Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #510 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 15:46:24 »
BTW, trzeba szanować demokratyczny wybór społeczeństwa i każdy to robi, ale nie wolno tolerować niedemokratycznych rządów, bo w panstwie pis wszelkie demokratyczne standardy juz dawno wziely w leb i codziennie mamy tego kolejne dowody.

Jak to jest zmieścić w jednym zdaniu frazes i bzdurę?
Demokratyczny wybór społeczeństwa to ja mogę najwyżej tolerować, bo wyników wyborów większościowych szanować generalnie nie da się. Natomiast z tego co kojarzę to PiSaki władzę sprawują jednak w wyniku uzyskania przewagi w demokratycznych wyborach a nie jakiegoś przewrotu. A czy ten demokratyczny wybór społeczeństwa jest powszechnie szanowany? Jakoś nie dostrzegam. Widzę natomiast wytrychy: wystarczy uznać, że demokracja kaput i już szanować nie ma potrzeby i powodu. :) Oczywiście o tym czy demokracja zdechła czy ma się świetnie decydują wyniki wyborów i to czy nasi ulubieńcy wygrali czy przegrali. :)
A co do tych demokratycznych, wziętych w łeb standardów to ewidentnie pamięć ludzka w dobie internetu nie potrafi sięgnąć dalej niż cztery-pięć lat wstecz. Bo za czasów (nie)rządów poprzednich to tych standardów można było szukać z pochodnią i byłyby poważne problemy ze znalezieniem.

W każdym razie uważam, że krytykować należy wszystkich polityków za to co pod krytykę podpada toteż Kuchciński powinien dostać po łbie z dymisją włącznie. Niemniej poprawę standardów też dostrzegam, bo Kuchcińskiego prezes do zapłacenia rachunku zmusił tymczasem jak Miller zabierał rodzinkę na wycieczkę do Watykanu za pieniądze podatników to jeszcze jego bezczelny rzecznik rzucał ciętymi uwagami, że ile to na pokładzie mogła wypić taka mała Millerówna - puszkę coli? - więc o co wam ludziska chodzi? O podróży życia Tusków do Inków, Majów i Azteków nie wspominam. Choć Tuskowej musiało się podobać. W końcu miłośniczka Ameryki Południowej.
Także tego.

W każdym razie elity nie biorą się z powietrza. Biorą się ze społeczeństwa. A skoro społeczeństwo jest przyzwyczajone do tego, że z pracy coś sobie przyniesie, że z półki supermarketu coś ściągnie, to i na pewne rzeczy u swoich wybrańców też patrzy przez palce. Sorry. Taki mamy klimat.

A poza tym i na marginesie: zawsze uważałem, że ci, którym nie chce się ruszyć tyłka i pójść na wybory (choćby po to żeby oddać głos - protestu - nieważny) prawo do krytyki tracą. :) Kto nie chce pracować, niech nie je. Kto nie chce głosować, niech nie krytykuje. :)

P.S. Szekak - rozumiem, że od dzisiaj nie będziesz się obrażał jeżeli ktokolwiek nazwie Cię ignorantem? No bo skoro Ty możesz tak nazywać innych...  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #511 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:00:03 »
death_bird szczerze podziwiam, że chciało ci się odpisać trollowi wiedząc, że do niego i tak nie dotrze, a zamiast tego obrzuci cię inwektywami i zwyzywa tak, jak ma w zwyczaju obrażać każdego, kogo uzna za "pisowca" :) Ale generalnie ładnie i bardzo trafnie napisane.

Nie zgodzę się jednak z tym:


A poza tym i na marginesie: zawsze uważałem, że ci, którym nie chce się ruszyć tyłka i pójść na wybory (choćby po to żeby oddać głos - protestu - nieważny) prawo do krytyki tracą. :) Kto nie chce pracować, niech nie je. Kto nie chce głosować, niech nie krytykuje. :)


Bo ja uważam, jak już zresztą napisałem wcześniej, że prawo do krytyki jest zawsze. A w wyborach wcale nie trzeba uczestniczyć. Można się w ogóle na tym nie znać, a jak się na czymś człowiek nie zna, to lepiej niech w tym nie uczestniczy. Zresztą większość wyborców w Polsce niestety się nie zna i de facto swojego wyboru dokonuje bezmyślnie, w ogóle nie analizując swojej sytuacji ekonomicznej vs obietnice/dokonania danej partii. Ja uważam, że tacy ludzie nie powinni chodzić na wybory. Nie ma przecież obowiązku interesowania się polityką, czy gospodarką.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #512 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:11:43 »
Apasz, fajną taktykę przyjąłeś bo wielokrotnym udowodnieniu, że przeczyłeś sam sobie (krytyka telewizji, media publiczne wtedy i teraz), ale wróć do trzymania głowy  w piasku, to było dla mnie wygodniejsze trollu. No i mijasz się z prawdą opisując moje zachowanie, ale nawet jakby przyjąć, że to prawda, to i tak lepiej niż ty, bo ty  obrzucisz inwektywami i zwyzywasz tak, jak to masz w zwyczaju kazdego, kto pis osmieli sie skrytykowac.


Jak to jest zmieścić w jednym zdaniu frazes i bzdurę?
A jak to jest zmieścić w 10 zdaniach 10 frazesów i 15 bzdur?
P.S. Szekak - rozumiem, że od dzisiaj nie będziesz się obrażał jeżeli ktokolwiek nazwie Cię ignorantem? No bo skoro Ty możesz tak nazywać innych...  ???
death_bird - nazwałem ignorantami pewną grupę osób i uargumentowałem dlaczego - z powodu ignorowania różnych absolutnie nieakceptowalnych w normalnej demokracji rzeczy. Wyraziłem własny pogląd nie odnosząc się do nikogo konkretnie. Natomiast jasne, że będę się burzył jak ktoś nazwie mnie ignorantem albo co gorsza apaszem, bo ja Szekak jestem. :)

Idąc twoim tropem to w zasadzie po wyborach to władza może wszystko, wziąć ludzi pod ścianę i rozstrzelać, a jak komuś się nie podoba to morda w kubeł, demokratycznie wybrani zostali i proszę bez wytrychów mi tutaj. Wytrychy stosuje rzad, ktory zostal legalnie wybrany i wykorzystuje swoja pozycje by nagminnie lamac prawo i konstytucje.

No i przepraszam bardzo, jakie rachunki opłacił kuchciński? Żadnych. Od kiedy to można ukrść Bartkowi 100zł i w ramach zadoscuczynienia dać 5zł na WOŚP i kwita? Bo tak to wygląda, bo 15 tysiecy na caritas w żaden posob nie pokrywa kosztow. I gdzie ta poprawa standardów? Do tej pory ukradzione pieniądze za podwójne pensje nie zostały zwrócone mimo obietnic. Jest drastyczne pogorszenie standardów, kiedyś była afera o głupi zegarek, a teraz premier ukrywa swój majątek, wódz polski rozdaje łapówki, beatka sama sobie przyznaje nagrody bo jej sie nalezy i naród zadowolony z poprawy standardów. xD

I nie odnos sie wiecznie do poprzednich rzadow, bo jakbym politykow pis sluchal. I juz pomijajac fakt, ze miala wyzsze standardy, to juz nie rzadzi, teraz rzadzi pis i to pis nalezy rozliczac teraz. Co mnie platforma obchodzi, ani na nich nie glosowalem, ani na nich glosowac nie bede, wiec co to za wieczne usprawiedliwianie zlodziejstwa pis zlodziejstwem platformy. Morderców tez nalezy wypuszczac na wolnosc bo przeciez nie oni jedyni kogos zamordowali czy nalezy ich obiektywnie i stosownie do ich wystepkow rozliczyc?
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:30:32 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #513 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:29:56 »
nazwałem ignorantami pewną grupę osób i uargumentowałem dlaczego - z powodu ignorowania różnych absolutnie nieakceptowalnych w normalnej demokracji rzeczy.

Jest to tym bardziej odważna taktyka.
Natomiast jeśli mógłbyś zdefiniować pojęcie "normalna demokracja" to byłbym wdzięczny, bo o takim zjawisku to w sumie nie słyszałem. Przyznam szczerze...

Idąc twoim tropem to w zasadzie po wyborach to władza może wszystko, wziąć ludzi pod ścianę i rozstrzelać, a jak komuś się nie podoba to morda w kubeł, demokratycznie wybrani zostali i proszę bez wytrychów mi tutaj. :)

Ale gdzie ja takie rzeczy napisałem? Możesz mi wskazać? Bo odnoszę takie wrażenie, że nie chodzi o to co ja napisałem tylko co Ty wyinterpretowałeś. Napisałeś, że demokratyczne wybory należy "szanować". Ja napisałem, że tego powszechnego szacunku nie dostrzegam. Gdzie tutaj jest mowa o rozstrzeliwaniu? Stosujesz bardzo nieładne chwyty erystyczne.

No i przepraszam bardzo, jakie rachunki opłacił kuchciński? Żadnych.

Ale skąd to wiesz? Bo szczerze pisząc nie słyszę żadnych głosów oburzenia toteż chyba sprawa została załatwiona?


Od kiedy to można ukrść Bartkowi 100zł, w ramach kary dać 5zł na WOŚP i kwita? Bo tak to wygląda.

No jak to od kiedy? Od kiedy zapie#)$(&ło się miliardy z OFE i w nagrodę dostało się fuchę w Brukseli z niemieckiego nadania. :) Ale generalnie tok myślenia rozumiem.

Jest drastyczne pogorszenie standardów, kiedyś była afera o głupi zegarek,

Weź i nie żartuj, bo w państwie z działającym wymiarem sprawiedliwości "gość od zegarków" już by siedział i to wcale nie za zegarki.

a teraz premier ukrywa swój majątek, wódz polski rozdaje łapówki, beatka sama sobie przyznaje nagrody bo jej sie nalezy i naród zadowolony z poprawy standardów. xD

Dlatego generalnie nie głosuję na socjalistów. :) Ale jeżeli mam być zupełnie szczery to jednak widzę poprawę w zw. z tym, że setki miliardów złotych nie wyciekają za granicę do różnych grup interesów.
Generalnie ja z PiSakami mam problem na tej zasadzie, że na jedną dobrą rzecz muszą drugą spieprzyć. Człowiek chciałby móc głosować na rozsądną konserwatywno-liberalną partię, ale takiej tutaj nie ma. Więc musi się męczyć z narodowymi socjalistami na zasadzie mniejszego zła. Życie potrafi być do pupy.

I nie odnos sie wiecznie do poprzednich rzadow, bo jakbym politykow pis sluchal. I juz pomijajac fakt, ze miala wyzsze standardy, to juz nie rzadzi, teraz rzadzi pis i to pis nalezy rozliczac teraz. Co mnie platforma obchodzi, ani na nich nie glosowalem, ani na nich glosowac nie bede, wiec co to za gadka.

Weź i nie żartuj. Tam jest materiał na prokuraturę i TS a Ty piszesz "nie odnoś się"? To znaczy, że jak? Kolejna gruba kreska i zapominamy o brzydkiej przeszłości a co ukradzione to złodzieja? Nie żartuj. Jeżeli nie podlegasz pod podziały plemienne to powinieneś kibicować każdemu, kto chce rozliczyć poprzednie przekręty. A na rozliczanie przekrętów PiSowskich przyjdzie czas gdy oni przerżną wybory. Toteż dzisiaj nie ma co o nich gadać, bo przecież absolutnie nikt nie wypuści prokuratury z klatki. Nie dzisiaj i nie jutro.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #514 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:34:29 »
A poza tym i na marginesie: zawsze uważałem, że ci, którym nie chce się ruszyć tyłka i pójść na wybory (choćby po to żeby oddać głos - protestu - nieważny) prawo do krytyki tracą. :) Kto nie chce pracować, niech nie je. Kto nie chce głosować, niech nie krytykuje. :)

Nie, nie i jeszcze raz nie. Bawią się za moje podatki, więc mam prawo ich krytykować. Nie biorę udziału w wyborach bo nie mam zamiaru legitymizować (poprzez nabijanie frekwencji) tych pozamerytorycznych nawalanek. Pójdę do wyborów tylko w sytuacji, kiedy:
a) pojawi się na scenie politycznej ktoś sensowny (szczerze wątpię, żeby to nastąpiło w ciągu najbliższych lat)
b) karty do głosowania będą zawierały jakiś odpowiednik opcji "pocałujcie mnie w d..." (głosy nieważnie to nie to samo - nie dają obrazu stosunku obywateli do tego systemu)
A poza tym - wybory już dawno stały się czymś tak oderwanym od racjonalności, że tylko jakaś potężna zmiana systemowa jest w stanie przywrócić im sens.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #515 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:39:49 »
@parsom
1. Sensowny polityk to niemal oksymoron. Podejrzewam, że gdyby przed objęciem mandatu przeprowadzano obligatoryjne badania psychologiczne to do parlamentu dostawałyby się jednostki z połowy listy, bo taki byłby procent odrzutów. :) Gramy takimi kartami jakie nam rozdali. :)
2. To nie komuna i na karcie do głosowania możesz spokojnie napisać "pocałujcie mnie w cokolwiek". :)
No i trzy. Gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić zostałyby zdelegalizowane. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #516 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:48:00 »
Jest to tym bardziej odważna taktyka.
Natomiast jeśli mógłbyś zdefiniować pojęcie "normalna demokracja" to byłbym wdzięczny, bo o takim zjawisku to w sumie nie słyszałem. Przyznam szczerze...
Demokracja dojrzala, zachodnia. Podam przyklad - jak w niemczech ktos wykorzystal punkty uzbierane za przeloty sluzbowe na zakup biletow dla rodziny to sie zrobila afera, bylo wielkie przepraszanie i polecialy glowy. U nas dzieja sie rzeczy tysiackroc gorsze i nic sie nie dzieje, a narod sie cieszy, ze standardy wyzsze. To jest ta roznica wlasnie. Demokracje dojrzale maja swiadomych obywateli i silne spoleczenstwo obywatelskie, my nic nie mamy.
Ale gdzie ja takie rzeczy napisałem? Możesz mi wskazać? Bo odnoszę takie wrażenie, że nie chodzi o to co ja napisałem tylko co Ty wyinterpretowałeś. Napisałeś, że demokratyczne wybory należy "szanować". Ja napisałem, że tego powszechnego szacunku nie dostrzegam. Gdzie tutaj jest mowa o rozstrzeliwaniu? Stosujesz bardzo nieładne chwyty erystyczne.
To jak twoim zdaniem powinien wygladac szacunek dla demokratycznego wyboru spoleczenstwa partii ktora nagminne lamie prawo, konstytucje i uzywa wszystkich organow panstwowych by zalatwiac wlasne interesy (tak bylo np. z planowanymi dwoma wierzami - repolonizacja banku, a potemprzyjezdza mianowany przez pis prezes banku do prezesa swiata i przedstawia mu super fajne warunki kredytowania)? Ciekaw jestem jak to powinno twoim zdaniem wygladac. Przyklad mial pokazac, ze demokratyczny wybor nie oznacza, ze wladza moze robic co chce.

Ale skąd to wiesz? Bo szczerze pisząc nie słyszę żadnych głosów oburzenia toteż chyba sprawa została załatwiona?
Ale to chyba na tvp juz zalatwiona. Fakty sa takie, ze na poczatku kancelaria sejmu w oficjalnym pismie KLAMALA, ze takie loty nie mialy miejsca. potem okazalo sie, ze takich lotow bylo 6, a teraz ze 23. faktycznie moze bylo jeszcze wiecej ich. faktyczny koszt tych lotow byl po stokroc wiekszy niz te smieszne 15 tysiecy, wiec jak sprawa ma byc zalatwiona? do tego dochodzi kwestia zlamania procedur i poswiadczania nieprawdy odnosnie osob z rodziny na pokladzie. za takie samo poswiadczanie nieprawdy, ale w stosunku do reportera podczas lotu do smolenska czlowiek odpowiedzialny z boru (chyba z boru, juz niepamietam dokladnie, w kazdym razie ktos kto te procedury nadzoruje) zostal skazany na rok wiezenia. Czekam az prokuratura sie zajmie z taka sama pieczolowitoscia w tej sprawie. sprawa bedzie zamknieta jak padna zarzuty prokuratorskie a marszalek bedzie zdymisjonowany, na razie to jest zamiatanie kolejnej afery pod dywan, czyli standardzik.

No jak to od kiedy? Od kiedy zapie#)$(&ło się miliardy z OFE i w nagrodę dostało się fuchę w Brukseli z niemieckiego nadania. :) Ale generalnie tok myślenia rozumiem.

Weź i nie żartuj, bo w państwie z działającym wymiarem sprawiedliwości "gość od zegarków" już by siedział i to wcale nie za zegarki.
To pewnie wiesz, że jeszcze większy skok na ofe zrobił pis?

Dlatego generalnie nie głosuję na socjalistów. :) Ale jeżeli mam być zupełnie szczery to jednak widzę poprawę w zw. z tym, że setki miliardów złotych nie wyciekają za granicę do różnych grup interesów.
Generalnie ja z PiSakami mam problem na tej zasadzie, że na jedną dobrą rzecz muszą drugą spieprzyć. Człowiek chciałby móc głosować na rozsądną konserwatywno-liberalną partię, ale takiej tutaj nie ma. Więc musi się męczyć z narodowymi socjalistami na zasadzie mniejszego zła. Życie potrafi być do pupy.
Nie wyciekają? Kurde, a ja myslalem ze tak jak wyciekaly, tak wyciekaja, tylko troszke grupy interesow sie co najwyzej zmienily.

Weź i nie żartuj. Tam jest materiał na prokuraturę i TS a Ty piszesz "nie odnoś się"? To znaczy, że jak? Kolejna gruba kreska i zapominamy o brzydkiej przeszłości a co ukradzione to złodzieja? Nie żartuj. Jeżeli nie podlegasz pod podziały plemienne to powinieneś kibicować każdemu, kto chce rozliczyć poprzednie przekręty. A na rozliczanie przekrętów PiSowskich przyjdzie czas gdy oni przerżną wybory. Toteż dzisiaj nie ma co o nich gadać, bo przecież absolutnie nikt nie wypuści prokuratury z klatki. Nie dzisiaj i nie jutro.
A skad, rozliczajmy rozliczajmy, tylko jakim usprawiedliwieniem na zlodziejstwo marka jest zlodziejstwo andrzeja? pis rzadzi i nelezy ich rozliczac obiektywnie, tak jak sobie na to zasluzyli, a nie rozmydlac sprawe i opowiadac o po. i kibicuje kazdemu, kibicuje nawet kukizowi, mimo, ze facet nie z mojej bajki i dal sie rozegrac pisowi wiele razy jak frajer ufajac naiwnie w ich dobre intencje. kibicuje kazdemu kto daje nadzieje na jakakolwiek przyzwoitosc i uczciwosc w polityce. co do wypuszczenia z klatki to zawsze jest punkt krytyczny. jak sobie podkradali to mozna bylo przymykac na to oczy i reka reke myla, ale jest mozliwosc, ze przy lamaniu prawa i konstytucji na taka skale jaka to robi pis punkt krytyczny zostal juz przekroczony i po oddaniu wladzy beda rozliczenia w koncu jakies. oczywiscie platformie juz sie upiecze, bo pis ich nie rozliczyl i juz nikt tego nie zrobi przeciez. wiele zalezy od tego kto wygra bo nie wierze, by przy dobrych wynikach kukiza czy lewicy, wlasnie kukiz, razem i biedron nie chcieli rozliczac pisu za ich dzialania, bo sama platforma to pewnie by to olala, bo to partia wladzy jak pis, ale pod presja moze sie ugiac.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 17:01:52 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #517 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 16:54:53 »
2. To nie komuna i na karcie do głosowania możesz spokojnie napisać "pocałujcie mnie w cokolwiek". :)

Tak, ale policzą to jako głos nieważny i wrzucą do tej samej puli, co tych co nie wiedzą jak głosować itd. A ja chcę żeby mój pogląd został ujęty w komunikatach PKW.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #518 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 17:15:57 »
Bo szczerze pisząc nie słyszę żadnych głosów oburzenia toteż chyba sprawa została załatwiona?
Przekaz dnia nr 174

Od kiedy zapie#)$(&ło się miliardy z OFE
Przekaz dnia nr 327

i w nagrodę dostało się fuchę w Brukseli z niemieckiego nadania.
Przekaz dnia nr 515

w państwie z działającym wymiarem sprawiedliwości "gość od zegarków" już by siedział i to wcale nie za zegarki.
Przekaz dnia nr 885

widzę poprawę w zw. z tym, że setki miliardów złotych nie wyciekają za granicę do różnych grup interesów.
Przekaz dnia nr 1034

powinieneś kibicować każdemu, kto chce rozliczyć poprzednie przekręty.
Przekaz dnia nr 1372

itd, o krynico mądrości :)

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #519 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 17:44:54 »
Cytuj
ja osobiście głosuje na tych co jeszcze nie byli przy korycie
Przypomina mi się stary kawał, żeby nie głosować na świeżych bo będą bardziej chciwi niż ci starzy u władzy ;)
Tak na marginesie pamiętam jeszcze rządy SLD i tam były też ciekawe akcje z mediami...
Cytuj
Więc chyba naprawdę jesteśmy tolerancyjni
Ba! Ale też jednocześnie i pracowici i leniwi. I wolimy żeby ktoś za nas podejmował decyzje. Święty spokój=najwyższa wartość plus rodzina, o czym świadczy ostatni, wybitnie interesujący sondaż doskonale podsumowujący całość "debaty" o czterech literkach :>
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 17:52:33 wysłana przez PJP »

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #520 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 17:53:09 »
Aha, a jeszcze co do uszanowania wyniku demokratycznych wyborów - to jest spora szansa na powiazania pisu z afera podsluchowa ktora wplynela na wynik wyborow, a jezeli pis posunal sie do przestepstwa by utorowac sobie do wladzy to i legalizacja tej wladzy stoi pod znakiem zapytania.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #521 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:13:59 »
Hahahahahaha, widzę to oczyma wyobraźni, jak na Alejach Jerozolimskich 30 grupkę siedzącą w kółku, wszyscy w okularach w grubych oprawach i wykrywającą przeróżne złowrogie sPISki i dyskutującą o tym co będzie jak już Polska zostanie wyzwolona spod buta reżimu. Bibułę podziemna też jest drukowana? Frasyniuk może powielacz pożyczyć bo pewnie go też ze sobą zawinął, a Ordynacka ulotki podrzucić od antify na temat technik walk ulicznych. Może dojść do sytuacji, że trzeba będzie wolności bronić w partyzantce znowu.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #522 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 18:58:57 »
Dobra, dobra, spokojnie, na pewno sobie kelner wymyślił gdy zeznawał w prokuraturze, że Falenta mówił mu, że blisko współpracuje z wysokopostawionymi ludźmi w pisie obiecując mu posadę po wykonaniu zadania.


Jak ktoś jest choć trochę poważny to powinien brać taką opcję pod uwagę. Podstawowa zasada cui bono - kto odnosi korzyść.


BTW, to akurat smieszne, ze zwolennik pisu wysmiewa jakas teorie spiskowa. xD
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:03:27 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #523 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:12:04 »
Przypomina mi się stary kawał, żeby nie głosować na świeżych bo będą bardziej chciwi niż ci starzy u władzy ;)
Tak na marginesie pamiętam jeszcze rządy SLD i tam były też ciekawe akcje z mediami...Ba! Ale też jednocześnie i pracowici i leniwi. I wolimy żeby ktoś za nas podejmował decyzje. Święty spokój=najwyższa wartość plus rodzina, o czym świadczy ostatni, wybitnie interesujący sondaż doskonale podsumowujący całość "debaty" o czterech literkach :>


Słyszałeś kiedyś od kogoś wypowiedź w stylu - za dużo mam już tych pieniędzy  :)
Ja to telewizora nie mam, ale w tych internetach piszą, że taka propaganda jak teraz w TVP to ostatnio w PRL'u była, Chociaż niektórzy twierdzą, że teraz jest lepsza  ;).
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #524 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 19:21:24 »
Musiała być ta propaganda w PRL-u (i nie tylko) całkiem niezła, skoro niektórzy uważali i pewnie nadal uważają Jaruzelskiego za bohatera narodowego  8)