Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129515 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #465 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:08:19 »
ich intencją nie jest promowanie miłości i tolerancji, tylko dowalenie wrogowi

... w przeciwieństwie do kościoła.

W tym wszystkim zabawne jest jak bardzo nie widzisz manipulacji, której sam jesteś obiektem. Kościół i prawica wystawia Cię do walki ze śmiertelnym wrogiem, którego podstawią Ci pod nos, a Ty idziesz jak Ci zagrają.
A tych wrogów było już kilku. Gender.... co się stało?? Zagrożenie minęło? Rodziny bezpieczne? Imigranci.... i co już po tych zamachach?  Teraz kolej na homo. Cool, przeczekam. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #466 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:24:22 »
... w przeciwieństwie do kościoła.

W tym wszystkim zabawne jest jak bardzo nie widzisz manipulacji, której sam jesteś obiektem. Kościół i prawica wystawia Cię do walki ze śmiertelnym wrogiem, którego podstawią Ci pod nos, a Ty idziesz jak Ci zagrają.
A tych wrogów było już kilku. Gender.... co się stało?? Zagrożenie minęło? Rodziny bezpieczne? Imigranci.... i co już po tych zamachach?  Teraz kolej na homo. Cool, przeczekam. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

W tym momencie udowodniłeś płytkość swojego rozumowania. Ty i ludzie tobie podobni nie potraficie myśleć inaczej, niż w kategoriach "my vs oni", dlatego czytając moje wypowiedzi, krytyczne pod adresem środowisk LGBT, automatycznie zaszufladkowałeś mnie jako wojownika prawicy i Kościoła (ten drugi akurat z ludźmi nie walczy, ale to temat na oddzielną dyskusję). Ja tymczasem cały ten konflikt oglądam z przysłowiowym bananem na twarzy, konsumując smaczny popcorn. Jak już wielokrotnie tu podkreślałem, niech się wilki gryzą między sobą. Bo też między jednymi a drugimi nie ma żadnej różnicy, jedni i drudzy tak samo nienawidzą innego światopoglądu i ludzi ośmielających się mieć odmienne zdanie. Ale nie przejmuj się, niewiele osób jest w stanie wyjść poza plemienne ramy rozumowania, nie odstajesz pod tym względem od reszty społeczeństwa. Ja też z tego powodu się nie złoszczę, po prostu brak zrozumienia dla moich słów przyjmuję jako coś w sumie normalnego.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #467 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:57:03 »
Serio chcesz tak rozmawiać i uwazasz, że to wysoki poziom?

Szczerze pisząc to ja w ogóle nie bardzo mam ochotę dyskutować na ten temat, bo uważam, że to zwykła, pozbawiona jakiejkolwiek wartości merytorycznej wojenka polityczna i nic poza tym. Natomiast fakt jest faktem, że co jakiś czas zwyczajnie nie potrafię siedzieć cicho.

Autorka "profanacji" nie przyznaje się do celowej profanacji którą jej zarzucasz  tłumaczy co miała na celu to robiąc i jakie znaczenie ma w jej mniemaniu jej obraz, ale rozumiem, że twoja zła wola jest ważniejsza niż jej zamiary o których mówi.

Tak, tak, wiem. Biedroń też nie chce prowokować ludzi parafrazując słowa Jana Pawła II. Zrozum wreszcie, że tutaj chodzi tylko i wyłącznie o prowokacje i podgrzewanie atmosfery, bo to się dobrze sprzedaje w mediach (szczeg. zagranicznych) i daje świetną podstawę do zgrywania się na ofiarę.
Uprzejmie przypominam, że na jesieni są wybory a Wiośnie nie poszło tak jak tego oczekiwała. Więc to co mamy teraz to akcja obliczona na mobilizację zwolenników.
Inna sprawa, że tak po cichu podejrzewam, że po tych wszystkich akcjach "prowincja" może jeszcze bardziej zewrzeć szeregi i PiS może wygrać nawet z nieco większą przewagą niż w "eurowyborach".

Dla mnie większą profanacją jest to zdjęcie które ja podrzuciłem.

Przecież nie spodziewałbym się niczego innego. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #468 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:06:18 »
Zrozum wreszcie, że tutaj chodzi tylko i wyłącznie o prowokacje i podgrzewanie atmosfery, bo to się dobrze sprzedaje w mediach (szczeg. zagranicznych) i daje świetną podstawę do zgrywania się na ofiarę.
No właśnie, zrozum, że tu chodzi tylko i wyłącznie o prowokacje i podgrzewanie atmosfery, więc po co wyskakujesz opowiadając o profanacjach? Nie bądź taki naiwny i nie dawaj się tak łatwo prowokować i w to wciągać! ;)

O mobilizację wyborców to już propagandowa telewizja zadba, Bideroń to sobie może, wystarczy spojrzeć jak w Rosji są ładnie zmobilizowani, co wybory po 70% i gitarka, u nas w kaczystanie jeszcze trochę do tego brakuje.



Swoją drogą już pół roku mineło od złożenia do prokuratury doniesienia o łapówce posła kaczyńskiego i nawet jeszcze nie został przesłuchany, a dzisiaj czytałem, że prokuratury nie interesują rzekome dowody które znajdują się w posiadaniu Falenty łączące aferę taśmową z pisem. Ostatnio też sąd stwierdził, że prokuratura bezsenoswnie powielała czynności grając na przeciąganie w czasie sprawy portretów europosłów na szubienicach... a, no i wypadek Beatki - zginął dowód w sprawie - dysk z nagraniami z wypadku. Mój kraj, taki piękny! :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:10:10 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #469 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:09:04 »
Oba środowiska są z tego samego kręgu kulturowego i stosują te same środki i narrację - męczennika i ofiary. Przykład Biedronia, że po jakiejś manifestanci latał po telewizjach w kołnierzy ortopedycznym, z drugiej strony był jakiś mężczyzna z dzieckiem klęczał i się modli przed budynkiem, gdzie miał być koncert metalowy, chyba Behemotha, ale nie jestem pewien.

Jeżeli chodzi o kościół, to ludzie nie odchodzą przez ataki na niego i on przez nie nie słabnie, bo ludzie odchodzą przez wewnętrzne sprawy w kościele, przez to, co tam się dzieje. Oczywiście wygodniej jest powiedzieć, że to atak, zewnętrzny wróg, czy coś innego, bo to lepiej brzmi, ale prawda jest tak, że to kościół w większości jest odpowiedzialny za swój stan.... bo miesza się w politykę teraz, ale wcześniej też to robił. I powiedzmy sobie szczerze, że skuteczność w atakach lewaków, czy kogo sobie tam kościół podstawi jest naprawdę niska. Problem w tym, że jedna i druga stron, woli na to patrzeć "my vs wy", ale w tym przypadku tak nie jest.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #470 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:11:04 »
O mobilizację wyborców to już propagandowa telewizja zadba, Bideroń to sobie może, wystarczy spojrzeć jak w Rosji są ładnie zmobilizowani, co wybory po 70% i gitarka, u nas w kaczystanie jeszcze trochę do tego brakuje.

Zaczynasz powoli odlatywać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #471 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 16:36:40 »
E tam pdlatuje, wystarczy 2+2 dodac i widac w jakim kierunku zmierzamy, a nasza wspaniala publiczna rezimowka nie jest w niczym gorsza od tej w Rosji, no ale jak Kurski zrobi show dla ciemnego ludu to nie ma ch.. we wsi. Przypominam tez, ze przed ostatnimi wyborami jedna z obietnic rzadu byl pakiet demokratyczny. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #472 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:00:15 »
E tam pdlatuje, wystarczy 2+2 dodac i widac w jakim kierunku zmierzamy, a nasza wspaniala publiczna rezimowka nie jest w niczym gorsza od tej w Rosji, no ale jak Kurski zrobi show dla ciemnego ludu to nie ma ch.. we wsi. Przypominam tez, ze przed ostatnimi wyborami jedna z obietnic rzadu byl pakiet demokratyczny. xD

Nie trzeba zaglądać do Rosji, żeby znaleźć porównanie do TVP. Jest nią TVN i to na krajowym podrówku. TVP = TVN jeśli chodzi o propagandę. Rozumiem jednak, że jesteś tak zmanipulowany, że tego nie dostrzegasz?

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #473 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:12:11 »
Ty jesteś tak zmanipulowany, że dostrzegasz coś czego nie ma. Tak obrzydliwej i kłamliwej propagandy jaką uprawia nasza wspaniala telewizja rezimowa nie uprawia nikt inny, i nikt do poziomu tego scieku sie nie zbliza, no ale ty jestes tak zmanipulowany, ze gowno czy czekolada, zadna roznica, byle sie ladnie w twoje smieszne wyobrazenie o wlasnej samodzielnosci myslenia wpasowywalo. Stawiasz rownosc tam gdzie jej nie ma, a tam gdzie jest, jak na przyklad nepotyzm, to nagle twoj symetryzm znika, no ale to juz przerabialismy i po raz kolejny nie bede z toba rozmawial bo szkoda mi czasu. :)


To, ze TVN to telewizja prywatna i sobie moze puszczac co chce, (tak jak np. Rebuplika) i kiedy chce to juz nawet nie bede wspominal, bo w swojej ignorancji i tak nie skumasz. Rezimowa jest utrzymywana z pieniedzy podatnikow, dochody z reklam leca w dol, kolejne miliardy dotowane na tepa propagande, a misja publiczna ktorej ma obowiazek ten sciek przestrzegac tak jak byla olewana tak jest.

https://www.arslege.pl/misja-publiczna-publicznej-radiofonii-i-telewizji/k667/a51168/

« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:14:47 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #474 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:18:03 »
Co to za jakieś porównania, TVP nie jest telewizją prywatną, tak jak TVN, poza tym tam rządzą od jakiegoś czasu Amerykanie, którzy przecież są wielkim sojusznikiem Państwa PiS  :)

Jest coś takiego jak ranking wolności mediów  https://rsf.org/en/ranking/2019

Polska jest aktualnie na 59 miejscu, jest to najgorszy wynik w historii rankingu.

Przez ostatnie pięć lat spadliśmy w nim aż o 39 pozycji
2014 r. – 19. miejsce,
2015 r. – 18. miejsce,
2016 r. – 47. miejsce,
2017 r. – 54. miejsce,
2018 r. – 58. miejsce.
Ranking wolności mediów jest publikowany od 2002 r.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:23:06 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline gabor2

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #475 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:25:06 »
tldr

Twoje poglądy jak i sam Ty jesteś gupi! Nie prawda, Ty jesteś gupi! Nie prawda bo Ty ...

Zajebiście się uśmiałem czytając ten temat. Na prawdę w dechę wątek!  8)

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #476 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:26:34 »
A żeby nie być gołosłownym jeszcze, to podrzucam foteczkę mojego autorstwa. TVP oglądam raz w miesiącu i jakoś dziwnym trafem zawsze jest meteriał na tak żenującym poziomie, że tylko sekta pisowska moze to przelykac bez uczucia obrazania ich inteligencji. Ponizej fotka.



Tego typu prostacki szit to jest tam standard, czekam na podobne foteczki z TVNu, skoro to ten sam poziom dla niektorych. :)


E:
gabor2 - naprawdę* ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:41:08 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #477 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 17:59:37 »
Akurat ten pasek powiedziałbym, że jest pomysłowy: dwie opozycyjne partie w nazwie, jest słowo, którego Polacy nie lubią  - komuna. W tym przypadku można przyklasnąć.

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #478 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 19:12:53 »
Dwie opozycyjne? PO i KO to nazwy których używa zamiennie Plaforma. A ten nagłówek to już jest przekroczenie ostatecznej granicy, w której czasem jeszcze można było traktować TVP poważnie. To jest czyste skorumpowanie mediów. Niesmak jest taki, że na miejscu następnego rządu po PiS sprzedałbym markę TVP, zmienił nazwę, cokolwiek... W głowie się nie mieści.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #479 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 22:11:45 »
Ciekaw jestem ilu spośród wymądrzających się o roli, jaką powinna spełniać telewizja publiczna, płaci abonament RTV :) Bo jeśli ktoś nie płaci "na pisowską telewizję" to nie ma prawa się wypowiadać co w niej ma być wyświetlane.

Ja natomiast cenię sobie jakościową zmianę, jaka nastąpiła na rynku dominujących mediów w Polsce w ostatnich latach. Kiedyś mieliśmy bardzo prorządowy TVN oraz umiarkowanie prorządowe TVP i Polsat. Po 2015 r. mamy bardzo antyrządowy TVN, umiarkowanie prorządowy Polsat i bardzo prorządową TVP. Jakby nie patrzeć jest to pluralizm, jakiego wcześniej nie było.

Natomiast zalinkowany ranking Reporterów bez Granic nie musi wcale oznaczać winy partii rządzącej w Polsce. Bo rzeczony ranking tworzony jest w oparciu o kryteria np. bezpośrednich ataków na dziennikarzy. W związku z nagonką na TVP, którą możemy obserwować również w tym wątku, rzeczywiście nasiliły się ataki na dziennikarzy, ot choćby z powodu faktu, że pracują w TVP. A zdziczenie atakujących osiągnęło wręcz takie poziomy, że przemoc taka stosowana była względem kobiet.