dla rodziny to sie zrobila afera, bylo wielkie przepraszanie i polecialy glowy. U nas dzieja sie rzeczy tysiackroc gorsze i nic sie nie dzieje, a narod sie cieszy, ze standardy wyzsze. To jest ta roznica wlasnie. Demokracje dojrzale maja swiadomych obywateli i silne spoleczenstwo obywatelskie, my nic nie mamy.

Korci mnie teraz użycie waszego koronnego argumentu: byłeś kiedyś za granicą? Pomieszkaj sobie trochę w Niemczech, zobaczysz jak wygląda "dojrzała" demokracja w praktyce  ;D


Cytuj
To jak twoim zdaniem powinien wygladac szacunek dla demokratycznego wyboru spoleczenstwa partii ktora nagminne lamie prawo, konstytucje i uzywa wszystkich organow panstwowych by zalatwiac wlasne interesy (tak bylo np. z planowanymi dwoma wierzami - repolonizacja banku, a potemprzyjezdza mianowany przez pis prezes banku do prezesa swiata i przedstawia mu super fajne warunki kredytowania)? Ciekaw jestem jak to powinno twoim zdaniem wygladac. Przyklad mial pokazac, ze demokratyczny wybor nie oznacza, ze wladza moze robic co chce.

A ten jakże ciekawy przykład ma też drugą stronę medalu. Bo oto władze Warszawy, podobno tak ceniące sobie wartości demokratycznego państwa prawa, odmawiają spółce możliwości budowy biurowców w biznesowej części Warszawy, w otoczeniu innych wysokich biurowców, tylko dlatego, że spółka jest powiązana ze znienawidzonym przez rzeczoną władzę politykiem. Ale sobie strzeliłeś w stopę :) Z tobą nawet nie trzeba dyskutować, ty się sam orasz :))))

Cytuj
To pewnie wiesz, że jeszcze większy skok na ofe zrobił pis?

Nieprawda. PO ukradł 150 mld PLN. PiS zamierza z tego ukraść 22,5 mld PLN, a resztę odłożyć na później, dla jakiegoś innego rządu do dalszego rozkradania. Niemniej jednak w tej wersji istnieje pewna szansa na to, że coś z tych pieniędzy na emeryturze zobaczymy. A zatem NIE jest to większym skokiem.

Na koniec jeszcze zwrócę ci uwagę na kilka przepisów Konstytucji, skoro to dla ciebie tak ważny dokument:

Art. 18
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 180 ust. 4
Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

Art. 187 ust. 4
Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.

Art. 197
Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.

To w jaki sposób PiS naruszył Konstytucję? Bo Gersdorfowa i Rzepliński tak powiedzieli? Będąc sędziami we własnej sprawie?

I jeszcze a propos kradzieży pieniędzy z OFE, przyklepanej przez wspomnianego już Rzeplińskiego et consortes:

Art. 64 ust. 3
Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.

(przewiduję, że tradycyjnie nie przeczytasz tego ostatniego ze zrozumieniem, więc od razu odpowiadam, że kradzież pieniędzy z OFE, będących własnością uczestników OFE, wypełnia znamiona naruszenia istoty własności. Podobnie jak każda inna kradzież czyjejś własności)

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #529 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 22:11:52 »
O, widzę, że już zacząłeś odpowiadać. To skoro tak, to zanim zaczniemy nowe tematy to najpierw dokończ wcześniejsze po których schowałeś głowę w piasek i wyjaśnij czemu ktoś kto nie płaci abonamentu nie ma prawa wypowiadać się na temat ramówki w telewizji publicznej, której przypominam - przysługuje misja i w którą są pchane miliardy z pieniędzy nas wszystkich.


Poczekam aż odpowiesz, a potem jak mi się będzie chciało będe odpowiadal na kolejne przekazy dnia które tutaj systematycznie wykładasz.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online perek82

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #530 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 22:23:58 »
Skoro PiS nie zrobił niczego złego w sprawie sądów to dlaczego się rakiem wycofywał?
Wyciąganie pojedynczych artykułów a pomijanie innych jest zwykłym wciskaniem ciemnoty. Już wole brandzlowanie się kradzieża kielbasy.
Obiecywałem sobie tu nie zaglądać ale pogoda mi się popsuła i nie wytrzymałem. Oby jutro było słońce.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #531 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 22:31:44 »
Nie, wycofał się żeby nie zrobić niczego złego  :)
Jakieś ochłodzenie ma być  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #532 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 23:09:21 »
O, widzę, że już zacząłeś odpowiadać. To skoro tak, to zanim zaczniemy nowe tematy to najpierw dokończ wcześniejsze po których schowałeś głowę w piasek i wyjaśnij czemu ktoś kto nie płaci abonamentu nie ma prawa wypowiadać się na temat ramówki w telewizji publicznej, której przypominam - przysługuje misja i w którą są pchane miliardy z pieniędzy nas wszystkich.


Poczekam aż odpowiesz, a potem jak mi się będzie chciało będe odpowiadal na kolejne przekazy dnia które tutaj systematycznie wykładasz.

Nie odpowiadam ci, bo rozmowa z tobą przypomina dyskusję z osobą niedorozwiniętą umysłowo. NIGDZIE nie napisałem, że nie można krytykować TVP, a wprost przeciwnie - kilka razy już napisałem, że można krytykować kogokolwiek i cokolwiek. Czego nie należy robić, gdy się nie płaci abonamentu RTV napisałem równie wyraźnie. Nie moja wina, że nie potrafisz tego zrozumieć. Inni jakoś takiego problemu nie mają. Wróć do tego posta, przeczytaj jeszcze raz i zrozum tym razem. Nie będę ci tłumaczył prostej rzeczy pięć razy. I przestań bredzić o jakichś przekazach dnia. To są tylko twoje projekcje, nikt normalny w ten sposób nie dyskutuje. No i bez łaski, odpowiadać nie musisz. I tak nic mądrego nie napiszesz, wszyscy to wiemy :)

Skoro PiS nie zrobił niczego złego w sprawie sądów to dlaczego się rakiem wycofywał?
Wyciąganie pojedynczych artykułów a pomijanie innych jest zwykłym wciskaniem ciemnoty. Już wole brandzlowanie się kradzieża kielbasy.
Obiecywałem sobie tu nie zaglądać ale pogoda mi się popsuła i nie wytrzymałem. Oby jutro było słońce.

Z powodów politycznych. Zgadzam się również, że wybiórcze czytanie aktów prawnych jest oznaką ciemnoty. Dlatego podałem wam na talerzu te, które pomijacie, żeby trochę obraz rozjaśnić. W kolejnym kroku, do którego w sumie możemy przejść już teraz, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że Konstytucja jest pełna takich wzajemnie się wykluczających przepisów. No bo jaki sens miało nadanie jakiemuś organowi statusu stojącego ponad ustawami i jednocześnie ustanawianie, że jego ustrój reguluje ustawa? Ta Konstytucja to bubel prawny.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #533 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 23:51:31 »
Oho, znów obrażanie. Wychodzi tradycyjny poziom apasza. :)

Dobrze, ale do meritum - nie kręć, nie kręć tylko odpowiadaj na proste pytanie, które brzmi tak jak powyżej - wyjaśnij czemu ktoś kto nie płaci abonamentu nie ma prawa się wypowiadać na temat ramówki w telewizji publicznej, a więc w tym i krytykować jej, telewizji, która jest dotowana miliardami złotych z budżetu bo sama przynosi coraz mniej pieniędzy. Co do tego czy inni mają problem ze zrozumieniem cie czy nie, to dostałem lajka w poscie w ktorym wykazuje brak logicznej spojnosci w twojej wypowiedzi, wiec nie wszyscy inni jak widac. :D

Ciekaw jestem ilu spośród wymądrzających się o roli, jaką powinna spełniać telewizja publiczna, płaci abonament RTV :) Bo jeśli ktoś nie płaci "na pisowską telewizję" to nie ma prawa się wypowiadać co w niej ma być wyświetlane.
Jak nie umiesz pisać ze zrozumieniem i nie wiesz co napisałeś, to przeczytaj to kilka razy ze zrozumieniem i jak już ci się to uda to odpowiedz na po raz kolejny postawione pytanie. Jeśli ktoś nie ma prawa się wypowiadać na temat tego co ma być w niej wyświetlane, to oznacza również, że nie ma prawa krytykować ramówki błyskotliwy przyjacielu. A więc powtarzam po raz 10 pytanie na które nie umiesz odpowiedzieć tylko wciąż się faflunisz - wyjaśnij czemu ktoś kto nie płaci abonamentu nie ma prawa się wypowiadać na temat ramówki w telewizji publicznej, a więc w tym i krytykować jej?


Pierwsza część twojego posta to bełkot który poświadcza, że nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego co mówisz, a druga część to kolejny raz zaserwowany przekaz dnia. Co ty byś biedny zrobił bez tych przekazów, raz chciałeś sam coś wymyślić z tą telewizją publiczną i tak żeś wymyślił, że do tej pory nie wiesz co, a tak to problem z głowy, wszystko jak na tacy wystarczy wkuć na blachę. xD






A tymczasem aferka zaczyna żyć własnym życiem:
"O tym że z wojskowego G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka mówią dziennikarzom oburzeni pracownicy, którzy obsługiwali te loty. Jeśli to prawda nie mówimy już o aferze wizerunkowej, ale o przestępstwie"


Hmm, jakby to skomentować... już wiem!

« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 00:12:53 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #534 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 06:31:31 »
Ciekawa sprawa - otóż wydaje się, że na tym forum jest straszna nadreprezentacja wielbicieli obecnego reżimu. Oczywiście nie w stosunku do średniej krajowej, ale w stosunku do środowiska komiksowego. Już wyjaśniam. Podczas niedawnej awantury na fb komiksiarze jak jeden mąż (i niewiasta) rzucili się na  Tomka Kleszcza za rzekomo anty-tęczowy przekaz. Dziesiątki wściekłych lewicowych aktywistów i klakierów na jednego biednego rysownika! Aż mi się włączyła lamka z napisem "uwaga lincz" i rzuciłem się nieszczęśnikowi na pomoc (nie pytajcie, tak już mam), czym zresztą ściągnąłem na siebie atak kilku nawiedzonych panienek.
https://www.facebook.com/kleszczart/photos/a.270396839690642/2489887981074839

Wychodzi na to, że nasze środowisko komiksowe ma en masse mniej lub bardziej lewicowy przechył. Spośród twórców chyba tylko Sławek Zajączkowski otwarcie mówi o swoich prawicowych poglądach, a pozostali wolą się nie wychylać. Tymczasem na KomikSpecu mamy jakąś ofensywę zajadłych pisowców. To bardzo ciekawe zjawisko. Swoją drogą - jakie komiksy czytacie, koledzy z prawej strony? Przecież 90% tego co się ukazuje, też ma lewicowy przekaz. A to gejoza, równość płci i parytety, a to kolorowi superbohaterowie, a to satanizm i ateizm, a w najlepszym wypadku jakieś smętne "politpoprawne" chrzanienie. Dla Was zostają chyba tylko komiksy IPN-u, Żbiki i Kaczory Donaldy, bo już nawet Smerfy są skażone emancypacją.

Powtórzę pytanie - jakie komiksy nie są sprzeczne z Waszymi poglądami? Jak mniemam innych komiksów do ręki byście nie wzięli.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 07:59:08 wysłana przez Kapral »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #535 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 07:28:10 »
Mnie też zaskakują te nadreprezentacje. Od dłuższego czasu widzę sporą w środowisku propramistyczno deweloperskim, co zawsze mnie trochę zaskakuje, bo jednak logika powinna trzymać się mocno w tym środowisku...
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:12:06 wysłana przez Bender »

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #536 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 08:05:30 »
Odkryliście panowie, że ludzie często idą na łatwiznę i albo nie przyznają się do swoich poglądów (z różnych powodów) a głosują zupełnie inaczej niż mówią np. w otoczeniu zawodowym czy rodzinnym (rzadziej) albo po prostu kłamią bo boją się brać udział w dyskusjach (szkoda im czasu czy nerwów) ;) Co do logiki, faktycznie jest to zastanawiające - no bo co wspólnego mają lewoskrętne przekonania z logiką... Druga sprawa, że często ludzie żyją w małych enklawach, odosobnionych od "szaraków" (nie tych obcych) czy wirtualnych bańkach, co nie przekłada się na poglądy sporej części społeczeństwa. I nijak nie jest reprezentatywne.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #537 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 08:14:37 »
PJP, nie uciekaj od tematu, tylko powiedz śmiało jakie komiksy czytasz. Bardzo jestem ciekaw prawicowej wrażliwości.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #538 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 08:27:00 »
Czytam w zasadzie wszystko. Od polskiej klasyki i staroci po frankofony, KG, NSC czy kaczki ;) Superbohaterów raczej rzadko bo nie chce mi się zbierać kolekcji. Albo coś się podoba albo nie. Tak jak z Usagim, właśnie trzeci tom zamówiłem. Sporo mam napoczętych części, z których zbierania zrezygnowałem bo mnie znudziło. Elementy o których wspomniałeś specjalnie mi nie przeszkadzają jeśli są częścią dobrze skrojonej fabuły i nie są tępą indoktrynacją. Jak widać, nie mam problemów. A wy czytujecie w ramach eksperymentu komiksy IPN-u? Albo o papieżu?
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 08:29:31 wysłana przez PJP »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #539 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:12:03 »
O Papieżu czytałem, a nawet mam sporą kolekcję. Komiks nosi tytuł "Battle Pope". Polecam.
Z IPN-u też mam kilka sztuk, ale trudno powiedzieć, żebym czytał. Próbowałem, ale odrzuciło mnie przy scenie, kiedy oddział żołnierzy wyklętych rozwalał w rowie grupę zdrajców narodu - oczywiście zdrajców w ich mniemaniu (poszukam tego cacka i może wrzucę skanik). Na tym zakończyłem moją przygodę z tymi publikacjami. Rozumiem, że ich celem jest wychowanie nowego pokolenia patriotów, którzy nie zawahają się strzelać do swoich rodaków. No bo co to za sztuka strzelać do Niemca albo Ruska? To każdy głupi potrafi. Ale do Polaka? To dopiero odwaga.

Piszę to z tym większym rozgoryczeniem, że kiedyś na imprezce komiksowej w warszawskim IPN-ie słyszałem jak pani odpowiedzialna za tę serię twierdziła, że ich komiksy adresowane są do dzieci, czyli mają nie tylko charakter propagandowy, ale przede wszystkim wychowawczy. I nie dawała się przekonać, że w Polsce komiksów nie czytają dzieci, tylko stare zgredy. To było z 10 lat temu, od tego czasu trochę się sytuacja na rynku zmieniła, ale przerażające było to, że ci ludzie na siłę chcieli indoktrynować dzieciaki za pomocą krwawych obrazków i łopatologicznej treści. Chcieli stworzyć coś na kształt nowego "Żbika" i nie widzieli w naśladowaniu zagrywek komunistycznej MO niczego niestosownego.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 09:57:09 wysłana przez Kapral »